Jump to content
Dogomania

LadyS

Members
 • Posts

  15248
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by LadyS

 1. Tak właśnie działa sedalin - otumania psa, blokuje jego fizyczność. Niestety, nie wyłącza mózgu, wiec na przyszły rok pies bedzie bał się nawet bardziej. Dlatego bardziej korzystnie jest używać tych leków ziołowych - i podawać je dłużej.
 2. Takie środki trzeba zacząć stosować na dobrą sprawę już teraz. Jest KalmAid, Stress Out i Stresnal - ziołowe, dlatego trzeba je stosować dłużej. Nie daj sobie wcisnąć u weterynarza sedalinu, bo on powoduje, ze pies - owszem - fizycznie przestaje okazywać strach, ale nadal sie boi tak samo panicznie.
 3. Nie dawajcie ciagle do dyspozycji suchej karmy - powinna ją dostawac 2 razy dziennie, w misce wystawianej na 10 minut. To na pewno ureguluje jej czas jedzenia i załatwiania. Co do rady p. Sumińskiej - nie jest dla mnie specjalnym autorytetem, my sami dorosłego psa karmimy o 22, wcześniej jest na spacerze, bez problemu wytrzymuje do 8 czy 9 następnego dnia. Ile razy wychodzicie na dwór w trakcie dnia? Jakie rozrywki serwujecie suczce, jak z nią pracujecie, jakie stawiacie przed nią wyzwania?
 4. LadyS

  kliker

  Ale pies się go boi czy jak? Bo chyba praca z klikerem to kilka minut dziennie, jest to aż tak irytujące? Dla lękliwej suczki moja znajoma używała zamiast klikera wieczka od soczku Kubuś :D
 5. Są przecież rasy, które nie mieszkają w domach, bo po prostu zostały stworzone od zycia na dworze. Je też umieściłabyś w domu, skoro chodzi Ci o każdą rasę? To, na czym bazujesz w kwestii kojce = mały kontakt z włascicielem to tylko Twoje przekonania, niewiele więcej. Są świetne hodowle kojcowe, a są i bardzo kiepskie domowe.
 6. No, i na forum JRT też się pojawił ;)
 7. I o ile jestes w stanie zrobić coś, o czym - mam wrażenie - się zapomina: od pierwszego dnia wprowadzic konsekwencję, a nie litować się nad psem. Miłością i wynagradzaniem pies się nie wychowa. W schronisku nie ma wyłącznie trudnych psów. Problemem jest to, ze ludziom się wydaje, że psu ze schroniska trzeba wynagrodzić dotychczasowe życie i zagłaskać go na śmierć. A potem pojawiają się problemy.
 8. A ja mam zupełnie inne wrażenia - raz zdarzyło mi się zobaczyć sytuację, że facet nawet nie zwolnił i przejechał po kocie, który zresztą chwilę potem odszedł u weta. W innych sytuacjach zwykle ludzie zwalniali, nawet stawali.
 9. Jak na moje - obrona to sport, który bazuje w dużej mierze na popędzie łupu. Natomiast to, co Ty chcesz zrobić, jest dla mnie co najmniej dziwne. Nie chciałabym psa, który atakowałby człowieka - rozumiem, że nie chciałby go wypuścić, a w przypadku dużego psa takie nastawienie wystarczy. Plus, co znaczy - kręcenie się koło płotu? Pies ma szczekać na wszystko i wszystkich koło płotu? Czy może na tych, którzy próbują wejść za ogrodzenie? Pies strózujący nie jest bezmyślnym szczekaczem, ale jeśli chcesz się czuć bezpiecznie, to zamontuj alarm - psa bardzo szybko można wyeliminować, jeśli ktos jest zdeterminowany, aby wejść na teren.
 10. Z doświadczenia wiem, że pies, który ma coś do roboty, nie ma czasu na wydziwianie i zachowania, których my nie akceptujemy. Listonosza mogłabyś witać bez zamykania psa - ale potrzeba tutaj wypracowania z psem więzi oraz jego posłuszeństwa. U nas pies nie rzucał się na żadnych gości, ale podbiegał i się cieszył, co też nie zawsze jest mile widziane. Najpierw więc było ćwiczenie posłuszeństwa, a potem dawanie psu komendy siad na określonym miejscu - tak aby widział drzwi, ale był jeszcze dość daleko, otwieranie drzwi, odebranie paczki/listu. Potem czasem pies mógł podbiec i się przywitać, innym razem zamykałam drzwi i nagradzałam psa za posłuszeństwo po zwolnieniu z komendy. Wtedy pies nie jest tak zajęty nakręcaniem się, bo ma coś do roboty, a w przypadku owczarkowatego (chyba Twój taki jest?) psa to ma jeszcze większy sens. Zamiast psa rozpieszczać, wymagaj od niego, na spacerach planuj mu czas, w domu dawaj mu zajęcie. Niech swoje frustracje rozładowuje np. żuciem jakichś gumowych zabawek, wylizywaniem konga - wszystkim, co w naturalny sposób psa może wyciszyć. Odczul go na pukanie do drzwi, dzwonek, domofon - wszystko, co dzieje się na zewnątrz. No ale zanim to wszystko nastąpi - przede wszystkim zapanuj nad nim, nawiąż z nim relację i zacznij budować jego posłuszeństwo, bo kiedyś moze faktycznie dojść do tego, że pies kogoś ugryzie - i będzie problem. Jeśli nie wiesz, jak coś zrobić, to znajdź kogoś, kto będzie w stanie obserwować Ciebie i psa, bo my jako właściciele często nie zauważamy pewnych swoich błędów i nie mamy dystansu, który pomaga rozwijać relację z psem.
 11. Pozostawiając psa gdziekolwiek bez nadzoru, Ty będziesz odpowiedzialna za jakiekolwiek pogryzienie. Nie ma tutaj znaczenia, jak Ty się zachowujesz. Po co w ogóle brać ze sobą psa na czas robienia zakupów? Nigdy tego nie zrozumiem. Mówisz, że nie jesteś w stanie psa utrzymać - może należy po prostu zmienić sprzęt, na którym go prowadzasz? Obroża nałożona tuż za uszami, ciasno - i kontrola nad psem jest łatwiejsza. Miałam na tymczasie psa, który zachowywał się podobnie. Dom stały wyprowadził go z tego zachowania - wspólnie ustaliliśmy, jak to zrobić. Wychodzili z psem witać gości ZAWSZE - przed blok. Potem goście brali psa na smycz i wchodzili z nim do mieszkania, nagradzając za odpowiednie zachowanie, pod kontrolą właściciela. Izolacja działała odwrotnie - pies nakręcał się z każdym razem jeszcze bardziej. Niemniej mam wrażenie, że problem, o którym Ty tutaj piszesz, to wierzchołek góry lodowej, który wynika z tego, co sama przyznajesz - nie byłaś nigdy od dyscypliny. To musisz zmienić w pierwszej kolejności, czyli dać psu zajęcie, zaprogramować czas i wymagać, wymagać, wymagać.
 12. Absolutnie nigdy nie karcić za warczenie! Warczenie to sygnał ostrzegawczy, który pozwala psu na komunikację z nami. Karcenie za warczenie sprawi, że pies będzie od razu przechodził do rzeczy, zamiast najpierw pokazywać, ze coś jest nie tak. Nie dopuszczaj po prostu do takich sytuacji. Nie chodzi o kolejność wchodzenia, a o karność psa. Spróbuj wpuszczać najpierw dziecko, a psu wyznaczyć konkretne miejsce i dać mu komendę utrzymania konkretnej pozycji w aucie. Myślę jednak, ze problem jest o wiele szerszy niż warczenie w aucie - najlepiej udać się do specjalisty, który pomoże Wam radzić sobie we wszystkich sytuacjach z psim zachowaniem, a nie tylko w tej konkretnej.
 13. http://www.karma-shaggybrown.pl/produkty/salmon-trout-sweet-potato-and-asparagus/- a to? U nas pies jadł wersję z jagnięciną, i super na nią poszedł.
 14. Nie możecie wybiegać suczek na dworze, a potem zabrać do domu na kolację? Suki są młode, ale powinniście ćwiczyć wyciszenie, a przede wszystkim - posłuszeństwo. Możecie dawać im coś, co pomoże im w w wyciszeniu - np. po porannym bieganiu każecie im się uspokoić, położyć, dajecie osobne gryzaki do gryzienia, a wtedy macie już spokój. Zapewnijcie im też zabawę psychiczną i jakąś rozrywkę - niech wysilą umysły, zamiast tylko spalać się fizycznie, bo pies w tym wieku może roznieść dom i nawet tego nie zauważyć ;)
 15. Konkretniej - wpuścić wpuszczą. Mogą wyprosić na życzenie pasażerów, ale wówczas konduktor, jeśli pies nie jest uciążliwy, musi znaleźć nowe miejsca dla pasażera z psem.
 16. Pani Profesor, tutaj nie chodzi o to, że Twój pies nie jest zazdrosny. Chodzi o to, że obcy pies może być, i dla niego konkurencją moze być stojący metr czy półtora dalej pies, nawet jeśli niespecjalnie na niego patrzy - sama miałam taką sytuację, ale kontrolowaną, pies dostał smaczka od swojej pani, mojej znajomej, i rzucił się na mojego psa, który w ogole nie podchodził i gapił się na mnie. Tyle że my byłyśmy we dwie, ja ryknęłam na tamtego, a mój unika konfliktów. No i były tej samej wielkości. A co do skarmiania obcych psów - we Wrocławiu jedną z naszych "koleżanek" spacerowych była pani z CTR-ką. Suka miała poważną chorobę nerek i zjedzenie czegokolwiek innego niż jej karma naprawdę skutkowała poważnymi konsekwencjami. Gdyby ta suka podbiegła do kogoś (co byłoby dziwne, bo suka była bardzo pilnowana), a ktoś by ją skarmił, czy to z dobrej woli, czy dla odwrócenia uwagi, to sądzę, że owa pani byłaby wściekła. Ja obcych psów, które nie wyglądają na bezdomne, nie karmię, podobnie jak nie proponuję swojej kanapki obcemu człowiekowi czy cukierków obcym dzieciom.
 17. Co jest fajnego w psie, który podbiegnie do Was, gdy Wy np. ze swoim psem coś ćwiczycie albo się bawicie zabawką? Bo ja nie rozumiem, co jest w tym fajnego, i zawsze proszę o zabranie psa w takich sytuacjach. Nie puszczam też psa do takich psów, bo po co? W większości sytuacji tutaj nie chodzi o psa, który raz podbiegnie i właściciel go zabierze, no bo to się zdarza. Nie chodzi też o psa, który przywita sie i pobiegnie dalej, łatwo odgoniony słownie. Raczej mowa o psach, które podbiegają często albo są agresywne, a mimo próśb właściciele nic sobie z tego nie robią. Dla mnie to nie jest normalne.
 18. Ryss, czy Ty wiesz, jakie jest zastosowanie klatki poza zamykaniem psa pod nieobecność człowieka (co na dalszym etapie pracy z psem nie jest potrzebne i klatka stoi otwarta)?
 19. Tak, ja to przeczytałam. Ale chodzi o to, aby naukę nowych rzeczy zaczynać od rzeczy, które pies umie. Czyli: najpierw ćwiczymy przy zamkniętych drzwiach klatki, które pies zna i akceptuje - i nagradzamy za to, aby budować jego pewność siebie i chęć do ćwiczenia w trudniejszych warunkach. I małymi krokami dochodzimy do miejsca, w którym wychodzimy z pokoju, na kilka sekund, minutę, kilka minut, kwadrans itd :)
 20. Mimo wszystko ja bym nie była taka pewna, czy to nie miało wpływu. U nas, dla psiego podrostka, który był u nas 2 miesiące i miał niezły socjal, wyjazd dwudniowy z nocowaniem poza domem sprawił, że pies zaczął mieć problemy z zostawaniem w naszym domu. Dopiero wyjazdy z kennelem świetnie się sprawdziły, i pies nie ma już problemów z nocowaniem gdzie indziej.
 21. Jakiego stróża do namiotu potrzebujesz? Przed zwierzyną Cię nie obroni, bo większość zwierząt ucieka przy zapachu człowieka, ale np. jak trafisz na niedźwiedzia, to pies go na pewno nie odstraszy ;) Raczej zwracaj sie ku rasom mniejszym niż wymienione, bo te, jak pisała evel, mają tendencję do obciążania stawów. Szukaj ras raczej wolnych od kontuzji rzepek i dysplazji stawów biodrowych. Ja regularnie chodzę po górach, i w ogóle na długich trekkingach z małym psem - JRT. Są dość ciężkie na co dzień, bo to teriery, na trasie mogą wyczuwać zapachy, ale w górach czy lesie i tak psa nie puścisz luzem i najlepiej mieć odpowiednie oprzyrządowanie do wędrówek. Za to wytrzymałościowo sprawdza się świetnie, daje radę i na 20 km, i podczas podróży 400 metrów pod górę.
 22. Ćwiczycie crate games? Poczytajcie, na pewno pomogą. Dodatkowo, odwrażliwiajcie psa na zamykanie drzwi w klatce, odchodźcie na krok i wracajcie z nagrodą, potem o dwa, trzy, pięć, potem podchodźcie do drzwi i nagradzajcie. I tak po kolei, az do zamknięcia drzwi - najpierw jak jesteście w środku, potem wychodźcie za próg i przymykajcie. Obserwujcie psa - jeśli zaczyna być nerwowy, to widać poszliście o krok za daleko w zbyt szybkim tempie.
 23. Nie, mówię tak tylko do ludzi, którzy mówią bzdury w temacie, w którym zdecydowanie nie mają racji. Nie da się nie zgadzać co do faktu, który - jako fakt - istnieje i jest rzeczywisty. To jakby mieć inne zdanie na temat tego, czy jak świeci słońce, to jest dzień, czy noc.
 24. Nie rozumiem Twojego toku rozumowania. Nie wierzysz, że trener na miejscu coś poradzi bez zamieszkania z Wami na kilka dni, ale pytasz o poradę na forum, gdzie nikt nigdy psa nie widział. Próbujesz szukać wyjaśnienia braku wychowania psa w potencjalnej rasie, choć pies jakkolwiek przypominający rasę nie musi w ogóle mieć jej charakteru, jeśli nie jest rasowy. A już zupełnie nie rozumiem tego, że pies biega luzem, podbiegając do ludzi, oszczekujących ich i próbując gryźć. To jest przykład na to, dlaczego nie kazdy powinien mieć psa - najpierw trzeba mieć wyobraźnię.
 25. Zajrzyj sobie ten link. Widocznie jednak musisz trochę spokornieć i przyznać, że mało siedzisz w psich adopcjach oraz sprawach, które nie dotyczą miłego, przyjemnego spaceru z psem. Fundacje nie mogą sprzedawać psów ze względu na charakter swojej działalności.
×
×
 • Create New...