-
Posts
7780 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Ewa&Duffel
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Ewa&Duffel replied to Amber's topic in Foto Blogi
Wystawowa Cortina wymiata, pięknie się prezentowała :) Strasznie mi się podoba ta skoczność u Jariego :loveu: Chyba całkiem nieźle idzie nakręcanie na piłkę ;) -
[quote name='motyleqq']ciekawe czy by Etna pływała, muszę spróbować. ale jak to jest, pies tak sam z siebie umie pływać, co nie?[/QUOTE] [quote name='Maziak&Negra']Tak, nie powinna mieć problemów. Najpierw wybierz płytszy brzeg, żeby mogła się oswoić z wodą, najlepiej wejdź z nią do środka, dopiero później puszczaj ją dalej i głębiej ^^[/QUOTE] Dokładnie tak ;) [quote name='Amber']Aż 15 pkt? Mogłoby być baaardzo trudno :evil_lol: Całe szczęście, nie muszę się już o matmę martwić do końca życia, koszmar się zakończył ;). Na studiach miałam co prawda logikę, ale to był banał i nawet ja, matematyczny tępak największy, zaliczyłam egz. na 4 ;) Goldeny zapewne, ciekawe czy doberman również? ;)[/QUOTE] Dałabyś radę:eviltong: Tam przeróżne psiaki biegają, spotkałyśmy kiedyś doga niemieckiego, berneńczyka, sporo ON-ków, nawet charta raz widziałam ;) Także myślę, że nie byłoby problemu, zwłaszcza, ze tam naprawdę mało ludzi spaceruje.
-
[quote name='Maziak&Negra']A który pies jest który? xDD Oja! Chciałabym takie miejsce ;([/QUOTE] Duffel w czerwonej obroży, Asha w szelkach ;) [quote name='motyleqq']akurat moja Etna za bardzo nie aportuje, tzn biegnie za aportem, ale potem przybiega i oczekuje gonitwy/przeciągania się :D dobre kilka minut trwa skłonienie jej do oddania :) ale fajnie fajnie, pojadę pewnie w weekend :)[/QUOTE] Duffel na lądzie też średnio lubi aportować, ale z wody mógłby w nieskończoność ;) Miałam na myśli właśnie rzucanie aportu do wody ;)
-
[quote name='motyleqq']ale macie fajne miejscówki, a Fort Bema to blisko mnie, to też się wybiorę :evil_lol: tam bez problemu psy mogą biegać luzem?[/QUOTE] Fort Bema jest świetny, bardzo lubię tam spacerować :) Psiaki bez problemu mogą biegać luzem. Nie ma tym zbyt wielu ludzi, jest sporo fajnych górek i polanek no i oczywiscie woda :) Czyściutka i z łagodnym zejściem :) Można sobie usiąść na trawce nad wodą i rzucać psu aport :)
-
Baron jaki romantyk :evil_lol: El Perro ma też fajne obroże :)
-
Mnie akurat ta z kaczką zainteresowała, ale zobaczę jeszcze, napisałam maila z prośbą o doradzenie ;)
-
Kocham u nich ten wzrok :loveu: [url]http://img156.imageshack.us/img156/7145/zesznurem1.jpg[/url]
-
[img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHPfWRwZ8I/AAAAAAAADrI/WrPdoLcP5CI/_DSC7088.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHPgNWWv0I/AAAAAAAADrM/7O_5nFABIqM/_DSC7090.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHPgqLcilI/AAAAAAAADrQ/eJyPO95iznQ/_DSC7092.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHPhV-VOmI/AAAAAAAADrU/JoRA3HeoJZQ/_DSC7093.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHPhubzEiI/AAAAAAAADrY/sdbnIOc08yE/_DSC7094.JPG[/img] Ok, na razie starczy ;) Jutro z rana wybieramy się na pobranie krwi i Duffel musi być na czczo, nie wiem jak on wytrzyma do 9 bez śniadania (od tej pory jest czynna lecznica) :lol:
-
[img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHPcDPbbfI/AAAAAAAADq0/DWDYMBGjfrg/_DSC7082.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHPcytfsYI/AAAAAAAADq4/cULBaz5fcNk/_DSC7083.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHPdgHWYSI/AAAAAAAADq8/YP8v_93yuJU/_DSC7084.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHPeQjG11I/AAAAAAAADrA/pz96fDdZ3fg/_DSC7085.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHPe4xRYVI/AAAAAAAADrE/D2I0lbQ2BM4/_DSC7086.JPG[/img]
-
[img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHPZWlWhmI/AAAAAAAADqg/zFXvPEJGklA/_DSC7076.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHPZu7cbsI/AAAAAAAADqk/iLc8JHe0Nkk/_DSC7078.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHPadZRFaI/AAAAAAAADqo/CkNNiFhthb4/_DSC7079.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHPa2kwt6I/AAAAAAAADqs/bUmecLwKjCg/_DSC7080.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHPbdc1wHI/AAAAAAAADqw/D5SHFbLSCKM/_DSC7081.JPG[/img]
-
[quote name='Kashdog']Łohoho, a z jakiej hodowli planujesz piesa :cool3:? I powodzenia życzę również![/QUOTE] To jeszcze nic pewnego, ale być może z hodowli znajomej "Czar Pohutukawy". Mała, domowa hodowla, sunię dobrze znam osobiście, wiem, że maluchy będą dobrze socjalizowane ;) Trochę zdjęć może :) Kwietniowe pływanie na Fortach Bema :) [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHPWIj-lnI/AAAAAAAADqM/Jk5-VYZcO_c/_DSC7070.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHPWl1QuyI/AAAAAAAADqQ/M5A43QAcZ5k/_DSC7072.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHPXBoI0jI/AAAAAAAADqU/8vmft8QOGY0/_DSC7073.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHPX0ODl9I/AAAAAAAADqY/WRABUnbft1w/_DSC7074.JPG[/img] Asha :) [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHPYZLHZoI/AAAAAAAADqc/ok5KUIjpqp4/_DSC7075.JPG[/img]
-
[quote name='Amber']Po 15 kg to chyba za jednym zamachem nie ma, musisz kupić 2x7,5 kg [URL]http://free-dog.pl/KARMY_WHITE_WOLF_bez_zboz-k1-0--default.html[/URL] Ja bardzo polecam ten sklep, napisz do nich maila, na pewno się dogadasz i koniecznie zaznacz, że jesteś z dogo to i gratisy dostaniesz. W Wawie do tego dostawa pod same drzwi bez opłat :).[/QUOTE] Dzięki, już do nich napisałam ;) A Jari którą wersję je ?
-
[quote name='Amber']Ja byłam w Kakadu po tę obrożę, ale w końcu po konsultacji ze sprzedawczynią kupiłam tę: [URL]http://allegro.pl/beaphar-obroza-pchly-kleszcze-pies-sos-8-mcy-70cm-i1588586134.html[/URL] Polecała też Sabunol ale czytałam, że tam zapięcie jest kiepskie, a Jari już jedną obrożę zgubił... Ta jest gruba, zapięcie też ma porządne... Kleszczy na razie brak... :roll: Teraz matematyka jest obowiązkowa? Za moich czasów nie była, bo gdyby była to bym matury nie zdała :evil_lol: Życzę powodzenia z innymi przedmiotami... niemiecki... brrrr :diabloti:[/QUOTE] Duffel ma chyba wyjątkowego pecha do tych kleszczy...Ciągle coś łapie, ale ten dzisiejszy to była masakra, wielki i opity :( I tuż przy obroży... Mam nadzieję, że ten Kiltix w zestawie z Advantixem się sprawdzi. Szkoda tylko, że Kilitix nie jest wodoodporny, no ale będziemy zdejmować do kąpieli. Tak, od zeszłego roku jest obowiązkowa :diabloti: Ale nie jest wcale taka zła, myślę, że żeby jej nie zdać to trzeba się wyjątkowo postarać, wystarczy mieć 15/50 pkt ;) Ja tam lubię niemiecki :eviltong: [quote name='kavala']Ja postanowiłam nie polegać na żadnych specyfikach, tylko po spacerze przeglądam dokładnie Froda i usuwam mu wszystkie kleszcze specjalnym długopisem. Ostatni za jednym razem znalazłam mu pięć, w tym kilka jeszcze nie przyczepionych. Wielkie dzięki za kod.[/QUOTE] Ja też zawsze dokładnie psa przeglądam i często łażące potwory zdejmuję, ale jednak nie zawsze się zauważy, szczególnie w tej bujnej sierści :( [quote name='motyleqq']dla mnie Granica była najbardziej porąbaną lekturą, pałałam nienawiścią do Zenona czy jak mu tam było :diabloti: a kiedy ostatnią maturę masz?:)[/QUOTE] Ja też za nią nie przepadałam i nie pamiętałam zbyt dokładnie treści, więc wolałam nie ryzykować ;) 27 maja-ustny niemiecki rozszerzony. [quote name='deer_1987']No to trzymamy kciuki za przyszly tydzien![/QUOTE] Dzięki :) [quote name='Avaloth']Widzę że podobnie jak ja ;) Miałam nadzieję na fajne czytanie ze zrozumieniem jak przeczytałam tekst, jak zobaczyłam pytania to już gorzej.. Ja granicę pisała, ale wiersze też były fajne. Rozszerzenie dla mnie masakra, też wzięłam Mrożka bo stwierdziłam że Tuwim bredzi i cokolwiek chciał powiedziec to go nie rozumiem. I taka radosna twórczośc była. Z majcy liczę na 70-70 kilka %, ale liczyłam na więcej, także też średnio. Ale byłą trudna więc pocieszam się że nie jest źle xd Powodzenia w kolejnych dniach :)[/QUOTE] Mnie ten polski trochę rozczarował w sumie...Pewnie będę miała około 70%, a to mało jak dla mnie, liczyłam na więcej. Będę się śmiać jak okaże się, że lepiej poszła mi matma niż polski :evil_lol: Nawzajem, piszesz jutro angielski ? [quote name='motyleqq']ja tam lubię Tuwima, miałam dwa jego wiersze na ustnej :)[/QUOTE] Mi ogólnie też wiersze Tuwima się podobają, ale tego zupełnie nie rozumiałam.
-
[quote name='deer_1987']Eh tak sie spodziewalam :( A szkoda bo to jednak zupelnie inne zwierzaki jak sie im zapewni odpowiednie warunki[/QUOTE] Dokładnie... [quote name='ania90']he he istne zoo:lol:[/QUOTE] No prawie :cool3: [quote name='Paula03']Fajne niedźwiadki! :)[/QUOTE] :) [quote name='Czarnulka']Heej ;d dlugoi mnie tu nie było;d [URL]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWAZ3GxKI/AAAAAAAADiM/8s2q_3DfLbE/_DSC6880.JPG[/URL] Duufeelek jaki śliczny ;d [URL]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasW2UOLbDI/AAAAAAAADnc/39c84NI5HUI/_DSC6971.JPG[/URL] jaki bruuudaaseeek ;) pozdraiwam ;d[/QUOTE] Hej ! :) To akurat nie Duffel, tylko jego kolega Brutus :eviltong: Duffel jest mistrzem w tarzaniu się po kąpieli...:shake::lol: [quote name='kavala']Czy ta obroża faktycznie odstrasza kleszcze? Bo my stosujemy krople na kark, ale na ulotce pisze, że one nie odstraszają kleszczy, ale kleszcze po przyczepieniu się po jakimś czasie zdychają. No i niestety regularnie wyjmuje Frodowi kleszcze. :( Jak to się robi by link do wątku był w zdjęciu? Tak jak masz w sygnaturce?[/QUOTE] Odstraszała...do dziś :( Wyjęłam dziś Dufflowi opitego kleszcza tuż przy obroży. Poleciało sporo krwi, to miejsce jest strasznie zaczerwienione i spuchnięte, pierwszy raz ma taki ślad po kleszczu. Byliśmy u weta i przepisał maść do smarowania tego. Doradził też zmianę obroży i kropel, Duffel dostał Kiltixa i krople Advantix. Mam nadzieję, że ten zestaw się sprawdzi, bo chyba oszaleję z tymi kleszczami :shake: Kod powinien wyglądać następująco(tylko bez spacji): [ url = adres, do ktorego będzie wysłany, ten kto kliknie w obrazek ][ img ]adres obrazka[ / img ] [ / url ] [quote name='Avaloth']Ty chyba też teraz maturę piszesz prawda ? Powodzenia ;)[/QUOTE] Taaaak ;) [quote name='motyleqq']a może po Twojej maturce wybierzemy się razem do Choszczówki? :razz:[/QUOTE] Chętnie :) [quote name='Maziak&Negra']Powodzenia na maturze! ;) [B]kavala[/B] z tego co się orientuje większość obroży działa typowo odstraszająco, a nie działają już gdy kleszcz się przyczepi ^^[/QUOTE] Tak, większość obroży tak działa, za to większość kropli działa dopiero po tym, jak kleszcz już się przyczepi. [quote name='awaria']Uuuu to trzymamy kciuki za język polski :smile:[/QUOTE] [quote name='Paula03']Powodzenia![/QUOTE] [quote name='dagaa111']to i ja powodzenia życzę[/QUOTE] [quote name='ania90']powodzenia:)[/QUOTE] [quote name='deer_1987']powodzenia i dzis![/QUOTE] [quote name='Kaja10014']Równię życzę powodzenia! :)[/QUOTE] Dzięki wszystkim !!! Kochani jesteście :) Wczorajszy polski był dość trudny. Tekst do czytania ze zrozumieniem banalny, ale pytania do niego dziwne i w większości nielogicznie sformułowane. Także parę punktów na pewno straciłam. Jako temat wypracowania wzięłam wiersze, bo "Granicy" nie pamiętałam zbyt dokładnie. Wiersze dość łatwe w interpretacji, więc powinno być ok ;) Za to rozszerzenie trudne...Wszystko spoza kanonu lektur. Zdecydowałam się na dramat Mrożka, bo utwory Tuwima i Osieckiej jakoś do mnie kompletnie nie przemawiały. Dramat niby zrozumiałam, opisałam nawiazania do Mickiewicza, ale nie wiem, czy nie za mało... Za to dzisiejsza matma, choć trudna jak na podstawę, poszła mi bardzo dobrze, zapewne będę mieć około 70 % :) Jutro wolne, w poniedziałek wos, w środę niemiecki, a potem już tylko ustne ;)
-
Orientuje się ktoś, czy są gdzieś dostępne worki White Wolfa po 15 kg ?
-
Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy?
Ewa&Duffel replied to Gosia>>>'s topic in Wszystko o psach
[quote name='ladySwallow']Czasem zastanawiam się, jakim trzeba być kretynem, żeby wyrzucać na trawnik w centrum miasta pół chleba - pokrojonego w kromki...[/QUOTE] Na każdym spacerze zadaję sobie to samo pytanie :roll: -
Dziękuję bardzo ! Całkiem ekonomicznie wychodzi, chyba wypróbujemy tą karmę :)
-
Wiesz, to z pewnością zależy od psa ;) Z niektórymi psami po prostu nie da się normalnie żyć, jeśli nie zostaną wykastrowane, bo cały czas myślą tylko o jednym. Wy na pewno macie łatwiej, bo jak pisałaś, mieszkacie w takiej okolicy, że rzadko spotykacie inne psy na spacerach. W lesie raczej większego problemu z cieczkami nie ma ;) Gorzej jak ktoś spaceruje głównie po miejskim parku czy łące. Nie widziałam Satora na żywo, ale moim zdaniem on i tak jest na Tobie ładnie skupiony i nie wiem,czy kastracja by coś zmieniła w waszych relacjach. Bawi się z Tobą, ćwiczy, sztuczkuje. Ja przed kastracją Duffla mogłam tylko pomarzyć o takich rzeczach, miał mnie głęboko gdzieś, nawet kiełbaskę wypluwał na spacerze, taki był podekscytowany.
-
Próbował może ktoś tej wersji Happy Doga ? [url]http://www.telekarma.pl/p5201/happy.dog.supreme.africa.125.kg.htm[/url]
-
Czy mógłby ktoś podać dawkowanie tej karmy ? [url]http://www.karmydlapsaikota.pl/?12,festival-15-kg[/url] Byłabym wdzięczna za pomoc :)
-
Pocieszę was, że w większości przypadków ignorowanie obcych przychodzi z wiekiem ;) Mój Duffel kiedyś leciał do każdego psa, teraz cieszy się tylko na widok znajomych, obce ignoruje przechodząc obok. Jak widzę, że się zainteresuje, to wystarczy powiedzieć "nie wolno". A ludzi to ignorował w zasadzie od zawsze, no chyba, że coś do niego mówią-wtedy nie ma bata, od razu zaczyna się wdzięczyć i szaleńczo machać ogonem (a nóż dadzą coś dobrego :cool3:).
-
[quote name='Kateczka']Czy ktoś miał smycz Funki Retro na sprzedaż???? [/QUOTE] Ja mam smycz ;) Zapraszam do podpisu i na PW ;)
-
[quote name='sator_k_']Czy ja tu przeczytałam słowa: DRUGI PIES? ^^[/QUOTE] No tak :eviltong: A dokładniej mówiąc, suczka :) Miała być już w czerwcu, ale nie wypaliło... Więc najprawdopodobniej za rok, jak się uda to wcześniej ;)
-
Dogadałaby się z Dufflem :evil_lol: Razem by się wykąpali w tej kałuży :evil_lol: [url]http://img28.imageshack.us/img28/7285/blotko2.jpg[/url] To kładzenie się przed psami jest jednym z sygnałów uspokajających, Duffel też tak często robi.
-
[quote name='sator_k_']No to się nie nudziliście :smile: Masz może majowego MP? Są dwa artykuły o zjadaniu odchodów, dla mnie kiepskie, ale była tam wzmianka, że żarłoczność może być spowodowana (może to już wiesz :smile:) cukrzycą lub chorobą Cushinga. Ja Cię oczywiście nie chcę straszyć i watpię, że Duffel jest na to chory, bo pisałaś, że to jedzenie pojawiło się po kastracji, ale tak na wszelki wypadek Ci napisałam :smile:[/QUOTE] My się nigdy nie nudzimy :D Jeszcze nie mam, nawet dziś wracając ze spaceru chciałam kupić, ale nie było w kiosku...Ja się niby pytałam weta o to wiele razy i za każdym razem padała odpowiedź, że to po pierwsze golden (a cechą rasy jest żarłoczność u większości przedstawicieli) a po drugie pies po kastracji. Ale chętnie przeczytam i może się dopytam. [quote name='motyleqq']uwieeelbiam goldeny, szkoda, że mój facet nie :D a ten las w tej Choszczówce, to jak tam dojechać bez samochodu? daleko on jest od stacji pkp?[/QUOTE] Ja też uwielbiam :cool3: Nie mogę się już doczekać drugiego psa :loveu: Stacja PKP "Choszczówka" jest tuż obok lasu, można też dojechać tam autobusem 176 :) [quote name='dagaa111']te niedźwiedzie świetne są :)[/QUOTE] Też mi się podobają :) [quote name='Amber']Super zdjęcia z centrum :). I miśki... Kiedyś za komuny krążyła historia, że wpadło tam dziecko i niedźwiedzie je pożarły, ale nie wiem czy to prawda :evil_lol:[/QUOTE] Dzięki ;) Też o tym słyszałam, w sumie nie byłabym zdziwiona, gdyby była to prawda, bo niektórzy ludzie tak się przechylają przez te barierki... [quote name='deer_1987']a zmienilo sie cos w zoo? czy nadal wiekszosc zwierzat w klatkach? ja porownuje do tutaj gdzie zwierzaki maja otwarte wybiegi :)[/QUOTE] Akurat w zoo to nie wiem, dawno nie byłam ;) A miśki cały czas mają ten mały wybieg prawie w centrum miasta, przy ruchliwej ulicy...Od kilku lat się zabierają do wybudowania im nowego, ale ciągle kasy brak...:roll: