-
Posts
6388 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Karilka
-
Cioteczki pamietacie to straszydło? Ja już jak przez mgłe... (moment kiedy ściełam filc i nie wiedziałam co mam z makabrycznym smrodem w domu zrobić.. woda już lała sie do wanny) [CENTER][IMG]http://images46.fotosik.pl/155/9bb98955f3073b00.jpg[/IMG] [IMG]http://images47.fotosik.pl/155/52f65f114b869370med.jpg[/IMG] [IMG]http://images41.fotosik.pl/151/ae7d38a980768a14.jpg[/IMG] [IMG]http://images41.fotosik.pl/151/adb9c62914c98fb7.jpg[/IMG] [/CENTER]
-
Pies, który miał nie ciekawą przeszłość, chce za wszelką cene zwrócić na siebie uwagę osoby, dzięki której czuje się kochany. Nie widzę sprawy na własne oczy jednak wydaje mi się, że pies z tego "wyjdzie" jeżeli upewni się, ze jest wszystko w porządku. W razie warczenia czy agresji, odsunełabym się od suczki. Po prostu - jako osoba, która jest za wszelką cene ochraniana przez sunie - wstałabym i podeszła do osoby, która jest mniemanym "zagrożeniem".
-
[CENTER]Siedząc wygodnie, otoczona świąteczną aurą i wszechobecnymi "Niechce Misiami" wpadłam na pomysł kolejnego etapu samo - rozwoju. Zajmowałam się różnymi dyscyplinami sportu psiego: od agility, flyball przez [U]weightpulling[/U], [U]bikejoring[/U] po [U]PT[/U], [U]IPO[/U]. Po drodze starałam się "wbić" w różne środowiska psiarzy, wielbicieli [I]różnych ras psów[/I], ludzi stosujących [I]różne metody szkoleniowe[/I]. Prowadząc [U]Dom Tymczasowy[/U] - poznałam multum psich charakterków, sposobów pracy i myślenia. Jeżdżąc na Zloty Ras, Treningi kilku-dniowe, Wystawy, Zawody czy po prostu Zloty miłośników - dowiedziałam sie jeszcze więcej o samych właścicielach psów i ich podejściu do tych zwierząt. [COLOR=Indigo][B][SIZE=4]P[/SIZE][SIZE=3]oszukuję osoby równie zakręconej lub chcącej poszerzyć swoją wiedzę, osoby dzięki której mogłabym nauczyć się czegoś i która może nauczyłaby się czegoś ode mnie. [/SIZE][/B][/COLOR][SIZE=3] [/SIZE][SIZE=3][COLOR=Indigo][B]Szukam kogoś, kto chciałby [U]wspólnie potrenować, niezależnie od tego jakiego ma psa, czy cos z nim robi[/U] jednak przede wszystkim [COLOR=Red]CHCĄCEJ [/COLOR]coś z psem robić. [/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=3] [/SIZE][/CENTER] Mam dobermana, z którym zawsze bawimy się w PT - niezależnie od mojego aktualnego "jobla". Biedaczek był już i psem pociagowym, obronnym, agilitowym i chyba tylko latać sie nie uczył z gorszym czy też lepszym skutkiem;) Aktualnie trenujemy chyba wszystko na co pozwala stan zdrowia. Zapraszam do wyrażania swoich wątpliwości, zadawania pytań no i oczywiście szukam chętnych do wspólnego, konstruktywnego spędzania czasu!
-
Głucha Luna biały dog niemiecki pilnie szuka domu!
Karilka replied to Julia&Fred's topic in Już w nowym domu
Wspaniałe wieści! Cudowny domek! Super! Co z czarną dożką? Gdzie ona jest? -
Kilka stron wcześniej jest dyskusja na temat zalet i wad karmy pedigree... Otóż jedzenie to jedzenie i każdego indywidualną sprawą jest czy woli karmić psa pociętym papierem czy też cielęciną, jednak fakt - faktem: PIES JEST MIĘSOŻERNY. Sugerując się takim faktem, nie można stwierdzić, że idealnym pożywieniem dla naszego psa jest marchew i pociapana bułka. Taki właściciel powinien "wymienić" natychmiast psa na kozę. Karma pedigree zawiera 4% mięsa natomiast przeciętny, zdrowy pies potrzebuje go minimum 30%. Gdzie pozostałe 26%? Dodam, ze sama mam w domu karme z tesco i nie widze w tym nic złego. Nie wiem czy zawiera te 4% mięsa i nie obchodzi mnie to. Fakt, faktem: moje psy sie tym nie trują, jedzą kiedy sobie chcą
-
Kolczatka na pewno nie nadaje się jako obroże do spacerów. Nie powinna być używana często. Założyłabym kolczatke psu, idąc w miejsca gdzie np. wiem, że może zachować sie agresywnie a ja nie będe miała siły go utrzymać. Tam gdzie pies zrywa sie nagle za czymś (np. pies nie lubiący pociągów) a pańcia waży 50kg i jest na szpileczkach:evil_lol:. Bywają trudne, silne psy z joblem w negatywną stronę. Kwestia do wypracowania - oczywiście, jednak psy są silne i właśnie po to stworzono kolczatkę. Trzeba pamiętać, ze jeżeli umie sie nauczyć psa chodzić na smyczy i go na smyczy prowadzić to każdy pies sie dostosuje. Po prostu należy sie z psiurem dogadać indywidualnie, co jest trudną do nabycia umiejętnością jednak bardzo przydatną w życiu psiarza;).
-
Bydgoszcz- Schronisko dla Zwierząt/ Aktualizacja 22.08
Karilka replied to schronisko.bydgoszcz's topic in Już w nowym domu
buldożek francuski? Kurcze prawie -20 a tam takie kanapowce... Widział ktoś może dobka? Może wśród szczeniąt są jakieś w typie rasy? Takie szybko domy znajdują i może jakiś DT by sie znalazł? Zwłaszcza dla tych z króciutką sierścią... Dziewczyny trzymam kciuki aby nie było ofiar mrozu w żadnym schronisku... -
Sznaucerek vel.Szczekacz Aldo - już nie szuka! MA DOM!
Karilka replied to Helga&Ares's topic in Już w nowym domu
A szczekliwe to to? -
Co z Hektorkiem? Co z Madoxem?
-
U mnie tylko WOZA i ROGZ sie spisuje. Dingo to siajs - wszystko mi sie rozpadało mimo konkretnej ceny. Flexi też "umierają" WOZA ma bardzo dobrą gatunkowo skórę i genialnie szyją akcesoria. ROGZ jest porządny i ładnie wygląda długi czas. Polecam rozmiar XXL, mimo, że mój pies spokojnie wszedłby w "L" to mam wątpliwości co do plastikowych klamerek.
-
Mnie sie linka zerwała w "najlepszym" momencie. Dodam, że pies waży 40kg a Flexi była do 50. Co nie zmienia faktu, że kupiłabym taśmę 8m dla źrebaka. Wygodne w miejscach gdzie nie bardzo możemy spuścić psa ze smyczy a chcemy, żeby sie pobawił np. piłeczką.
-
Molos?? Psiak zaginął - okolice Sezamu!! Raków Błeszno!! Częstochowa
Karilka replied to Magdziak's topic in Już w nowym domu
Ale on chyba jest wielkości amstaffa wnioskując ze zdjęć. Wiadomo jaki on do innych psów? -
Melisa89 a znasz taki przypadek? Na czym to dokładniej polega?
-
Trzy kociątka z Grodziska Maz. juz w domach!
Karilka replied to Agnie Koty's topic in Już w nowym domu
Czy byłby większy problem z transportem w ok. Łodzi (80km) oczywiście za zwrotem kosztów? Prooszę o smska jak można - oddzwonię. 691 185 448 Karina -
Trzy kociątka z Grodziska Maz. juz w domach!
Karilka replied to Agnie Koty's topic in Już w nowym domu
A co jest z oczkiem? W jakim aktualnie jest wieku? Śliczności. -
Miniaturka jamnika ma domek i 13-letnia mamusie-szczesciarz
Karilka replied to giselle4's topic in Już w nowym domu
Jamniki są szczekliwe? Jaki on do innych psów? -
[quote name='KONICZYNKA 47']Nie to chwilowe osłabienie objawów. Najczęściej spowodowane brakiem środków finansowych z uwagi na pilniejsze sprawy. :diabloti:[/QUOTE] A tu czyżyk. Mogłabym właśnie coś wydać a nie mam ochoty:cool3:.