-
Posts
36362 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by majqa
-
Malizna - padaczka... tyle złego na jednego małego psa.
majqa replied to Neris's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Neris, idzie zmiana pogody, jeśli na wszelkie (wyż - niż, niż - wyż) reagujesz, dochodzi do tego zmęczenie to przeczulica określonym partii glowy będzie poprzedzać jej ból. Podobne objawy będziesz miała również w przypadku problemów (piszę ogólnie) z kręgosłupem szyjnym. To zaburzenie da następstwo problemów kręgosłupowych, czyli reakcja nerwów, unerwiających powierzchnię skóry głowy, a że to wyjątkowo wrażliwy i mocno unerwiony rejon... Często masz takie problemy? Boli Cię szyja choćby od czasu do czasu, drętwieje, masz problemy z odwracaniem głowy (ból szyi, mrówki, strzykanie), zawroty głowy przy skręcie? -
Sochaczew - Apacz-owczarek bez odrobiny szczęścia - A JEDNAK MA DOM
majqa replied to luka1's topic in Już w nowym domu
[quote name='luka1']Wola jak sie to robi???[/quote] To jest link do strony: [URL]http://www.emetro.pl/emetro/0,0.html[/URL] Po prawej zakładka - adoptuj zwierzaka i dodaj zwierzaka. -
Malizna - padaczka... tyle złego na jednego małego psa.
majqa replied to Neris's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
O Boże, Neris, gdybyś miała wylew...nawet nie żartuj mi tutaj...bo to m.in. mój powszedni chleb zawodowy...:mad: Na pewno nie czułabyś się żartobliwie i nie miałabyś zborności stukania w klawiszki kompa. :roll: Brak tej koordynacji byłby i tak najmniejszą niedogodnością. Takie objawy są często przemęczeniowe lub są zapowiedzią migreny, ta zawsze ma ognisko/-a zapalne. -
Malizna - padaczka... tyle złego na jednego małego psa.
majqa replied to Neris's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Początek migrenki??? :-( -
Domyślam się, że Izmir przeszła per Ty z mopem...i współczuję...
-
Wycieńczony DOBERMAN - MA DOM !!! NIEAKTUALNE
majqa replied to NightQueen's topic in Już w nowym domu
2 sylabowo...hm...może więc Spoti ??? -
Wycieńczony DOBERMAN - MA DOM !!! NIEAKTUALNE
majqa replied to NightQueen's topic in Już w nowym domu
Pan Kropka? Mr Spot? Dla mnie może być, choć ponoć powinno się dawać psom imiona składające się z 2 sylab ale...za diabła nie wiem, dlaczego. Mgliście coś mi świta, że chodzi w tym o słyszalność/ odbiór, szybkość przyswojenia imienia przez psa. -
Safarek w kolejnych odsłonach!!! :loveu: Wspaniała robota Bunny!!! :loveu: [IMG]http://img245.imageshack.us/img245/9738/safarnowe013mz8.jpg[/IMG] [IMG]http://img111.imageshack.us/img111/2773/safarnowe021gm5.jpg[/IMG] [IMG]http://img73.imageshack.us/img73/8671/safarnowe022fb2.jpg[/IMG]
-
[quote name='bea_m']jak już wspomniałam. Nie znam się na wychowaniu bulów. Powiem więcej. Jestem chyba najniżej w naszym stadzie. :evil_lol: Stąd moje obawy.[/quote] Bea, spoko, nie pisałam nic z zamiarem mądrzenia się. Jeśli tak to zabrzmiało, to nie miało. :shake: U mnie całe tałatajstwo śpi w łóżku (niestety ostatni w stadzie jest mój bidusiek TZ, więc opuścił wyro, bo się nie mieści), a...gryzę się i to dosłownie zarówno z psami i kotami, buziaki i takie tam inne pozytywne zboczenia są na porządku dziennym. Szczekam, miauczę, warczę i....eh...szkoda gadać. Jestem w tym coraz lepsza...Nie, z miski na podłodze jeszcze nie jadam. :evil_lol: Na szczęście wciąż jestem głową stada, yuhuhuhuhuuuu !!! :multi:Izmir sobie poradzi, najwyżej przerobi kilka par pantofelków!!! ;)
-
[quote name='majqa']Wstrzymaj się może chwilkę z ogłoszeniem, do momentu, gdy coś dojdzie z obserwacji ze schroniska (jej zdrówko, charakter, zachowanie wobec ludzi, innych zwierząt, co zarzutuje, do jakiego domku powinna trafić), a wtedy zrobię jej tekst ogłoszeniowy i zaczniemy ogłaszać. Co Ty na to? Bazując wyłącznie na tym, że była biedna, samotna, z ulicy i ładna możemy wiele nie ugrać. Ludzie potrzebują konkretów.[/quote] Red, na pewno ktoś może zrobić allegro. Ja się nie będę wygłupiać, bo o suni zbyt mało wiadomo. To, co w cytacie ustaliłam z Nowmają i na to przystała. Jeśli uważasz inaczej masz pełne prawo ogłaszać sunię, gdzie chcesz. Im więcej ludzi to zrobi, im więcej będzie ogłoszeń o innej w brzmieniu ale pokrywającej się faktowo treści, tym lepiej dla tej bidulki.
-
Pokaze Wam cos naprawde super.Szczeniaczek 50 kilo MA DOM
majqa replied to brazowa1's topic in Już w nowym domu
Rżnę w tego totka jak walnięta, żeby chociaż z 2 pokoi zrobiło się 3 i...do pipla mi idzie. :roll: Taki Bazyli zająłby przecież sam 1 pokój...:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: -
O ile mnie pamięć nie myli to Izmir kocha się w bullkach i dobrze sobie z nimi radzi to raz. Dwa, bardzo dobrze, że takie zabawy też mają miejsce, o ile nie oznaczają rozwścieczania psa. Bullek będzie miał, młody, czy stary, tendencję do łapania i takich walk. W taki sposób, jak robi to Izmir można wypracowywać z nim zasady i granice (teraz zabawa, teraz nie, pokazanie mu kiedy ma puścić, nauczenie sygnalizacji, kiedy chwyt boli człowieka etc...). Piszę oczywiście o chwilach zabawy, a nie prawdziwym ataku, bo wtedy miej Panie Boże w opiece ofiarę. Dokładnie tak jak Izmir, ba, znacznie mocniej i wielostronniej, bawię się z przygarniętą ponad 1,5roczną astką i dobrze na tym wychodzę. Dzięki temu sunia wiele się nauczyła, w tym i delikatniej obchodzić z kotem, puszczać, łapać z wyczuciem etc...bo wcześniej to było skrzyżowanie sekatora z imadłem. W ten sposób również wzmocniła się nasza więź. Może i wstyd przyznać ale...cóż gryziemy się razem i to też jest zabawa. Dzięki spacerom z tą sunią poznałam wielu posiadaczy bullków, psów dobrze ułożonych, miałam te odwagę pogadać z nimi o tym, cco teraz opisuję i oni, okazało się, pokstępowali i postępują identycznie. Tyle mojego zdania, co nie znaczy, że przypisuję sobie monopol na rację.
-
[quote name='Fenris']Hmmm ... można też do rzecznika praw obywatelskich napisać ... A Boluś naprawdę śliczniutki :loveu:[/quote] Rzecznik nic nie poradzi o ile tego nie zgłosi mu właściwy posiadacz mieszkania, a ten jak sądzę, nie będzie się kwapił tylko dla spokoju głowy wynajmie mieszkanko komuś bez psa i już. Aga tylko wynajmuje lokal i musi się dostosować, chyba, że wwynajem był uzupełniony o dodatkowe punkty umowy najmu (na piśmie), nie będące w sprzeczności z prawem lokalowym. Niestety, polskie realia. Poza tym szkoda chyba i nerw samej Agi, prościej zmienić mieszkanie na podobnych warunkach płac (+ warunki samego lokalu) niż zmagać się z upierdliwymi sąsiadami.
-
Zuzia i Bond - wyrwane z koszmaru - już w nowym domu
majqa replied to Bazyliah's topic in Już w nowym domu
O ja pierniczę...nie mogę się doczekać sprawozdania!!! :multi: