Jump to content
Dogomania

Ewa&Duffel

Members
  • Posts

    7780
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Ewa&Duffel

  1. [quote name='sator_k_']I mam pytanie do właścicieli, którzy mają kastratów. U ludzi jest tak, że po kastracji muszą oni przyjmować hormony, dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Czy psom też się coś potem regularnie podaje? [/QUOTE] Nic się nie podaje, chyba że w wyjątkowych przypadkach.
  2. U nas spacer w południe wygląda podobnie, od cienia do cienia ;) Zu fajnie wygląda w tych szelkach, pasują jej :)
  3. [quote name='kavala']Oj tak, muszę się poważniej zabrać za przywoływanie i chodzenia na smyczy :) Jeśli chodzi o spacery poza ogrodem, to raczej go jeszcze nie spuszczam ze smyczy, bo się boję, że się w jakiejś kłopoty wpakuje a na przywoływanie tylko czasami reaguje. Najgorzej właśnie gdy ma zabawkę w ogrodzie, wtedy bawi się w uciekanie. Raz mu mąż dał zabawkę tuż przed tym jak gdzieś jechaliśmy i za nic go nie mógł złapać :/ Dopiero musieliśmy wsiąść do auta i udawać, że już jedziemy i wtedy przyszedł :) A szkoliłaś się prywatnie, czy w szkole z innymi psami?[/QUOTE] No właśnie na początku Duffel też tylko po ogrodzie biegał luzem. Polecam zaopatrzyć się w długą linkę (coś takiego: [URL]http://allegro.pl/linka-nylonowa-treningowa-15m-czarna-tx-19771-i1538578063.html[/URL] ) i na bezpiecznym terenie (pole, łąka) puszczać psiaka z przypiętą linką(najlepiej do szelek). Nawet jeżeli nie zareaguje na przywołanie, mamy nad nim kontrolę ;) Musicie popracować nad aportem :) Pod żadnym pozorem nie gońcie go, gdy ucieka ! Najlepiej biec w przeciwną stronę, wydawać jakieś zachęcające dźwięki, entuzjastycznie chwalić psiaka, gdy zdecyduje się przynieść zabawkę. Dobre jest ćwiczenie z dwoma identycznymi zabawkami. Moim zdaniem na początku najlepiej ćwiczyć aport na lince, żeby nie dopuścić do uciekania. No i oczywiście podstawa to nagroda za przyniesienie: entuzjastyczna pochwała, mizianko, smakołyk-co psiak najbardziej lubi. Ja mieszam wszystko po trochu ;) Duffel jest zaskakiwany, bo raz za przyniesienie piłeczki dostaje jedno ciasteczko, raz tylko pochwałę głosową, raz mizianko, a za innym razem znowu 2 ciastka. W ten sposób chętnie przynosi, bo nigdy się nie spodziewa, co go czeka :) Dobre są też zabawki, którymi można się przeciągać (sznury, szarpaki) bo psiak najczęściej rozochocony zabawą sam przynosi je do właściciela, żeby ją kontynuować ;) Tylko ze szczeniakiem i przeciąganiem trzeba ostrożnie, najlepiej kupić jakiś miękki szarpak, z polaru na przykład i nie szarpać się za mocno. I oczywiście uczyć przy tym komendy "puść", żeby się za mocno nie nakręcił ;) Nasze szkolenie to dłuższa historia :evil_lol: Na początku, jak Duffel miał pół roku, trafiliśmy do szkółki typowo tradycyjnej. Pies ciągnie-kolczatka albo łańcuszek, pies nie chce przyjść-pociągnąć za smycz, nie chce usiąść-nacisnąć na zad itp. :roll: Nie muszę chyba dodawać, że nie byłam zachwycona tymi metodami i po paru zajęciach zrezygnowaliśmy. Potem właścicielka dufflowego ojca poleciła nam znajomą trenerkę i ta pani nam sporo pomogła. Przede wszystkim zaleciła linkę, różne ćwiczenia na przywołanie, chowanie się psu na spacerach. Pokazywała, jak ćwiczyć luźną smyczy, jak oduczać zżerania śmieci. Metody pomagały, ale nadal mieliśmy nierozwiązany problem z wariowaniem na widok innego psa. Postanowiłam najpierw odbyć kilka zajęć indywidualnych z trenerem "Pomocnej Łapy", a potem iść na kurs grupowy. Trochę nie wyszło, z kursu musieliśmy zrezygnować, bo kiepsko było z dojazdem. Tak szczerze mówiąc to najwięcej z Dufflem pracowałam sama. Owszem, porady trenerów były przydatne, ale większość z nich można znaleźć w internecie, a żaden trener sam psa nie wyszkoli, najwięcej zależy od właściciela. Chociaż moim zdaniem warto iść na kurs grupowy do dobrej szkółki, aby poćwiczyć pracę w rozproszeniach.
  4. [quote name='kavala'] A czego konkretnie mam unikać? Podziel się doświadczeniem, please :)[/QUOTE] U mnie przede wszystkim wielkim błędem było to, że na początku w ogóle nie spuszczałam Duffla ze smyczy. Bałam się, że za młody, za głupiutki, za impulsywny, zobaczy coś i ucieknie. Potem, jak zaczęłam go puszczać luzem, to tylko przy innych psach. No i młody się szybko nauczył, że jak są pieski, to jest fajnie, a pańcia nie ma nic ciekawego do zaoferowania, a więc jak tylko widział psa na horyzoncie, to od razu do niego leciał. A ja nic z nim nie ćwiczyłam na spacerach, nie bawiłam się... Dopiero jak Duffel miał około roku trafiliśmy na rozsądnego szkoleniowca i ostro wzięłam się do roboty. Zaczęła się praca z linką, ćwiczenie przywołania, wałkowanie innych komend, próba przekonywania, że zabawki są fajne. Właśnie tego najbardziej żałuję, że od początku nie brałam zabawek na spacery. Teraz Duffel, owszem, aportuje, przeciąga się, ale bez jakiegoś ogromnego entuzjazmu. Jednak i tak uważam, że osiągnęliśmy wielki sukces :) Podsumowując, jak bym teraz miała szczeniaka, to przede wszystkim od początku ostro ćwiczyłabym przywoływanie na spacerach (najlepiej z linką, żeby się maluch nie nauczył, że można olać), bawiła się, ćwiczyła różne komendy i sztuczki. Kontakty z psami oczywiście trzeba zapewniać, ale w rozsądnej ilości i nie powinny one stanowić głównej i najfajniejszej części spaceru. Długo czekałam na to, żeby mój pies, mając do wyboru innego psa i mnie, wybrał mnie ;) I to wszystko oczywiście przeze mnie, bo sama mu początkowo pokazywałam, jakie to są super są wszystkie pieski. No i oczywiście luźna smycz, pamiętajcie o tym, bo teraz Frodo to maluch, ale za parę miesięcy będzie miał siłę konia pociągowego i może być nieciekawie :diabloti: Ja miałam nawet etap chwytania za drzewo/latarnię, kiedy Duffel będąc na smyczy zobaczył pieska :cool3: Teraz się z tego śmieję, ale wtedy nie było to śmieszne....
  5. [quote name='kavala']A mieliście też problem z pilnowaniem jedzenia? Frodo robi się coraz bardzie niezależny, ale z tego się akurat cieszę, bo przez pierwsze dwa dni to nawet do ubikacji nie mogłam wejść bo wył pod drzwiami. Jest z hodowli Agent Specjalny :)[/QUOTE] Tak, w okresie dorastania trochę pokazywał różki, warczał przy misce, a przy gryzakach to takie cyrki odstawiał, że w ogóle się nie dało podejść do niego :roll: Na spacerach też jak coś znalazł to po dobroci nie oddawał. Ale systematyczna praca pomogła i teraz nie mamy tego problemu. Przez pewien czas, kiedy się intensywnie szkoliliśmy, karmiłam go tylko z ręki, to na pewno trochę pomogło. Potem standardowo, trochę karmy w misce i dosypywanie reszty podczas jedzenia. Przy gryzakach "wspólne" jedzenie,tzn. zawsze trzymałam z jednej strony, on gryzł z drugiej. Potem wymiana na coś lepszego. Jakoś tak przyszło to nagle, kiedy zorientowałam się, że na komendę "daj" Duffel odda mi w zasadzie wszystko. Wydaje mi się, że on po prostu mi zaufał. Teraz, jak ma coś dobrego do jedzenia, to sam przychodzi się pochwalić. Jest dziwny, bo nie przepada za kośćmi i jak kiedyś dostał, to chodził po całym domu, każdemu pokazywał, co ma dobrego, aż w końcu stanął przed tatą jedzącym mandarynki i rzucił mu kość na kolana :lol: Wolał mandarynki :lol: Oj, rozpisałam się, ale wniosek jest jeden: praca, praca i jeszcze raz praca :) Przed wami teraz najważniejszy okres i nie można go zmarnować, ja bardzo żałuję, że nie mogę cofnąć czasu, bo błędy, które popełniłam z niewiedzy w młodości Duffla są już nie do nadrobienia. Odnośnie niezależności-na spacerach Duffel też trzyma się blisko, często kontroluje, czy jestem obok, ale w domu nie jest aż taką przylepą. Owszem, lubi bliskość człowieka, ale często kładzie się na korytarzu lub w zacienionym miejscu w ogrodzie i tam sobie drzemie, szczególnie teraz, kiedy w ciągu dnia jest tak ciepło.
  6. A z jakiej Frodo jest hodowli ? Duffel też jest strasznym łakomczuchem, ale na szczęscie etap pilnowania jedzenia mamy już za sobą. Za jogurcikiem również przepada, szczególnie podanym w kongu z dodatkiem owoców :cool3: Fajnie, że mały jest taki związany z Tobą, niezależne psy się ciężej wychowuje ;) Trzymam kciuki za zdrówko, będzie dobrze :kciuki:
  7. Duffel też od paru dni nosi tą obrożę. Ciężko mi cokolwiek powiedzieć po tak krótkim czasie, ale jak na razie kleszczy zero. Mam nadzieję, ze będzie się dalej tak dobrze sprawdzać. Dodatkowym plusem jest dla mnie to, że jest wodoodporna ;)
  8. Ewa&Duffel

    Duffel

    [quote name='Sylwia K'][URL]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasW10_dmhI/AAAAAAAADnY/2oMJNXz6LYU/_DSC6970.JPG[/URL] hehe on to chbya na każdym spacerze musi się urudzić[/QUOTE] [quote name='Paula03'][URL]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasW3hIpqkI/AAAAAAAADnk/_VwFTp4bcks/_DSC6973.JPG[/URL] On taki czysty to chyba zawsze :D[/QUOTE] Na szczęście nie zawsze, bo chyba byśmy pod mostem wylądowali :diabloti: Byliśmy dziś na kontroli, Duffel dostał jeszcze antybiotyk, w piątek ostatnia porcja i badanie krwi zrobimy. Ogólnie jest już zdecydowanie lepiej, ale nadal nie ma zbyt dużo energii. Najgorzej jest na spacerze w ciągu dnia, wtedy to tylko się wlecze i cienia szuka...
  9. Ewa&Duffel

    Duffel

    [quote name='sator_k_'][URL]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasXEzscGSI/AAAAAAAADo8/VavrByvPotQ/_DSC6997.JPG[/URL] "Spokojnie tylko cię zagryzę" ;)[/QUOTE] :evil_lol: [quote name='Amber'][URL]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasW1QPJMJI/AAAAAAAADnU/DWpV4JflaUs/_DSC6969.JPG[/URL] OMG :D[/QUOTE] Duffel jest mistrzem w tarzaniu się na mokro :diabloti: Następna porcja fotek na pewno to udowodni jeszcze dobitniej...:siara: [quote name='*Monia*']A kroplówek Duffel nie dostał? Coś mi wet tłumaczył na ten temat, że nerki oczyścić trzeba. U Hexoliny w taki sam sposób babeszja wyszła -odmowa ciasteczka... Świetne zdjęcia z szaleństw, i super miejscówka do pływania ;)[/QUOTE] No właśnie nie, ale dziś jedziemy na kontrolę i zamierzam się dopytać. Chcę też zrobić mu badania krwi, tak kontrolnie, bo bardzo dawno nie miał robionych. W sumie to jest plus żarłoków, bo jak odmawiają jedzenia, to od razu wiadomo, że dzieje się coś poważnego. Gorzej jak pies ogólnie jest niejadkiem...U poprzedniego psa początkowe objawy babeszjozy zbagatelizowaliśmy, bo był on ogólnie był spokojny i często odmawiał posiłków, więc jak trafiliśmy do weta, to choroba się już o wiele bardziej rozwinęła.
  10. Trzymam mocno kciuki za pracę z Tolkiem ! Ciężka decyzja i podziwiam was, że zdecydowaliście się pomóc temu psiakowi.
  11. Ewa&Duffel

    Duffel

    [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasXHOpmgnI/AAAAAAAADpM/ITzAfpXoby0/_DSC7001.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasXHraLrzI/AAAAAAAADpQ/BSWgJqEy2yI/_DSC7002.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasXIcHdYUI/AAAAAAAADpU/j9mA6QVDQb8/_DSC7003.JPG[/img] No i koniec zdjęć z Choszczówki :lol:
  12. Ewa&Duffel

    Duffel

    [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasXEPL1m1I/AAAAAAAADo4/I_--Xl_5tkU/_DSC6996.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasXEzscGSI/AAAAAAAADo8/VavrByvPotQ/_DSC6997.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasXFfmoigI/AAAAAAAADpA/9xTdlCMFgcE/_DSC6998.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasXGMJ5fbI/AAAAAAAADpE/cUKr0-PlGdU/_DSC6999.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasXGodYgDI/AAAAAAAADpI/nrlVzu4WAos/_DSC7000.JPG[/img]
  13. Ewa&Duffel

    Duffel

    [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasXBZQ9sZI/AAAAAAAADok/zmxE3XAe9Ig/_DSC6991.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasXB7iaRLI/AAAAAAAADoo/FcBe0l1pzTI/_DSC6992.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasXCkWml7I/AAAAAAAADos/mcL3kRSPltg/_DSC6993.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasXDAIKN_I/AAAAAAAADow/8CxjMnYu7sU/_DSC6994.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasXDk8X_KI/AAAAAAAADo0/VrDn7rWqOsw/_DSC6995.JPG[/img]
  14. Ewa&Duffel

    Duffel

    [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasW-SfV0KI/AAAAAAAADoQ/VC1BnjTl8cI/_DSC6986.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasW-1PT1qI/AAAAAAAADoU/SB2aWJ_BIdw/_DSC6987.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasW_WuyR2I/AAAAAAAADoY/2h5b5Wa0GxE/_DSC6988.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasXAAEDRmI/AAAAAAAADoc/hnnmVlH14Q4/_DSC6989.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasXAkvmbSI/AAAAAAAADog/EpOWAJGbF4I/_DSC6990.JPG[/img]
  15. Ewa&Duffel

    Duffel

    [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasW7eV6AdI/AAAAAAAADn8/0Zar7oufHT8/_DSC6981.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasW8D3o9YI/AAAAAAAADoA/ovI5rUvE9xE/_DSC6982.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasW83df8eI/AAAAAAAADoE/BwO4tFayWbk/_DSC6983.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasW9Tn3BuI/AAAAAAAADoI/hU2kVjZZz_g/_DSC6984.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasW9j-cyAI/AAAAAAAADoM/qxjTObcdXeY/_DSC6985.JPG[/img]
  16. Ewa&Duffel

    Duffel

    [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasW4avvLwI/AAAAAAAADno/A417D6W9jo0/_DSC6975.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasW419SdHI/AAAAAAAADns/9l1m7nqwkp0/_DSC6976.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasW5RsADCI/AAAAAAAADnw/6H71OE9gfyo/_DSC6978.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasW6voqbJI/AAAAAAAADn0/ru1zu7wl32U/_DSC6979.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasW7OpHC3I/AAAAAAAADn4/iyB_jvH_bqg/_DSC6980.JPG[/img]
  17. Ewa&Duffel

    Duffel

    [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasW1QPJMJI/AAAAAAAADnU/DWpV4JflaUs/_DSC6969.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasW10_dmhI/AAAAAAAADnY/2oMJNXz6LYU/_DSC6970.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasW2UOLbDI/AAAAAAAADnc/39c84NI5HUI/_DSC6971.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasW3EnQuDI/AAAAAAAADng/Wci84l0Yj8U/_DSC6972.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasW3hIpqkI/AAAAAAAADnk/_VwFTp4bcks/_DSC6973.JPG[/img]
  18. Ewa&Duffel

    Duffel

    [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWyH5JQ_I/AAAAAAAADnA/BgTzUxMWoow/_DSC6964.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWy0gK7sI/AAAAAAAADnE/Lm2ipXnK4bI/_DSC6965.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWzpmztuI/AAAAAAAADnI/tqpyvZRJcV4/_DSC6966.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasW0HdrkeI/AAAAAAAADnM/lEv3LxFbVZY/_DSC6967.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasW0hvruJI/AAAAAAAADnQ/2PjEQBc6cgo/_DSC6968.JPG[/img]
  19. Ewa&Duffel

    Duffel

    [img]https://lh4.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWuw9Z7kI/AAAAAAAADms/xv90EUBFzwA/_DSC6959.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWvh1vkaI/AAAAAAAADmw/86asUgmfy-I/_DSC6960.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWwLkyqMI/AAAAAAAADm0/sRLtU9xXk1o/_DSC6961.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWw_14S2I/AAAAAAAADm4/VftvpbQuNXg/_DSC6962.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWxRDVt1I/AAAAAAAADm8/XHPnJybbFSk/_DSC6963.JPG[/img]
  20. Ewa&Duffel

    Duffel

    [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWrLUKO9I/AAAAAAAADmY/DCmmLi1D5ww/_DSC6954.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWsORu42I/AAAAAAAADmc/eKKgs5EbY-o/_DSC6955.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWsxiqvGI/AAAAAAAADmg/jqMLO5Z6TvI/_DSC6956.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWttyBtGI/AAAAAAAADmk/nF7-svwdO4o/_DSC6957.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWuWh6HRI/AAAAAAAADmo/u_PJ2NG47gw/_DSC6958.JPG[/img]
  21. Ewa&Duffel

    Duffel

    [quote name='Kaja10014'][URL]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWPPVWk1I/AAAAAAAADjo/BNg2Ag08Y14/_DSC6905.JPG[/URL] kameleon :diabloti:[/QUOTE] [quote name='sator_k_'][URL]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWPPVWk1I/AAAAAAAADjo/BNg2Ag08Y14/_DSC6905.JPG[/URL] Panierka :diabloti:[/QUOTE] :lol: [quote name='Kashdog']Zdrowiaaaaa dla Duffla ;)!![/QUOTE] Dzięki ;) [quote name='ania90']duzo zdrowka dla Duffla:) jak sie czuje? ja uzywam Frontline:) i jak narazie mial kilka kleszczy chodzacych po siersci i mu zaraz je wyciagalam zanim sie zdarzyly wbic na cale szczescie no ale juz pare razy mial wbitego:shake: powiedz mi babejszoza jest bardzo grozna dla psa i czy moze prowadzic do zgonu? pytam bo malo spotykane jest zarazenie sie nia[/QUOTE] Dzięki, Duffel już czuje się dobrze :) Jest jeszcze osłabiony, nie ma za wiele energii, ale apetyt już powrócił. Ja używałam Fiprexu (ta sama substancja czynna co Frontline) i niestety zawiódł...Teraz zdecydowałam się na obrożę Beaphar, mam nadzieję, że się sprawdzi. Czy ja wiem, czy taka rzadka to choroba jest...Obecnie niestety sporo psów na nią choruje :-( Jest bardzo groźna, szczególnie, jeśli się za późno zauważy objawy i podejmie leczenie....Od razu, jak tylko się zobaczy, że pies staje się apatyczny, nie ma apetytu, dużo pije, nie chce chodzić na spacery trzeba natychmiast jechac do weta, z tym nie ma żartów :shake: [quote name='dOgLoV']Uuuuuuuuuu to nieciekawie :roll: podobno kleszczy jest wysyp w tym roku :roll: ja polecam adwantix bayera , jest na prawde bardzo skuteczny , my go używamy zawsze mimo iż jest na psy do 40 kg a nasze psy sporo ta wagę przekraczają , po zakropieniu przez 2 miesiace nie maja ani jednego kleszcza , a obroże Duffel mogl by miec podejrzewam na jeden dzien jak by zaczal szalec z kolegami ;) Dużo zdrówka życzymy ;)[/QUOTE] No niestety jest wysyp :shake: Możemy wypróbuję ten Advantix jako dodatek do obroży, poradzę się jeszcze weta jutro. [quote name='dagaa111'][URL]https://lh6.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWPPVWk1I/AAAAAAAADjo/BNg2Ag08Y14/_DSC6905.JPG[/URL] maskowanie się w terenie :lol:[/QUOTE] :lol: [quote name='sator_k_']Nie wiem czy Wy się w dogoterapie bawicie, czy Cię to wogóle interesuje, ale jak zoabczyłam to sobie o Was pomyślałam :) [URL="http://www.dogomania.pl/threads/206401-Nab%C3%B3r-wolontariuszy-ze-zwierz%C4%99tami-Warszawa?p=16733231#post16733231"]http://www.dogomania.pl/threads/206401-Nabór-wolontariuszy-ze-zwierzętami-Warszawa?p=16733231#post16733231[/URL][/QUOTE] O dzięki za linka, może być ciekawe ;) Ale to już po maturze się tym bardziej zainteresuję :cool3: [quote name='deer_1987']z ciekawosci jakie - wiem ze to roznie bywa, ale takie co najczesciej - F uzywasz do jasnego psa? :)[/QUOTE] Zazwyczaj najmniejsze, jakie jest możliwe, czyli od 4 do 5,6. [quote name='Amber']Cieszę się, że Duffel się już lepiej czuje. Oby tak dalej :)[/QUOTE] Teraz powinno być już z górki ;) [quote name='kalyna']Teraz dopiero przeczytała o Dufflu i Jarim i bardzo wam współczuję, dobrze że obie zdążyłyście do wetów i to psom pomogło... teraz widzę, że muszę bardziej uważać na psiaki, a z tym jedzeniem to już tak kombinuję coby nie było skrętu... bo ostatnio przeczytałam, że każdy pies może go dostać....[/QUOTE] No mnie Duffel wczoraj naprawdę przeraził, bo on jest chętny na jedzenie zawsze i wszędzie, a tu nagle odmawia ciasteczek, śniadania też nie chce...od razu było widać, że to coś poważnego :shake: [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWn3iG_PI/AAAAAAAADmE/eC7YpSAwNjU/_DSC6949.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWoho3TcI/AAAAAAAADmI/IdsqYvYganU/_DSC6950.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWpOxd63I/AAAAAAAADmM/DFF6vbHkC2Q/_DSC6951.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWp_p0IeI/AAAAAAAADmQ/r7zAz-djgN4/_DSC6952.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/_etSO5tzDi_Y/TasWqjIBFII/AAAAAAAADmU/vWuU4I0Jh5Y/_DSC6953.JPG[/img]
  22. [quote name='sator_k_']No tak, ale zeby był efekt to co pół roku trzeba jakąś sumę przeznaczyć, a to nie jest plus, ale będę to bardzo mocno uwzględniała i zapytam się wetki. Dzisiaj nie pogadałam, bo tata robił przele za frisbee. Głupie, wiem, ale ja jednak wolę mieć w 100% czytsą sytuację, a nie żeby mieli kolejny argument, czyli znowu kasa idzie na psa bla, bla...[/QUOTE] Ale możesz też podać jeden implant i kiedy jego efekty Cię zadowolą, podjąć decyzję o tradycyjnej kastracji ;)
  23. Oj, biedna Zuzanka :( Trzymamy kciuki za jutrzejszą wizytę !
  24. [quote name='sator_k_']Ewa, a ta kastarcja chemiczna to jest to z jakimś implantem? Efekty tego są takie jak po zwykłej kastracji czy jednak jest to trochę słabsze jest? Z jednej strony to mogłoby trochę przekonac tatę, bo to jest coś co jak przestanie działać to pies wróci do "normy", ale z drugiej strony to nie jest drogie przypadkiem? Muszę się o to zapytać weta, ale jakoś mam złe przeczucia, że u nas w tej dziurze to mogą nie wiedzieć co to jest :D[/QUOTE] Tak, wszczepia się implant, to się nazywa Suprelorin, wpisz sobie w google to Ci wyskoczy trochę informacji. Efekty są identyczne jak tradycyjnej kastracji, stopniowo obniża się poziom hormonów. Moim zdaniem to jest lepsze i żałuję, że jeszcze nie było dostępne w Polsce, kiedy kastrowałam Duffla. Po pierwsze, kiedy nie będzie żadnych zmian, kolejnego implantu można już po prostu nie podawać (powtarza się co pół roku), a po drugie, jest to odwracalne. Testosteron jest potrzebny w organizmie szczególnie na starość, chroni stawy. Odnośnie ceny to się nie orientuję dokładnie, ale jakieś strasznie drogie to na pewno nie jest. Popytaj, na pewno w Kielcach gdzieś powinni mieć ten preparat ;)
×
×
  • Create New...