dwbem
Members-
Posts
3583 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by dwbem
-
Ewa odeszła ['] dogomaniaczka EVA2406 potrzebuje pomocy !
dwbem replied to terra's topic in Dogomaniacy, którzy odeszli....
Ja też witam, często myślę i życzę ciągłej poprawy zdrowia. -
Henio znalazl wspanialy dom :) Wszyscy sie ciesza :)
dwbem replied to Szarotka's topic in Już w nowym domu
Dobrze Heniusiowi, szkoda że kicię ignoruje. -
Ja polecam lekarza - lecznica Rottweiler - www.weterynarz-praga.pl. Leczę u niego swoje psy od 1985 roku, mam do niego zaufanie. Przegrywalimy tylko z rakiem, inne sprawy zawsze były leczone, operacje też doskonale wykonywane i wspaniałe wyczucie do narkozy.
-
Też polecam CanVit zielony lub również bardzo dobry Dolvit Junior. W tym wieku można jeszcze zlikwidować tę krzywicę. Kiedyś kupiłam szczeniaka karmionego RC, którego zupełnie nie przyswajał dlatego jestem wrogiem RC. Po przestawieniu psa na mięso z dodatkami i oczywiście podawanie wapnia psu wyprostowały sie łapki.
-
Fakt,mam mniej blota w domu. Poprzednie psy uwielbiały pływać ale na szczęście w czystych wodach Bugu lub Zalewu Zegrzyńskiego.
-
Nie zawsze nie zejście jądra do moszny u małego szczeniaka oznacza wnętrostwo. Często jest to krotkie powrósło i przewód szerszy od wielkości jądra. Kuracja hormonalna czyli podanie psu testosteronu - 6 dawek w odstępie co tydzień powoduje, że jadro się powiększy i przy częstym masowaniu schodzi do moszny i w niej utknie. Do hodowli może nie należy takiego psa używac ale pozwala psu żyć normalnie, bez operacji czy kastracji. Mam swojego lekarza od 35 lat, jest doskonałym fachowcem i to on mi to powiedział. Ja na szczęście w swojej hodowli nie miałam takich przypadków ale u znajomej tak i wiem, że się udało ściągnąć jądro do moszny.
-
Flaty są cudne, nie wiedziałam, że mogą być wątrobiane choc to umaszczenie jest jedynym, którego nie lubię ale to kwestia gustu. Nie lubię u nich wątrobianego nosa i obwódek oczu. Może dlatego, że całe życie mam psy czarne podpalane i przyzwyczaiłam się do czarnych nosów i ciemnych oczu z ciemną oprawą. Ale znam brązowe i też je lubię bo pies to pies bez względu na wygląd.
-
Podobno dla psów jest niezdrowy wieprzowy tłuszcz. Ja w każdym razie nie daję wieprzowiny za to moje nie mają żadnych uczuleń i chętnie jedzą rownież drób czyli kurczaki i indyka. Dawniej karmiłam swoje psy nutriami bo miałam do nich dostęp, jadły chętnie i nic złego się nie działo. Teraz po prostu nie mam do nich dostępu. A wołowinę moje jedzą już w sumie kilkadziesiąt lat i jakoś żaden nie dostał alergii. Te alewrgie narodziły się raczej po masowym wprowadzeniu suchych karm bo nie wiadomo co tak naprawdę w nich siedzi a w to super zbilansowanie to ja nie wierzę. Jakoś 50 lat karmię mięsem z dodatkami i psy były i są zdrowe i zadowolone z urozmaiconego jedzenia. Czosnek podobno nie jest zalecany, tak czytałam. Barf nie powinien szkodzić, olej z łososia też nie. A witaminy i mikroelementy można uzupełnić podając np CanVit lub podobne preparaty. Nie powinny uczulac. Spróbuj mu dać indyka, znam sukę która ma uczulenie na kurczaka ale indyka je i nic złego się nie dzieje. A jednak jest tańszy od jagnięciny.
-
O to dobrze, że jest trochę lepiej. Współczuję alergikom bo lato mają przechlapane. Mam znajomego, który też jest uczulony na pyłki i ciągle chodzi opuchnięty i zakatarzony. Ja mam teraz trzy psy ale nie pływające - rottka ma już ponad 12 lat a dwójka średnich pinczerów to raczej koty - uwielbiają się opalać na słońcu za to wody unikają jak ognia.
-
Dawno tu nie zaglądałam ale zdjęcia super, wszystkie. Ja teżod lat mam od 2 do 4 psów w domu więc wiem jaka to frajda ale i zniszczenia i brudy. Podziwiam cierpliwośc do nich po tej błotnej i zielonej kapieli. Moje na szczęscie pływały w czystych wodach. Wystarczyło mi jak się otrząsały z wody najbliżej nas oczywiście. Przygody z samochodem nie zazdroszczę choć jak się tylko czyta to brzmi zabawnie ale współczuję. A co do wystaw - lubiłam je dawniej jak często w jednej klasie było kilkadziesiąt psów, teraz jest mało za to układy i układziki zniechęcają. Odechciało mi się jak moja suka nie mogła ukończyć championatu mimo, że miała młodzieżowy a w w dorosłym CACIB, BOB od sędziów zagranicznych ale potem brakowalo jej małego CWC, na kilku wystawach dostawała dosk., piękne opisy, złote medale ale CWC nie bo nie. Dałam sobie spokój bo i tak nie planowałam już hodowli więc mi ażź tak nie zależało. Ale wkurzało mnie, że dużo gorsze psy i suki kończyły błyskawicznie championaty bo właścicielka była młoda i bezczelna.
-
Wieprzowina jest dla psów niezdrowa. Spróbuj dawać wołowine, na nią rzadko bywają alergie, na kurczaka faktycznie częściej. Ja swoje psy całe życie karmie wołowiną z dodatkami i od 50 lat nie wiem co to alergia.
-
Masz rację, to najgorsza karma ale za to najdroższa. Zmień na inną, bezzbożową choć ja osobiście jestem za naturalnym karmieniemszczeniaka czyli mięsem z dodatkami. Pies to mięsożerca i rosnący szczeniak potrzebuje przyzwoitego karmienia a nie papki z bobków.
-
A to dziwne. Jaką rasę sędziowała? Bo ja ją pamiętam sprzed lat, wtedy sędziowała rottweilery, które sama hodowała i trochę się na nich znała. Tylko jak wiem, wielu sędziów rozszerzało sobie specjalizacje na różne rasy o których przeważnie nie mieli pojęcia a wiadomo, że jak ktoś zna się na wszystkim to nie zna się na niczym. Jeżeli wam sędziowała inną rasę niż molosowate to byćmoże gadała głupoty.
-
Teżtak myślę, sama też często wspominam wszystkie swoje psiątka, które odeszły i szanuję wszystkich, którzy też to robią, w każdy sposób.
-
No to zwykły kyundelek. A skoro śmierdzi mu z uszu to wyraźnie zaniedbany, wet musi dokładnie sprawdzić i oczyścić, żeby nie przeszło to w silne zapalenie. Poza tym skoro mama jest tak silnie uczulona na zwierzęta to pozostaje mieć psa po usamodzielnieniu się czyli wyprowadzce do własnego mieszkania.
-
Proponuję zainteresować tą sprawą TVNowską Uwagę. Oni potrafią zrobić ogólnopolski program i pokazać bestialstwo takich ludzi. I kolesiów się nie boją.
-
Aha, wlaściciel suki powinien ją wysterylizować, żeby w przyszłości nie rozmnażać bez potrzeby i nie produkować psów dla schronisk.
-
Prawdopodobnie będą owczarkowate i mniej więcej podobnej wielkości jak matka. Ale stuprocentowej pewności nigdy nie ma choć nie wygladaja na to, żeby byly jakoś dużo większe.
-
To fajnie, mogliście odpocząć choć trochę sami.
-
Sznaucerek Mondy i reszta naszej kochanej bandy
dwbem replied to Kate1205's topic in Już w nowym domu
A ja zdjęć nie widzę. -
Fajna wycieczka, dawno nie byłam na wybrzeżu. A z kim zostały psiaki?
-
No niestety, taka jest natura psa. Moja znajoma hodowała charty i też jak na łące w mieście trafiły na małego zajączka to zanim ona zdążyła zareagować zajączek był już w żpołądku charcicy. Potem już ich nie spuszczała ze smyczy.
-
Lekarza warto spytać tak na wszelki wypadek ale nie sądzę, żeby psiak był nosicielem wścieklizny. Nie wygląda na to sądząc po jego zachowaniu.