Jump to content
Dogomania

Ewa&Duffel

Members
  • Posts

    7780
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Ewa&Duffel

  1. Ale kusisz tymi zdjęciami, musimy się tam w końcu wybrać ! W Warszawie polecam Forty Bema i Kępę Potocką, czysta woda i odpowiednie zejścia :)
  2. Moim zdaniem najtrwalsze są adresówki z Kakadu i Art Magic. Niektóre mamy już 2 lata i wiadomo, trochę porysowane są, ale napis doskonale widoczny. Dobrze sprawdza się też identyfikator z Red Dingo,jednak jest trochę za duży i za ciężki (mamy rozmiar L, M pewnie byłby lepszy).
  3. [quote name='kavala']Bo mnie się taka zabawa na torze strasznie podoba :) Tylko nie wiem gdzie są takie tory? Wy je sobie sami robicie, czy są gdzieś w mieście i można sobie poćwiczyć? A może trzeba się zapisać na kurs? (ja jestem z okolic Krakowa).[/QUOTE] Można sobie skompletować samemu, jeśli ma się ogródek na przykład, tylko że te rzeczy nie są tanie niestety. Są do nabycia np. tu [url]http://www.zooplus.pl/shop/psy/zabawki_szkolenie_psa/agility_sport_psa[/url] Mi też się agility strasznie podoba, tylko że u nas nie ma nigdzie takiego toru, na który można po prostu wejść z psem i poćwiczyć, bez zapisywania się na kurs. A kurs u nas raczej odpada, bo trzeba by dojeżdżać na drugi koniec miasta i nie każdy weekend mam wolny. My ćwiczymy na razie tak amatorsko, wykorzystując różne elementy krajobrazu miejskiego i polnego jako hopki lub tunele :cool3: Ostatnio ćwiczyliśmy równowagę na słupkach, miny ludzi bezcenne :lol:
  4. A nam dziś na wieczornym spacerze znowu przydarzyła się wkurzająca sytuacja. Szliśmy takim jakby deptakiem, po chodniku. Z daleka widzę nadchodzącą z naprzeciwka kobietę z ONkiem na smyczy. Pies idzie po trawniku, więc wołam mojego i sadzam przy nodze z drugiej strony.Tamci zbliżają się powoli, ON oczywiście na flexi i w kolczatce :roll: Już myślę, że bezproblemowo nas miną, ale nie, nie można było skrócić smyczy, pies podchodzi od tyłu do siedzącego Duffla i zaczyna obwąchiwać. Szczerze mówiąc boję się bliskiego kontaktu z owczarkami, bo już kilkakrotnie zaatakowały mojego psa. Duffel siedzi, bo dostał komendę zostań. Czekam, aż pańcia z ONem sobie pójdzie, ale gdzie tam, pyta mnie z pretensją, czy mój pies taki agresywny jest, że tak siedzi :roll: Mówię, że nie, ale inne psy są różne, na co ona z jeszcze większą pretensją odpowiada, że jej jest bardzo łagodna. A skąd ja niby mam to wiedziec, na czole ma wypisane ? :roll: I oczywiście zostałam uraczona bardzo mądrą poradą, że psy muszą się obwąchiwać, bo inaczej będą agresywne. Z pewnością, dziwię się, że Duffel jest taki łagodny, skoro obwąchuje się tylko z jakąś 1/3 psów spotykanych na spacerach :shake:
  5. Świetne zdjęcie ! Niesamowite ma te oczy :loveu: [url]http://i51.tinypic.com/1zoxmwy.jpg[/url]
  6. Dużo zdrówka dla Oliwki ! Trzymam kciuki za szybki powrót do formy :kciuki:
  7. Świetną macie tą działkę, zazdroszczę ;) Widać, że psy zadowolone z wypadu, fajne zdjęcia :)
  8. [quote name='BONNIE-FABLE']Kaganiec to kaganiec a kantarek to kantarek - trafi się gość ciut bardziej kumaty i nie wybronisz sie od mandatu - bedzie droższy od kagańca...[/QUOTE] Tylko, że w regulaminie nie jest określone, jaki to ma być typ kagańca, a na opakowaniu od kantarka jest napisane kaganiec uzdowy. Poza tym ja podałam przykład znajomej, my kantarka nie posiadamy.
  9. Gratulacje doskonałej oceny i opisu :) Świetne zdjęcie :loveu: [url]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead/DSC02274.jpg[/url] A te fotki u TŻta na kolanach powalające :evil_lol: Duffel też czasami ładuje się na kolana, wydaje mu się chyba, że taki malutki jest :cool3:
  10. Przepiękny i szczery uśmiech :loveu: [url]http://img88.imageshack.us/img88/3059/dsc00153jakzmniejszycfo.jpg[/url]
  11. Wszystkiego najlepszego dla Aresa !!!:new-bday::BIG: Torcik świetny, widać, że smakował-pańcia się postarała :cool3: Ares jako szczylek przesłodki :loveu: Maylo zaczyna latać :hmmmm: [url]http://i1235.photobucket.com/albums/ff432/Dog_style/Wiosna%202011/DSC09256.jpg[/url] Genialny duet :loveu: [url]http://i1235.photobucket.com/albums/ff432/Dog_style/Wiosna%202011/_DSC4190.jpg[/url] Strasznie fajne sa te szelki :) [url]http://i1235.photobucket.com/albums/ff432/Dog_style/Wiosna%202011/_DSC4145.jpg[/url]
  12. Po dzisiejszym porannym spacerze stałam się przeciwniczką smyczy automatycznych :angryy: Sytuacja nr 1, idę z psem po polance, z naprzeciwka nadchodzi pani z małym kundelkiem na flexi. Wołam psa, sadzam przy nodze i czekam aż przejdzie. Byliśmy w sporej odległości od pani, co najmniej kilka metrów, mogła nas spokojnie wyminąć. Ale oczywiście skrócenie smyczy okazało się zadaniem ponad siły i pies podleciał do Duffla, warcząc i szczekając. Dobrze, że mój pies olewa takie jazgoty. Jedyną jego reakcją było jednorazowe szczeknięcie. Sytuacja nr 2, idziemy po osiedlu, pusto, więc pies luzem. Widzę panią z kundelkiem, również na flexi. Podobnie jak wcześniej, wołam psa i sadzam przy nodze. Już jednak czuję, że będzie problem, bo kundelek jest na maksymalnie rozciągniętej flexi, a właścicielka mówi do niego "Nie szarp się tak, no nie szarp się tak !" :roll: Przechodzą obok i oczywiście pies musi podejść do Duffla-od tyłu i z warkotem :angryy: Ja naprawdę podziwiam świętą cierpliwość mojego psa, który ignoruje takich natrętów...
  13. [quote name='Pinky.']Wybaczcie, że się wcinam, ale tak zastanawiam.. myślicie, że gdyby założyć mojej 10kg suni jakiś mocniej zabudowany kantarek w ramach kagańca, straż by się nabrała?:diabloti: W sumie w moim wiejskim parku nikt nigdy nie upominał się o jego brak, ale obawiam się, że w mieście przyczepi się jakiś upierdliwiec. Nauczona doświadczeniem boję się jednak nieodpowiedzialności innych właścicieli, już dwukrotnie zostałyśmy zaatakowane i gdyby Tinka miała wtedy klatkę, zapewne nie uszłaby z życiem z paszczy astka:angryy:. Dlatego też jedynym zadaniem prowizorycznego kagańca ma być uchronienie mnie przed mandatem, sądzicie, że halter się nada?[/QUOTE] Powinni się nabrać, w razie czego możesz mieć przy sobie pudełko, na którym będzie napisane, że to kaganiec :diabloti: Znajoma jeździ ze swoim psem w kantarku komunikacją miejską i nigdy się nikt nie przyczepił, że to nie jest kaganiec ;)
  14. Ewa&Duffel

    Duffel

    [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHQM1-YJFI/AAAAAAAADvg/LFRLfWnxARQ/_DSC7167.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHQNk3GmmI/AAAAAAAADvk/Of9yWh8xn9s/_DSC7168.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHQOczxouI/AAAAAAAADvo/LvaJ3NtObvQ/_DSC7170.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHQO0IZMdI/AAAAAAAADvs/wqD_E5-wJ3M/_DSC7172.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHQPU-QMOI/AAAAAAAADvw/jBm4CRsuiDk/_DSC7173.JPG[/img] CDN ;)
  15. Ewa&Duffel

    Duffel

    [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHQJ5ozGsI/AAAAAAAADvM/fQOyuyS_IqA/_DSC7162.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHQKVMK_kI/AAAAAAAADvQ/RHvzO5wlrt8/_DSC7163.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHQLOH_EPI/AAAAAAAADvU/uujEEV_UtfU/_DSC7164.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHQLg2hOrI/AAAAAAAADvY/lzDue4dkVAc/_DSC7165.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHQMNrfJZI/AAAAAAAADvc/8NXjr_NfbkI/_DSC7166.JPG[/img]
  16. Ewa&Duffel

    Duffel

    [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHQFewerbI/AAAAAAAADu4/Vsu5xtVXGZc/_DSC7157.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHQF6_U6WI/AAAAAAAADu8/7IDrg0aiet0/_DSC7158.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHQGfVufDI/AAAAAAAADvA/w3tfYN-LJIA/_DSC7159.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHQIYPCGyI/AAAAAAAADvE/xsTYCQajMhc/_DSC7160.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHQJHbvEsI/AAAAAAAADvI/F5lFCuXjMJc/_DSC7161.JPG[/img]
  17. Ewa&Duffel

    Duffel

    [quote name='Avaloth']Zmokłe goldy :D śmiesznie wygląda taka sierśc, z dużego psa się robi chuda sarenka :) Ja też, ale w zasadzie nie ma zawodu który by mi pasował. Jedynie dogoterapia, ale to jest zbyt mało popularne w Polsce żeby z tego wyżyć, a też wiem że nie nadawałabym się do wszystkich upośledzonych ludzi.. To powodzenia na ustnych ;) kiedy kończysz ? [/QUOTE] Ja się zawsze z nich śmieję, jak są takie mokre, robią się takie gładziutkie i szczuplutkie :cool3::shake: Ja myślałam o psychologii zwierzęcej, w sumie u nas to jeszcze mało popularne, ale np. w USA ten zawód jest dość powszechny ;) Dzięki :) 27 maja...:shake: [quote name='motyleqq']o, no to dobry nauczyciel. dziś był taki golden, co w ogóle nie przypominał goldena ;) i pływał, ale Etna jakoś nie mogła się przy nim przełamać i rezultat był taki, że jak pies miał dość Etny, to wchodził do wody wiedząc, że za nim nie pójdzie :evil_lol:[/QUOTE] :lol: [quote name='kavala']Oj, te wcale takie chude nie są ;) W każdym razie do sarenek im daleko ;) :)))[/QUOTE] Prawie jak sarenki :eviltong::lol: [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHQCk5KX6I/AAAAAAAADuk/SNWD53xvceY/_DSC7152.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHQDKuMy-I/AAAAAAAADuo/wSq_Tuj7xhM/_DSC7153.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHQDndI_5I/AAAAAAAADus/gz0KpOojZSU/_DSC7154.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHQEBu3CDI/AAAAAAAADuw/0_lQBSZsFt4/_DSC7155.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHQEg4q7aI/AAAAAAAADu0/gar3y3Fho-k/_DSC7156.JPG[/img]
  18. Ewa&Duffel

    Diana :)

    Ale świetne :loveu: Kojarzy mi się z takimi pieskami z reklamy, "The dog" to się chyba nazywało ;)
  19. Fajny spacerek :) Chester się super prezentuje w tych szelkach, pasują mu ;) Ja też mam ostatnią maturę 27 maja-ustny niemiecki rozszerzony. Żałuję, że w ogóle wzięłam rozszerzenie z tego niemieckiego,bo w sumie do niczego nie jest mi potrzebne :roll:
  20. Za duży, będzie mu spadał, szczególnie przy próbach ściągnięcia...
  21. Ewa&Duffel

    Duffel

    [quote name='motyleqq']jak się spotkamy na spacerku to może Etna się od Duffla nauczy pływania :D[/QUOTE] Może się przekona ;) Brandy się przy nim przełamała i popłynęła ;)
  22. Świetne zdjęcia, widać, że Etna dobrze się bawiła na FB :) Wodne szaleństwa najlepsze, szczególnie to mi się strasznie podoba ! [URL]http://img684.imageshack.us/img684/3282/87074789.jpg[/URL] Ale styl pływania taki lekko rozpaczliwy :lol:
  23. Ewa&Duffel

    Duffel

    [quote name='awaria']Eh, fajnie jak psiaki potrafią się dzielić zabawkami, Baron niestety tej sztuki nie opanował :shake:[/QUOTE] Oj, Duffel też nie z każdym psem się podzieli...Brandy to szczeniak i do tego suczka, więc nie ma problemu, ale niektóre psy potrafi nieźle pogonić w obronie zabawki. Dlatego staram się niczego nie rzucać w towarzystwie nieznajomych psów.
  24. Ewa&Duffel

    Duffel

    [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHP_ZXZzzI/AAAAAAAADuQ/Ge3mfIR629o/_DSC7146.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHQAN0rgLI/AAAAAAAADuU/hKR-TJgeDMo/_DSC7147.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHQApAWTMI/AAAAAAAADuY/TdDl9aaTeFw/_DSC7148.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHQBUiI7eI/AAAAAAAADuc/Y15eSki0-iI/_DSC7149.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHQCC-JwQI/AAAAAAAADug/mJImtEwfWnA/_DSC7151.JPG[/img] CDN ;)
  25. Ewa&Duffel

    Duffel

    [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHP8XUMy6I/AAAAAAAADt8/sofOTNXBQdk/_DSC7141.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHP9MWKNwI/AAAAAAAADuA/RU9x3GPxwhM/_DSC7142.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHP9uNFG_I/AAAAAAAADuE/_Jh_Ak6_ee0/_DSC7143.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHP-TWODhI/AAAAAAAADuI/dtK7NJSMgGk/_DSC7144.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TbHP-0z8NJI/AAAAAAAADuM/UoyxbgwPdm4/_DSC7145.JPG[/img]
×
×
  • Create New...