-
Posts
6388 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Karilka
-
To Czino, mój dawny tymczasik ze schroniska a dobek to nie Dolce tylko Vika. To psy przyjaciółki. Dwa kanapowe potwory ;). Dolce aktualnie udaje, ze umie latać i zrobienie mu jakiegokolwiek zdjecia, graniczy z cudem bo wypada z kadru:diabloti:
-
No to może lepiej pokaże na przykładzie kanapowców: [URL=http://img695.imageshack.us/i/dsc02832t.jpg/][IMG]http://img695.imageshack.us/img695/7237/dsc02832t.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img109.imageshack.us/i/dsc02830f.jpg/][IMG]http://img109.imageshack.us/img109/4569/dsc02830f.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img246.imageshack.us/i/dsc02829s.jpg/][IMG]http://img246.imageshack.us/img246/7688/dsc02829s.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img222.imageshack.us/i/dsc02828z.jpg/][IMG]http://img222.imageshack.us/img222/126/dsc02828z.jpg[/IMG][/URL]
-
[quote name='zaba14']Karillka doberman to moje niesełnione marzenie, przepiekne psy, ale sama powiedz, ciężko znależć jest dobermana z dobrą psychiką... :/ nie wyobrazam sobie psa tej rasy przy kimś kto go drażni i robi to w sposób agresywny a nie dla zabawy, ja mam stafika moj TZ bawi się z sunią dość "drastycznie" tzn. strasznie sie z nia wygłupia, ja nie mam na tyle siły, młoda to uwielbia, pod zadnym pozorem nie ugryzie swojego pana, a wraca do niego jak boomerang, po 10 minutach takiej zabawy młoda jest tak wymeczona że aż miło :) nie mozna psa drażnić przy jedzeniu, owszem musi byc nauczony odebrania kości, ale w sposób opanowany, podchdoze mówie, oddaj i biore, chwale psa, a nie draznie się "dawaj.. dawaj" bo jak capnie to bedzie wina pieska... a swoja droga ustawiłabym swobie brata ... :D mój by dosta po uszach ... :D[/QUOTE] Słucham? Teraz same dobermany z pipowatą psychiką. Hodowcy zrobili z nich psy wystawowe i psy straciły dawny zapał do agresji z okresu II wojny swiatowej. Aktualnie to gdyby nie to, ze dobek to dynamit, istne ferrari śpród psów to byłby to pies typowo familijny. Psy od małego uczone gryzienia, szarpania do IPO aktualnie nawet czesto nie potrafią tego robić poprawnie a co dopiero dobrze. Agresja u dobermana została zniszczona co ma swoje i dobre i złe strony.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Udało mi sie, wrzuciłam. Mam tylko takie 3 pokraczne zdjęcia ale myślę, ze uda mi sie upolować Dolce w chwili bezruchu oprócz momentu oddawania moczu hahaha. Taak. Nowe dogo jest CUDOWNE....
-
[U][COLOR=#0000ff][COLOR=#810081][URL="http://img6.imageshack.us/i/dsc02817v.jpg/"][IMG]http://img6.imageshack.us/img6/4268/dsc02817v.jpg[/IMG][/URL][/COLOR][/COLOR][/U] [U][COLOR=#0000ff][COLOR=#810081][URL="http://img683.imageshack.us/i/dsc02800h.jpg/"][IMG]http://img683.imageshack.us/img683/4352/dsc02800h.jpg[/IMG][/URL][/COLOR][/COLOR][/U] [URL=http://img31.imageshack.us/i/dsc02814e.jpg/][IMG]http://img31.imageshack.us/img31/5466/dsc02814e.jpg[/IMG][/URL]
-
Na psie to.. ciężko z tym bo jest ...śnieg. Mam chyba jego zdjecie w tej obroży jak sika. Tylko wtedy stoi mniej wiecej w miejscu. Zaraz wrzuce co tam mam ;). Marta_Ares dzięki, nie wiesz moze co moge robić źle wstawiajac zdjecie? Cholera pozmieniali mi to dogo i troche techniki i sie gubie.
-
[URL]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c303cf36443dd48a.html[/URL] Nie moge wstawić zdjecia, wyskakuja mi jakieś bledy, komunikaty i inne cuda na kiju,.. EDIT: Jak już link to tutaj większa rozdzielczosć: [URL]http://img34.imageshack.us/img34/9834/kplf.jpg[/URL]
-
Wiesz to u kazdego psa zwiększa agresje a przy psie o słabej psychice - może sie to obdić na nim bardzo mocno. Popsuje Ci psa. Po prostu. Albo w lewo : agresja lekowa albo w prawo : po prostu agresja. Ozcywiście jeżeli tak miałoby być cżesto.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Haha. Dobek idealny do drażnienia bo jemu trudno krzywde zrobić ;). Wątpie, zeby stał sie agresywny od drażnienia, ciągniecia za nogi, wkładania palców do nosa, szarpania i rzucania. One to kochaja. Mialam TZ który uwielbial przepychać sie ganiać, rzucać, łapać ściskać i ugniatać Dolce. Dolce kochał za to łapać, ściskać, ugniatać i przewracać mojego TZ. Po godzinie takiego dręczenia wzajemnego padali jak muchy. Kiedy pies stal sie lepszy w tej zabawie od pańcia, pańciowi sie to znudzilo ;). Jeżeli mówisz, że masz takiego brata to lepiej odłóż na bok rasy z delikatną psychika. Mogą stać sie agresywne lękowo... Mam w domu u mamy taki sam przypadek, już 8 letni ale przez takie właśnie dręczenie warczy na wszystko i wszystkich. To sznaucerek miniaturowy, który po prostu zgłupiał od takiego drażnienia. Jeżeli lubi bawić sie z psem to coś takiego cielakowatego byłoby idealne. Nie do zajechania ;)
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='Magda25']Woza ? Jaka Cena ?[/QUOTE] Hofero bodajże. Smycz 120, obroża 100 ... Jakoś tak. W każdym razie w cholere dużo.
-
Przy skórzanych adresówkach - serduszkach widzialam takie. To po prostu płaski, mocny drut wygiety w karabińczyk. Takie karabińczyki 20 lat temu sie używało przy smyczach dla psów bo tych obecnych jeszcze nie wymyślono ;).
-
Oj borderkowa, a co to jest za brat? W jakim sensie pies mialby stac sie agresywny? Do domowników, czy do obcych? :O Czy brat bije psy? To chyba jedyny powód dzieki któremu doberman mógłby stac sie agresywny dla domowników.. jak każdy pies.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
...co do hamulców przy gryzieniu - to jej teren, którego ma pilnować. Intruz to intruz. Mały czy duży - intruz. Tak została wychowana i uważam, ze to zgodne z jej "psim sumieniem". Nikt nie przedstawił, nikt nie zaprosił a więc to był wróg.
-
Rozumiem, że jesteś osobą o delikatniejszym charakterze i chcialabys "cóś" średnio rozbieganego? Co myślisz o psach typu weimaner, dalmatyńczyk? Gdybyś wiedziała czego wymagać, interesowala sie szkoleniem i chciala coś z psem robić - szczerze polecam dobermana, wbrew wszelkich opinii. To psy bardzo wszechstronne. Za frisbee pobiega, jedna łapą tor agility pokona i pobiega przy/przed rowerem. Zależy jeszcze od konkretnego egzemplarza, ale regułą jest, że to psy kochajace ruch i prace z człowiekiem. Trzeba pamiętać o socjalizacji w latach szczeniecych a bedziesz miała niezrównanego kompana do wszystkiego i niczego. Wszelkie uprzedzenia i myśli dotyczące dobermaniej agresji prosze wyrzuć i popatrz na te rase obiektywnie. Od 7 lat (czyli od kiedy jestem w rasie zakochana) nie słyszałam o agresywnym dobermanie. Doberman to pies odważny, nie bojący sie bójki, jeżeli zostanie w nia wciagniety ale zawsze bardzo dumny Mnie sie trafił przykład typowego dobermaniego ADHD w wersji pracoholik. ;)
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
A ja jestem za małymi, drucianymi karabińczykami. Nie odepnie sie samo, nie rozwali i zawsze można przypiac do innej obroży. Kółeczka nam giną.
-
retriever to typowy aporter. Goldena lżejszego typu widziałam pare razy fruwajacego za frisbee ale labka nigdy. A co myślisz o szelciakach? Co prawda nie sredni ale myśle, ze spełniłby Twoje oczekiwania.
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
A my mamy nowy komplet skóra + złoto. Obroża 4cm i smycz 3cm. Długo polowałam na takie cudo ;). Mam tylko nadzieje, że te złocenia nie stana sie jakieś miedziane bo straca urok... No ale przy *******cu to wszystko ulega zniszczeniu... ehh.
-
My byliśmy w Ustce pod namiotem i chcemy to powtórzy.ć w tym roku ;). Było super.
-
2 lata dziko żyjący pies- czy jest szansa na oswojenie?
Karilka replied to Zibi's topic in Wychowanie
Uratowałam 3 psy totalnie uliczne. Jeden oswoił sie 100% po 2 miesiącach, drugi już po paru dniach a trzeci dał sie głaskać, czesać, pielegnować ale ciągle szukał drogi ucieczki. Nie był agresywny ale dzikusowaty. Nie wiem aktualnie co z nim sie dzieje. Pierwszy to typowy burek, żyjący z tego co znajdzie - aktualnie mieskza w sąsiednim miasteczku u starszej pani i są ze sobą bardzo zżyci, drugi jest u majqa z dogomanii na DS (on prawdopodobnie miał kiedyś dom) a trzeci to Jozin, którego sprawa była dosć głośna na dogo. Zaginął. Wszystkie te trzy psy uciekały na widok człowieka. Paniczny strach. Wszystkie reagowały ucieczką a nawet wyciem. Sama mam aktualnie psa z meliny, który był bity i oddany samowolce jako pies menela. Pies jeden z 15. Pies ze sfory, nie znający ludzi i do tego bardzo dumny. Klasyfikujący się pod strzykawke. Uważam, że każdemu psu można dąć szanse jeżeli sie potrafi i bardzo chce. -
Moje potffforrry - opowieść o żywych; w sercu i pamięci te, które odeszły...
Karilka replied to majqa's topic in Foto Blogi
Cioteczko! Wspaniały pomysł! Tak więc: CO U WAS DO JASNEJ CIASNEJ? Haha! ;) Pozdrawiamy! Karina i sp. ZOO -
Kantar - owszem na codzień w miejsca, w których zachowanie naszego psa może być nieprzewidywalne. Kolczatka - ściśle pojęta nauka. Uważam, ze kantar daje bardzo dużą kontrole nad śnupą psa, łatwo wyhamuje rozpędzone ciele, goniące przerażonego królika czy przejeżdżający pociąg. Jest dobry w sytacjach gdy.. nauka idzie w las hahaha. Kolczatka jest dobra gdy z psem pracujemy. Daje psu do zrozumienia, bardzo konkretnie, że tak nie wolno.
-
[quote name='KONICZYNKA 47']O, z tym się nie zgodze. Ja zawsze używałam Dingo ale wybranych wyrobów: szytych i z lepszej skóry np natłuszczanej, które jednak sklep sprowadzał na zamówienie gdyż w asortymencie nie miał. Na moje pytanie dlaczego nie ma, sprzedawcy odpowiadali że mało który klient przywiązuje wagę do jakości wszyscy szukaja tanich smyczy i obróż.[/QUOTE] Ja tam sie zawiodłam na sprzęcie sportowym Dingo wielokrotnie. Sledy sie zerwały, linka treningowa - popsuty karabińczyk, co do sprzętu IPO to już ogólnie makabra. Może i smycze czy tam obroże jakieś mają dobre ale jestem zdania, ze jeżeli firma ładuje sie w coś ambitnego to niech robi to na jakimś poziomie. No litości.. Pęknięte sledy czy rozerwany klin? Makabreska.. Po co sie tym zajmuja...
-
Ja spodni nie ściągam jak przychodze do domu, to w czym niby miałaby obroża przeszkadzać moim psom? Masywne szelki - ok. Jakaś kolczatka - ok... No ale zwykła obroża? U mnie nawet koty w domu noszą obroże. Nie widze w tym nic złego.
-
[quote name='Chantell']27kg to już nie średniak :P hmm... możesz zapytac tego użytkownika, czy zrobiłby Ci z cieńszej taśmy. :) może akurat.[/QUOTE] Średni pies jest do 35 kg. Weź pod uwagę, że psów jest ponad 400ras w samym ZKwP. Mały jest do 15, średni do 35, duży do 50 i powyżej 50 - olbrzymi. ;) [quote name='KONICZYNKA 47']A mnie się wydaje, że jakość sprzętu w ciągu ostatnich lat po prostu spada. I nie tyczy się to tylko Rogza. Dingo na przykład kilka lat temu miał lepsze wyroby niż dziś.[/QUOTE] oj, na Dingo zawsze narzekałam. Jak już porządna obroza była to np. odpinała sie klamra albo inne dziwne rzeczy sie działy. Dingo idzie na rynek ogólny - masowy. Nie przykłada za dużej wagi do jakości sprzętu. Ważne, zeby asortyment był duży.