Jump to content
Dogomania

Cudak

Members
  • Posts

    9634
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Cudak

  1. Clean, w transporterze przez kilka dni będzie im za ciasno i wariować będą lub jeśc nie będą chciały z nerwów (a kwestia jedzenia jest bardzo ważna! jeśli kot przez 3 dni będzie odmawiał jedzenia, to trzeba go wypościć, bo grozi to uszkodzeniem wątroby!). Jeśli nie zdobędziesz klatek, to może w jakimś pomieszczeniu mogłyby przez te kilka dni posiedzieć? No i ważne, żeby na początek dostawały lekkostrawne jedzenie, mokre - najlepiej karmę dla rekonwalescentów lub kociaków i żeby miały cały czas wodę w miseczkach (w transporterku to mogłoby być trudne). Szkoda, że ta oferta tylko weekendowa, ale warto byłoby spróbować pogadać z weterynarzem, czy dla bezdomnych kotów nie przedłużyłby promocji? Bo może się nie udać ich wszystkich wyłapać... A ogólnie, jak w Irlandii wygląda kwestia bezdomnych zwierząt? Sporo jest Fundacji (organizacji), które im pomagają? Jakiś czas temu było głośno o wałęsających się, porzucanych przez ludzi, koniach - co z nimi?
  2. [B]Zapraszam na bazarki: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/216362-Bi%C5%BCuteria-kosmetyki-ksi%C4%85%C5%BCki-R%C3%93%C5%BBNO%C5%9ACI-NA-KOTY-Z-PORTU-do-30-10"][COLOR=green]KOSMETYKI, BIŻUTERIA, KAPCIE, KSIĄŻKI,[/COLOR][/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/216412-WYPRZEDA%C5%BB%21%21%21-Tanie-ciuchy-od-1-Z%C5%81%21-na-bazdomne-koty-do-30-10"][COLOR=blue] [/COLOR][/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/216412-WYPRZEDA%C5%BB%21%21%21-Tanie-ciuchy-od-1-Z%C5%81%21-na-bazdomne-koty-do-30-10"][COLOR=blue]WIELKA WYPRZEDAŻ - CIUCHY OD 1 ZŁ!!!!![/COLOR][/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/216356-Ciuszki-dla-DZIECI-pi%C4%99kna-apaszka-opaski-PRZYJACIEL-ZWIERZ%C4%84T-szalik-KIBICA-do-30.10"][COLOR=magenta] [/COLOR][/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/216356-Ciuszki-dla-DZIECI-pi%C4%99kna-apaszka-opaski-PRZYJACIEL-ZWIERZ%C4%84T-szalik-KIBICA-do-30.10"][COLOR=magenta]CIUSZKI DLA DZIECI, SZAL KIBICA, OPASKI NA RĘKĘ "PRZYJACIEL ZWIERZĄT"[/COLOR][/URL][/B]
  3. [B]Clean[/B], kocury po kastracji można wypuścić, już jak się dobrze dobudzą z narkozy. Kotki lepiej jest przetrzymac dłużej, ok 7 dni jak masz możliwość, bo rana jest po zabiegu większa. Jak wypuścisz kotkę po steryce od razu, jak się obudzi, to może np zahaczyć brzuchem o płot i otworzyć ranę. Często po sterylce trzeba też kocicom dawać antybiotyk. Takie bezdomne koty po zabiegach najlepiej jest trzymać w klatce wystawowej lub kennelowej (w której mieści się kuweta i posłanie dla kota). Może masz możliwość takie klatki od kogoś pożyczyć? Te koty są dzikie, czy oswojone?
  4. [B]__Lara [/B]10 zł miesięcznie, to aż 120 zł rocznie! Więc w ciągu roku fundujesz kotom worek 15 kg dobrej jakościowo i smacznej karmy! :) [B]Kamila Proc[/B], gdybyś znalazła chwilę, to byłabym ogromnie wdzięczna również za rozsyłanie zaproszeń do bazarków na PW (linki w moim podpisie). Ma strasznie wooooolny internet, strony mi się ledwo co ładują, a czasem w ogóle nie chcą, a bardzo mało osób zagląda na bazarki :( Już kilka tygodni czekam na założenie szybszego internetu :angryy: Bardzo mi to utrudnia robienie bazarków i zbiórkę pieniędzy na karmę dla kotów, i to jeszcze w takim okresie, kiedy tych pieniędzy potrzebne jest więcej, bo oprócz suchego jedzenia potrzebne jest mięso, puszki, makaron...
  5. Dziękuję za wpłaty na konto Fundacji: 17.10.11 Zofia K., Pomieczyno 50,00 zł 18.10.11 Jadwiga Ż., Chełmek (deklaracja Javena-październik) 5,00 zł 18.10.11 Marlena M. (za listopad - Clean) 40,00 zł :) [B]Kamila Proc[/B], dziękuję za podnoszenie bazarku :)
  6. Zapraszam na jeszcze jeden bazarek: [url]http://www.dogomania.pl/threads/216412-WYPRZEDA%C5%BB!!!-Tanie-ciuchy-od-1-Z%C5%81!-na-bazdomne-koty-do-30-10[/url] i również będę ogromnie wdzięczna za podnoszenie i rozsyłanie..
  7. [quote name='katlis']Justyna udało się coś załatwić z tymi rybami ze szczecina?[/QUOTE] Niestety nie ma gdzie przetrzymać mrożonych :( a po małą ilość nie opłaca się jechać.
  8. Dostała już malutka jakieś imię? Fajnie, że psy jej nie atakują :) Dałabyś radę przy okazji kastracji Ramzesa wziąć małą na odrobaczanie (bo takie maluchy to tylko pastą, u weta się odrobacza)? Dojechało dziś 5 podwójnych budek dla kotów z portu :) i kocyki do nich :) Bardzo dziękuję wszystkim, którzy dołożyli się do budek. W porcie sporo roboty... trzeba coś zrobić ze starymi budkami, które się rozwalają (chyba najlepiej je zabrać i spalić), by w ich miejsce poustawiać nowe. Będą stały między kontenerem a ogrodzeniem, w mało widocznym miejscu. Koty będą miały tam spokój i mniej tam wieje :)
  9. Trzymam kciuki za łapanie Ramzesa i za domek :)
  10. Zapraszam na bazarek dla portowych kotów: [url]http://www.dogomania.pl/threads/216362-Bi%C5%BCuteria-kosmetyki-ksi%C4%85%C5%BCki-R%C3%93%C5%BBNO%C5%9ACI-NA-KOTY-Z-PORTU-do-30-10[/url] i na bazarek dla tymczasów [B]Lup[/B]i: [url]http://www.dogomania.pl/threads/216356-Ciuszki-dla-DZIECI-pi%C4%99kna-apaszka-opaski-PRZYJACIEL-ZWIERZ%C4%84T-szalik-KIBICA-do-30.10[/url] [B] Bardzo, bardzo proszę o podnoszenie i rozsyłanie...[/B] Ja z moim internetem orange nie dam rady :(
  11. Zapraszam na kolejny bazarek: [url]http://www.dogomania.pl/threads/216356-Ciuszki-dla-DZIECI-pi%C4%99kna-apaszka-opaski-PRZYJACIEL-ZWIERZ%C4%84T-szalik-KIBICA-do-30.10[/url] :) Z poprzednich uzbierało się: 95,50 zł 5 zł 42 zł, czyli razem 142,50 zł. Przekazałam [B]Lupi[/B] 150 zł. W piątek Ramzes jest umówiony na kastrację :)
  12. [B]Lupi[/B] ma nową tymczasowiczkę :loveu: [IMG]http://img810.imageshack.us/img810/1835/pa180141.jpg[/IMG]
  13. Czasem ciężko mu zrobić zdjęcie, bo biegnie i ociera się o aparat ;) (tutaj Wampir z kotką, która znalazła DS, ale sama wróciła do portu :)) [IMG]http://img829.imageshack.us/img829/9868/20945819.jpg[/IMG] [IMG]http://img255.imageshack.us/img255/6236/45195257.jpg[/IMG] a ta kotka, nie wiem, czy pamiętacie, ale wstawiałam jej zdjęcia, miała grzybicę i była strasznie wychudzona wiosną. Teraz wygląda tak: [IMG]http://img810.imageshack.us/img810/3873/pa150127.jpg[/IMG] Po zmianach skórnych nie ma śladu, sierść ma lśniącą i przytyła :) edit: wyglądała tak: [img]http://img151.imageshack.us/img151/4137/sdc14205.jpg[/img]
  14. [quote name='Clean']Ale HAMÓWA za przeproszeniem!To po co wogóle istnieje coś takiego jak wydział ochrony środowiska czy jak tam się on nazywa? Czym zajmują sie owi urzędnicy???Papierkami chyba,niczym więcej.Szkoda gadać:-( Poszedł przelew na kociaki na przyszły miesiąc:-)[/QUOTE] Dziękuję za przelew :) Napisałam pismo do Wójta. Zobaczymy, może Wójt ma inne zdanie na ten temat. Mam taką nadzieję, bo gdyby udało się wynegocjować sterylki, to byłoby naprawdę super - koszt jednej to w tej chwili ok 150-200 zł. Na karmę ciężko uzbierać, a co dopiero na sterylki dla nowych kotów.... Zdjęcia z 15.10.br Wampir głaskany przez [b]Tysiek[/b] :) [img]http://img13.imageshack.us/img13/6717/23222361.jpg[/img] potem jeszcze moje dziecko go dopadło i wytarmosiło: [img]http://img850.imageshack.us/img850/6757/77907786.jpg[/img] Nowe koty: (ten z tyłu jest przepięknie umaszczony, ale najbardziej z nich dziki..) [img]http://img51.imageshack.us/img51/1584/85313980.jpg[/img] (kotek na tym zdjęciu również jest dzikusek, ale ciekawski) [img]http://img692.imageshack.us/img692/2698/28965033p.jpg[/img] (ten podchodzi całkiem blisko, ale pogłaskać się nie da) [img]http://img844.imageshack.us/img844/6033/65716972.jpg[/img] (i ostatni, piękny, czarny kociak, podchodzi dość blisko, ale niestety syczy i atakuje, kiedy wyciąga się do niego rękę) [img]http://img18.imageshack.us/img18/4876/82700437.jpg[/img]
  15. Doszły wpłaty na konto Fundacji: 17.10.11 Magdalena L.-Ch., Kraków (OD SZAROTKI ZA WRZESIEN I PAZDZIERNIK) 20,00 zł 17.10.11 Zofia K., Pomieczyno 50,00 zł Bardzo dziękuję w imieniu kotów :)
  16. [quote name='Szarotka']Wlasnie wplacilam zalegle deklaracje na konto fundacji, ale zapomnialam napisac, ze to na koty z ..........., wplacilam 20 zl., wiec mam nadzieje, ze bedzie wiadomo.[/QUOTE] Kurcze. Możesz mi podać na PW dane z konta, z którego poszedł przelew? Napiszę maila do Fundacji, żeby zaksięgowali to dla portowych kotów, bo Fundacja prowadzi również inne zbiórki i bez odpowiedniego dopisku w tytule przelewu ciężko się połapać.
  17. Byłam w Gminie, ale za każdym razem jak przychodziłam nie było Wójta... Odesłano mnie do osoby, która zajmuje się w gminie ochroną środowiska (w tym też bezdomnymi psami). Dowiedziałam się, że [B]sterylizacja nie ma sensu, bo ludzie i tak będą podrzucać nowe koty[/B], a [B]największym błędem jest to, że w ogóle są dokarmiane. [/B] Powiedziała, że jak chcę to mogę napisać pismo do Wójta w tej sprawie, ale najlepiej nie o sterylki, tylko o to by gmina nie podrzucała nowych kotów. Pięknie........
  18. [quote name='marta90']Czy na chwilę obecną są małe kociaki do adopcji? Mogę pomóc.[/QUOTE] Są kociaki... Jak mogłabyś pomóc? :)
  19. Na konto Fundacji dotarły wpłaty: 10.10.11 Dorota W., Wrocław 50,00 zł 10.10.11 Bartosz Z., Warszawa 50,00 zł ([B]Roland_De[/B]?) 11.10.11[B] __Lara[/B] 10,00 zł Bardzo dziękuję w imieniu kotów :loveu: i przypominam , że oprócz suchego jedzonka zbieramy na mięso (konto na PW)... [B]Cassi_[/B] udało Ci się coś wymyślić na bazarek cegiełkowy?
  20. Co u Ramzesa słychać? Umówiony na kastrację? :)
  21. Ja sama nie wiedziałam, że nie można podawać wieprzowiny... Człowiek się uczy całe życie :)
  22. [quote name='Lupi']P.S. Wieprzowe podroby można kupić po 2,5 zł/kg. Tylko nie wiem czy to zdatne do jedzonka[/QUOTE] "Nie każdy ma świadomość, że mięso wieprzowe badane jest jedynie pod kątem przydatności do spożycia przez ludzi. Nie jest natomiast badane pod kątem pewnego bardzo niebezpiecznego dla kotów wirusa wywołującego chorobę [URL="http://www.vetopedia.pl/article296-1-Choroba_Aujeszkyego.html"]Aujeszkyego[/URL]. Jest to wirusowa, zakaźna i zaraźliwa choroba zwierząt domowych i dzikich. Mimo iż jest absolutnie bezpieczna dla ludzi (dlatego mięsa wieprzowego nie bada się na obecność jej wirusa), dla kota, który zje zakażone mięso jest zawsze śmiertelna. Objawem choroby [URL="http://www.vetopedia.pl/article296-1-Choroba_Aujeszkyego.html"]Aujeszkyego[/URL] jest intensywny świąd, który prowadzi do głębokich i nieuleczalnych samookaleczeń zwierzęcia. Nawet ugotowane mięso wieprzowe nie zmniejsza ryzyka zakażenia, dlatego karmienie kota wieprzowiną jest zdecydowanie odradzane." ze strony: [url]http://www.vetopedia.pl/article105-1-Czego_unikac_w_zywieniu_kota.html[/url]
  23. Dotarła wpłata od [B]Clean[/B] 40 zł. Dziękuję w imieniu kotów :loveu:
×
×
  • Create New...