Isabel
Members-
Posts
15088 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
4
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Isabel
-
Sopocka Tina-Krakowianką. Nie ma juz Tinki ... [']
Isabel replied to brazowa1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Spokojna i grubiutka(nie da się ukryć) Tinusia miewa się dobrze, wszelkie dolegliwości minęły, apetycik dopisuje, oby tak dalej. Tinka jest nie tylko spokojną, ale też bardzo delikatną i wrażliwą "osóbką". Wystarczy, że Vega albo ja nadepniemy jej przypadkiem na łapkę, a podnosi taki lament, jakby nie wiem co się jej działo. Tak samo nieraz bywa, jak pociągnę ją za smycz, a przecież nie ma kolczatki, tylko normalną obróżkę. Wydaje z siebie wtedy tak przeraźliwy pisk, że jakby kto nie widział, to pomyślałby sobie, że torturuję psa. Taka z niej delikatnisia! Ale to bardzo kochana, zupełnie niekłopotliwa sunia. I ona tak się stara, żeby nikomu nie wadzić, aż dziwne. Tak sobie myślę, że może ona dlatego jest taka spokojna, bo czuje się już bezpieczna, już się zaaklimatyzowała, zaakceptowała wszystkie domowe zwyczaje i dobrze jej z tym. -
Figa - delikatna, wrażliwa - kochamy się - zostaje
Isabel replied to Evas's topic in Już w nowym domu
Z tym wyglądem to też jest różnie, z małej, ślicznej, rasowej kuleczki nieraz wyrasta niezbyt ładny, często z wadami genetycznymi, pies. Wybierając szczeniaka z miotu też trzeba wiedzieć co się wybiera. Poza tym są hodowle i "hodowle". -
NELI - młoda sunia ze świerzbowcem:( Pilnie DT POMÓŻ JEJ !!!!
Isabel replied to Matusz's topic in Już w nowym domu
Domku, domku, gdzie się ukryłeś, Neli czeka! -
MRÓWKA - prześliczna sunia - znalazła szczęście! :)))
Isabel replied to Asia_M's topic in Już w nowym domu
Domku dla Mróweczki, pokaż się nareszcie! -
KRAKÓW - Adka Bernardynka znalazła swojego człowieka :)
Isabel replied to Asior's topic in Już w nowym domu
Adka naprawdę zmieniła się nie do poznania, co to może zrobić szczęśliwy dom i własna, kochająca rodzina. A co do fotek ślubnych, bardzo chętnie pooglądamy. -
MRÓWKA - prześliczna sunia - znalazła szczęście! :)))
Isabel replied to Asia_M's topic in Już w nowym domu
Wędruj do góry Mróweczko, zaprezentuj się wszystkim ślicznie! -
NELI - młoda sunia ze świerzbowcem:( Pilnie DT POMÓŻ JEJ !!!!
Isabel replied to Matusz's topic in Już w nowym domu
Pokazuj się Neli, musi się udać! -
MRÓWKA - prześliczna sunia - znalazła szczęście! :)))
Isabel replied to Asia_M's topic in Już w nowym domu
Oby to zainteresowanie przełożyło się na domek! Trzymam kciuki za Mróweczkę! -
MRÓWKA - prześliczna sunia - znalazła szczęście! :)))
Isabel replied to Asia_M's topic in Już w nowym domu
Mrówcia czeka i czeka i czeka. Kiedy się domku doczeka? -
Sopocka Tina-Krakowianką. Nie ma juz Tinki ... [']
Isabel replied to brazowa1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
A zatem przyjmijmy, że Tinkę wcale nic w duszy nie gryzie, tylko ma taki przespokojny charakter. Co do zdjęć, to najprędej będą, jak Kasia zrobi na wspólnym spacerze. Może uda nam się w przyszłym tygodniu spotkać. -
Figa - delikatna, wrażliwa - kochamy się - zostaje
Isabel replied to Evas's topic in Już w nowym domu
Cieszę się, że u Was wszystko OK. Moja Tina też nie potrafi bawić się piłeczką, czy innymi psimi zabawkami, wygląda na to, że nie wie do czego służą. Prawdopodobnie nigdy ich w życiu nie miała. Niestety poprzednie losy psa bardzo rzutują na jego zachowanie, często trudno, albo wcale nie da się już czegoś zmienić. -
Sopocka Tina-Krakowianką. Nie ma juz Tinki ... [']
Isabel replied to brazowa1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Ja, mimo wszystko, też myślę, że Tina jest na swój sposób szczęśliwa. Lubi ten dom, chętnie do niego ze spacerów wraca, ma chyba wszystko, czego jej potrzeba, nikt jej nie dokucza, wszystkie zwierzęta ją lubią, nie przeganiają. Tina zajęła drugie z kolei ulubione miejsce Vegi - w kuchni pod stołem. I Vega wcale nie protestuje, nieraz ma ochotę tam wejść, zagląda, widzi, że zajęte, i kładzie się gdzie indziej. Koty też Tinie w żadnym wypadku nie dokuczają, i ona je lubi. Nie ma naprawdę żadnego powodu, żeby nie była szczęśliwa. Zastanawiam się tylko dlaczego jest taka apatyczna. Ktoś mi kiedyś zasugerował, że może ona tęskni za swoją pierwszą panią, ostatecznie przeżyła u niej 10 lat. Nie wiem. Może ma jakieś swoje smuteczki, a może po prostu z natury jest taka przespokojna. Bo na nią złego słowa nie można powiedzieć - jest super grzeczna, czysta, niczego nie niszczy, zostaje sama w domu (no, nie całkiem sama, bo z innymi zwierzętami), jedyny minus to to, że nie pozwoli na żadne zabiegi kosmetyczne, no, ale jakoś dajemy sobie z tym radę. -
Sopocka Tina-Krakowianką. Nie ma juz Tinki ... [']
Isabel replied to brazowa1's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Jak Tina przyjechała do mnie to ważyła 11,5 kg. Nawet nie było widać, że jest chuda, bo zakrywały to długie włosy. Dopiero jak się ją pogłaskało, to pod ręką można było wyczuć wszystkie kosteczki. Każdy, kto ją pogłaskał, mówił: "Ależ ona chuda!". Teraz pod ręką czuje się wałeczki tłuszczyku. Co do zdrowia, jest zdecydowanie lepiej. Tinka już właściwie nie saneczkuje, wczoraj i dzisiaj z apetytem zjadła wieczorną miskę. Byłyśmy na długim spacerku, widać bardzo się zmęczyła, bo potem cały czas spała. Ona w ogóle prawie cały czas w domu śpi, albo leży. Jakoś mało w niej życia, mało radości, zero zainteresowania piłeczką czy innymi zabawkami (Vega otwiera sobie nosem pudełko z zabawkami, wyjmuje piłeczkę i turla po mieszkaniu). Wydaje mi się, że ona ma jakiś uraz psychiczny i to dalej w niej siedzi. Chyba rzeczywiście miała przechlapane życie i trudno jej teraz znaleźć choć trochę radości, no może z wyjątkiem jedzenia, bo to faktycznie sprawia jej przyjemność. -
MRÓWKA - prześliczna sunia - znalazła szczęście! :)))
Isabel replied to Asia_M's topic in Już w nowym domu
Skacz malutka! -
NELI - młoda sunia ze świerzbowcem:( Pilnie DT POMÓŻ JEJ !!!!
Isabel replied to Matusz's topic in Już w nowym domu
Jaka szkoda... Ale może to nie była TA pani, pani dla Neli. No to czekamy dalej. -
Figa - delikatna, wrażliwa - kochamy się - zostaje
Isabel replied to Evas's topic in Już w nowym domu
Co u Was słychać? Jak się miewa Figunia? -
MRÓWKA - prześliczna sunia - znalazła szczęście! :)))
Isabel replied to Asia_M's topic in Już w nowym domu
Mróweczko, domek musi się przecież znaleźć!