Jump to content
Dogomania

radiesteta

Members
 • Content Count

  194
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Good

About radiesteta

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday July 13

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Chorzów

Recent Profile Visitors

1,651 profile views
 1. Zgodnie z polskim prawem te związki są legalne. Musisz jednak mieć świadomość że te związki nie należą do FCI czyli największej federacji kynologicznej ani nie mają powiązań z AKC czyli amerykańska największą organizacją kynologiczną. Kupując psa z hodowli należącej do PKPR czy tego typu związku raczej z nim na wystawy w innych krajach ciężko by nie powiedzieć, że niemożliwe byś pojechał. FCI czyli Międzynarodowa Federacja Kynologiczna jest reprezentowana praktycznie w całej Europie i sporej części państw na świecie. Zatem jeśli kupisz psa z rodowodem FCI która w Polsce jest reprezentowana właśnie przez Związek Kynologiczny w Polsce (ZKwP)to masz drogę otwartą do wystaw - o ile oczywiście pies nie będzie miał jakichś wad bo to jednak nie wyrób przemysłowy od matrycy tylko żywy organizm który niestety czasem zawodzi. Jeśli chcesz więcej informacji to zapraszam na pw.
 2. Może landseer byłby dobry ? To psy które kochają wodę i dzieci. Owszem potrzebują trochę ruchu ale rano 30-40 min im wystarczy po południu nieco więcej bo jeden spacer powinien być tą godzinę . I to rasa psów terenowych świetne w każdym terenie.
 3. Ten typ obroży słabo się nadaje do smyczy automatycznych. Tu pies musi trochę pociągnąć by smycz wyciągnąć na zewnątrz.
 4. Taa. Temat obczajony. Tylko zabawki Kong się nadaje i wytrzymuje.
 5. Korzenia nie mam bo nie potrzebny już. Mam już zabawki z Konga oraz Becobone i podobne - warunek z kauczuki, nie z gumy, i te są już ponad rok z psem i nadal całe. Nie zużywają się.
 6. Możesz mi wysłać szczegóły tej oferty ?
 7. Jak pisałem wyżej te lokalizatory zazwyczaj nie są wodoodporne. Zatem nie ma sensu używanie ich dla psów które kochają wodę i przy wszystkich możliwych okazjach w niej bywają. Mam na myśli rasy dowodne: mój landseer ale i nowofundlandy, BPP i trochę innych ras. Z tego co słyszałem to raczej coś ze sprzętu żeglarskiego by się nadawało - gdyż z zasady jest on przewidziany do kontaktów z wodą.
 8. Na FB dałem temat. Ponoć są ubezpieczenia ale jest to dość rozbite w zależności od tego czego ma to dotyczyć.
 9. Czy chodźcie czasami ze swoimi psami na dłuższe spacery w nocy? Czy macie wypróbowane latarki?
 10. A co ja tramwaj by mi zależało czy ktoś się mnie czepia czy nie ? Jeśli uważam, że mam rację to stoczę bój z całym światem o swoja rację - wiec nie zgadłeś/łas.
 11. Jak wy macie takie coś i zwiecie kolczatka to ja swojej wcale nie powinienem zwac kolczatka tylko metalowa obroża z ogniwami. Mając tak niebezpieczne narzędzia wcale się nie dziwię. Jak dla mnie to EOT
 12. A to czy miałby być spowodowane ? Nie jarzę. Mój landek to chodząca łagodność na 4 łapach. Gdyby miał być jeszcze mniej niebezpieczny to nie wiem co musiałby robić. Ok jest niezgrabna i nie ma poczucia swojej siły i wagi, ale wątpię by kolczatka miała z tym coś wspólnego hihihihi
 13. Wychowanie psów oraz trendy ich hodowli, trzymania itp przypomina wychowanie dzieci. I niestety idzie w tym samym kierunku co wychowanie dzieci. Kiedyś może były one traktowane przesadnie ostro, bez zrozumienia dla ich potrzeb, psychiki itp ale w tej chwili po jakimś wypośrodkowaniu idzie znowu w złą , drugą stronę.
 14. Temat już tylko jako poglądowy gdyż dokonałem zakupu. Obecna kolczatka raczej tylko wygląda jak kolczatka. Próba na ręce przekonała mnie, że ugryzienie mrówki bardziej boli niż wbicie się "kolców" tej kolczatki. Tym bardziej, ze testy u mnie były na gołej skórze a pies ma jeszcze sierść. Ale propagandowo jest na kolczatce hihihi.
 15. Konkretnie suka chodzi luzem a kolczatka jest po to by ją prowadzić z jednego miejsca gdzie chodzi luzem - konkretnie mojego mieszkania do drugiego czyli do miejsca gdzie ma się wybiegać. Po drodze czasami bywa i mokro i staw zaliczony. W tej sytuacji kolczatka całkiem dobre rozwiązanie bo klasyczne obroże lub uprzęże namakają i zachodzą grzybami itp itd. A nierdzewna metalowa kolczatka w momencie jest sucha i nie łapie niczego.
×
×
 • Create New...