-
Posts
9634 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Cudak
-
Ja się też strasznie cieszę, że sunia wróciła do swojego domu :) bo na nowy dom dla niej chyba nie byłoby szans...
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Zbieramy na jedzonko na następny miesiąc... Czy ktoś się dorzuci? :( Znalazłam parę rzeczy na bazarek, tylko gdzieś mi kabel od aparatu wcięło :angryy: -
Racja, ale jako "wzmocnienie" ogrodzenia dobrze się sprawdza (np przy siatce leśnej, czy żerdziach), a i na samym pastuchu też za dużo ucieczek u nas nie było, choć trzeba często sprawdzać, czy wszystko dobrze działa, nie ma przebicia itp. Był czas, że i bez prądu chodziły, na samych taśmach i nie kombinowały, bo trawy im nie brakowało :) Mój ślepak podobno wcześniej w siatce leśnej chodził (zanim do mnie trafił przechodził z rąk do rąk, więc prawie nic o nim nie wiem...). U nas taranował wszystko, co spotkał na swojej drodze, ale mam nadzieję, że to też przez hormony, bo kupiłam go jako ogiera i kastrowany był pod koniec kwietnia. Teraz głównie stoi w boksie i wychodzi na bezpieczny padok ogrodzony żerdziami (w stajni pensjonatowej, gdzie jest wstępnie ujeżdżany - może chociaż do oprowadzania dzieci się będzie nadawał). Obawiam się, że z końmi na pastuchu nie będzie mógł chodzić, a całości żerdziami nie ogrodzimy, bo drogie teraz są... więc zostanie tylko zrobienie mu jakiegoś małego padoku, z którego nie ucieknie.
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Przelałam kociakom 161 zł, które zostały uzbierane na leczenie suni, która przebywała u mnie na DT i odnaleźli się jej właściciele :) -
Rozliczenie: wpływy: [B]Enigma79[/B] 30 zł, 05.08.br [B]gonia141[/B] 50 zł, 8.08.br wpłata z miau 50 zł [B]Kundelkowa Skarbonka[/B] 200 zł [B]gonia141[/B] 41 zł [B]Agnieszka103[/B] 20 zł 200 zł zwróciłam Kundelkowej Skarbonce, zostało więc 191 zł. 161 zł zaraz przeleję na kociaki (na konto Fundacji) i czekamy na decyzję Enigmy, czy i jej wpłatę mogę tam przelać :)
-
[quote name='Agnieszka103']Wspaniała wiadomość :) Bardzo się cieszę, ta sunia jakoś szczególnie wpadła mi w serducho... Pieniądze ode mnie proszę oczywiście przeznaczyć na kociaki. Pozdrawiam serdecznie![/QUOTE] Bardzo dziękuję :)
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[quote name='Clean']Postaram się co miesiąc coś wyskrobać dla tych biedaczków.[/QUOTE] Dziękuję :) -
Dlatego moim zdaniem sterylki dla kundelków (psów bez uprawnień hodowlanych) powinny być obowiązkowe. Ludzie nie szanują tego, co dostają za darmo. Kundelki są dla nich bez wartości, więc wyrzucają je jak śmieci, kiedy się znudzą lub zachorują.
-
[B]Kundelkowej Skarbonce[/B] zwróciłam 200 zł, które dostaliśmy na leczenie suni :) Proszę jeszcze Enigmę i Agnieszkę o odp, czy mogę pieniążki przelać kociakom, bo chciałabym już mieć wszystko rozliczone. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy byli obecni na wątku oraz wsparli leczenie suni.
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
[B]Bardzo proszę o pomoc w szukaniu [COLOR=red]STAŁYCH DEKLARACJI[/COLOR], bez nich na dłuższą metę naprawdę nie damy rady i koty będą głodować[/B] :shake: -
Biedak z niego :(
-
[quote name='gonia141']Bardzo się cieszę, że tak to się wszystko zakończyło. Pani Justyno, proszę zrobić z pieniążkami to, co uważa pani za stosowne. Ja i tak mam u pani dług za moją Tyćkę i żadne pieniążki go nie spłacą. Pozdrawiam. M.S.[/QUOTE] Bardzo dziękuję :) Pieniążki pójdą na karmę dla naszych miejscowych, bezdomnych kotów: [IMG]http://img847.imageshack.us/img847/2226/sdc13970.jpg[/IMG] [B] Estrella[/B], zawsze sunia może dostać drugie imię ;)
-
[quote name='ladySwallow']A co to - że tak zapytam - za problem, że ludzie zabierają swoje psy czy ignorują kundelki? Właściciel ma zapewniać psu rozrywkę, psu raczej nie jest przykro, że ktoś inny się tak zachowuje. W końcu pies jest dla właściciela, a właściciel dla psa - nie dla reszty świata...[/QUOTE] Podpisuję się rękami i nogami...
-
[quote name='Agata Dymer']cudaczku wyczyść skrzynkę[/QUOTE] Wyczyszczona :)
-
[quote name='Marta1990'] Rzadko kto do mnie podchodzi i nawiązuje rozmowe o psach. [/QUOTE] Może rozejrzyj się za właścicielami...kundelków ;) [quote name='Marta1990']szkoda mi psów nierasowych, że właściciele rasowych psów, które są w większości , dyskryminują je,[/QUOTE] Mnie się wydaje, że psy mają w nosie, czy ktoś je dyskryminuje, czy też nie, bo najważniejszy jest dla nich WŁAŚCICIEL, a nie jacyś obcy ludzie z ulicy... a "w większości" są niestety raczej psy w typie rasy, niż rasowe (rodowodowe).
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Dziękuję, że pamiętacie i podnosicie wątek :) Może ktoś zna jakąś w miarę tanią, ale jednocześnie dobrą jakościowo karmę odpowiednią dla kastratów? Arion odpada, bo podobno spadł z jakością i koty po nim mają biegunki... a na Purinę na dłuższą metę nie wyrobimy, bo jej normalna cena teraz to 133 zł/worek (x 4 = 532 zł miesięcznie :shake:) Stałych wpłat mamy tylko 100 zł (60 z dogo, 40 z miau)... -
[B]boksereczkaa[/B] dzięki za rady :) Dlaczego nie polecasz pastucha przy widzących koniach? [B]Wsv[/B], niestety zachodniopomorskie i wg weta cofnąć już się nic nie da. Na jedno oko całkowicie ślepy, na drugie coś widzi (cienie?)
-
Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC
Cudak replied to Cudak's topic in Kotki już w nowych domach
Podnoszę... -
[quote name='AlfaLS']UWIELBIAM TAKIE ZAKOŃCZENIA!!!!!!!!! :multi::multi::multi: Choć teraz widać, że te ogłoszenia papierowe mają swój sens - i jak się psiak zgubi i jak się psiaka znajdzie... Gdyby były ogłoszenia że sunia zginęła to pewnie Cudak wcześniej czy później by na nie zwróciła uwagę i wtedy by się biedna tak znalezioną sunią nie martwiła bo by sobie skojarzyła że gdzieś było ogłoszenie o zaginięciu. O Matko ale skomplikowane zdanie napisałam :crazyeye:.[/QUOTE] Dokładnie. Nawet, jakby bez zdjęcia ogłoszenia były... bo zawsze jest szansa, że psiaka ktoś znajdzie. Mogła i w schronisku wylądować :shake: a nasza gmina ma umowę ze schroniskiem, w którym podobno naprawdę źle się dzieje. Tyle, że Państwo mieszkają pod lasem, a sunia do tego lasu pobiegła... Nie spodziewali się, że znajdzie się w innej miejscowości :)
-
[quote name='mmd']Wyobrażam sobie, jacy wszyscy muszą być teraz szczęśliwi.[/quote] Sunia pewnie najbardziej, bo śpi teraz w domu :) a jej właściciele też szczęśliwi, bo stracili już nadzieję, że odnajdzie się żywa... [quote name='mmd']Chyba lepszego zakończenia nie mogliśmy sobie wymarzyć.[/QUOTE] Dokładnie.. bo znalezienie dla niej nowego domu graniczyłoby z cudem ;) i uniknęła niepotrzebnego cięcia (jest wysterylizowana)...
-
[quote name='Javena']To cudowna wiadomość .Owszem te pieniążki możemy przelac kotkom ,ale może jakoś podzielę ,bo mam również bazarek na kolosalny dług Budrysek z Pszczyny. W moim podpisie. Tamten będzie dzielony na dwie częsci. To może z tego cos jeszcze uszczknę?:)[/QUOTE] Dziękuję :) Możesz też przedłużyć o kilka dni, bo super idzie :) [quote name='Javena']Ja tam mam deklarację ,to moze wysłac pieniążki od razu na to konto ,na które wpłacam deklaracje?[/QUOTE] Tak :) Konto to samo (Fundacji Kocia Dolina). Bardzo dziękuję :loveu:
-
[B]Mam wspaniałą wiadomość [/B]:multi::multi::multi: Po sunię zgłosili się jej właściciele :multi: Zginęła im miesiąc temu, bo pobiegła za swoim panem, który jeździł quadem po lesie. Szukali jej po lasach i łąkach, ale ogłoszeń niestety nie wywieszali... Przypadkowo zgadali się ze znajomym mojego TŻeta, który jechał akurat z nim, jak znaleźli psinę. Sunia ma na imię Mika. Była u nich 13 lat i wzięta była ze schroniska. Państwo zwrócili mi pieniążki za leczenie i mają je kontynuować. W związku z tym mam pytanie i ogromną prośbę, do wszystkich, którzy wsparli leczenie Miki i pomogli również bazarkowo - Czy pieniążki zebrane na jej leczenie mogę przeznaczyć na karmę (przelać na konto Fundacji) dla naszych miejscowych bezdomnych kotów z portu, które mają swój wątek również na dogo (banerek w moim podpisie)? Zbiórka na karmę dla nich idzie coraz gorzej :( Bardzo proszę o odpowiedzi tu lub na PW, komu mam zwrócić pieniążki i od kogo ewentualnie mogę przelać na kociaki.
-
[quote name='mysza 1']Wyślij mi na pw adres do wysyłki.[/QUOTE] Podałam. Dziękuję. Doszło 20 zł od [B]Agnieszka103[/B] :) Bardzo dziękuję za wsparcie.
-
[quote name='mysza 1']Poproszę więcej informacji o ranie- rozmiar, co tam się dzieje pod opatrunkiem, jak wygląda- kolor, wysięk i takie tam. Cos dobierzemy. Jeżeli wet na ranę z martwicą sypie proszek i zawija w bandaż to niezły z niego spec ;) Pod bandażem zrobi się straszna masakra. Te opatrunki można trzymać kilka dni na ranie ale one oddzielają bakterie od rany. Czy rana jest sucha czy z wysiękiem? Dużo z niej leci? Martwica taka bardziej płynna czy ciemna, czarna? Trochę mnie martwi leczenie na odległość kurcze, by się przydał wet, który zna się na tych opatrunkach. Ale nic, zobaczymy.[/QUOTE] Dzięki [B]mysza1[/B] :) Tak rana wyglądała 6.08, na ostatniej zmianie opatrunków podobnie: [IMG]http://img834.imageshack.us/img834/7838/sdc16703.jpg[/IMG] Ta biała plamka na zdjęciu to kość, więc sporo musi się odbudować. Widać też, ile skóry brakuje. Dokładnych wymiarów nie znam, ale mogę zmierzyć łapę, bo rana jest po całej długości. Jest z wysiękiem, bo opatrunki zaraz mokre się robią. Martwica na szczęście nie jest duża, bo obejmuje tylko brzegi skóry. Niby nic groźnego.
-
[quote name='Agata Dymer']na spacerku wygląda ślicznie i widzę, że ruszyło się na wątku :) [/quote] Ona jest śliczna, na żywo jeszcze bardziej, niż na zdjęciach :loveu: Szkoda tylko, że pyszczek siwy...gdyby była młodsza, łatwiej byłoby domek znaleźć. Charakter ma naprawdę cudowny. Nie podoba mi się tylko to, że chyba już za bardzo się do nas przyzwyczaiła...a zostać nie może na stałe :shake: a na wątku się faktycznie ruszyło :) jestem bardzo wdzięczna, tym którzy rozsyłali go :loveu: