Jump to content
Dogomania

gops

Members
  • Posts

    10821
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by gops

  1. [quote name='*Monia*']Jakaś taka ładniejsza jest :eviltong: Dla mnie obecnie za droga, ale jak tak chwalisz to może wypróbujemy. Nutra Shinie nie służy.. Ok :p Dla mnie to będzie nie do przeżycia :shake:[/QUOTE] kwestia obcięcia pewnie, zostawiłam jej irokeza i wycięłam mocniej głowę . no niestety nie jest taka tania, ja mam o tyle dobrze ,że mi tata daje 150zł na żarcie na 2 miesiące , ja dokładam resztę i kupuję totw 2 worki 6,8kg i mam na 2 miechy więc nie najgorzej. przy 2 średnio/dużych psach to więcej schodzi niestety . mojej nie służyło praktycznie nic ... naprawdę miałam karmy z różnych półek cenowych i jakościowych albo alergia, albo poranne wymioty albo dojadanie na spacerach, kiepska sierść , wielkie koopy . tak naprawdę dopiero na totw jest wszystko ok . masz młode psy nie musisz jeszcze myśleć o ich starości .
  2. [quote name='Migori'][URL]http://img89.imageshack.us/img89/3893/dsc01172n.jpg[/URL] - No kurde Ci powiem że futro ma bardzo fajne! Całkiem inny pies. A moja sucza kocha wszystkich! O! I za to czasem mam ochotę ją kilim :)[/QUOTE] no to się cieszę że widać poprawę :lol: no nikomu nie dogdzisz , jak nie lubi źle, jak lubi za mocno też źle :lol: [quote name='zaba14']Cześć !! :) Miśka śliczna :P :P ale to chyba wiadomooo :) jak zareagowała na nowy kantarek? ;) nasz jest bardzooo wąski :) tzn. paseczki sa wąskie ;) mam taką samą smycz :P z tym że moja nieprzepinana ;) ale używam jej najczęściej dlatego że jest krótka :))[/QUOTE] ona kantarka nie lubi , żadnego , kagańca już nawet nie ściąga a kantarek ciągle próbuję , nie wiem dlaczego . w każdym razie coś tam wisi na szyi i w razie czego mandatu nie dostaniemy :razz: smycz bardzo wygodna :lol: [quote name='*Monia*']Misia i wyładniała i ładnie schudła :loveu:. Czym ją karmisz, bo wiem że czytałam ale nie pamiętam :roll: Przyślij ich do mnie, Hexolina chętnie pobiega bo my nawet we dwójkę nie nadążamy i rąk do rzucania nigdy za mało :evil_lol: [SIZE=1]Jak wczoraj poczytałam to nie mogłam napisać, nie chcę myśleć o psiej starości... :-([/SIZE][/QUOTE] :evil_lol: wyładniała mówisz? :lol: karmie taste of the wild , narazie dopiero 2 miesiące ale zaraz mi się worek kończy i kupię 2 kolejne bo naprawdę świetna karma ;) ok następnym razem dam im adres waszej galerii na dogo :evil_lol: ehh to smutny temat faktycznie :roll:
  3. [quote name='murakami']Zdjęcie czerwonej skórzanej Wozy może być?;) Jak tak, to zrobie:lol:[/QUOTE] pewnie, pokaż tą woze :) chcoiaż ja planuję coś ćwiekowanego :lol:
  4. [quote name='evel']A widzisz, to dobrze myślałam :) Bo jak Zuza zaczepiają to ta też się wqrwia :evil_lol: i albo olewa totalnie albo - jak ktoś jest bardzo natarczywy (do ludzi nie dociera, że to nie puchata maskoteczka, niestety) - pokazuje mu uzębienie :roll: Chociaż ostatnio ma jakieś jazdy i potrafi złapać zaciesza do zupełnie obcych ludzi, może to ten upał źle wpływa na jej móżdżek :evil_lol:[/QUOTE] ja Ci mówię Zu to zaginiona siostra Miśki! :evil_lol: u nas rzadko kto cmoka zdarza się jak niesie piłkę że ją zaczepiają , pytają czy też mogą porzucać .. :diabloti: niestety muszę odmawiać . słońce dobrze działa na jej humor :lol:
  5. trzymamy kciuki żeby Borze się polepszyło! ;) biedna, ona taka schorowana :roll:
  6. [quote name='evel'][URL]http://img21.imageshack.us/img21/8545/dsc01227c.jpg[/URL] jaka ona jest urocza :loveu: A powiedz mi, jak ona do ludzi ogólnie się odnosi? ;) Bo do psów to wiem :evil_lol:[/QUOTE] tak, potrafi być urocza :evil_lol: do ludzi hmm ... do obcych ludzi u nas w domu to killim . broni terenu i nie wpuści , potem jak już dłużej ktoś jest to się oswoi ale jak chce wyjść do domu to znowu killim :evil_lol: wyznaję zasadę "jak już weszłeś to zostajesz " :diabloti: do ludzi na zewnątrz jest nieufna, jak ktoś cmoka to ona warknie , nie podchodzi do obcych , ale jak ludzie nie zwracają na nią uwagi w parku czy na mieście to mija ich spokojnie , żadnych problemów. ogólnie bardzo sympatyczny pieseczek :evil_lol:
  7. [quote name='Migori']No patrz! Ja już to jakiś czas temu zauważyłam. Może i karma i szampon, ale Miśka wygląda bardzo korzystnie :) Tak trzymać.[/QUOTE] no możliwe że i jedno i drugie miało wpływ na sierść . mam nadzieję że to karma , bo planuje kupić kolejne 2 worki jeszcze kilka zdjęć z dzisiejszego parku . to jest rozjaśnione foto . [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/542/dsc01161u.jpg/][IMG]http://img542.imageshack.us/img542/6899/dsc01161u.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/89/dsc01172n.jpg/][IMG]http://img89.imageshack.us/img89/3893/dsc01172n.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/828/dsc01217rq.jpg/][IMG]http://img828.imageshack.us/img828/3610/dsc01217rq.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/21/dsc01227c.jpg/][IMG]http://img21.imageshack.us/img21/8545/dsc01227c.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] the end
  8. [quote name='Migori']Zastanawiam sie właśnie... czy coś grzebiesz przy fotkach czy Miśka ma sierść lepszą? Taka jakoś mega czarna sie zrobiła, a nie siwo-szara jako dotychczas[/QUOTE] nie grzebałam ! ;) cieszę się że to nie mój wymysł!! ja też to zauważyłam właśnie! to karma, na 100% . bo nie dodaję żądnej oliwy ani nic . no i była kąpana niedawno :evil_lol: szamponem do czarnej sierści więc to też może być to . ale myślę że jak zmieniłam żarcię na lepsze to i sierść się polepszyła .
  9. [quote name='Marta_Ares']pasują jej:loveu: tylko przód dałabym większy;) kantarek tez od Dogstyle :evil_lol: ładny irokez:diabloti:[/QUOTE] tak kantarek też dogstyle :lol: dzięki [quote name='Kasi i Lena']Gops ile Misia ma w kłębię? Wydawało mi się że ona jest duża a na tym zdjęciu wygląda na nie większą od mojej Fifki [URL]http://img850.imageshack.us/img850/5256/dsc01159d.jpg[/URL] Szelki fajne, jaka szerokość taśmy?[/QUOTE] Miś ma w kłębie 46-7cm wagowo teraz 16kg . szerokość taśmy to 2,5 cm
  10. dzisiejsza sytuacja, 8 rano idę z mamą na rynek pomóc się jej rozpakować i zrobić zakupy, wzięłam suke, w kagańcu na smyczy przywiązałam do barierki pod naszym sklepem nadal w kagańcu , ciągle byłam przy niej bo rozpakowywałam towar , widzę że idzie z naprzeciwka kobieta z pudelkiem toy max 4kg , pudelek się szarpię do mojej suki i nagle trach... Pani nie utrzymała pudelka... trzymała go jednym palcem więc się nie dziwie nawet taki pudelek siłę jakąś ma. pudelek w ciągu 2sec był przy mojej suce , nie miałam możliwości zareagować , władował jej się prosto pod morde licząc chyba na to że ją zagryzie ;) moja suka duża nie jest (koło 17kg) ale ten pudelek był wielkości chyba jej głowy . przewróciła pudelka kagańcem i przydusiła ,max 5sec i ją odciągnęłam. oczywiście wina nasza, afera wielka, czemu ten pies w ogóle żyję skoro taki agresywny , to nic że 4kg pies się na nią rzucił , zawsze wina będzie większego psa . w każdym razie gdyby nie kaganiec pewnie po pudelku nie zostało by nic (smycz miała naprawdę króciutką 70cm). identycznie by było gdybym miała smycz w ręku , nie zmieniłoby to nic więc wina według mnie właścicielki pudelka , brak wyobraźni . przez takie akcje mój pies jest bardziej agresywny , na szczęście ja mam wyobraźnie i chadzamy w kagańcu .
  11. [quote name='Vitka']Przykro mi. Ja bym nie ruszała tego guza. (pewno wet też nie zamierza) Rozumiem, że decyzja należy do rodziców, ale jak pies nie chodzi, robi pod siebie i nie cieszy się z życia to powinni podjąć decyzję... jedyną słuszną. :( W przypadku Beni, która miała guzy absolutnie wszędzie też martwiłyśmy się, że będzie trzeba podjąć tę decyzję, ale dopiero w chwili, gdy nie będzie w Beni radości. Na szczęście nie było takiej chwili, Baniutka zasnęła i już się nie obudziła, czyli 'idealnie'. Życzę Basterkowi tego samego... aby był do końca radosny i żeby nie cierpiał. Trzymajcie się![/QUOTE] będzie dobrze ;) macie mojego koksa :diabloti: [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/684/dsc01225ks.jpg/][IMG]http://img684.imageshack.us/img684/4159/dsc01225ks.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
  12. i szelki z dogstyle [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/542/dsc01171l.jpg/"][IMG]http://img542.imageshack.us/img542/7137/dsc01171l.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/684/dsc01225ks.jpg/"][IMG]http://img684.imageshack.us/img684/4159/dsc01225ks.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]
  13. a ja mam ochotę na jakąś skórzaną obrożę .. :lol: dawno nikt nic skórzanego nie pokazywał :razz:
  14. [quote name='Asia&Luna'][URL]http://img135.imageshack.us/img135/6273/dsc01055oi.jpg[/URL] Już jeden jeżyk przepadł, Kleośka ukradła:roll: Zobaczysz, już niedługo tego huntera nie będziesz miała:diabloti:[/QUOTE] nie dobra Kleośka :evil_lol: pff chciała byś :diabloti: [quote name='Amber']Przykro mi słyszeć o Basterze :(. W takiej sytuacji można by zacząc rozważać eunatanazję. Mam nadzieje, że chociaz nie cierpi przez tego guza, ale załatwianie sie pod siebie to nie jest godne zycie... Ech, niedługo będę w takiej samej sytuacji jak ty, tylko z Finką, ona ma 12 lat. Trzyma sie dobrze, ale widac juz calkiem duzo oznak starzenia. Na spacerach chodzi wiekszosc czasu na smyczy, bo ma swoj swiat. W domu praktycznie już tylko spi, czasem nie przyjdzie się przywitac itp. Dużo jamników odchodzi w wieku 14-16 lat. Niewiele czasu nam juz zostało. Ale nie chciałabym aby cierpiała. Czasem jak czytam na dogo jak ratuje sie psy praktycznie w stanie krytycznym, bez szans na normalne funkcjonowanie, to nie wydaje mi się aby to była dobrze pojmowana miłosc do zwierzat. Ale sie rozpisałam ;). W kazdym razie trzymam za Bastera kciuki, informuj czasem co tam u niego...[/QUOTE] pudle żyją 13-15lat , jednego pudelka znam który dożył 16 ale to rzadkość . Basterek ma już 14 lat , można powiedzieć , że jesteśmy świadomi tego że dużo czasu już nam wspólnego nie zostało , ale nikt w domu nie podejmie decyzji ostatecznej , jeśli odejdzie to sam , dopóki ataki nie są częstsze niż raz w tyg nie będziemy nic robić . ja mam mało do gadania, sama nie podejmę takiej decyzji a znam rodziców i wiem że będą robić wszystko żeby żył jak najdłużej , on już nie widzi prawie wcale, nie słyszy , nosimy go po schodach i często po domu jak ma gorszy dzień bo nie jest wstanie często wskoczyć na kanapę . pocieszę Cię , że jamnik cioci dożył wieku 17lat! i to w miarę dobrej kondycji . oczywiście co jakiś czas napisze co tam u niego , najgorsze dla moich rodziców było to jak zabrali go na weekend na działkę a on cały czas przesiedział w domku wychodząc tylko na działkę się załatwić i chyba w końcu do nich coś dociera ,że psy nie żyją wiecznie . ehh ja też się rozpisałam :roll:
  15. mojej służy taste of the wild , nie wiem czy próbowałaś ale myśle , że warto , skład fajny , cena względna i mojej alergiczki nie uczulił ;) ja wypróbowałam naprawdę wiele karm z różnych półek cenowych i albo alergia albo poranne wymioty (czyli karma nie służy) i tak naprawde dopiero na totw jest ok . ja daję wersję dla psów aktywnych worek bizona na przemian z przepiórką bo hrabianka Miś przecież 2 miesiące tego samego smaku nie zje ;) a na koebersa moja suka nawet spojrzeć nie chciała :evil_lol:, musiałam karmę rozdać po rodzinie .
  16. [quote name='Amber']Heh czasami mam te same obawy, ale jakoś do tej pory Jari odstrasza skutecznie każdego potencjalnego złodzieja ;)[/QUOTE] no Miśka by na pewno mnie broniła , tylko raczej ktoś może zrobić jej większą krzywdę niż ona komuś , więc nie zaryzkuję ;) [quote name='Illusion']Widzę, że zajęłaś się hodowlą jeży :lol:.[/QUOTE] :evil_lol: tak u nas wszystko w porządku powiedźmy ;) kilka razy jakieś psy zaatakowały sucz , co z tego że ja chodzę w kagańcu i na smyczy z nią jak inne podbiegają i atakują :roll: Baster ma guza na ogonie , chyba rak , nie ma po co iść do weta bo nawet jeśli można by wyciąć on nie przeżyję narkozy . niestety z nim z miesiąca na miesiąc jest gorzej , podczas ataku nie ma już czucia , i robi pod siebie, kilka razy posikał się pod siebie na legowisku i wersalce a nie jest kastrowany więc to nie to . zdjęć nie mam zbytnio , nie mam z kim iść na spacer , teraz już wakację to pewnie z Asią znajdziemy chwilę na fotki ;) [IMG]http://img14.imageshack.us/img14/5956/dsc01101al.jpg[/IMG] [IMG]http://img806.imageshack.us/img806/8240/dsc01104h.jpg[/IMG] [IMG]http://img849.imageshack.us/img849/5080/dsc01106ny.jpg[/IMG] [IMG]http://img854.imageshack.us/img854/6237/dsc01086k.jpg[/IMG] [IMG]http://img703.imageshack.us/img703/4656/dsc01098y.jpg[/IMG] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/838/dsc01110m.jpg/][IMG]http://img838.imageshack.us/img838/8127/dsc01110m.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
  17. moje 17kg wyrwało kawałek ławki pod sklepem(deskę) jak ją przywiązałam na widoku, bo szłam do kiosku (a tam była kolejka) , kiedyś mieliśmy gości musiałam ją przywiązać do ławy w pokoju :evil_lol: ( nie lubi gości ) oczywiście weszła na przedpokój ciągnąc za sobą bez problemu ławę która wcale mała nie była... :roll: więc nie zawsze mały pies to mały pies :evil_lol: zdarzają się małe które zapewniają podobne rozrywki do dużych . ja się powoli przygotowuję na staffika więc myślę , że po 3 latach z moją suką jestem przygotowana :diabloti:
  18. [quote name='Marchewkowy']Gops, wszystko śliczne :D Pięknie się Miśka w nowych nabytkach prezentuje :) Jaka to szerokośc taśmy podkładowej na liski? 2,5 cm? Widzę że masz w taksowej obroży fajniejsze okucia, ja mam niestety prostokątne, a wolę te półokragle. Ta czerwona w złote gwiazdki od Taks mi się też podobała ale może wezmę następnym razem ;)[/QUOTE] liski są na 2,5cm taśmie mam fajniejsze okucia bo ja mam 3cm :diabloti: a Ty pewnie 4cm więc okucia inne. ta czerwona nie jest czerwona tylko mocno bordowa ;)
  19. co do pinczerków , wczoraj byłam miło zaskoczona! szłam po scieżce w parku i widzę mężczyznę z czymś małym bez smyczy , myślałam , że szczeniak ale okazało się że to dorosly pinczer ale z pseudo chyba bo miał max 4kg , miał małego kijka w mordce i na "nie wolno" właściciela usiadł i obserwował nas z 10m nawet się nie ruszył, więc jak się chce to można :lol: do tej pory faktycznie wszystkie te małe pchły leciały do suki z jazgotem ;)
  20. [quote name='NightQueen']gops znów mi powiesz że pomysł ukradłam :diabloti: też mam jelonki z brązową taśmą :eviltong:[/QUOTE] widocznie mamy podobny gust :evil_lol::diabloti:
  21. gops

    Psia moda by taks

    nasze obróżki :lol: jednej nie zdążyłam zrobić zdjęcia [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/14/dsc01101al.jpg/][IMG]http://img14.imageshack.us/img14/5956/dsc01101al.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/806/dsc01104h.jpg/][IMG]http://img806.imageshack.us/img806/8240/dsc01104h.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/849/dsc01106ny.jpg/][IMG]http://img849.imageshack.us/img849/5080/dsc01106ny.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
  22. nowy Hunter , aż 2cm :diabloti: bardzo solidny zatrzask mimo tego że obroża taka cienka! za to kółko zostawia dużo do życzenia według mnie, jest za małe na średnie psy [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/851/dsc01095l.jpg/"][IMG]http://img851.imageshack.us/img851/8788/dsc01095l.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/703/dsc01098y.jpg/"][IMG]http://img703.imageshack.us/img703/4656/dsc01098y.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL] obroże Taksowe , okucia świetne , rdzewieją ale są mocne , również super wszystko równo uszyte [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/14/dsc01101al.jpg/"][IMG]http://img14.imageshack.us/img14/5956/dsc01101al.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/806/dsc01104h.jpg/"][IMG]http://img806.imageshack.us/img806/8240/dsc01104h.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL] mamy jeszcze jedną od Taks ale nie wzięłam żeby obfocić .
  23. troszke nowych rzeczy się nazbierało :evil_lol: obrożę od Marty czyli dogstyle . wszystko równo , idealnie przyszyte , bardzo , bardzo mocne okucia! chyba moje najlepsze obrożę! a na pewno najpiękniejsze :lol: [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/19/dsc01084ss.jpg/][IMG]http://img19.imageshack.us/img19/9310/dsc01084ss.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/854/dsc01086k.jpg/][IMG]http://img854.imageshack.us/img854/6237/dsc01086k.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/815/dsc01090b.jpg/][IMG]http://img815.imageshack.us/img815/259/dsc01090b.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/691/dsc01088ol.jpg/][IMG]http://img691.imageshack.us/img691/191/dsc01088ol.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
  24. wczoraj wracałam z zoologicznego z suką , sucz w kagańcu na krótkiej smyczy , i idzie jak zawsze przy lewej nodze, tak wole i zmieniam tylko na prawo jak muszę minąć psa po tej stronie. więc idziemy spokojnie, suka zmęczona bo gorąco a dość daleko mieliśmy , i idziemy zwykłym chodnikiem nie był ani szeroki ani wąski poprostu zwykły . mijam ludzi bez problemu , suka nawet nie wącha idzie jak skazaniec bo jest jej tak gorąco , mijamy dwie kobiety jedna koło 50stki druga kolo 70stki , między mną a nimi jest pies ale również jest odstęp nie jest tak że by dotknęła ich , a ta starsza kobieta miała laskę,i oczywiście pach mi psa tą laską! byłam w szoku! nie spodziewałam się ataku z ich strony , sucz szybko odzyskała siłę i na tą kobietę, całe szczęście miała kaganiec bo zdążyła na nią skoczyć zanim zorientowałam się co się dzieje i odciągnęłam psa. oczywiście awantura wielka, że takie psy to się usypia itd , co z tego że mój pies miał kaganiec, był na smyczy i nie zrobiłaby nic gdyby nie została zaatakowana laską! miałam ochotę odpowiedzieć , że takie stare babcie które wszędzie widzą zagrożenie też się powinno usypiać :roll: ale się powstrzymałam . po kilku nie miłych zdaniach poszłam dalej . teraz mam nauczkę jak będę mijać jakieś babcie zawsze wezmę psa na drugą stronę .
  25. identyczne objawy jak opisuje Martens moja suka miała gdy pływała w zimnej wodzie , sama weszła więc stwierdziłam że pewnie nie jest jej zimno i pozwoliłam, ale następne 2 dni to była tragedia, psa ewidentnie bolały łapy , drżały mięśnie, wet powiedział że to od zimnej wody ;) zakwasy również miała 2 razy w życiu raz jak mi uciekła za zającem i biegała po lesie dobre 30min jak wróciła to następnego dnia nie chciała w ogóle wstawać , i ostatnio przy pierwszych treningach wp identyczne objawy jak wcześniej .
×
×
  • Create New...