Jump to content
Dogomania

gops

Members
  • Posts

    10821
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by gops

  1. a dla mnie to głupie , po co brać psa na wystawę kiedy się go nie wystawia. tym bardziej takiego który lubi się poawanturować tam jest wystarczająco dużo psów . po co poprostu , to żadna przyjemność dla psa chodzić kilka godz na smyczy między wieloma psami i ludźmi tymbardziej jak ich nie lubi . ;) takie jest moje zdanie . nie wiem czy to będzie socjal jak psy będą odburkiwać , a wiele psów na wystawach widziałam rzucających się .
  2. nikt kochający psa nie założył by mu kolczatki gdyby nie było to konieczne . ale są takie psy gdy kolczatka lub kantarek jest jedynym wyjściem z sytuacji jeśli nie chcemy skończyć w szpitalu z wyrwanym barkiem/palcem lub mając na sumieniu inne zwierze . moja 17kg suka którą ciężko mi utrzymać ( bardzo silna jak na swoje kg, rzucając się rozkłada łapy na boki dodając sobie siły, ) gdy mijamy niektóre psy szczególnie nie lubi pudli i ttb .. kolczatkę nosi raz na kilka dni , tak dla przypomnienia że moje ręce są ważniejsze niż jakiś mijany pies , i w miejsca gdzie jest dużo ludzi (też różnie reaguję) co by było gdybym mijając pudla nie utrzymała jej na obroży/szelkach ? gdyby mnie zwyczajnie zaciągnęła do tego psa , niestety mogłaby zrobić mu krzywdę . a w drugą stronę myśląc , co gdybym nie utrzymała jej mijając agresywnego amstafa ? pewnie miałabym po psie. kolczatka to pomocne narzędzie wystarczy używać go z głową . pies psu nie równy , są małe psy z wielką siłą (świadome tego)i duże które nawet nie zdają sobie sprawy jak silne są .
  3. gops

    Kantar

    kantar ami playa rozmiar cocker spaniel/beagl czyli chyba rozmiar 3 jest dużo za duży na psy tej wielkości kupiłam dla 17kg suki , musieliśmy go oddać znajomej i na jej 25kg i 57c, w kłębie więc spory pies!! suczke jest dobry rozmiarem . więc ami playa jeśli ktoś chce kupić lepiej brać rozmiar mniejszy niż się powinno
  4. ja w zooplusie zamawiałam jakiś rok , uzbierałam tyle pkt ile chciałam :evil_lol: wzięłam rzeczy za pkt i już tam nie kupuję , ta karma którą teraz kupuję jest tam droższa dlatego ;)
  5. [quote name='Illusion']Dzięki za odpowiedź :). U nas dwójnik chyba jednak by się nie sprawdził. [/QUOTE] jeśli masz psy tej samej wielkości miej więcej to dwójnik to super sprawa! prowadziłam nie raz swoją sukę i znajomej i naprawdę to duże ułatwienie ale np. nie da sie prowadzić 2 psów róznej wielkości i "aktywności " , suki z pudlem nie mogę prowadzić na dwójniku bo on idzie wolno z tyłu a ona lekko z przodu i ciągnie go za sobą na dodatek dwójnik jest za krótki i pudel ma za krótko , za mocno go ciągnie. więc to kwestia posiadanych psów .
  6. kółko rogza naszego po sezonie letnim przy częstym pływaniu zardzewiało , całe tak że farbowało spod obroży . jedyne co u nas nie rdzewieję to okucia nowe dogstyle i el perro . nie wiem od czego to zależy że każdemu rdzewieję co innego .
  7. wygląda groźnie w tym kagańcu! :lol: świetne zdjęcia
  8. [quote name='HelloKally']Mój pies jest dość duży, waży 27 kg ^ (a to i tak za mało, b wg. mnie za bardzo czuć mu kości).[/QUOTE] w każdym razie jak ma 27 to ja bym wzięła 3cm , 4cm będzie za szeroko na szelki . edit. pomyliłam psy ,sorki :evil_lol:
  9. HellowKally z tego co wiem Twój pies nie jest zbyt duży 17kg tak ? z tego co pamiętam . ja bym dla niego wzięła 2,5 lub 3cm .
  10. [quote name='Diora'][IMG]http://www.karusek.com.pl/img_prod/b/b_6481.jpg[/IMG] Mamy takie szeleczki (Dingo Strong) do biegania przy rowerze. Wyjęłam je dziś z szuflady żeby "otworzyć sezon", ale mam wątpliwości, czy już nie są za małe... Muszę poobserwować czy psu jest w nich wygodnie. Czy znacie jeszcze jakąś firmę (poza Juliusem), która produkuje tego typu szelki?[/QUOTE] karlie ;) niedawno na allegro widziałam różnią się jedynie tym ze nie mają kółek po bokach .
  11. rogz XL wzór rogzette 43-73cm jakby co to pw [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/508/dsc01035n.jpg/][IMG]http://img508.imageshack.us/img508/6944/dsc01035n.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
  12. jeszcze 3 znalazlam :) [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/805/dsc00979i.jpg/][IMG]http://img805.imageshack.us/img805/2100/dsc00979i.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/853/dsc00984b.jpg/][IMG]http://img853.imageshack.us/img853/975/dsc00984b.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/6/dsc00985lp.jpg/][IMG]http://img6.imageshack.us/img6/7320/dsc00985lp.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
  13. [quote name='evel']To ładnie schudła panienka :) [URL]http://img542.imageshack.us/img542/4316/dsc01006o.jpg[/URL] uwielbiam Misiowe zdjęcia z jęzorem :loveu: Kleszcze to jakaś masakra, ostatnio jak Zuzowi wyciągam to zostają po nich krwawiące rany, chyba muszę kupić jakiś przyrząd do wykręcania tego goowna :shake:[/QUOTE] no ladnie :lol: tak mojej tez jak sie wyrwie niby calego a ranka zostaje :roll: [quote name='Unbelievable']ja bym ją jeszcze odchudziła ;) według mnie dalej waży zbyt dużo, szczególnie, że ciąga ciężary, no ale ja lubię chudzielce fajnie wygląda w tej obroży :loveu:[/QUOTE] ni eeee :evil_lol: dla mnie wystarczy , wiesz co jak sie ja glaszcze bez problemu czuje sie zebra , ona ma taka budowe ze ma szerokie boki :lol: a wciecie i z gory i z boku widac . jak jeszcze schudnie nie bedzie miala sily na ciagniecie opony :lol: a ja lubie masywne psy , oczywiscie bez przesady . ;)
  14. [quote name='Aleksandrossa']Gops- jaka to szerokość?[/QUOTE] rogz to 2,5cm
  15. [quote name='Okamia']Gops - Miśka w różu wygląda przepięknie :loveu:[/QUOTE] wiem :lol: a ja nie lubie rozu :roll: moze ktos chetny ? - rogz xl regulacja 36-59cm [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/405/dsc01026ba.jpg/][IMG]http://img405.imageshack.us/img405/2381/dsc01026ba.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
  16. a zapomnialam dodac , wazylam dzis suke , odchudzalismy ja z wagi lekko ponad 18kg to bylo w grudniu/styczniu , po worku ariona i treningach z opona/ciezarkiem miala 16,7kg , dzis wazylismy a jestesmy po miesiacu karmienia TOTW i wazy 15,9kg . nie chcemy juz chudnac :evil_lol: wystarczy .
  17. [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/542/dsc01006o.jpg/][IMG]http://img542.imageshack.us/img542/4316/dsc01006o.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/29/dsc01007gb.jpg/][IMG]http://img29.imageshack.us/img29/3760/dsc01007gb.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/21/dsc01008re.jpg/][IMG]http://img21.imageshack.us/img21/1107/dsc01008re.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/638/dsc01012dq.jpg/][IMG]http://img638.imageshack.us/img638/5412/dsc01012dq.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] koniec :)
  18. kilka dzisiejszych zdjec , bylo goraco i Miska uciekala w cien wiec zdjec jest malo . [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/839/dsc00977g.jpg/][IMG]http://img839.imageshack.us/img839/4000/dsc00977g.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/815/dsc00980oq.jpg/][IMG]http://img815.imageshack.us/img815/6129/dsc00980oq.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/860/dsc00988v.jpg/][IMG]http://img860.imageshack.us/img860/8550/dsc00988v.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/31/dsc00997zd.jpg/][IMG]http://img31.imageshack.us/img31/3007/dsc00997zd.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/88/dsc01005wb.jpg/][IMG]http://img88.imageshack.us/img88/8240/dsc01005wb.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
  19. [quote name='Avaloth']Łał, Gops zdecydowałaś się na obrożę z tasiemką xd ładna, jaka to szerokość ? bo szczególnie na ostatnim zdjęciu wygląda na szeroką ;) tylko szkoda że odstaje tak ta końcówka[/QUOTE] :evil_lol: a no zdecydowałam w końcu trzeba było sprawdzić , ale będzie wyjściowa :lol: szerokość to 3,5cm , a końcówka odstaje bo zdjęłam gumkę , strasznie mnie denerwowała ale chyba założę ją spowrotem faktycznie.
  20. nasza obroża z dogstyle 3,5cm [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/217/dsc01006d.jpg/"][IMG]http://img217.imageshack.us/img217/6263/dsc01006d.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/10/dsc01012wl.jpg/"][IMG]http://img10.imageshack.us/img10/7621/dsc01012wl.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL] bez psa [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/218/dsc01017ar.jpg/"][IMG]http://img218.imageshack.us/img218/1296/dsc01017ar.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/809/dsc01018v.jpg/][IMG]http://img809.imageshack.us/img809/5723/dsc01018v.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
  21. o, ale mieliscie fajne spotkanie! zawsze bede sie zachwycac dobermanami , oba chlopaki sa piekne! :loveu: ciekawe czy bede sie tak lubic jak Julek dorosnie ;)
  22. [quote name='merrickmayfair']Dziewczyny, co myślicie o smyczy łańcuchowej dla jeszcze małego psa? Moje szczenię czasem na spacerze dostaje furii i traktuje smycz jak najlepsza zabawke do przeciagania i gryzienia :placz: kupiłam więc wczoraj smycz łańcuszkową żeby się oduczyła ale mam wrażenie że mała śmiesznie w niej wygląda :roll:[/QUOTE] miałam podobny problem ponad 2 lata temu jak suka była szczeniakiem, moja gryzła nie tylko smycz ale próbowała przegryźć zacisk od obroży również , problem rozwiązałam właśnie kupując smycz łańcuszkową cienką bo gruba wydawała mi się za ciężka dla szczeniaka (miała 7 miesięcy) a obroże zamieniłam na zacikową na łańcuszku , suka z tego wyrosła i zamieniłam już na normalne taśmowe rzeczy , problem się nie powtórzył
  23. ten morderczy wyraz pyska! sama bym na sm zadzwonila :diabloti: u nas niestety po 10min noszenia chustka jest cala w blocie , zielona od trawy i w roznych niezidentyfikowanych rzeczach wiec juz nie zakladam ale Miyi dodaje uroku :lol:
  24. [quote name='eliza_sk']Gops najlepiej zmienić preparat na inny niż z fipronilem - u mojego Fuksa ta substancja też nie działa. Do wyboru masz preparaty z permetryną lub pyriprolem. Ja za rekomendacją murakami zamówiłam wczoraj Exner - całkowicie naturalny, więc nie zbombarduje futer masą chemii, zobaczymy jak się sprawdzi.[/QUOTE] zaraz będę szukać na tym wątku nazw preparatów i poczytam o składzie może faktycznie czas już zmienić , w tamtym sezonie ładnie działał fiprex . [quote name='filodendron']Ale na stronie FAQ fiprexu jest napisane, że 2 dni przed i 2 dni po absolutnie nie kąpać, natomiast po tych dwóch dniach kontakt z wodą może obniżyć działanie preparatu. Przypuszczam, że to obniżenie działania polega na jego stopniowym wypłukiwaniu (preparat "wydziela" się przez gruczoły łojowe na naskórek), więc bardzo możliwe, że suczka koleżanki, z większym stężeniem fipronilu w skórze, jest lepiej zabezpieczona.[/QUOTE] no to chyba mamy powód tylu kleszczy :roll: może sprobuję kupić jedną Lke i sprawdze czy po niej kleszcze nadal będą się wbijać , boję się tylko że to jednak jest duża dawka i na coś te rozmiary sa pisane, żeby jej nie zaszkodziło
  25. [quote name='Patyś_']Umarłam ze śmiechu XD Brawo dla mistrza ciętej riposty ! :D[/QUOTE] na niekotrych nie ma innego sposobu . ;) [quote name='Onomato-Peja']Hahaha, "nie ma". :lol: Co do kolcy - mają dawać mocny impuls więc mają być założone jak najwyżej, takie jest moje zdanie.[/QUOTE] moje rowniez, ale sa psy ktore pieknie reaguja nawet na kolce zalozone nisko , moja ma akurat twardy kark , miesnie dobrze wyrobione w tym miejscu i nisko nie czuje kolcow wogole. [quote name='Gonitwa']a 'propos jeziora - my mamy do bartężka jakieś 80metrów, do rudej wody z 2 km.. ;)[/QUOTE] to ja chyba nawet juz wiem ktora dzialka jest wasza ;) masz blisko na "plaze" ? co do wekendu zdjec nie mam, ciagle gdzes chodzilismy i nawet nie myslalysmy o cykaniu fot , za to Miska przywiozla 12 kleszczy .. wbitych . a byla kroplona .
×
×
  • Create New...