Jump to content
Dogomania

rozi

Members
  • Posts

    23020
  • Joined

  • Days Won

    10

Everything posted by rozi

  1. Ale malawaszka mówi, że po Sabunolu też miała ataki. Znaczy piesek miał. Ja już nie chcę ryzykować, do tej pory były pojedyncze ataki po zakropleniu (Fiprex po dwóch dobach, Frontline prawie natychmiast), ale jak tak będę próbować, to w końcu mi ta gehenna wróci. Wet mówi, żeby nie odkleszczać Kulka jest maleńka i nie biegamy gdzieś po lasach, pewnie że w mieście też są kleszcze, no ale jednak zagrożenie mniejsze dla takiej drobiny, co głównie po chodniku łazi.
  2. Tak tak, ale 7 to nie jest mało, ani nawet średnio i chodziło mi o te powiązania. Nie czepiam się weta, martwię się o Twojego pieska, wiem że u Kuli wszystko było dobrze prowadzone, a kazali dawać dwa razy mniej Bromku, dlatego drążę temat.
  3. Ale to, co czytałaś, dotyczyło podawania równocześnie Luminalu w dawce 7mg na kg na dobę?
  4. Anemon - teraz jest tak, że wiadomość PW jest jak gdyby wątkiem, możesz odpowiedzieć, potem dostać odpowiedź i dalej kontynuować rozmowę, a całość zajmuje tylko jedno miejsce w skrzynce. Ale do tego musi tę widomość mieć i nadawca, i odbiorca. Jeśli nadawca wyśle, a potem u siebie usunie, to wątku - konwersacji - nie ma, więc logiczne, że nie możesz w nim odpowiedzieć. W starym Dogo każda odpowiedź na PW była osobną wiadomością, po krótkiej wymianie zdań miałaś skrzynkę zapchaną kilkunastoma wiadomościami, poza tym wśród nich musiałaś szukać jakiejś informacji (adresu, telefonu czy czegoś), teraz całą konwersację możesz sobie przejrzeć z góry na dół :) to jest bardzo dobra rzecz.
  5. Ostatni atak miała po poprzednim odkleszczaniu, pisałam że koleżanka psiknęła Frontline, ale widzę, że i Fiprex nie lepszy, choć wcześniej nie było po nim problemu. To nie chodzi o odstęp, tylko o ten specyfik na kleszcze, nie daję leków po takim ataku wywołanym. Obroża u nas wykluczona, Kula nie znosi niczego na sobie.
  6. No niestety, był atak po Fipreksie. Mam to gdzieś, już nie będę niczym zakraplać, wet mówi, że to tylko zmniejsza zagrożenie, a i tak nie chroni.
  7. Aj właśnie, stężenie! Przeszukałam stare posty i mój jest 20%! jungle202 jakie masz stężenie? bo jeśli 10% to ta dawka jest OK
  8. Ale ta PW jest "usunięta" dlatego, że usunął ją w swojej skrzynce nadawca, nie dlatego, że Ty usunęłaś w mailach :) Zgłaszam, że Forum nie liczy wyświetleń.
  9. Kulka miała stałą dawkę cały czas, dwie i pół kreseczki raz dziennie, czyli 0,1 ml na kg na dobę. Rano dawałam Luminal i Bromek, wieczorem sam Luminal. Mnie się wydaje, że od razu dwa razy dziennie to za dużo, ale po pierwsze wet jest na miejscu, a ja w kompie, a po drugie u nas było petit mal, tyle że bardzo częste ataki (kilka dziennie). No drogi jest ten bromek, niestety, ale różnie w różnych aptekach, ostatnio płaciłam niecałe 25zł za 50ml, a w innej chcieli 30zł ZALICZKI.
  10. Każdy lekarz pomoże. Ja się nigdy nie zetknęłam z kimś, kto nie chciał pomóc przez telefon, czy mailowo.
  11. Ja bym nie zwiększała dawki, ale zdecydowanie włączyłabym Bromek jeśli atak się powtórzy w ciągu mniej niż 2 tygodni. Pogadaj może, choćby przez telefon, z lekarzem, który ma doświadczenie.
  12. Ile na dobę na kg m.c. w tej chwili dajesz?
  13. "odpowiedź napisana zbyt szybko" - prawdopodobnie klknęłaś klawisz "odpowiedz" i nic się nie działo, więc kliknęłaś drugi raz, chodzi o to, że wysłana zbyt szybko jedna po drugiej, a nie że napisana. No nic, trzeba się przyzwyczaić, tylko że ja też się nie mogę wylogować, co mnie strasznie wkurza, bo jak się ktoś w pracy dorwie do mojego konta dla zabawy, to może być różnie.
  14. No tak, ja z pchłami w ogóle nie mam do czynienia, zakraplam, bo kleszcze.
  15. Nie czytałeś mojego posta, dzwoniłam do weta i mówi, że Fiprex w sprayu. Ja nie lubię frontline, moja suka ma padaczkę i po Frontline ma ataki, a po Fipreksie nie.
  16. Moja lecznica mówi, że szczeniaki w tym wieku można spokojnie potraktować Fiprexem, tylko po psikaniu poczekać, aż to wyschnie, żeby się drugi nie przytruł, jak poliże pierwszego. Po wyschnięciu nie zaszkodzi.
  17. A pluszaków nie chcecie? Ile kosztuje takie coś na te pchły?
  18. Kiedy właśnie zastanawiałam się nad jedną kobitką, ale doszłam do wniosku, że sobie nie poradzi. mar.gajko - emotka mi nie weszła.
  19. W Koszyczku Niechcianych Staruszków, nie umiem wstawić linka teraz http://www.dogomania.com/forum/topic/78762-w-wa-koszyczek-niechcianych-staruszk%C3%B3w-spis-str-1-i-2/page-200#entry15792309 o, z Mozilli mi wszedł
  20. Wasia, w Koszyczku jest sznaucerek, chyba staruszek, może właściciel się odnajdzie, ale póki co tkwi psina w schronie
  21. Dzięki za epitet, ale nie lubię poufałości. Zaglądam na wątek co jakiś czas, piesek ma pieniądze chyba, można zrobić dla niego coś z sensem.
  22. Nie wyobrażam sobie narażać własnego pieska, który ma poczucie bezpieczeństwa w domu, na kontakt z psem nietolerującym. Nawet gdyby mi ktoś przysięgał, że ten pies się zmienił. Nie rozumiem faith35.
  23. Faktycznie, jest. Dzięki :bye:
×
×
  • Create New...