Jump to content
Dogomania

Sylwia95

Members
 • Content Count

  191
 • Joined

 • Last visited

About Sylwia95

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. 14.04 Metazydyna 20mg została wysłana. Proszę o potwierdzenie jak dotrze do Schroniska. Nadawca Wanda Sz.   A jak się Jacuś czuje? Co z atakami?
 2. Jeżeli nadal aktualne to jestem zainteresowana Metazydyną dla Jacusia i Ipakitine dla Muńka. Oba psiaki mieszkają w Schronisku w Koninie.
 3. Odświerzam temat ;)   Zastanawiam się nad kupnem kapoku. Mój pies nie przepada za pływaniem. "Zostawiony" w jeziorze kilkanaście metrów od brzegu bez problemu dopłynie na plażę (oczywiście na fochu) Wody jakoś specjalnie się nie boi - zdarzyło mu się wskoczyć do stawku czy wejść do jeziora za koleżanką. Podczas kąpania również nie sprawia żadnych problemów... Jednak teraz ze względów zdrowotnych pies musi zacząć pływać, takie zalecenie dostaliśmy od ortopedy. Może ktoś ma jakiś pomysł jak przekonać psa do pływania? Nie chcę by pies pływał z przymusu i żeby się niepotrzebnie stresował, chciałabym by sprawiało mu to przyjemność. Czy taki kapok może pomóc? A może ktoś ma taki kapok na sprzedaż bo nie trafił z rozmiarem albo pies nie zaakceptował?   Póki co moją uwagę przykuły kapoki dwóch firm: Trixie, rozmiar S Nobby, rozmiar M (w linku S-ka)   Może ktoś doradzi?
 4.   Najgorzej jest ze zdrowiem psów z pseudo... Tam się dopuszcza wszystkie psy, nawet te z chorobami genetyczymi! Jeżeli chodzi natomiast o kundelki i psy rasowe (ZKwP, ewentualnie ZHPR) to nie zgodzę się z twierdzeniem, że rasowce częściej chorują. Jeżeli hodowla jest odpowiedzialna, dba o psiaki, regularnie bada itp. to na to nie ma reguły! W maju adoptowałam kundelka ze Schroniska. Wiecznie jakieś problemy. A to oczko chore, a to uszy, a to trzeba wyciąć guzki... Teraz czekamy na operację rzepki i więzadła krzyżowego przedniego. Mam nadzieję, że te fatum nas wreszcie opuści bo wiecznie jesteśmy u Weterynarza. Za to w portfelu co raz większe pustki.
 5. W Schronisku w Koninie jest pies i 2 koty z problemami z nerkami. Gdyby komuś zalegał furosemid w ampułkach to proszę o wiadomość! Przyjmiemy dla podopiecznych również karmę dla nerkowców - zarówno suchą jak i w puszkach. Aktualnie nerkowcy dostają karmę Trovet RENAL, ale karmy innych firm również przyjmiemy.
 6. Szczerze powiedziawszy to zapisałam się na ten kierunek w Poznaniu w tym roku ale zrezygnowałam jak usłyszałam jak wygląda tam nauka. Uczniowie po kilku miesiącach uczęszczania do tej szkoły niewiedzieli nawet jak trzymać maszynkę...  Już nie wspomnę o właścicielce salonu, która wymagała, a sama uczniom nie pokazała jak psa mają obciąć. Do tego na zajęcia praktyczne i egzaminy sami musieli zapewnić sobie psa.  Porażka. Na Twoim miejscu przemyślałabym zrobienie kursu. Sama poszłam tym tropem.
 7.   A dlaczego chcesz zrobić ze swojego seniora reproduktora? U takich psów występują zmiany starcze i często dochodzi do zaburzeń płodności, co ma w znacznej mierze wpływ na skuteczność krycia i liczebność miotu...
 8. Z tych hodowli co wymieniłaś ja bym w pierwszej kolejności myślała o Mały Książe i Paris. Następnie Se-La-Vi a później Lora. A planujesz piesia wystawiać? Jeśli tak to hodowla Fagremi będzie dla Was idealna :)
 9. Decyzję już podjęłam. Gdyby to była wystawa na hali, to bym sobie odpuściła. Bo w tym wypadku na pewno mój pies nie byłby szczęśliwy z tak spędzonego dnia. Ale na świerzym powietrzu jeden pies więcej różnicy nie zrobi ;)
 10. [SIZE=2]Leży u mnie na półce książka "Psy stróżujące. Tresura i wychowanie" Jeśli ktoś jest chętny to proszę o wiadomość. To nie moja tematyka, więc chętnie się pozbędę ;)[/SIZE]
×
×
 • Create New...