Jump to content
Dogomania

Maciek1305

Members
 • Posts

  6
 • Joined

 • Last visited

Maciek1305's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1.     No ja raczej nie biegam po tych górach i nie są to jakieś wielokilometrowe trasy uprawiane wyczynowo jest to czysta rekreacja. A co myślicie o Hovawarcie ??
 2.     No to dokładnie jak charakterystyka mojego psa  i w sumie moja :D     Akita niestety nie jest psem dla mnie nie podchodzi mi jakoś .     Faktycznie piękne psy z tym że mało o nich wiem ale na pewno popytam poczytam
 3.     Góry raczej Sudety głównie Karkonosze więc nie jakieś tam ekstremalne kilka razy do roku Bieszczady czy tatry .
 4.     Wiem właśnie o jego charakterze dla tego mimo jego cudownego wyglądu nie wymieniłem tej rasy głównie z racji tego że musiał by się dogadać z moim kochanym mikrusem.
 5. Nie raz zdarzyło mi się widzieć podhalańskiego czy własnie mastifa tybetańskiego w górach i nie sprawiały wrażenia zmęczonych czy ociężałych . Co do "obrony" raczej chodzi i o to żeby sygnalizował że coś się dzieje w pobliżu. Ale jeżeli mówicie że to może być dla nich zbyt duże obciążenie to porozmawiam jeszcze o tym z weterynarzem bez sensu żeby pies się męczył.... A macie może jakieś sugestie który z pośród dużych psów-z długą ciepłą sierścią mógł by sprostać ??
 6. Witam Chciał bym prosić o pomoc w wyborze nowego członka rodziny na celowniku są rasy : pirenejski górski nowofunland bernardyn owczarek podchalański Nowy przyjaciel ma być przede wszystkim moim towarzyszem w górskich cotygodniowych wędrówkach zazwyczaj na 2 czy 3 dni . O wszystkich rasach przeczytałem wszystko co było dostępne. I najbardziej skłaniam się w stronę nowofunlanda lecz mam wątpliwości czy w nocy okazał by się dobrym stróżem w namiocie , a na tym mi też zależy . Dodam że już wychowałem w życiu 3 psy i jestem można powiedzieć że jestem doświadczony w wychowaniu i prowadzeniu Psów . Dodam że pies miał by małego towarzysza w domu w postaci pudla miniaturki . Dysponuje też sporą ilością czasu dla psów . Proszę o pomoc w wyborze albo o jakieś cenne spostrzeżenia które dadzą mi do myślenia .
×
×
 • Create New...