Jump to content
Dogomania

radiesteta

Members
 • Content Count

  193
 • Joined

 • Last visited

About radiesteta

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday July 13

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Chorzów

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. radiesteta

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  Może landseer byłby dobry ? To psy które kochają wodę i dzieci. Owszem potrzebują trochę ruchu ale rano 30-40 min im wystarczy po południu nieco więcej bo jeden spacer powinien być tą godzinę . I to rasa psów terenowych świetne w każdym terenie.
 2. radiesteta

  Ubezpieczenie Zwierząt

  Możesz mi wysłać szczegóły tej oferty ?
 3. radiesteta

  Ubezpieczenie Zwierząt

  Na FB dałem temat. Ponoć są ubezpieczenia ale jest to dość rozbite w zależności od tego czego ma to dotyczyć.
 4. radiesteta

  Latarka na spacer z psami

  Czy chodźcie czasami ze swoimi psami na dłuższe spacery w nocy? Czy macie wypróbowane latarki?
 5. radiesteta

  Porządna kolczatka dla duzego psa

  A co ja tramwaj by mi zależało czy ktoś się mnie czepia czy nie ? Jeśli uważam, że mam rację to stoczę bój z całym światem o swoja rację - wiec nie zgadłeś/łas.
 6. radiesteta

  Porządna kolczatka dla duzego psa

  A to czy miałby być spowodowane ? Nie jarzę. Mój landek to chodząca łagodność na 4 łapach. Gdyby miał być jeszcze mniej niebezpieczny to nie wiem co musiałby robić. Ok jest niezgrabna i nie ma poczucia swojej siły i wagi, ale wątpię by kolczatka miała z tym coś wspólnego hihihihi
 7. radiesteta

  Porządna kolczatka dla duzego psa

  Wychowanie psów oraz trendy ich hodowli, trzymania itp przypomina wychowanie dzieci. I niestety idzie w tym samym kierunku co wychowanie dzieci. Kiedyś może były one traktowane przesadnie ostro, bez zrozumienia dla ich potrzeb, psychiki itp ale w tej chwili po jakimś wypośrodkowaniu idzie znowu w złą , drugą stronę.
 8. radiesteta

  Porządna kolczatka dla duzego psa

  Chciałem sprawdzić tę firmę Herman Sprenger ale jakoś widzę je tylko w tym sklepie. To bardzo dziwne. Nie widzę też adresu owego Herman Sprenger .
 9. Szukam dobrej kolczatki dla dużego psa. Poprzednia zaczęła schodzić i musi być wymieniona. Tym razem chcę coś bardziej trwałego. Niestety w kilku sklepach mieli tylko te same modele które ja mam wiec tego ni9e chcę.. Kolczatka musi być 100% metalowa by była odporna na wodę i powstrzymała ponad 50 kg psa wiec i solidna.
 10. radiesteta

  Ekstremalnie twardy gryzak dla psa

  Ta zabawka jest super. Ponad 10 dni i nadal w 100% cała. A sunia się nią bawi. jedyna wada to jej waga i wieczorami muszę zabierać bo uwielbia podrzucać i spuszczać na ziemie co przy wysokości pyska pond 0,6 m daje odgłosy i mogłoby być niezbyt dobrze przyjęte przez sąsiadów z dołu. Poza tym jest genialna i nie zużywa sie tak jak to drewno z postów powyżej. Polecam każdemu.
 11. radiesteta

  Pies podszedł do obcych Ci maja pretensje

  Dzięki za pocieszenie. Strat w ludziach nie ma. Jest strata mojego zaufania do psa i wiara w konieczność ciężkiej pracy z psem nad zmianą jej kilku zachowań.
 12. radiesteta

  Pies podszedł do obcych Ci maja pretensje

  Niestety chwilę po incydencie wsiadłem do samochodu i chyba jest ci ludzie zrobili mi zdjęcie. Nie myślałem że się do tego posuna. Generalnie faktycznie nie mają dowodu że cokolwiek się stało. Pies nie pogryzl nikogo bo zwyczajnie nie jest to w jej zwyczaju. Zgadza się wina była moja dlatego zaraz po incydencie chciałem przeprosić, niestety zostałem obrzucony stekiem wyzwiski najgorszych. Swoją drogą po tym incydencie pójdę chyba na szkolenie bo niestety wbrew obiegowym opinie ona nie odróżnia tych dobrych od tych trochę gorszych.
 13. radiesteta

  Pies zabiera ze stołu rzeczy i gryzie

  Warunkowanie zarówno pozytywne jak i negatywne jest ćwiczone praktycznie cały czas. Wiadomo że w zwrocie " Nie wolno" znacznie ma słowo nie a słowo wolno jest bardziej dla właściciela i pies reaguje na "nie". Nie wolno - zbierać jedzenia z ziemi, bo w domyśle można być za to opr od pana lub pociągnieta na kolczatce, nie wolno - szarpać, bo w domyśle kolczatka może się wbić w szyję. Ale warto przyjść do pana bo będzie pochwała lub smakołyki, warto wykonać inną komendę bo będzie pochwała chwila zabawy gryzienia lub inna nagroda.
 14. radiesteta

  Ekstremalnie twardy gryzak dla psa

  O tym pierwszym słyszałem, ale chciałem zobaczyć czy ktoś wspomni bo nie wiem czy to nie czcze przechwałki. Inna sprawa, że tanie to to nie jest ale... mój pies już zużył kilka gryzaków za 30 zł z Tesco czyli dobrze ponad 120 zł . Ale jednak cena 170 zł za gryzak wydaje sie być nieco abstrakcyjna. O porożach nie słyszałem ale ...faktycznie powinien to być twardy materiał skoro służy rogowaciżnie do walk nawet z wilkami. Zatem chyba zrobię eksperyment z porożami na początek.
 15. radiesteta

  kaganiec

  Odświeżam temat. Szukam kagańca dla landseera. Myślę o kagańcu fizjologicznym. Czy to dobry wybór ? Zależy mi by pies mógł napić się wody i nie zahaczył o nic. Ma też być trwały bo landseery to cioraki straszne.
×