-
Posts
10326 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by evel
-
Natka, szczerze mówiąc uważam, że zakup dobrej smyczy automatycznej to może i duży wydatek jednorazowo, ale taka smycz służy długie lata, oczywiście jeśli jest porządna. Zerknij tutaj: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/16719-smycze-automatyczne[/URL] Flexi na allegro dla małych psów kosztują jakoś ok. 30zł chyba? :)
-
Tak na szybko przychodzi mi do głowy przede wszystkim jedno: warunkować pozytywnie psu (głodnemu! ;)) kota, najlepiej za pomocą żarcia (czyli chwalić i nagradzać KAŻDE pozytywne zachowanie psa względem kota). Jak się za bardzo gorączkuje, to wyprowadzić do innego pomieszczenia i zostawić chwilę aż ochłonie. Małymi kroczkami i tak, żeby nikomu nie stała się krzywda.
-
Kurde, fajny ten sklep się wydaje i ceny też niezłe... Muszę sobie sprawić drugiego dużego psa, bo dla mojej pchły to mi 1kg mięsa z kością na tydzień starczy :evil_lol:
-
[quote name='Irvette']No i nie każdy chce nadstawiać kark za psa ([B]tymbardziej ze schronu[/B]..... chociaż pies niewinny że tam trafił)[/QUOTE] Zaraz, bo ja czegoś chyba nie zrozumiałam... A co ma pochodzenie do rzeczy? Ja mam sukę ze schroniska i kocham ją najbardziej na świecie i zrobiłabym wszystko, żeby ją ochronić. Pogrubiony tekst zabrzmiał jakoś tak niesmacznie... :roll:
-
[quote name='obca_zolza']Ja tam wole zejsc z drogi, mam większy szacunek dla siebie i swoich psów.[/QUOTE] Ale ile razy można schodzić z drogi, prosić, błagać i co tam jeszcze? Niestety, ja podobnie jak zmierzchnica nie zamierzam fruwać i teleportować się tylko dlatego, że ktoś ma kisiel zamiast mózgu ;)
-
[quote name='Illusion'][URL]http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/246662_209441375763395_100000926030257_589907_3431973_n.jpg[/URL] Haha, czaaad! :cool3:[/QUOTE] :) [quote name='sacred PIRANHA']zapraszam na bazar z obrazami:-) [URL="http://www.dogomania.pl/threads/208704-OBRAZY-wi%C4%99ksze-i-mniejsze-na-GA-do-15.06-g.24?p=16976026#post16976026"]http://www.dogomania.pl/threads/208704-OBRAZY-większe-i-mniejsze-na-GA-do-15.06-g.24?p=16976026#post16976026[/URL] evel a jak sprawy sikaniowe Zu?[/QUOTE] A, zapomniałam napisać, rzeczywiście ;) Otóż zastrzyki koniec końców robiłam sama... Jako, że pies to histeryk i głupek to raczyła sobie z jednej strony rankę po zastrzyku rozpruć do żywego mięsa :cool3: Teraz ma malowniczego strupa, którego skubie, jak nikt nie widzi, albo wydaje jej się, że nie widzi, a ja oczywiście warczę na nią albo rzucam czymś co mam pod ręką w okolice psa... Czyli patologia jak zwykle :grins: Ale sikanie całkowicie przeszło, wg doktora G. to rzeczywiście mogło być jakieś "nieswoiste" zapalenie pęcherza albo "czegoś po drodze" w układzie moczowym. [quote name='Amber']Coś ciut za duże te okulary... Ale może teraz taka moda? :roll: :lol:[/QUOTE] No ja nie wiem, nie znam się, bo nie noszę, a to siostry akurat... :lol: Pies jest tak wykończony upałem, że mu generalnie wszystko jedno :evil_lol:
-
Nie wiem, co z tymi żwaczami, ale chyba spadło lekko (tfu tfu tfu!!!) zainteresowanie odpadkami różnego typu (no chyba, że to mięsko z marchewką pizgnięte z okna [B]dla ptaszków[/B]! :splat:) Gorrrrącooooo... [IMG]http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/246662_209441375763395_100000926030257_589907_3431973_n.jpg[/IMG]
-
[quote name='weimaranerklub']A co przesądziło o wyborze tej firmy? Mam taki sam dylemat tyle, że w rozmiarze "7" i ciągle się waham... Vari Kennel ma chyba najmniejszą wentylację po bokach. Rozważam IDHRę lub GULLIVERA[/QUOTE] Szczerze mówiąc - okazja cenowa (odkupiłam kennel w bdb stanie od użytkowniczki tego forum :)) a po drugie - dobre opinie znajomych psiarzy na temat tego właśnie transportera. Poza tym jest porządnie wykonany, metalowe drzwiczki, łatwy do rozebrania, czyszczenia, transportu w samochodzie, pies na wentylację nie narzeka, to jej ukochana buda ;) Nie wiem dlaczego, jakoś inne transportery mi się wydawały trochę mniej wytrzymałe, ale wnioskuję tylko ze zdjęć, bo nie miałam z nimi styczności na żywo. Niemniej jednak jestem bardzo zadowolona z Vari Kennela ;)
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
evel replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='Amber']Raz szłam, Jari był w kagańcu, patrzę idą jakieś 2 rodzinki, faceci, babki, dzieci i 2 yorki... Yorki zostały dosłownie porwane na ręce... Jeden nie chciał i zaczął uciekać w naszą stronę to facet tak się wydarł w panice "wracaj tu kuuuuur...czę" ;) jakby Jari właśnie mu głowę odgryzał. Hehe ludzie są zabawni :eviltong: [/QUOTE] Ha! Też miałam taką sytuację - yorczek, kobitka, porwała pchełkę na ręce, zwrot w miejscu i poszłaaaa, że aż się kurzyło... :evil_lol: Tylko nie wiem, dlatego, że Zuz taki straszny potwór, czy że jorrrcek nie może stąpać po tej samej ziemi co kundel? :niewiem: Zdjęcia jak zwykle genialne no i obiekt :loveu::loveu::loveu:, więc już nie wiem co cytować mam :eviltong: -
I co tam u pudelina? :)
-
Czekaj, ale ten pies to chyba nie super olbrzym? Może po prostu spróbujesz go nauczyć normalnie chodzić na smyczy w szelkach czy w obroży?
-
Jakby to ująć... Ja bym wolała, żeby coś pogryzło mnie niż zadusiło mojego psa. Choćby dlatego, że wtedy możemy zgodnie z naszym (upośledzonym bądź co bądź) prawem domagać się co najmniej obserwacji agresora i grzywny dla jego właściciela. W przypadku pogryzienia na linii pies-pies możemy sobie często marzyć o jakichkolwiek konsekwencjach - przechodziłam przez to w zeszłym roku, pan policjant mnie poinformował, że jeśli bardzo mi się chce, mogę założyć sprawę cywilną w sądzie, bo "oni się takimi rzeczami nie zajmują". Co innego, gdyby ucierpiał człowiek. Ot, polskie prawo.
-
Co się dziwić, że na allegro można dostać prawie każdego psa, jakiego sobie zamarzymy, skoro nawet na dogo się promuje rozmnażanie łańcuchowych kundli... http://www.dogomania.pl/ogloszenia/id/919/
- 63 replies
-
- allegro
- może pieska
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Mam pytanie, może głupie, ale proszę się nie śmiać, bo ja się nie znam :oops: :eviltong: Czy gdzieś można znaleźć info jakie psiaki są zgłoszone, czy to już się okazuje na miejscu ile czego i w ogóle? ;)
-
[quote name='Ania :)']Mój lab ma około 57cm ;)[/QUOTE] [quote name='Voute']Lab koleżanki jeden 56 cm, drugi 57 albo 58.[/QUOTE] [quote name='monika15']Mój ma około 57cm:roll: 60cm spokojnie przechodzi przez głowę;)[/QUOTE] [quote name='AnIeLa']Mój ma w okolicach 60 . Nie licząc łałoku:lol:[/QUOTE] Dzięki :) Myślicie, że takie cudo się nada? Czy za długa może być i lepiej brać dł. max. 60cm? Dodam, że labiszon przejawia tendencje do namiętnego zwiewania ze zwykłych obróżek :roll: [URL]http://desmond.yfrog.com/Himg17/scaled.php?tn=0&server=17&filename=p1020074b.jpg&xsize=640&ysize=640[/URL] [QUOTE]taśma 4 cm, podszycie ze śliskiego materiału taśma zasadnicza dł. max 70 cm zacisk 7 cm[/QUOTE]
-
Pies z chorymi stawami - jak karmić? Co podawać?
evel replied to nomiczek's topic in Diety weterynaryjne
[quote name='Czeslaw Zablocki'] Moim zdaniem lepsze jest stosowanie specjalnej dobrej karmy, np. [B]Techni-Cal Bone & Joint[/B] lub odpowiedniej innej z tymi składnikami jak RC, Huse czy Bozita. [/QUOTE] Lepsze niż co? Poczytaj dokładnie wypowiedzi wyżej - w żadnej karmie nie ma [B]aż tyle[/B] chondroityny i glukozaminy, żeby zrezygnować z dodatkowej suplementacji. -
Kurczę, chciałam kupić znajomej półzacisk dla labiszona, ale za chorobę nie wiem, jaki obwód szyi może mieć to wesołe krowię ;) Może jacyś właściciele labów mi podpowiedzą czego m/w szukać, znaczy w jakich wymiarach? ;)
-
GOTOWANYCH kości nie wolno dawać pod żadnym pozorem, bo mogą zatkać psa na amen rzeczywiście, ale jeśli chodzi o różnego rodzaju surowe kości - po odpowiednim przygotowaniu psa i braku przeciwwskazań zdrowotnych spokojnie można podawać niektóre kości, dostosowane do możliwości psiaka oczywiście ;)
-
Jak nauczyć psa, żeby potrafił nosić różne przedmioty ?
evel replied to Natalia&Cody's topic in Wychowanie
Wydaje mi się, że skoro ćwiczysz z nim parę razy dziennie, to może być po prostu nudne dla niego. Spróbuj tak raz na parę dni*, kilka powtórzeń i kończ w najlepszym momencie, czyli jak Ci przyniesie - uciesz się jak durna i daj mu coś super pysznego do żarcia :) * jak ja nie rzucam nic suczy przez 2-3 dni to jak wyjmuję frisbee czy piłki to mi pies skacze po głowie z radości :eviltong: -
Frajda się znalazła!!! Ma wreszcie wspaniały dom i jest kochana:)
evel replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Jaka ślicznotka! Domki już się ustawiają w kolejce? :cool3: -
A nie można było szczeniaka wziąć pod pachę i przejść? Tego, że agresywny pies został przywiązany i zostawiony przed sklepem w przejściu [?] - nie skomentuję...
-
Poczekalnie u weta to jakiś koszmar, jakiś miesiąc temu kobieta na nas prawie wlazła, holowana przez swojego doga niemieckiego, który planował wsadzić swoją szlachetną mordę prosto na moje kolana, gdzie leżała zestresowana (a więc bardzo cięta) Zuz. Poprosiłam o zabranie psa, jednocześnie wsadzając mu prawie własną stopę w oczy, żeby go jakoś zastopować, bo piesek się nie bardzo pańci słuchał... Osobiście nic nie mam przeciwko dogom niemieckim, ale do licha - jak ktoś nie umie utrzymać to może nie wiem, szkolenie, dławik, szelki, cokolwiek...?
-
Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]
evel replied to dog_master's topic in Wszystko o psach
[quote name='Sybel']JSwoją drogą jak się idzie i patrzy na psa i mówi, jaki on ładny, czy fajny, czy coś tam, to widać, ze one wiedzą doskonale, że o nich mowa. Od razu zainteresowanie na pysku, uśmiech od ucha do ucha i się prezentujemy :)[/QUOTE] Moja się brzydzi, nie rusza jej cmokanie, niunianie, zachwyty... Często słyszę uwagi, że ten pies to chyba głupi, albo głuchy :evil_lol: A królewna spojrzy, łypnie dwa razy i guzik ją obchodzi ktoś, kto nie jest zupełnie interesujący, nie ma żarcia, piłki czy frisbee - a pff, nuda! :diabloti: -
Skorpiony łobrzydlifce :evil_lol: Ale sznurówka super! :) No i to: [url]http://i797.photobucket.com/albums/yy256/usterajs/DSC_3764_1.jpg[/url] wygląda jakby tańczyła :lol: