Jaaga
Members-
Posts
19190 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
104
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Jaaga
-
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
Jaaga replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
[quote name='andzia69']jak przeczytałam na wątku staruszki problem chwilowo rozwiązany - Eneda się ma tym zająć:)[/QUOTE] Też sie cieszę, ze znalzał sie ktos, kto zajmie sie już starą sunią. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
Jaaga replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Ja tez nie widze rózowo. Tylko tak mi jej żal. Czasem trudno myslec realnie, jak sie widzi taki biedny pysiu. Andrzej chyba padłby, jakbym mu powiedziała o nastepnym psie. Skoro młodych nikt nie chce, to co z taka siwą starowinką zrobić? Fajnie że koteczka tez pojechała do Kociego Świata. -
Pomocy!!! Sunia za kilka godzin zostanie uśpiona...
Jaaga replied to aida27's topic in Już w nowym domu
Aida27, a nie mogłabys wziac suni do siebie, jak wrócisz? To byłoby jakies rozwiazanie. Na pewno łatwiej byłoby na dogo o krótkoterminowa pomoc, niz o stałe deklarcje. Suczka w tym wieku ma naprawde niewielkie szanse na szybka, o ile w ogóle adopcję. Może wtedy i w Kielcach znalazłby sie tymczas. -
Pomocy!!! Sunia za kilka godzin zostanie uśpiona...
Jaaga replied to aida27's topic in Już w nowym domu
tamb, mysle że 200 zł na utrzymanie miesięcznie. Nie mam hoteliku, tylko tymczasuje kieleckie psy. -
Pomocy!!! Sunia za kilka godzin zostanie uśpiona...
Jaaga replied to aida27's topic in Już w nowym domu
Wiem, ze o deklaracje ciezko. Mlode psy ich nie maja, a co dopiero staruszka. Dlatego nie mogę wziąć jej inaczej, bo mam już stara Sarę, sikająca Łatkę i kozy na utrzymaniu. Podałam tylko wyjscie, gdyby ktos chciał biedaczke wesprzeć finansowo, a nie byłoby jej gdzie umiescic, zeby nie została uspiona. Sa na dogo przypadki, ze pies ma deklaracje, a miejsca brak. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
Jaaga replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
[quote name='andzia69']taka niskopienna onka:) a tu tragedia...nie wiem jak pomóc:( zobaczcie - moze macie jakiś pomysł...bo ja nie:( [url]http://www.dogomania.pl/threads/183499-Pomocy-Sunia-za-kilka-godzin-zostanie-uA-piona[/url][/QUOTE] Napisałam na wątku, ze gdyby były deklaracje i nic nie znalazłoby sie innego, to sunie moge wziać do kojca, który jest pusty. Innego pomysłu nie mam. Mam podobną do tej suni staruszke Sarę, której nikt nie chciał i została na stałe. Kolejnego psa nie moge wziac na utrzymanie. -
Pomocy!!! Sunia za kilka godzin zostanie uśpiona...
Jaaga replied to aida27's topic in Już w nowym domu
Biedna sunia. W tym wieku adopcja bedzie trudna. Mam podobna do niej Sarę. Wzięłam na DT w wieku 11 lat. Została na stałe. Po pół roku poddałam się. W Kielcach tragedia. Tylko dziś dziewczyny napisały o kolejnych 3 psach i kocie. Nie ma gdzie umiescic czwartej suczki, która biegała z cieczka. W ostateczności, gdyby nie znalazo się nic, to mam wolny kojec na średniego psa, ale konieczne byłyby stałe deklaracje. Juz kieleckiego Barego wzięłam bez deklaracji. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
Jaaga replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Erko, jakbys miała transport, to mama weźmie koteczkę. -
Nawet konta nie zawiesili. Moze ktoś z okolicy zgłosi to odpowiednim organom. Aukcje zlikwiduja, a skóry bedą nadal sprzedawać np. na targu.
-
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
Jaaga replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Znowu tyle nieszczęść. Sunia sliczna. Miałam na DT identycznego pieska, tylko łatke miał czarną. Wydałam go w trzy dni. Tylko, ze to sunia, wiec sterylka byłaby wskazana. Odnosnie szczekacza z pracy, to normalne, ze oszczekuje i wycofuje sie. Małe psy tak reagują i świadczy to o ich strachu, na pewno w warunkach domowych okazałby sie miły. Jak się przyzwyczai, to pewnie da sie złapac. Dobrze chociaz, ze wszystkie te zwierzaki sa małe. Mają dzięki temu szanse na adopcję. Duze chyba trzeba bedzie zostawiac na ulicy lub usypiac, bo adopcja jest cudem. Z dogo do Andrzeja zadzwonił mężczyzna w sprawie Barego. Chciał go, bo przeczytał, że nie mamy co z nim zrobić, ale miałby całe dnie być zamkniety w kojcu i tylko wypuszczany na noc. Andrzej odmówił, bo co to za zycie dla psa. Erko, jakby znalazł sie jakis transport, to ogłaszajcie te wszystkie psiaki na Katowice i Wrocław. Tu wydam, a do Wrocławia Andrzej moze dowieźć, bo co tydzien jeździ. Inaczej nie pomogę, bo nawet łazienke mam zajętą. Z kotem gorzej, bo teraz wszędzie pojawiaja się maluchy. Moze Erko spróbuj jej zakraplać to oko. Dobrze działa Gentamycyna lub Tobrex. Nalezy unikać u kociat z kk sterydów, bo moga spowodować wrzód rogówki. Poszukam maila od dziewczyny, która wzięła Milusię i zapytam, czy chce sie nadal dokocic. Milusia jest zaszczepiona, więc mała mogłaby tam iść. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
Jaaga replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Mshume chodzi o tą malutką, która ganiała z cieczka w okolicy, skad były zabrane Fuksik i Teri. Tą, która miała do mnie przyjechać, zanim Bary pogyzł Sonie. -
Nie maja soli. Jak to ma byc sól i gdzie ją kupić, bo chyba nie chodzi o sypką sól?
-
SCHRONISKO W SOSNOWCU : II Zbiórka Publiczna na ogrzewanie boksów !
Jaaga replied to gosia2313's topic in Już w nowym domu
[quote name='jusstyna85']I oni ją tak zostawili z tą raną?[/QUOTE] Chyba lepiej dla niej. Oby przygoiło sie do wizyty weta. Zgrozia za chudość dostała wyrok. -
Przegladnęłam Allegro. Te wszystkie buciki, które kupuje sie ochronnie są takie trochę na zasadzie skarpety czy rękawiczki. Albinka w nich i tak wywija stopę i wlecze łapką, wiec dlatego sie ścieraja tak szybko czy ciągle spadają. Albinka ma część nerwów w tej nodze pozrywanych i łapka nigdy nie bedzie już w pełni sprawna. Znalazłam jednak wyprofilowane buciki z super antypoślizgową podeszwą. Trzeba je kupić w komplecie, ale za to na długo wystarczą, a noga w nich będzie odpowiednio ustawiona. Co myslicie o tym? Mogłabym zmierzyć jej łapki, żeby dokładnie dobrac rozmiar, ale z opisu to 8. Może w takich bucikach, kiedy nie będą jej wywijać się stopy o wiele łatwiej chodziłoby się? Gdyby więcej chodziła, to odbudowałaby mięśnie w nogach, które teraz powoli zanikają. Nie potrafie wstawić tu linku z Allegro. To sklep PsiaStrefa.pl Butki Brown Paw rozm. 8. Cena na Allegro za 4 szt- 110,90, sprzedający DarChom.
-
Nawet nie mam jej kiedy kupić tych bucików. Andrzej cały czas w rozjazdach, a ja siedzę z dziećmi i nie mam sie jak ruszyć. Przez internet chyba nie ma sensu, bo długo potrwa, a przesyłka tez spora, w Krak-vecie darmowa powyzej 99 zł. Najlepsze na przyszłośc chyba byłyby takie dla psów zaprzęgowych. Jakby ktoś wpadł na coś takiego, to proszę o informację.
-
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
Jaaga replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Moja koleżanka zawozi jutro psa do Gdyni czy Gdańska. Tylko pekinek jakos musiałby tu trafic, a to raczej nieosiągalne w ciągu doby. Fajnie, jakby trafił do kogos kto zna rasę, żeby był zadbany. -
młoda, duża sunia lubiąca dzieci W DOMKU STAŁYM OBY NA ZAWSZE
Jaaga replied to GoskaGoska's topic in Już w nowym domu
Zapomniałam napisać, ze dzis wreszcie dotarła książeczka Soni. Erko, nie martw sie więc. -
Bary szorstkowłose cudeńko po 1,5 roku wreszczie w nowym domu!
Jaaga replied to ewelinka_m's topic in Już w nowym domu
Jesli chodzi o Barego i dzieci, to jest sprawdzony w domu. Z tym, że dzieci w misce mu nie grzebały, bo moje wiedzą, że tego żadnemu psu się nie robi, nieważne ile waży. Posiłek pies ma zjeść w spokoju, bo im w jedzeniu tez żaden pies nie przeszkadza. Bary jest delikatny do dzieci, nie skacze, nie jest nachalny. Sonia tak samo. Wczoraj samą końcówką języka zlizywała czekoladę z ciastka, którym karmiła ją moja młodsza córka. Potem z grzeczności delikatnie ujeła ciastko zębami i wypluła obok, bo smakuje oczywiscie tylko czekoladka. -
młoda, duża sunia lubiąca dzieci W DOMKU STAŁYM OBY NA ZAWSZE
Jaaga replied to GoskaGoska's topic in Już w nowym domu
Ten, który zamówiłam 1050 zł z transportem+ 300 zł podłoga. To jeden z tańszych. Średnio kosztują 1600-1800 zł. -
młoda, duża sunia lubiąca dzieci W DOMKU STAŁYM OBY NA ZAWSZE
Jaaga replied to GoskaGoska's topic in Już w nowym domu
Również dziękuję. Niestety, kompletnie nikt jeszcze nie zainteresował sie Sonią. Z tego, co czytam na innych wątkach, wszędzie przewaznie jest podobnie. Nie wiem, co sie dzieje. Dziesiątki ogłoszeń i zero odzewu. Zanim przyjechała, to byłam pewna, że zaraz po steryce znajdzie się dom. Dalej miałam nadzieje, jak zdecydowalismy sie na tymczasowanie Barego, a teraz zostaliśmy z dwoma potężnymi psami, których nikt nie chce. -
Vlk, dziekuję za rade odnosnie bucika. Bucik może być taki zwykły, tylko odporny na scieranie. Magdaleno, bardzo dziekuję w imieniu Albinki. Rachunek za wczorajszą wizytę + obrozę: [URL=http://img209.imageshack.us/i/dsc06371j.jpg/][IMG]http://img209.imageshack.us/img209/4756/dsc06371j.jpg[/IMG][/URL]
-
Bary szorstkowłose cudeńko po 1,5 roku wreszczie w nowym domu!
Jaaga replied to ewelinka_m's topic in Już w nowym domu
Bary do dzieci jest bardzo delikatny. Ludzie "na własność" go nie interesują, z dziećmi nie rywalizuje. U swoich psów tez płaciłam po 25 zł za wsciekliznę. Rachunek: [URL=http://img402.imageshack.us/i/dsc06372k.jpg/][IMG]http://img402.imageshack.us/img402/3824/dsc06372k.jpg[/IMG][/URL] -
Sunia w typie teriera już 20 mies. czeka na dom!!!
Jaaga replied to erka's topic in Już w nowym domu
Dziś dostałam od jkp 200 zł na potrzeby DT. 50 zł przeznaczyłam na Barego, 50 zł na potrzeby paliwowe, bo ciągle trzeba gdzies jeździć po weterynarzach (głównie z Albinką) i 100 zł na Teri, bo ona nie ma żadnych deklaracji, a za kilka dni trzeba opłacić kolejny miesiąc DT. Teri musimy również zabezpieczyc przeciw kleszczom i pchłom, bo już ją kleszcze oblepiły. Kiltix jest zbyt drogi, więc trzeba kupić cos tańszego. Erko, dopisz te 100 zł w rozliczeniach. Chyba sprawiedliwie podzieliłam. Jakby cos, to proszę o sugestie. -
Bary szorstkowłose cudeńko po 1,5 roku wreszczie w nowym domu!
Jaaga replied to ewelinka_m's topic in Już w nowym domu
Divia_ gg, odnośnie rozliczeń. Zaszczepiłam Barego przeciwko wściekliźnie - 25 zł. Rachunek wkleje, tylko muszę wszystkie obfocić razem, bo się w tym pogubię. Czyli w jego kopercie mam 30,26 zł. Dziś dostałam pieniądze od naszej kochanej jkp - wielbicielki kieleckich wielkopsów. Joasia dopłaciła 40 zł na kastrację Barego i z przysłanych 200 zł na wszystkie nasze psiaki zapiszmy 50 zł na naszego rozbójnika. W sumie wiec będzie miał 120,26. Za resztę miesiąca na razie nie biorę pieniędzy, bo może jednak znajdzie dom. Rozliczenie pozostałych pieniędzy na wątkach Albinki i Teri. -
Wczorajsza wizyta w Mikołowie wyniosła 107 zł, w tym Albinka dostała obrozę Kiltix, bo już łapie kleszcze i Tanaderm - preparat do psikania na łapę. W cenę wliczona jest kontynuacja leczenia. Rachunek tu wstawię. Dobrze, że już jest zabezpieczona przed kleszczami, bo jeszcze babesziozy jej brakuje. Ma zniszczony już bucik (wytarte dziury) i trzeba kupić nowy na tą chorą łapkę. Zna się ktoś na bucikach i doradzi jakiś trwały?