Jump to content
Dogomania

Karilka

Members
  • Posts

    6388
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Karilka

  1. Woza ma dobrą skóre. Mało podatną na zniszczenia. Dobrej jakości i grubą. Nie podoba mi sie tylko to, ze np. napy od dziurek przy obroży wypadają... No ale bez tego metalu obroża też dobrze wygląda a nawet lepiej.
  2. Doberman to psie ferrari i tyle hahaha
  3. Co do amortyzatora - my mamy linke + dętke rowerową złożoną na 2. Amortyzator idealny. Naszukałam sie w tylu miejscach, ze szlag mnie trafił i stąd pomysł dętki rowerowej. Spisuje się świetnie. ;)
  4. My też mamy taką zabawe. ... i ciocia grzała na górke aż wreszcie sie wk... i podpieła Dolce pod sanki z dzieciakami i zaginali czasoprzestrzeń po polance parkowej. Trening do WP i bikejoringu zrobił swoje: dzieciaki już nie ciągną cioci na sanki.
  5. Szelki nie rozpraszaja psa tak jak obroża podczas tropienia. Szarpnięcia są mniej odczuwalne w szelkach. Chyba najlepsze są skórzane... przynajmniej my takich używaliśmy.
  6. moge sie wtrynić do domku nr 2? Będziemy grzeeec(s)zniii....
  7. No ja jak ide z psem bez smyczy to łazi też w takiej szmatce na dworku, ale to rzadko. Np do sklepu tak chodzimy albo odwiedzić kogoś, albo gdzieś autem jedziemy. Wtedy szmateczka może być. Do parku czy gdzieś, gdzie pies ma być na smyczy - idzie na 4cm bo ma za dużo siły, zeby szmatka wytrzymałą a i jemu wygodniej bawić sie, pociągnąć na 4cm. W domu to nie praktyczne.
  8. Uuu panterka. Na pantereczke też byśmy mieli ochote ale nie szmatke. Hofero miało kiedyś skórzaną panterke.. Ahh. Śliczny komplet. Aresowi też pasuje ;). [URL]http://www.allegro.pl/item887120394_obroza_psa_exclusive_leopard_woza_smycz_szelki.html[/URL] Oo a to nasz zakup na przyszły miesiac ;)
  9. No widzisz, tak samo jak Ty jeansy na dresy - ja zmieniam psu obroże z 4cm, skórzanej, ćwiekowanej na szmatkowaną, mięciutką 2cm, jeżeli wiem, ze nie będziemy wychodzić nigdzie na dłużej, na smyczy
  10. [quote name='zaba14']Karillka marzenie niespełnione i nigdy nie bedzie, jak dla mnie zbyt duzy pies ;) ale w sympatii pozostaną, pisze jakie psy spotkałam w swoim życiu... także chyba mam prawo powiedziec co widziałam... dobrze dobrany pies, z dobrej hodowli bedzie fajnym kompanem, ale to rasa dla doświadczonego opiekuna , a nie dla laika.. a napewno nie do domu, gdzie ktoś drażnia psa? hm ... masz racje że spora część lękliwych psów to te przypominające dobka, nierodowodowe... nie siedze już w temacie dobremanów od kilku lat, ale jak dowiedziałam się że w rasie labradorów uzywa sie agresywnego reproduktora to mnie juz nic nie zdziwi ... :D Siedzisz w tej rasie więc ufam że wiele się pozmieniało, i to na lepsze ... :) acz kolwiek tak jak pisze nie powiedziałam nigdy że dobek jest agresywna rasą, bardziej kojarzył mi się z lękliwym psem... o delikatnej psychice ... jeśli hodowcy wyeliminowali poszczególne osobniki to dobrze, korzystne dla rasy. borderkowa a co stało się z Twoja sunia ?[/QUOTE] No prosze Cie, wiem, ze psy nie maja na czołach napisane, czy są rasowe czy też nie ale proszę nie porównuj za przeproszeniem gówna do twarożku. Doberman był hodowany po to, żeby był agresywny w czasie I i II wojny światowej. Nikogo nie obchodziło czy to agresja lękowa czy też agresja sama z siebie - po prostu pies miał gryźć. Miał szczekać, gonic i zabijać. Niemcy spierd.. nam stare polskie linie hodowlane przez swoje widzi mi sie. Aktualnie jest tylko jedna suka hodowlana z Polskich linii - Anaconda Akagera i jest to suka stabilna. Polski doberman odszedł w zapomnienie, ulepszony Rosyjskimi i Włoskimi psami. Od ponad 15 lat doberman to pewny siebie, odważny, stabilny psychicznie, bardzo zrównoważony pies. Hodowców, którzy starają sie wskrzesić sportowego ducha walki w dobermanie jest bodajże dwóch i szczerze powiedziawszy nie bardzo im to wychodzi bo trudno wykorzenić jest kanapowca z krwi dobermaniej. Mnie to bardzo przeraża bo co jak co - mam psa po przejściach i ma dusze sportowca, istnego pracoholika, jednak jak patrze na suke z czołowej polskiej hodowli, która całe dnie spędza na kanapie to mnie cholera bierze... Najgorsze jest to, ze aktualnie dobermany w większości są psami typowo kanapowymi i mało kto coś z dobermanem robi po za sporasycznym spacerkiem po lesie. Na palcach jednej ręki policze dobermany trenowane i takie z chęcią pracy. Kiedyś doberman był z natury ciętym pracoholikiem a teraz ni cholery. Rzadkość. zaba14 nie wiem jak możesz wyrobić sobie zdanie o RASIE skoro dobudowujesz teorie do spotkanych na ulicy, zapewne patyczakowatych pseudo - dobków. Zapraszam na Zlot Dogomaniaków chociazby haha. My będziemy na pewno z Dolce. Dolce mimo, że 7 latek to rozbraja zawsze wszytkich i wszystko swoja energia i podejściem do świata. Wiecznie nakręcony na prace, wiecznie niewybiegany i niewyskakany. Mimo, ze nie rasowy - oddaje charakter typowego dobermana + jobel.
  11. Koma co sie dzieje? Sunia daje rade?
  12. [quote name='Kateczka']ale taki ala skórka?? tego czarnego mam juz 3 miesiace...a Tano małym pieskiem raczej nie jest...pociagnać też mu się zdarzy..obroża wytrzymuje nasze 3 godzinne wędrówki po lesie i kąpanie w jeziorze :) zatrzask też działa bez zarzutu tylko się luzuje skórka...nie wiem jak to wytłumaczyc...regulacja się trochę rozszerza :) Mi się marzył błękitny muscat :)[/QUOTE] Tak, różowy skórkowaty, widziałąm takiego w zoologiku i kosztowal 32zł. Podoba sie ale nie warto wydać na mało bezpieczna rzecz taka sume. Wole wydać więcej i mieć coś porządnego.
  13. Klipsy ogólnie budzą we mnie strach, ze zerwie sie w najbardziej nieodpowiedniej chwili. Podoba mi się różowy muscat ale boje sie wydać 30zł na szmatke, która przeżyje kilka dni.
  14. Marta Ares wiem, spóźniłam sie wtedy ;P. W złą strone rzuciłaś hahah.
  15. No i chyba kupilabym jakąś różową oczojebną obróżkę, tyle, ze skórzaną a nie szmacianą. Moze ktoś coś takiego widział? Jak się Muscaty spisują od strony wytrzymałości? ;)
  16. Red Dingo ma chyba taką obrożę w drut kolczasty i w łańcuch? Czy to Rogzy były? Ma ktoś może takie coś na sprzedaż? Rozmiar albo na sznupka miniaturowego albo na dobka...
  17. sunshine o kurcze.. a po co jej kolczatka? Przecież to jest dziecko, które jeszcze za dużo o świecie nie wie..
  18. Noo.. Ja wygrzebałam u babci w szufladach z 6 sztuk haha.
  19. [quote name='agaciaaa']A kurtkę ściągasz? Buty? Jakoś te spodnie do mnie nie przemawiają ;)[/QUOTE] Wiesz, pies obroże nosi niezależnie od pory roku tak jak człowiek spodnie (krótkie, długie, jakie tam chcesz). Kurtke psu też zimą zakładam i zdejmuje gdy do domu wchodzi. To co innego niż obroża. Kurtka chroni przed zimnem a obroża, jest bo jest. Bez spodni latem też możesz chodzić jak Ci wygodnie ale chyba nie za bardzo wypada ;). Po za tym mam psa z róznymi pomysłami i umie otworzyć drzwi gdy ktoś zapomni zamknac na klucz (zamek też otworzy) i sobie pójść na dłuższy spacer np. po okolicznych śmietnikach. W takim wypadku wolałabym, zeby miał obroże na sobie i adresówke...
  20. [quote name='an1a']Ale już nie przy psach strachliwych.[/QUOTE] Tak jest. Dla psa bojaźliwego to dodatkowe umocnienie strachu.
  21. E tam OE takich nie robia mocnych, a zeby pies skomlał to trzeba mocno przerabiać. Taka zabawa nudna.
  22. Marta_Ares jakbyś miała amortyzowaną linke z amortyzatorem rozciagliwosci zlozonej na pół detki rowerowej albo mocniejsza to byłabym chętna. Potrzebuje amortyzator do weight pulla.
  23. [quote name='Okamia']Dolec ma obłęd w oczach ;) [/QUOTE] Ot to, własnie to haha. Okamia jak to Rogza? Kolczatke, świeżo ostrzoną a nie kurde jakieś rogzy w głowie :shake:
  24. Płochliwy? Bojaźliwy? Absolutnie nie. Nie spotkałam takiego psa nigdy. Oczywiście mówie o psach rasowych bo tych kundliszków to to nie wiadomo co i gdzie uchowało - taki to bywają w Nadziei Dobermana ale przyznam szczerze, że bodajże 2 takie suczynki typu sarenka, pseudorasowe, bojaźliwe mieliśmy. Moza i jeszcze jakaś jedna Balbinka czy Malwinka. Nie pamiętam już. Nie spotkałam psa rasowego, bojaźliwego lub agresywnego od 7 lat. Pseudo -rasowe: owszem. Kilka było, właczając w to mojego, który aktualnie jest cielakowatym stworem, pozbawionym praktycznie agresji. zaba14 dziwisz mnie swoją wiedza na temat rasy a do tego mówisz, ze to Twój pies- marzenie. Coś mi sie tutaj kompletnie nie zgadza...
  25. aj gops ta suka ma cięte uszy, większy pysk i więcej podpalania. Ogólnie inną figure i inna morde ma.
×
×
  • Create New...