-
Posts
9634 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Cudak
-
[quote name='Lupi']Z tego co wiem to nadal jest umowa właśnie z tym schronem. Szkoda, że sucz nie skorzystała ze swojej szansy...:placz: Wydaje mi się że będzie niestety miała małe szanse na kochający domek![/quote] ...na jakikolwiek domek raczej nie ma szans :( [quote name='Lupi']Cudak! A może pieniążki z bazarku przeznaczymy na pokrycie szkód - za które musisz zapłacić![/QUOTE] To już załatwione. A kastracja Ramzesa pilna sprawa, bo z jajkami nikt go nie weźmie do domu (kocury często znaczą teren).
-
Jeśli nasza gmina ma nadal podpisaną umowę z [URL="http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090521/BIALOGARD/880311412"]tym schroniskiem[/URL], to będzie ciężko :( Już pomijając to, że odpowiedni dla niej hotel, to taki, gdzie ktoś by z nią pracował, bo jej zachowanie niestety pozostawia wiele do życzenia... a to niestety spore koszty, więc wątpię, żeby się udało :(
-
Sunia załatwiła drugą kurę :( Jeszcze dziś popołudniu lub jutro rano pojedzie do schroniska. Przykro mi bardzo, że nie udało się jej pomóc, ale moim zdaniem i tak szanse na dom miała bliskie zeru... a u mnie warunki nie najlepsze (była uwiązana, bo z ogrodzenia wyskakiwała). Mam nadzieję, że nikt nie będzie miała nic przeciwko by zmienic cel bazarku wystawionego na sunię, na kastrację kota Ramzesa, znalezionego w lesie i przebywającego u [B]Lupi[/B] na DT: [url]http://www.dogomania.pl/threads/214634-RAMZES-kot-kt%C3%B3ry-chce-kocha%C4%87[/url]
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[B]Szarotka[/B], przykro :( Na konto Fundacji dotarły pieniążki: 15.09.11 Magda G., Warszawa 200 zł ([B]santino[/B] od Rudiego) 19.09.11 Jadwiga Ż., Chełmek 5 ([B]Javena[/B]) Bardzo dziękuję w imieniu kotów :loveu: -
Przechwaliłam ją :( Dzisiaj już głucha była na wołanie, ale pilnowała się z daleka... Dopiero przy bramie ją złapałam.
-
No to Wam napędził stracha :evil_lol: Najważniejsze, że wrócił...
-
[quote name='Lupi']Pytałam, wśród znajomych ci mają wiekowe psy czy nie chcą fajnej radosnej suczki (okrutna jestem :cool3:) - ale każdy z takich twierdzi, że to już ich ostatni pies...[/QUOTE] Dziękuję, że pytałaś :) ale myślę, że nawet gdyby kogoś udało się namówić, to szybko byłby zwrot :( Bo ona jest aż za bardzo radosna... [quote name='Lupi']Cudak, w środę - jeżeli jeszcze trzeba będzie to przywiozę jakąś karmę dla psicy. Moje gamonie teraz na BARF-ie to i nadmiaru suchego i puszkowego nie mam[/QUOTE] Na te chwilę jest tak - jak załatwi jeszcze jedną kurę, to idzie do schronu, bo mnie nie stać, by je odkupować... a kurę zabiła będąc uwiązaną. Jak nie będzie zabijać kur, to zbieram na sterylkę i szukamy jej lepszego DT (lub DS, ale z tym pewnie ciężko będzie z jej zachowaniem), więc karma jak najbardziej się przyda :) jakakolwiek, bo ona zjada wszystko , co dostanie. Dziś na spacerze zrobiłam próbę i puściłam ją z długą smyczą luzem. Polatała i wracała, jak ją wołałam :) Gorzej, że imienia nie ma i musiałam wołać "chodź tu suko!" :roll: Fajnie, że w miarę się słucha, bo na smyczy to katastrofa, tak ciągnie...
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Myślę, że Wampir będzie wychodził na pogaduszki ;) Z mięsem, to zależy czy w ogóle uda się na nie uzbierać, ale jeśli się uda to będą to najtańsze drobiowe korpusy. Łatwiej jest z puszkami (mniej roboty) i można kupić na zapas, ale wychodzi drożej za kg mięsa. -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[B]santino[/B], [B]Ellig[/B] konto fundacyjne nie zostało jeszcze zaktualizowane, ale dam znać jak tylko będzie i potwierdzę dotarcie przelewu :) [quote name='bric-a-brac'][FONT=Comic Sans MS]Jak sprawa budek? Udało się już zebrać fundusze? [/FONT][/QUOTE] Mamy już 449 zł (zebrane na dogo i miau) :) Myślę, że powinno wystarczyć, bo 2 budki dostaniemy dla kotów od [B]tysiek[/B], która sama je zrobiła! :loveu: Wysłałam zamówienie na suchą karmę do Fundacji (powinna dojść w tygodniu, bo już się kończy), więc znów startujemy od 0 i zbieramy na jedzonko na następny miesiąc... [B]Jednocześnie myślę, że już najwyższy czas zacząć zbiórkę na makaron, mięso, puszki, bo lada moment zrobi się zimno i koty będą potrzebowały czegoś więcej niż sucha karma[/B]. -
No niestety :( Szkoda mi jej, bo gdyby ktoś z nią popracował byłaby naprawdę fajnym rodzinnym psem... a w schronie nie będzie miała szans na adopcję, bo nie jest słodkim szczeniaczkiem.
-
Ramzes czeka na domek...
-
[quote name='obraczus87']Zapisuje. ŁAdna sunieczka. CUDAK, zgłosiłabym sunie do sterylki w akcji sterylkowej. Jednak na zwrot bedzie być moze trzeba poczekać. Masz z czego ząłożyć? Albo czy wet może poczekać na wpłatę??[/QUOTE] Dziękuję, że zajrzałaś :) W tej chwili sama nie wiem, co robić. Wiem, że na DT/hotelik nie ma szans, a [B]sunia u mnie zostać nie może[/B] ze względu na to, że zabiła już jedną kurę (nie moją) i poluje też na koty :( Na DS na pewno musiałaby trochę poczekać, bo ludzie wolą bezproblemowe psy (suka nie potrafi chodzić na smyczy, wyje, skacze, nie toleruje kotów i drobiu). Zostaje chyba tylko schronisko. Lepsze to niż las, w którym został wyrzucona, bo chociaż będzie miała, co jeśc...
-
Sunia zabiła dziś kurę :shake: [B]Pilnie szuka DT bez kur i kotów. [/B]
-
[quote name='sarenka_87']podnoszę bo tylko tyle mogę[/QUOTE] Jeśli chcesz pomóc, możesz jeszcze: - umieścić link do wątku Ramzesa w sygnaturze - pomóc w rozsyłaniu wątku z prośbą o pomoc finansową na kastrację - ogłaszać go, jak już będzie gotowy tekst do ogłoszeń - popytać znajomych, czy nie chcieliby przygarnąć go :)
-
[quote name='boksereczkaa']Przede wszystkim daj mu trochę czasu. Konie zawsze niechętnie podchodzą do nowych towarzyszy, muszą pokazać im hierarchię w stadzie. Trzymam kciuki, aby stado jednak chłopaka zaakceptowało. Jak duże masz padoki dla koni?[/QUOTE] Czasu dostanie sporo, bo zapewne do wiosny nie będzie nic robił, jeśli przyjedzie w listopadzie :) Padok zimowy ma ok 1,5 - 2 ha na 8 koni, ale i tak stoją głównie przy sianie.
-
[quote name='Lupi']Juz myślałam że może Filipa oddam a Ramzesa ze względu na jego delikatny charakter zostawię - bo się przywiązuje... Ale nie wiem czy Filipowi potrafiłabym to zrobić...[/QUOTE] Trochę szkoda by było, ale Filip chyba szybciej odnalazłby się w nowym domu... i jest młodszy na pewno. Też został wyrzucony (do portu), ale przynajmniej miał tam co jeść i nie odczuł tego tak, jak Ramzes, który w lesie głodował. Przemyślcie to, bo faktycznie, może byłoby to lepsze rozwiązanie. Tak, czy inaczej, który z nich nie szukałby domu, musimy uzbierać najpierw na kastrację, bo ludzie chętniej adoptują kastraty.
-
Wagowo ciężko mi określić. Nie wiem, czy widziałaś jej miskę od karmy? (sporo mniejsza niż od wody) Zjada takie 3 dziennie suchego Aratona - dostaje rano, popołudniu i na noc. Poza suchą dostaje jakieś resztki, jak mi się trafią. Np sam makaron, jak dostała, to wciągnęła bez gryzienia! Zdecydowanie woli domowe jedzenie i takim pewnie była karmiona...
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Zapraszam i proszę o podnoszenie bazarków (wspólna wysyłka): [url]http://www.dogomania.pl/threads/214574-Dla-DZIECI-%28grzechotki-fartuszek-skarpety%29-opaski-na-r%C4%99k%C4%99-i-snacki-dla-psa-do-21-9[/url] i [url]http://www.dogomania.pl/threads/214539-Ponad-40-ciuch%C3%B3w%21-KURTKI-p%C5%82aszczyk-ciep%C5%82e-SWETRY-koszulki-do-25.09-g.22-dla-KOT%C3%93W[/url] :) -
Dzisiaj na spacerze odrobinę lepiej, choć nie podoba jej się, że tylko ona idzie na smyczy ;) (3 psy szły z nami luzem) Jutro spróbuję ją puścić z długą linką i zobaczymy, jak się będzie zachowywała. Przynajmniej wybiegałaby się, bo energii ma aż za dużo (bo i zjada ogromne ilości karmy). Bardzo proszę o pomoc finansową na jej sterylizację oraz pomoc w ogłoszeniach. [B]Lupi[/B], będziesz miała jakąś karmę dla niej? Bo jak nie, to musimy uzbierać na jakiś tani worek dla niej, bo zjadła mi już tyle żarcia, co dla mojego psa na pół roku by starczyło ;) Przypominam o bazarku: [url]http://www.dogomania.pl/threads/214574-Dla-DZIECI-%28grzechotki-fartuszek-skarpety%29-opaski-na-r%C4%99k%C4%99-i-snacki-dla-psa-do-21-9[/url] :)
-
Rudi już w nowym domu! Trzymamy kciuki za jego nowe życie!!!
Cudak replied to santino's topic in Już w nowym domu
bardzo przepraszam za OT, ale potrzebuję pomocy finansowej i ogłoszeniowej dla mojej Znajdki: [url]http://www.dogomania.pl/threads/214434-Suka-mix-ON-basset-Zbiera-na-STERYLK%C4%98-i-potrzebuje-OG%C5%81OSZE%C5%83-DT-DS-pilnie[/url]!! :(- 1580 replies
-
- do adopcji
- młody
-
(and 3 more)
Tagged with:
-
Tej adaptacji właśnie się obawiam, bo może być różnie... Zanim wyjechał, próbowaliśmy go puszczać z innymi końmi, ale strasznie go ganiały (tyle, że u niego jeszcze wtedy hormony po kastracji się nie zdążyły uspokoić), chciał je kryć itp dlatego były spięcia. Osobno puszczany z wałachem uciekał i tak do kobył, więc większość czasu stał zamknięty, później trochę palowany, ale to nie jest dobre rozwiązanie. W październiku/listopadzie ma wrócić. Chciałabym by wychodził razem z końmi na zimowy padok, bo gdyby trzeba było je osobno puszczać, skróciłoby to czas ich pobytu na dworze. Zobaczymy, jak wyjdzie. W najgorszym wypadku będzie szukał nowego domu.
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
A ja dziś do portowych chciałam iść z resztkami mięsnymi, ale akurat w bramie był ogromny samochód, robili coś, hałas straszny. Na bramce tabliczka "zakaz wstępu" i nie weszłam :( W weekendy chyba nie pracują tam, to podejdę jakieś zdjęcia im porobić nowe. Ciekawe, kiedy ta przebudowa się skończy... -
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Śliczny Filipek :loveu: i szczęśliwy pewnie, że nie musi przepychać się do jedzenia z ponad 20. kotami... :) -
[quote name='Lupi'] tak Ramzes trafił do naszego anioła - do Cudak :loveu:[/quote] Bardziej pasowałoby zbieraczki ;) [quote name='Lupi']4. Ponad wszystko w świecie lubi jedzenie :evil_lol:[/quote] POTWIERDZAM! Je bardzo dużo, ale nic dziwnego, bo trochę tym lesie musiał głodować :( Myślę, że jak już się odkarmi, przestanie tyle jeść.