-
Posts
7780 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Ewa&Duffel
-
Ja teraz kupiłam obrożę Beaphar i też na ulotce jest wyraźnie napisane, że nie powinno się jej łączyć z innymi środkami.
-
Tez wzrok :loveu: [url]http://i1194.photobucket.com/albums/aa378/satorkowa/DSC06897.jpg[/url] A nie myślałaś o kastracji chemicznej ? Dużo mniej inwazyjna i będziesz mogła zobaczyć, czy obniżenie poziomu hormonów w ogóle ma jakiś wpływ na Satora.
-
Świetne są te ćwiczenia na piłce ! :)
-
[img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWeGnto1I/AAAAAAAADlM/kN3syNoxFD8/_DSC6934.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWek5swaI/AAAAAAAADlQ/n5lCc_3KGEg/_DSC6935.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWfQ_jApI/AAAAAAAADlU/0F4Mf4hFUb4/_DSC6936.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWf8Y4mXI/AAAAAAAADlY/JrR7MzBPHQQ/_DSC6937.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWgnb2-EI/AAAAAAAADlc/uebm5Ry841M/_DSC6938.JPG[/img] CDN ;)
-
[img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWbTW2YWI/AAAAAAAADk4/aRzHu1nZ98s/_DSC6928.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWb-UpIiI/AAAAAAAADk8/TQjQIDAGtT4/_DSC6929.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWcVSGElI/AAAAAAAADlA/Ebijw9iMMCc/_DSC6931.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWc7w-bvI/AAAAAAAADlE/DrbI0yP2VKo/_DSC6932.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWdmjmtyI/AAAAAAAADlI/MtDM8a2iWw0/_DSC6933.JPG[/img]
-
[img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWYe5vR9I/AAAAAAAADkk/HQxM55C7Q0k/s512/_DSC6923.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWY3bQX8I/AAAAAAAADko/J4cbtDlNGFg/_DSC6924.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWZRTHA-I/AAAAAAAADks/U-iqUwpw28A/_DSC6925.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWaPu8FAI/AAAAAAAADkw/Quun0_k-Rp0/_DSC6926.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWaueLIHI/AAAAAAAADk0/_XKfElTOAj0/_DSC6927.JPG[/img]
-
[img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWVmSY2kI/AAAAAAAADkQ/q35sK99Hduk/_DSC6916.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWWQdM0pI/AAAAAAAADkU/4O_21EUYbEk/_DSC6917.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWW5C-4fI/AAAAAAAADkY/GCxr7m2adCI/_DSC6918.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWXdscdII/AAAAAAAADkc/urYPW3G8nJo/s512/_DSC6919.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWX-ILq5I/AAAAAAAADkg/ThkfF7pMac4/s512/_DSC6920.JPG[/img]
-
[img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWStEjJtI/AAAAAAAADj8/36DXh-TCJF0/_DSC6911.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWTKIe4_I/AAAAAAAADkA/JqL8H292UxI/_DSC6912.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWT-lPjxI/AAAAAAAADkE/eQsapZ2cge4/_DSC6913.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWUTsevgI/AAAAAAAADkI/hoZpFYWICJY/_DSC6914.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWVISOG2I/AAAAAAAADkM/5Y00pgUcK9c/_DSC6915.JPG[/img]
-
[quote name='sator_k_']Jak fajnie sobie pływają :)[/QUOTE] Synchronicznie :D [quote name='Sylwia K']dobrze, ze juz czuje sie lepiej[/QUOTE] Dzisiaj już jest zdecydowanie lepiej :) Od rana zdecydowanie żywszy, ma więcej energii, co prawda na porannym spacerze widać było, że osłabiony, taki spokojny był, ale śniadanko już chętnie zjadł. Teraz znowu śpi ;) Jutro jedziemy na kontrolę. [quote name='Marta_Ares'][URL]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWOh-aPiI/AAAAAAAADjk/kbK_9ua8iIk/_DSC6904.JPG[/URL] hahaha:diabloti: :diabloti: :diabloti: duzo zdrowia życzymy!!!!![/QUOTE] :evil_lol: Dzięki ! [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWPPVWk1I/AAAAAAAADjo/BNg2Ag08Y14/_DSC6905.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWP_ATRuI/AAAAAAAADjs/l03iZQB24rg/_DSC6906.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWQYfN15I/AAAAAAAADjw/d7aNETEMVU4/_DSC6907.JPG[/IMG] [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWRTjXBpI/AAAAAAAADj0/dEthANdvS6w/_DSC6908.JPG[/IMG] [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWR5Uzf-I/AAAAAAAADj4/EVD51SIvOlc/_DSC6909.JPG[/IMG]
-
[quote name='Marta_Ares']a co z obroża Contra- tix? czy faktycznie jest taka sama jak preventic czy to tylko taki chwyt?:roll: [URL]http://allegro.pl/contra-tix-amitraza-obroza-pies-75cm-jak-preventic-i1566636717.html[/URL] [/QUOTE] No właśnie ja się zastanawiam nad tą obrożą, znajoma ma dla dobermana i sobie chwali. Jest wodoodporna, a dodatkowo-w przeciwieństwie do Preventica-bezzapachowa. [quote name='murakami']Od ubiegłego roku stosuję u Bono Ektopar (permetryna). Małej kupiłam na początek trzy pipetki Fyprystu (fipronil), dwie już zużyte i też pewnie na Ektopar przejdziemy. Przed wejściem na łąki, gdzie jest wysoka trawa pryskam oboje Ixoderem. Nie wiem w które niemalowane drzewo odpukiwać, ale Bono nie miał kleszcza. U małej masakra z przeglądaniem tego futra i bardzo się boję, że coś przeoczę.[/QUOTE] Ile Bono waży ? Stosujesz te kropelki ? [url]http://www.futrzakowo.pl/produkt-401.html[/url] Może wypróbuję, bo już od paru osób słyszałam pozytywne opinie o tym Ektoparze. W ogóle się zastanawiam, jak to jest z tym łączeniem, niby nie wolno, ale u mnie w okolicy wszystkie psy są zabezpieczone podwójnie i w ogóle nie łapią kleszczy....:roll: A tak się jeszcze spytam, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą obrożą ? [url]http://www.zooexpress.pl/go/_info/?id=606&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-04&utm_content=606#nclid=faace549fc216ddda441c080b7e6e575[/url]
-
[quote name='awaria'] Ewa, nie wiem czy to jeziorko nie będzie za płytkie dla Duffla :razz: P.S. Baron wczoraj skończył roczek :loveu:[/QUOTE] Tzn. nie da się tam pływać ? Wszystkiego najlepszego ! :new-bday:
-
[quote name='Asia&Luna']Nie dziwię się, każdy by się zraził. Słyszałam, że w Mazowieckim panuje plaga zarażonych kleszczy i możliwe, że się uodporniły na poszczególne składniki preparatów.[/QUOTE] Właśnie już słyszałam od kilkunastu osób, że w naszym rejonie kleszcze się uodporniły na fipronil, będący głównym składnikiem m.in. Frontline'a i Fiprexu. Dlatego chcę zmienić na coś z inna substancją czynną.
-
[quote name='Asia&Luna']Pamiętasz, gdzie ten zarażony kleszcz wbił się u Duffla? Jeśli np na łapie lub gdzieś na tyłku, to równie dobrze obroża przeciw kleszczom mogłaby nie działać w tych okolicach psiego ciała. Niestety, ale to jest czysty przypadek- nie ma idealnego preparatu działającego w 100%:/[/QUOTE] Dokładnie nie wiem, który kleszcz go zaraził, ale parę dni temu miał wbite 2 kleszcze w okolicach pyska, prawdopodobnie to te. Wiem, że żaden preparat nie działa w 100 %, ale mimo wszystko jakoś zraziłam sie do Fiprexu...
-
[quote name='Asia&Luna']Myślę, że to nie musi być wina fiprexów, że źle chroniły Twojego psa przed babeszjozą. Jesteś pewna, czy krople były odpowiednio użyte? Może Duffel przez przypadek miał kontakt z wodą wcześniej niż 2 dni po zakropleniu albo już się kończył okres ich działania?[/QUOTE] Krople były na pewno odpowiednio zastosowane, zawsze się stosuję do zaleceń z ulotki. Bardzo pilnuję, żeby nie miał styczności z wodą 2 dni przed ani 2 dni po, kropię co 3 tygodnie. Ostatnią dawkę dostał 10 kwietnia, więc okres działania na pewno się nie skończył.
-
Wasze zdjęcia jeszcze bardziej utwierdziły mnie w przekonaniu, że musimy się wybrać nad to jeziorko ;) Baron robi przekomiczne miny :lol:
-
[img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWL9q4JyI/AAAAAAAADjU/_O3oYkI0fao/_DSC6898.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWMn7SplI/AAAAAAAADjY/-BR0j5ZYtVQ/_DSC6900.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWNA40yoI/AAAAAAAADjc/H5L-nD8FmY8/_DSC6902.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWN5dH1_I/AAAAAAAADjg/zJ6EgMb97L4/_DSC6903.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWOh-aPiI/AAAAAAAADjk/kbK_9ua8iIk/_DSC6904.JPG[/img] CDN ;)
-
[img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWIl4n42I/AAAAAAAADjA/JqLju6VLvvU/_DSC6893.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWJdSCtOI/AAAAAAAADjE/TBR0xAd5mwU/_DSC6894.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWJ_BO9KI/AAAAAAAADjI/GE5p2M9Cdu4/_DSC6895.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWKnLwYzI/AAAAAAAADjM/GifJJ-bOoQU/_DSC6896.JPG[/img] Na tym zdjęciu wyszli po prostu identycznie, nie wiem, który jest który :evil_lol: [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWLJbS1AI/AAAAAAAADjQ/ly9tYj6b4Tc/_DSC6897.JPG[/img]
-
[img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWFKd41cI/AAAAAAAADis/TaZ5JkDqMBc/_DSC6888.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWF7PqpNI/AAAAAAAADiw/_vNVBV03Ofo/_DSC6889.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWGoOLPKI/AAAAAAAADi0/ETtYodYDUGo/_DSC6890.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWHdfsIYI/AAAAAAAADi4/VzLywMbieDw/_DSC6891.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWHwLwX5I/AAAAAAAADi8/9xxebHuRqsw/_DSC6892.JPG[/img]
-
Z Dufflem już lepiej, ożywił się trochę, zjadł kolację, ciasteczek też już nie odmówił ;) Nadal jest dość apatyczny, ale widać, że wraca do formy. [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWCdFCpGI/AAAAAAAADiY/kTdRHhBFqik/_DSC6883.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWCx-oZ7I/AAAAAAAADic/WF8_1EVa45E/_DSC6884.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWDU4LHHI/AAAAAAAADig/ebOpdSiDe-g/_DSC6885.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWEJoxc7I/AAAAAAAADik/arg4TYYDKcI/_DSC6886.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWEvZyx_I/AAAAAAAADio/fZzoTfxcDPY/_DSC6887.JPG[/img]
-
[quote name='Niufciak']W sumie masz racje :)[/QUOTE] ;) [quote name='Amber']Tak naprawdę NIKT nie wie jakie są przyczyny skrętu. Przeczytałam na ten temat naprawdę dużo, jako, że mam rasę bardzo podatną na to schorzenie, ale każdy się na końcu przyznaje, że nie ma reguły. Na forum molosy w dziale dogi niemieckie jest bardzo długi wątek na ten temat (jako, że dogi są nr. 1 w skrętach), przeczytałam go wcześniej raz, teraz drugi raz... i niektóre psy skręcały się po posiłku, niektóre na czczo, niektóre po ruchu, niektóre w czasie snu, niektórym brzuch puchł, niektórym nie, jedne jadły z misek na podwyższeniu, inne nie... Po prostu czeski film. Weci rozkładają ręce. Można tylko zapobiegać i trzymać się prewencyjnie kilku reguł: - godzinę odpoczynku przed i 2 godz. po jedzeniu - nie poić psa bardzo dyszącego, zgrzanego, poczekać aż nieco ochłonie - rozdzielić posiłek na 3-4 porcje w ciągu dnia - unikać stresu - uważać na przenoszenie psa po narkozie To jest pewniki, na temat misek są różne opinie. Na temat wypełnionego żołądka zresztą też... Wiem teraz też jak rozpoznać skręt, a jak rozszerzenie (czyli wczesne stadium, albo po prostu wzdęcie, ale każde może prowadzić do skrętu). Obawy są bardzo podobne i nie da się ich przegapić :shake: - pies bardzo szybko dyszy, krótki, przerywany oddech, szybki puls - blade błony śluzowe i przekrwione spojówki, pies ma przerażenie w oczach - niepokój, chodzenie, kładzenie się, ból, przy skręcie bardzo silny, pies jęczy, stęka - szybko powiększający się brzuch, przy skręcie podobno widoczny z lewej strony, Jariemu spuchł po prawej... nie da się tego nie zauważyć :shake: - ślinienie się i tu jest różnica: przy skręcie jest to lejąca się ślina w dużych ilościach, przy wzdęciu biało-zółta kleista piana - i najważniejsze - wymioty: pies wtedy stara się pić, jeżeli zwróci to co wypił to jest to skręt i wtedy trzeba NATYCHMIAST operować, bo skręcony żołądek tamuje krew, uciska na inne organy powodując ich niedokrwienie, pies szybko zapada w śpiączkę przed niedotlenienie i umiera, to nie jest kwestia godziny, tylko kwestia minut :shake: Jari po piciu nie miał wymiotów i to chyba zadecydowało, że nie zemdlałam na miejscu. Tak więc różnica polega na pianie zamiast lejącej się śliny i braku wymiotów. Niektórzy doradzają na wzdęcie podanie na szybko espumisanu oraz wódki aby zatrzymać fermentacje. Bardziej rozpaczliwą metodą jest przekucie brzucha igłą... Brzmi to strasznie, ale myślę, że nie powinno się wahać, kiedy brzuch rozdyma się do wielkości piłki plażowej, a pies słania się na nogach. Ogólnie każdy z tych objawów nadaje się do natychmiastowego udania się do weta, z tym nie ma żartów. Wzdęcie może łatwo przerodzić się w skręt, trzeba jak najszybciej wypuścić gazy. Piszę tak o tym dużo, bo sama masz Goldena, psa też, choć w mniejszym stopniu podatnego na skręt. A wśród małych skręcających się ras są... jamniki, czego nie wiedziałam. Jari miał to wzdęcie prawdopodobnie przez stres właśnie. Jakoś przez 2 tyg. mieszkały u mnie jamniczki, ale jako, że Cortina zaczęła wykazywać wczesne objawy cieczki, to wróciły do rodziców. Jari bardzo lubi Cortinę, myślę, że tęskni. Tego samego dnia również, czyli wczoraj była świąteczna ndz. i jeździliśmy cały dzień z wizytami, Jari został dłużej niż zwykle sam w domu i też się pewnie zdenerwował. Dobermany są jednak ekstremalnie wrażliwe :shake: Jak wróciłam, to był niespokojny. Wyszłam z nim na krótko, potem dostał michę, odpoczął godzinkę, ale energia go rozsadzała więc poszliśmy na spacer... W połowie spaceru zaczęła się pojawiać piana w pysku... A potem to dyszenie, puchnięcie... Nie ma jednak jak pisałam reguły, mogło się to stać równie dobrze w nocy, albo... pod naszą nieobecność. Ludzie od dogów pisali, że po powrocie z pracy znajdowali martwe psy... Wolę o tym nawet nie myśleć :shake:[/QUOTE] Straszne...:shake: Dzięki za wskazówki, warto wiedzieć takie rzeczy na wszelki wypadek, chociaż mam nadzieję, że nigdy mi się ta wiedza nie przyda. [quote name='deer_1987']Duzo zdrowia dla psiaka![/QUOTE] Dziękujemy ! [quote name='awaria']Życzę zarówno Dufflowi jak i Jariemu szybkiego powrotu do formy! Babeszjoza i skręt żolądka to moje największe strachy :/ Można minimalizować ryzyko natomiast niestety nie da się w 100% go wyeliminować... Ewa, gdzie Duffel złapał feralnego kleszcza?[/QUOTE] W sumie do końca nie wiem, ale najbardziej prawdopodobne jest, że w Choszczówce, bo sporo łaziliśmy nie tylko po lesie, ale też po polach. I jeszcze właścicielka Brutusa mi napisała, ze znajomy psiak zachorował na babeszjozę właśnie po spacerze w Choszczówce :shake: [quote name='dagaa111']Życzę Duffelkowi szybkiego powrotu do zdrowia :) te kleszcze są strasznie uciążliwe :shake:[/QUOTE] Dziękujemy ! Oj strasznie, ja już nie wiem, czym go zabezpieczać... [quote name='Kaja10014']Duffelku, dużo zdrówka![/QUOTE] Dziękujemy ! [quote name='sator_k_']Przestraszyłaś mnie, bo sator parę dni temu miał kleszcza, ale jak na razie wszytsko jest ok. Niech się Dufflo trzyma![/QUOTE] Na szczęscie nie każdy kleszcz przenosi chorobę. Duffel powoli już wraca do formy ;)
-
Mój Duffel był zakropiony Fiprexem i niestety złapał babeszjozę. Weterynarz poradził, zeby zmienić na preparat z innym środkiem czynnym i tak się zastanawiam, co wybrać...Biorę pod uwagę również obrożę, w szczenięctwie nosił Preventic i dobrze się sprawdzał. Czy z tego co tu napisali [url]http://www.kacikpupila.pl/virbac-preventic-obroza-przeciw-kleszczom-65cm-p-6150.html[/url] [B][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]"Na skuteczność oddziaływania obroży nie ma wpływu woda ani wilgoć."[/SIZE][/FONT][/B] wynika, że pies może w niej pływać ?
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Ewa&Duffel replied to Amber's topic in Foto Blogi
To zabobon z tym, że kładzenie się "na żabę" ma związek ze zdrowiem stawów.Jak Duffel w szczenięctwie miał problemy ze stawami i byliśmy u ortopedy, to powiedziała nam, że sposób leżenia nie ma żadnego związku. Duffel nigdy się tak nie kładzie ;) Pasuje Cortinie ta obroża :loveu: [url]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead/DSC00496.jpg[/url] -
[quote name='Amber']Ojej, Ewa strasznie mi przykro :( mam nadzieję, że Duffel poczuje się lepiej, będę o nim myśleć i trzymać kciuki :calus: Na "pocieszenie" dodam, że Jari prawie wczoraj nie dostał skrętu żołądka, dzięki szybkiej reakcji skończyło się tylko na ostrym rozszerzeniu (brzuch miał jak balon) Jak pędziliśmy 180 km na godzinę do lecznicy, a Jari dyszał tak strasznie i kładł mi głowę, pół zemdlony na kolanach to myślałam, że to już koniec :-( W klinice zrobili od razu RTG, dostał serie zastrzyków i mu się poprawiło, gazy zeszły, nie trzeba było sondować. Dziś już jest lepiej ale widzę, że jakiś taki smutny chodzi, szok ogromny to był dla niego... i ból... Mam nadzieję, że i Dufflowi się poprawi niedługo, to okropne jak te nasze psiaki chorują, ale znoszą ból, nie skarżą się... Dzielne są strasznie :glaszcze: Będę zaglądać regularnie z nadzieją, że napiszesz dobre wieści :). Z obróżek wszyscy polecają Preventic, ja mam Contra-tix dla Jariego z tą samą sub. czynną, na razie kleszczy brak.[/QUOTE] O matko, a u was co było przyczyną ? Ja kiedyś czytałam o tym skręcie żołądka, że może się pojawić, kiedy pies nie odpocznie po jedzeniu.... [quote name='evel']Trzymam kciuki za psidło :kciuki:[/QUOTE] Dziękujemy, mam nadzieję, ze wasze kciuki pomogą mu wyzdrowieć :) [quote name='Niufciak']Właśnie też mnie to dobija, że te obiektywy są takim problemem w nikonach, mój wujek ma olympusa i szczerze przyznam że ten aparat chyba wykreślę z mojej listy, ale druga sprawa jest taka że on nie robi zdjęć psów w ruchu i nie wiem jak wychodzą fotki z tego aparatu, na tyle co miałam go w ręce to jest taki sobie..[/QUOTE] Wiesz, ogólnie to wg mnie w zasadzie każda lustrzanka +teleobiektyw jest w stanie zrobić dobre, ostre zdjęcia w ruchu. Wybór to w sumie kwestia osobista, każdemu co innego lepiej pasuje i każdy też będzie co innego chwalić ;)
-
Dziękujemy za życzenia powrotu do zdrówka ;) [quote name='Niufciak']Ogólnie to zaczęłam się rozglądać po lustrzankach bo mam takową w planach, ale chciałabym żeby to był zakup z którego będę zadowolona, poza tym nie mogę się zdecydować na model, miałam już w rękach różne lustrzanki (pentax, olimpus, nikon, sony) i nie wiem którą wybrać.. Chciałabym też żeby był to wybór na lata a nie na rok i potem znowu nowy bo ten będzie za mało atrakcyjny lub nudny lub nie wiem co jeszcze. Najbardziej zależy mi na wmiarę łatwym ustawieniu ostrości żeby ładnie złapać psa w ruchu, reszta to wiadomo, da się jakoś tam połączyć. Cena w sumie też gra rolę wiadomo.. więc będę wdzięczna za każdą pomoc ;) Szczerze mówiąc najbardziej mnie ciągnie do nikonów ;) [/QUOTE] Z łapaniem ostrości to w sumie więcej zależy od obiektywu, niż od body ;) Kit często gubi ostrość, stałka w ruchu raczej nie łapie, a przy tele bardzo rzadko zdarzają mi się problemy z ostrością. Do Nikonów są dość drogie obiektywy i z tego, co się orientuję, do niektórych korpusów jest bardzo ograniczony wybór pasujących. Ale na Nikonach się nie znam ;) Moim zdaniem przed podjęciem decyzji dobrze jest potrzymać aparat w reku, zobaczyć, czy wygodnie leży. W końcu to też jest ważne, nie powinien być strasznie cięzki, a korpus dobrze wyprofilowany. Mi np. kompletnie nie leżał Olympus.
-
A orientuje się ktoś, czy Preventic można łączyć z innym środkiem (kroplami) ?