Jaaga
Members-
Posts
19190 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
104
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Jaaga
-
Bary szorstkowłose cudeńko po 1,5 roku wreszczie w nowym domu!
Jaaga replied to ewelinka_m's topic in Już w nowym domu
Divia, mam 20 zl na Barego, tak jak napisałaś, to doslij 20 i bedzie szczepienie zapłacone. Kończy sie miesiąc, więc na maj potrzebne będzie 200 zł na utrzymanie. Może jeszcze ktos go adoptuje, to tamte pieniądze trzymaj u siebie. -
4 KG PINCZERKOWATA, kaszel,nakolankowa MA DOM
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Moja mama jedzie dzis do lekarza, to zapyta, czy mogą dać część. Jeśli nie, to całe opakowanie kosztuje ok. 50 zł i mozna użyć tylko 3 tyg. -
Bary szorstkowłose cudeńko po 1,5 roku wreszczie w nowym domu!
Jaaga replied to ewelinka_m's topic in Już w nowym domu
Jesli to nie kłopot, to wyslij na to szczepienie, zebym sie nie pogubiła, bo zapłaciłam za Sonię, do tego mam sznaucerkowe i albinkowe rozliczenia. Tak, będe wiedziała, ze jedno z głowy. Reszty nie wysyłaj, jak cos sie nazbiera, bo sie pogubię. Niech bedą u Ciebie. -
Sznaucerki z Sosnowca - Romuś już ma dom i GRINGO TEŻ w domku!
Jaaga replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
Własnie z tą rasa bardzo mi sie kojarzy. -
4 KG PINCZERKOWATA, kaszel,nakolankowa MA DOM
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Lekarz teraz nie zgodzi sie sterylizować, bo gruczoł jest ukrwiony i aktywny. Po rozcieciu będzie lało sie mleko i krew i gorzej bedzie się goić. Najpierw trzeba byłoby zasuszyc ja Galastopem, a potem ciąć. To kwestia 7 dni przy podawaniu leku. -
Sznaucerki z Sosnowca - Romuś już ma dom i GRINGO TEŻ w domku!
Jaaga replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
Pewnie dałabym radę, tylko zastanawiam sie teraz, czy to ma sens. Włos mu sie nie kołtuni, jest sztywny i błyszczący, na pysiu nie zarasta, oczu nie zasłania, uszy i tak krótkowłose, ma chłopak swój urok, to moze zostawić? On taki trochę terierowy jest, nawet w budowie. Może tylko wykąpać i nie przerabiac na rasowca? -
4 KG PINCZERKOWATA, kaszel,nakolankowa MA DOM
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
A co ma być? Nie rodziła, nie jest w ciąży. -
Sznaucerki z Sosnowca - Romuś już ma dom i GRINGO TEŻ w domku!
Jaaga replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
Uciekamy z rękami, wiec nie ugryzł. Jak się mu da najpierw cos smakowitego, to potem można bez problemu załozyć smycz. Nie bardzo daje sie podnosić. Raz da sie, innym razem nie. -
Bary szorstkowłose cudeńko po 1,5 roku wreszczie w nowym domu!
Jaaga replied to ewelinka_m's topic in Już w nowym domu
Zaszczepilismy Barego: [URL=http://img401.imageshack.us/i/dsc06430q.jpg/][IMG]http://img401.imageshack.us/img401/4589/dsc06430q.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] -
młoda, duża sunia lubiąca dzieci W DOMKU STAŁYM OBY NA ZAWSZE
Jaaga replied to GoskaGoska's topic in Już w nowym domu
Zaszczepiłam Sonię: [URL=http://img401.imageshack.us/i/dsc06430q.jpg/][IMG]http://img401.imageshack.us/img401/4589/dsc06430q.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] -
Sznaucerki z Sosnowca - Romuś już ma dom i GRINGO TEŻ w domku!
Jaaga replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
Już Ci podam konto. Za wykup zapłacilam 40 zł, ile p. Teresa, to nie wiem. Za pobyt, tak jak pisałam, możesz na razie zaplacić za połowę miesiąca, choć nie wiem, czy tak szybko znajdzie się dla niego odpowiedni dom. Trzeba go odrobaczyć i zaszczepić. Mam to zrobić? Szczepienie 9-skł. kosztuje 40 zł. Napisz mi też, co z kastracją. On nie mysli o niczym innym, niz przedłużenie gatunku i znaczenie terenu. To tez chyba typowe dla panów sznaucerów. Po dwóch tyg. od szczepienia dobrze byłoby go wykastrować, żeby znowu nie trafił do schroniska. Nie bardzo nadaje sie do dzieci, bo reaguje zębami na gwałtowne ruchy. Idealny dla aktywnych, dorosłych osób. To pies, którego wszystko interesuje i wszystko chcialby robić. Sprawia wrażenie, jakby nie miał czasu na spanie czy stanie. -
4 KG PINCZERKOWATA, kaszel,nakolankowa MA DOM
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Ona absolutnie nie nadaje się do dzieci, to nie kwestia popracowania. Warczy, bardzo boi się i gdyby dziecko podeszło, to może ugryzłaby. Jesli osoba jest młoda, to na pewno bedzie miała dzieci, więc co wtedy stałoby sie z sunią? Przed nia jeszcze kilkanaście lat życia. Ten pies na pewno nigdy nie polubi dzieci do tego stopnia, zeby się z nimi bawić. Jej nie ma co stresować, to maleństwo o delikatnej psychice. Dom dla takiej malizny znajdzie sie na pewno szybciutko, wiec myslę że ta Pani może dać dom innemu pieskowi, a Mysia może miec domek dostosowany do jej potrzeb. Mała dzis czuje się lepiej. Zrobiła normalną kupkę. Wczoraj nic nie chciała jeść, wiec wbrew zasadom panujacym u nas w domu, dalam jej kotleta. Oczywiście wchlonęła go, karmiona z ręki. Widocznie jadła ze swoim właścicielem i to co on. Najlepiej czuje się na rękach. Widac, że tęskni, patrzy z prośba w oczach i pokazuje na furtkę, zeby ją zaprowadzić do domu. Oby własciciel sie odnalazł. Może cos ją spłoszyło, bo wszystkiego sie boi i weszła na klatke schodową, bo przypominała jej własny dom? Jesli nie, to na pewno umarł jej człowiek. Ten pies musiał się mieć naprawdę dobrze, że tak tęskni i jest wypieszczona. Jest grzeczna i spokojna. Za kilka dni, jak bede miała pewność, że niczego nie przyniosła ze schroniska, wsadzę ją do sypialni. Sterylka konieczna z dwóch powodów: gigantyczny mlekotok i ciąża urojona oraz wygląd i rozmiar małej. Chodzi o to, zeby nikt nie chciał produkować "pinczerków" czy "cziłałek". -
Sznaucerki z Sosnowca - Romuś już ma dom i GRINGO TEŻ w domku!
Jaaga replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
Gringo pół nocy przespał, drugie pół przewył. Teraz też zawodzi, ale niech zostanie, skoro nikt do tej pory nie interweniował. Na spacerach jest fajny, zrównowazony, w ogrodzie chodzi bez smyczy. Zresztą to pewny siebie psiak. Wczoraj wywinął numer z kozami. Tak je atakował, że goniliśmy go za nimi po całym ogrodzie. Kozy wpadły w panike, zapomniały nawet, że mają rogi. Sonia, jak to zobaczyła, to tak się pobudziła, że z ledwością udało nam sie we dwoje ją utrzymać i wepchnąć do kojca. Dzis rano oszczekał ich pomieszczenie i prawie nie dał sie odciągnąć. Mozna wiele z nim zdziałać za pomoca smakołyków, taki przekupny facet z niego. -
Sznaucerki z Sosnowca - Romuś już ma dom i GRINGO TEŻ w domku!
Jaaga replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
Z jedzeniem musiałam go wyprowadzic od Soni, bo nie wiem, jak zachowaliby sie przy misce. Sonia waży przecież 40 kg, ale on jej nie ustępuje. Mały siedzi więc w swoim kojcu i znowu koncertuje. Jakbym słyszała tak wyjącego i jojczącego psa, to zawiadomiłabym SM, zeby poszli na kontrolę, co się dzieje. Mam nadzieję, że okoliczni mieszkańcy nie są przewrazliwieni i nikt na to nie wpadnie. Jemu najlepiej byłoby z psem podobnej wielkości, ale nie wpuszczę od razu do niego Łatki, bo ona wracałaby do domu, a tu jest z naszymi szczeniętami. -
4 KG PINCZERKOWATA, kaszel,nakolankowa MA DOM
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Mała oprócz tych kilku kawałeczków jedzenia, nie chce nic. -
Sznaucerki z Sosnowca - Romuś już ma dom i GRINGO TEŻ w domku!
Jaaga replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
Mówiłam, że jest taki kochany. Widzę, ze wszystkich ujmuje. Może zmiana tytułu przydałaby się, ze dwa sznaucerki szukają domu? Jak ktos wejdzie na ostatnia stronę, to trudno zorientować sie, o co chodzi. -
4 KG PINCZERKOWATA, kaszel,nakolankowa MA DOM
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Może udałoby sie w jakiejs przychodni wet. w tej dzielnicy wywiesić ogłoszenie? Jeśli zaginęła starszej osobie, to może jej nie szukac przez internet. Czasem ludzie jedynie karteczki rozwieszają z informacja o zaginięciu. -
Sznaucerki z Sosnowca - Romuś już ma dom i GRINGO TEŻ w domku!
Jaaga replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
Wycisza. Wrzeszczy parę godzin, potem odpoczywa. Oby tylko w nocy byl cicho, to bedzie dobrze. Chyba musi być dobrze, bo widzę, że do hoteliku nikt nie chce sie dorzucić ;). W ogłoszeniach koniecznie trzeba szukać domu, gdzie ktos będzie stale w domu. -
4 KG PINCZERKOWATA, kaszel,nakolankowa MA DOM
Jaaga replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Sunia, roboczo nazwana Mysią, bo jest taka cicha i niepozorna, czuje sie już lepiej. Dostała antybiotyk i podziałał, czyli dopadły ją jedynie schroniskowe bakterie. Zdjęcia są również robocze, jak imie, bo jest obolała i pogięta, więc nie chce wychodzić z budki. Całą zagródkę ma rozścieloną gazetami i jak na razie są czyste, czyli sytuacja opanowana. Spróbowalam jej z ręki dać jelenia w galaretce i zjadła trochę. Nic normalniejszego na razie nie chce. Suchego w ogóle nie je. Jest kochana. Delikatna, narączkowa przylepka. Boi sie innych psów, dziś już warczała ze strachu na kota, warczy tez na dzieci. Przy dzieciach zamiera ze strachu. Idealna dla starszej osoby, która szuka przyjaciela. Suczka jest zadbana, tłusciutka, czysta, ma tylko poprzerastane pazurki. Jej sklonność do spedzania życia na rękach wskazuje, że do tej pory nie miała najgorszego życia. Może umarł jej własciciel, a ona wyladowała na bruku. Jest bardzo łagodna, warczy tylko, jak się boi, ale i tak nie próbuje gryźć. Na smyczy nie chce chodzić. Na zdjęciach nie widac, jaka jest mała, ale jest wielkości yorka. Wygląda jak mix ratlerka z ociupinką jamniczka. [URL=http://img442.imageshack.us/i/dsc06421o.jpg/][IMG]http://img442.imageshack.us/img442/1866/dsc06421o.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] [URL=http://img200.imageshack.us/i/dsc06422r.jpg/][IMG]http://img200.imageshack.us/img200/9906/dsc06422r.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] -
Sznaucerki z Sosnowca - Romuś już ma dom i GRINGO TEŻ w domku!
Jaaga replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
Pies w miarę uspokoił się. Nie wiem, czy odsypia wczorajszy dzień i noc, czy dał za wygraną. Zostawie go z Sonią. Może 40 kg dziewczyna tak na niego wpływa. Juz jej wszystko wkoło obsikał. Malawaszka, dam Ci znać do wieczora. Jesli nie bedzie jazgotać dalej, to oczywiście moze zostać. Gdyby był problem, to może naprawdę poprosić BoUnTy o domowy DT, skoro kojec w hoteliku tyle kosztuje? -
Sznaucerki z Sosnowca - Romuś już ma dom i GRINGO TEŻ w domku!
Jaaga replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
Przeniosłam psiaka do Soni. Na trochę był spokój, ale teraz już zaczął koncert. Czyli psie towarzystwo też nie rozwiązuje problemu. Poczekam, moze sie jeszcze wyciszy przy Soni. To, ze on tak się zachowuje w kojcu, nie oznacza, ze zachowywałby sie tak samo w domu. Miałam w kojcu onkę, która wyła tak, jak on i wisiała tylko na ogrodzeniu. Po przeniesieniu do domu była psem idealnym i cichym. Tak bardzo tęskniła za człowiekiem. Zamieszkała w bloku i jest pupilką całej rodziny. Na spacerach jest grzeczny, załatwia sie nawet na smyczy. Trzeba tylko pilnowac smyczy, bo ciągle ją gryzie. Zjada równie suche, wiec w kwestii żywienia nie jest kłopotliwy. -
Sznaucerki z Sosnowca - Romuś już ma dom i GRINGO TEŻ w domku!
Jaaga replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
[quote name='zerduszko']A jak Ty sobie wyobrażasz takiego psa w bloku?? Bezsensowne są te dyskusje, po to sama miałam wczoraj jechać do schronu żeby wybrać tego, który się do moich warunków nadaje. Jeśli chcesz, to ci tamtego odwiozę i po sprawie. Po co on się ma bardziej socjalizować, nie zauważyłam żadnych braków socjalnych. Trzeba go nauczyć czystości i zostawania samemu, wybiegać i tyle.[/QUOTE] Zerduszko, napisz mi może jak mam go nauczyć zostawania samemu, jak jest w kojcu i ciągle jazgocze? Skoro jest taki zsocjalizowany, to czemu go nie chciałaś i czemu nie nadaje sie do bloku, jesli wystarczy go wybiegać? Bez sensu jest przegadywanie się. Nie mam na to czasu ani ochoty. Tego głośnego trzeba gdzieś umieścić. Pisałam, że mam miejsce w kojcu dla spokojnego psa. Nie mam czasu pracować z psem, spotykać się z behawiorystą, bo mam inne zwierzęta na tymczasie i sporo swoich. Chodziło mi o towarzystwo dla Łatki, a nie psa, który zaprzątnie cała naszą uwagę. -
Sznaucerki z Sosnowca - Romuś już ma dom i GRINGO TEŻ w domku!
Jaaga replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
Pani Tereso, to nie o tego psiaka chodzi. Ten, którego Pani przywiozła, to aniołek. Lubi inne psy, jest bardzo kontaktowy i kompletnie cichy. Zabrała go Zerduszko na DT, a u mnie został ten czarny. To z nim nie potrafimy sobie poradzić. -
SCHRONISKO W SOSNOWCU : II Zbiórka Publiczna na ogrzewanie boksów !
Jaaga replied to gosia2313's topic in Już w nowym domu
Ten, którego ja widziałam, nie miał kolczatki. -
Sznaucerki z Sosnowca - Romuś już ma dom i GRINGO TEŻ w domku!
Jaaga replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
Wył z małymi przerwami całą noc. Jazgocze teraz od rana. Chyba musiałby mieć towarzystwo w kojcu, albo człowieka w domu. Malawaszko, macie miejsce w tym hoteliku, o którym mówiłaś? Naprawdę szkoda, ze Zerduszko tego nie chciała wziąć do siebie. Tamten pasował do nas idealnie. Wziełabym go i tak do domu. Ten jazgocze nawet na moje psy, a jest duzo wiekszy od nich, więc do domu go nie wezmę. W kojcu nie zsocjalizuje się. Potrzebuje człowieka.