Jump to content
Dogomania

Sznupka

Members
  • Posts

    4
  • Joined

  • Last visited

Sznupka's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

  1. Problemem jest także to, że pies jest u nas już 3 miesiące, stosujemy przy wyjściu zasady takie jak polecacie: nie żegnanie się, przysmak itd. a pies zawsze jakiś czas po wyjściu ostatniego domownika szczeka, wyje ok 30 sekund, ale tylko zdarzy się to raz czy dwa w ciągu pierwszej godziny. Po jakim czasie możemy oczekiwać, że pies przestanie wyć całkowicie? Po roku? Pies jest wzięty ze schroniska.
  2. Witam. Czy jest możliwe, że pies denerwuje się, gdy ja i mój mąż wychodzimy jednocześnie z domu? Kiedy wychodzimy pojedynczo do pracy i zostaje sam, nie szczeka ani nie wyje.
  3. W tym rzecz, że dzień później poszliśmy normalnie do pracy i od dwóch dni nagrywamy psa, nie szczeka wcale. Dlatego pomyślałam, że ta podróż i odwiedziny u obcych ludzi tak go rozstroiły.
  4. WItam. Niedawno przygarnęliśmy psa ze schronika, małego kundelka. Jest bardzo uczuciowy i szybko się do nas przywiązał. NIe sprawiał kłopotu dopóki nie zabraliśmy go w odwiedziny do rodziców. Na miejscu wydawał się wesoły, po powrocie do domu był dość zmęczony sytuacją. Następnego dnia wyszliśmy na godzinę na zakupy, jak wróciliśmy-zastaliśmy anonim, że mamy coś zrobić z psem bo jest nie do zniesienia. Wyszliśmy na chwilkę, rzeczywiście szczekał. Kolejnego dnia włączyliśmy na cały czas naszego pobytu w pracy (7 h) nagrywanie dźwięku poprzez komputer. Po przesłuchaniu nagrania okazało się, że nie ma ani chwili szczekania. Czy możliwe, że pies zareagował jednorazowo paniką i szczekaniem po tych odwiedzinach? Czy lepszym rozwiązaniem dla tego skrzywdzonego i rozchwianego emocjonalnie psa będzie po prostu niezabieranie go nigdzie? Domyślam się, że pies po prostu bał się, że go znów ktoś odda. Czy może próbować go przyzwyczaić do takich sytuacji?
×
×
  • Create New...