-
Posts
10821 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by gops
-
aż spojrzałam po raz 2 i dopiero zauważyłam biedrone :evil_lol: zdjęcia świetne! jak zwykle zazdroszczę morza.
-
[quote name='Chantell']Ale dziweczyna pisała, że jej pies wychodzi z obroży to i z eszli dałby radę pewnie. Moje były ciasno zapięte i i tak dała radę.[/QUOTE] niekoniecznie , moja wychodzi z każdej obroży a z szelek nie ;)
-
[quote name='Chantell']Moja z norweskich i tak znalazła drogę 'wyjścia' xd ;/ Marchewkowa cudne!![/QUOTE] nie napisałam , że nie wyjdzie z nich pies tylko , że są według mnie najwygodniejsze dla psa ;) ale jak będą ciasno zapięte na klacie to nie powinien wyjść .
-
[quote name='Brzoza']Przyznaję sie bez bicie, że nie wyczytałam nawet połowy tego wątku :( Najgorsze jest to, że na kompie w pracy nie widzę zdjęć !!! Oczywiście odpalę wieczorem sprzęt domowy ale mam juz teraz pytanie: Moja sucz - prawdopodobnie mieszaniec labka ze staffikiem niestety "wychodzi" z obroży. Z tego powodu nosi szelki. Ma takie "trójkątne" ale chyba nie są zbyt wygodne pod pachami. Ma również (nosi najczęściej) takie "rurowe". Niestety są już zniszczone więc wymagaja wymiany. Czytam tu o obrożach (może i szelkach też) od Marty i szelkach od Taks (na zamówienie?). Czy możecie oświeci mnie świeżaka na forum, gdzie mogę obejrzeć szalunie? Może znajdę jeszcze inny model lub fason, bo w obydwu rodzajach szelek moja sucz wyciera sobie futerko - pod pachami lub na klatce z piersiami :)))[/QUOTE] szelki od Marty czyli Dogstyl te są tzw. norweskie według mnie najwygodniejsze dla psa [url]http://allegro.pl/wygodne-pociagowe-zaprzeg-szelki-nowosc-eko-skorka-i1651961615.html[/url] tu są guardy , też dobre [url]http://allegro.pl/uniwersalne-szelki-30mm-3cm-dowolny-wymiar-polar-i1665524589.html[/url] dla większych psów [url]http://allegro.pl/uniwersalne-wygodne-szelki-40mm-i1651961626.html[/url] a Taks to użytkowniczka dogomani trzeba do niej napisać pw ;)
-
[quote name='vege*'] ale nadal nie wiem jakie zestawienie kolorystyczne do tej brązowej tasiemki w ptaszki/nietoperzyki myślałam nad zielonym (jasnym) podkładem i brązową eco, jak sądzicie? [B]gops[/B] ta twoja obroża w sówki ile ma? 3,5 cm całość? a taśma podkładowa ile ma szer? :oops:[/QUOTE] moje sówki mają już z eko 3,5cm są na 2,5cm taśmie . ale jelonki mam na 2cm taśmie i wyszło 3cm całość według mnie lepiej wyglądają jelonki . co do kolorystyki Twojej obroży wzięłabym do brązowej tasiemki limonkową taśmę i brązowe eko jeśli jest.
-
[quote name='Kasi i Lena']A obróżki, te z tymi boskimi tasiemkami? Ile mniej więcej kosztują? wiem że to pytanie do wykonawcy i pewnie się spytam tylko chwilowo nawet nie wiem jaką tasiemkę bym chciała bo wszystkie piękne.[/QUOTE] u Marty taśma z ozdobna tasiemką to koszt koło 19-21zł + eko zależy jaka szerokość do nas idzie kolejna obróżka z lisami tym razem :lol:
-
moja sąsiadka na widok mojej suki biegającej bez smyczy ale w kagańcu (oczywiście odwoływalna) bierze na ręce swoją suczkę która waży na pewno jakieś 15kg , nie wiem skąd ten strach , moja suka nigdy do nich nie podbiegła, owszem na smyczy jak tamta się rzucała moja tez wyraźiła swoje zdanie ale sama nigdy nie podeszła. a co lepsze to tamta zawsze szczeka na moją i podbiega jak nie zdąża jej złapać. z yorkami również mam takie sytuację , tylko ludzie od yorków nas nie znają więc pewnie reagują tak na każdego większego psa od ich yorka. ale największym zdziwieniem moim było gdy czekałam u weta w poczekalni z suką , wiadomo moja w kagańcu na krótkiej smyczy , i naprzeciwko nas usiadł mężczyzna młody koło 30stki ze swoim wielkim donkiem na flexi , pies merdał ogonem ciągle do mojej suki i popiskiwał wesoło , moja też nie wykazała żadnej agresji więc popuściłam trochę smycz żeby mogły się powąchać , reakcja tego mężczyzny była conajmiej dziwna , zaczął krzyczeć żebym zabrała tego agresywnego psa, bo zrobi jego psu krzywdę itd .... moja suka była jak połowa tamtego psa na dodatek w kagańcu (nie warknęła na tego psa merdała ogonem też) i wyglądem nie przypomina żadnej "groźnej" rasy , no ale cóż .. w każdym razie jak właściciel tamtego psa zaczął tak krzyczeć że zdenerwował moją sukę i wtedy naprawdę była agresywna ale nie do psa tylko do właściciela. wiem ,że mogłam sobie darować te witanie , ale rzadko się zdarza tak przyjazny donek (szczeniak ok 40kg) i coś mnie podkusiło . teraz zawsze pytam czy psy mogą się przywitać w poczekalni , ale moja suka po tamtej akcji w poczekalni zrobiła się agresywna , wydaję mi się ,że właśnie przez tamtą sytuację . i wiem ,że to też moja wina bo mogłam spytać .
-
[quote name='Vectra']tez jestem ciekawy mod :diabloti:[/QUOTE] nie wiedziałam ze raporty tak szybko działają :evil_lol: także czekam na odpowiedzi na pytania Agnes :lol:
-
pomóżcie wybrać taśmę i eko do pacyfik tasiemka pacyfiki a taśma do wyboru limonka,czerwona,fioletowa która?, eko takie jak ma Marta , też nie wiem jakie :roll:
-
ja również uważam , że dzieci nie powinny wychodzić z psami u nas na osiedlu jest masa takich przypadków , 7 latek wychodzący z agresywnym szit su , 2 razy widziałam jak chłopak nie mógł rozdzielić dwóch gryzących się max 10kg psów . 10 latka z wielkim bokserem który też lubi wszczynać bójki i ciągnie ją bez najmniejszego problemu wszędzie . i mogę tak wymieniać długo , sama gdy rodzice kupili pierwszego psa miałam 6 lat , ale pierwszy raz z nim wyszłam jako może 11-12 latka , tzn pierwszy raz wyszłam całkiem sama do parku (wcześniej chodziłam z nim do parku z bratem lub mamą) , nie dlatego że rodzice byli za bardzo opiekuńczy tylko dlatego że dopiero w tym wieku byłam na tyle odpowiedzialna i wiedziałam że dam sobie radę jakby coś się działo , a ten pies to 6kg pudelek ;) teraz mam 17kg sukę i niewyobrażam sobie żadnego dziecka z nią na spacerze , to by było zbyt niebezpieczne przedwczorajsza sytuacja , wracam z suka z polany koło 21, moja na smyczy krótkiej , kaganiec mam w ręku (ściągam najczęściej gdy biorę ją na smycz) wychodzę za róg , idzie sąsiadka z 16letnia suczką spaniela , moja nigdy nie wykazała agresji do starych psów mijaliśmy się nie raz i było ok, więc spokojnie mijam , rozmawiałam może 10sec z sąsiadką jak jej suczka podeszła do mojej (jej zawsze bez smyczy, jest stara , łagodna) , to była sekunda , żadnego warknięcia, zjeżenia się , nic , odciągałam moją dobre 15sec , myślałam że zapadnę się pod ziemię ze wstydu , mimo że moja była na smyczy a jej nie ,uważam że to moja wina po trochu bo nie wyczułam żadnego napięcia i nie przewidziałam ataku . było trochę krwi , na szczęście nic poważnego i wyobraźmy sobie teraz, że taka sytuacja spotyka dziecko , nie było by wstanie odciągnąć psa tak szybko i mogłaby się stać tragedia. nie było w tej sytuacji chamstwa, było jedynie brak wyobraźni także z mojej strony .
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
gops replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='awaria']No i przez Ciebie spędziłam wczoraj chyba 4 nocne godziny na przeglądaniu dobermanich stron, for i hodowli, zarówno polskich jak i zagranicznych. Musiałaś mi tego kolosa pokazać :diabloti: ?![/QUOTE] :evil_lol: to jest nas dwie siedziałam dobre 2 godz i oglądałam hodowle dobermanów faktycznie te potężne są naj ładniejsze :lol: -
świetny ! śliczny szczyl i fajne imię ;) z hodowli ? Moly widać niesamowicie zadowolona z nowego kolegi :evil_lol:
-
[quote name='NightQueen'] chyba raczej ty :diabloti: ja mam tą obrożę dłużej od ciebie, tyle że zdjęć nie dawałam :eviltong: jak dodałaś swoją miałam napisać coś podobnego :evil_lol: ty masz róż ciemniejszy taki urok eko skóry :diabloti: po za tym taśmy węższe mają brzydsze kolory :eviltong:[/QUOTE] tak, nasz róż jest sporo ciemniejszy bardziej malinowy ;) nie wiedziałam ,że wcześniej ją kupiłaś :eviltong: to prawda moja obroża na eko ma 3,5cm teraz wzięłam na 2cm taśmie żeby miała 3cm całość :lol:
-
[B]Night[/B] ściągara! :evil_lol: ślicznie Moli pasuję ! :lol: i znowu taka szeroka :diabloti::eviltong:
-
[quote name='Verte']Jaka obroża będzie najlepsza dla tego pana? : [IMG]http://img715.imageshack.us/img715/9426/kopia4052011r007.jpg[/IMG] 1) widziałam ten wzorek na żywo i spodobał mi się [IMG]http://img31.imageshack.us/img31/3184/beztytuu2we.jpg[/IMG] 2) [IMG]http://img829.imageshack.us/img829/6245/beztytuuobh.jpg[/IMG] 3) ten nie za "kobiecy" :)? [IMG]http://img51.imageshack.us/img51/9629/beztytuubec.jpg[/IMG][/QUOTE] bardziej niż nr 3 nr 1 jest kobieca ;) obie widziałam na żywo i srebrna nitka w fioletowej daję bardziej damski "efekt" niż róż w choc femine :evil_lol: dla podpalanego psa wzięłabym choc femine
-
[quote name='zaba14'] swoją drogą ma ktoś taką zabawkę? [URL]http://www.zooplus.ie/shop/dogs/dog_toys_dog_training/balls_dog_toys/146815[/URL] myślę czy warto ją wziąć za punkty które nazbierałam w sklepie ;)[/QUOTE] z tego co kojarzę to ma fioneczka nie wiem czy dobrze pamietam nick , ta co ma Mone . i chyba nie polecała, spójrz do jej galerii . ;)
-
[quote name='Ewa&Duffel']To gratuluję schudnięcia :) Bardzo fajna ta nowa obroża i Misia tak słodko w niej wygląda :loveu::diabloti:[/QUOTE] dzięki ;) niestety zdjęć żadnych nie mam , nie mam kiedy zrobić , codziennie chodzimy nad wodę a tam nie jest zbyt bezpiecznie i aparatu nie biorę . może w tygodniu uda mi się jakieś zdjęcia porobić ;) [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/204/dsc01058z.jpg/][IMG]http://img204.imageshack.us/img204/3181/dsc01058z.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] Miśkowe piłeczki , trochę pomarańczowo :evil_lol: [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/135/dsc01055oi.jpg/][IMG]http://img135.imageshack.us/img135/6273/dsc01055oi.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
-
moja suka wtedy 10kg! szczeniaczek malutki , jak się rozpędziła i wbiegła znajomemu (dorosły facet) w nogi to leżał biedak w śniegu , dodam że on sam ma 90kg niufka który nigdy go nie wywalił . siła biegnącego psa nawet tego najmiejszego jest wielka. zdjęcia świetne!! bardzo ładnie mu w tym el perro!
-
[quote name='vege*']Uwierz, że znam ;-) Moja Nuka waży 21 kg, jest dość nabita no i silna i czasami też zleciałam przez nią ze schodów :evil_lol: Chciałam po prostu powiedzieć, że utrzymanie takiego psa jak Miśka nie jest niemożliwością ;) No ale dobra to tylko moje zdanie ;-)[/QUOTE] myślisz stereotypami , bo skoro znasz jakiegoś kilkunasto kg psa i go jesteś wstanie utrzymać to na pewno każdy jest taki sam . czyli nie znasz ;) pisałam wcześniej są psy i psy . zapraszam na spacer jeśli nie wierzysz. chyba że chodzisz na siłownie, jesteś wybitnie silna, albo nie wiem , bo ja mam często problem aby utrzymać gdy się rzuca , dziwne prawda? poprostu jest bardzo silna . pies psu nie równy
-
[B]blaira[/B] ślicznie! co to za rasa ? staffik ?
-
[quote name='Onomato-Peja']vege - Siła a waga to jednak 2 sprawy. Miałam 45kg psa który potrafił pociągnąć i obecnie mam sunię 25kg która jak szarpnie to ło jezu... Jest o wiele silniejsza od poprzednika a waży 1/2 tego co on. ;)[/QUOTE] dokładnie. tak samo siła 15kg ttb nie równa jest sile 30kg labka. ciekawe który potrafi mocniej szarpnąć ? myślę że podobnie są psy i psy ;)
-
[quote name='vege*']eee tam 17 kg to niewiele nawet jeśli pies ma dużo siły to da się go utrzymać (tzn ja nie mam z tym problemu), kilka razy wyprowadzałam agresywnego do innych psów pseudolaba koleżanki, ciągnął jak ciągnik, ani na chwilę nie przestawał (waży ponad 30 kg) ale ja jakoś nie miałam problemu z utrzymaniem go :lol: ja po prostu muszę umiejętnie złapać smycz, żeby psa opanować, nawet z 50 kg pseudobernardynką drugiej koleżanki, która też ciągnęła nie miałam większego problemu, pomimo, ze ja przy tym psie wyglądam jak jakieś chuchro :evil_lol:[/QUOTE] widocznie nie znasz silnego 17kg psa, zapraszam do mnie na spacerek ;)
-
[quote name='Nataeelll']wstawiłam linka ale mi coś w poście nie wyświetla ;/[/QUOTE] wrzuć na imageschack i wkej adres podpisany kod forum , zaczynający się na [URL.. tak chyba najłatwiej wytłumaczyć ;)
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
gops replied to Amber's topic in Foto Blogi
dogospacerek super! świetne zdjęcia!! zazdroszczę takich spacerów ! a jakie tereny , piach i woda fajne połączenie! widzę że Jari polubił wodę? co to w ogóle jest ? jakieś jeziorka? kałuże? :lol: i bardzo pasuję mu ten rogz :loveu: -
nie wiem jak bardzo różna jest Zu z charteru od mojej Miśki ale jak czytam to mają podobny nawet charakterek , i ja wiem że nigdy w życiu nie wzięłabym mojej suki na wystawę. tam naprawdę jest dużo psów i to słabe miejsce na socjal bo tamte psy tez często nie są socjalizowane ;) będąc w Sopocie mijając wystawiane psy przynajmiej połowa się rzucała . nie wiem czy to dobre miejsce dla psa z problemami . no ale zrobisz jak uważasz . co do dresu też o nim myślałam :evil_lol: