Jump to content
Dogomania

bou

Members
  • Posts

    4945
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Everything posted by bou

  1. bou

    Prosze pomocy

    Oka NIE WOLNO przemywać Octeniseptem! Przecieraj delikatnie wacikiem namoczonym w mocnej esencji herbacianej.Jeśli chodzi o żywienie to gotu ryż z mięsem I marchewką,obserwuj kupy,dbaj o to,zeby miala staly dostęp do świeżej wody,a do weta idz jak najszybciej - szczepienia,odrobaczenie,niech zobaczy w jakiej jest kondycji ogólnej.
  2. Jest tu zdecydowane zakończenie....
  3. To znaczy - jestem,czytam,nie mam nic do powiedzenia...bo np.nie moge powiedzieć tego,co chcialabym,ale zaznaczam swoja obecnośc na wątku...
  4. No to super,cieszę się :) pozdrawiam,M.
  5. I przez miesiąc nie poszłas do weta???? (kleszcze należy jak najszybciej wyciągać,nie czekać,aż same odpadną).Masz 11 letniego psa..to senior,to nie jest pies "w sile wieku".Idzże z nim do weta,pokaż tę zmianę na pyszczku.(na kleszcza nie wygląda)./
  6. Może to znaczy,że mają określony czas na zbieranie kasy...nie wiem,tak sobie gdybam.Też (nie)cierpliwie czekam na jakieś wieści...
  7. bou

    'Guz' pod skora

    To może być krwiak od jakiegoś urazu,ale z silnym naciskiem na wyraz - MOŻE. Poczekaj ze dwa dni I idz do weta,a "guza' nie macaj,nie naciskaj itp.
  8. Tak też nie można...a pies - śliczny:)
  9. Zdjęcia ni ma...ani troche :( Pytaj w hodowli,hodowca ma najwięcej wiedzy o psach,które hoduje. A,jedna rzecz - nie wolno mieszać karmy suchej z gotowaną!to poważny błąd żywieniowy,który może zaskutkować problemami z przewodem pokarmowym.
  10. Wiadomo,kim Pipek nie jest.Nie jest chow chow,ale jest śliczny,słodki,do kochania ze och! To spojrzenie...cudo!
  11. bou

    Royal Hepatic

    Zarka - tych ników jest więcej...a admini śpią.
  12. Pytaj o to weta,to bardzo specjalistyczny problem,szczególnie u szczeniaka specjalnej troski.Tu nie mozna stosować "domowych" sposobów.Tymbardziej,że rodzeństwo martwo urodzone. p.s - z tą "opieką weta" - to chyba coś nie tak...zalecenia z for,czy wskazówki weterynarza?To co piszesz o vit.K - to nonsens.(chodzi o forme podania) - poza tym nie radzę żonglować vit.K bez weterynarza.
  13. Rózne problemy - mniejsze I większe może to oznaczać,ale nie martw się,na początek niech ten drugi wet zrobi badania,w tym RTG jamy brzusznej I ponownie usg. Teraz - moim zdaniem - najwazniejsze jest ograniczenie jednorazowych porcji - jak pisalam - częsciej,a mniej.(nie wem,czy pies je raz dziennie,jesli tak,to podziel porcje na dwa razy dziennie,jeśli je dwa razy - podziel na trzy).Podawaj też raz dziennie NoSpa.Przyjrzyj się,czy te dzialania przyniosą poprawę. Możesz jeszcze postawić miskę nieco wyżej,żeby nie stała na ziemi.Jedno,co mnie zastanawia,problemy zaczęly sie po wdrożeniu BARFA.Może dostaje coś,z czym jego przewód pokarmowy sobie nie radzi.Ale to tylko gdybania.Idz,skonsultuj to z wetem,a na polecaną przez Zarkę stronę też zajrzyj,na pewno warto.
  14. Poprosiłabym o konsultację drugiego,dobrego (!) weta.
  15. Pokerku,chyba Anica się nie obrazi,ale - skoro jesteś w kontakcie z TOZ-em I masz się z kim tam dogadać,to przeciez niech tak zostanie!
  16. No tak...lepiej strzelać do wróbla z armaty I zarobić kilkaset funtów...Może podzwoń I popytaj w innych lecznicach?
  17. Poczekać (i monitorować) działania TOZ-u skoro nikt inny nie jest w tej sprawie decyzyjny.Prywatne osoby nic nie zdzialają,TOZ - może i oby tak sie stało.Nie będzie to trwało długo,bo na pewno są procedury i mechanizmy,którymi TOZ sie posiłkuje,kiedy zostaną wyczerpane - w końcu jakaś decyzja zapadnie.Wazny jest kontakt z TOZ-em,żeby niczego nie przegapić i być na bieżąco.Krótko mówiąć - żeby nie obudzic się z ręką w nocniku i nie znieczulić na sytuację Maksia.
  18. A może za duże porcje mu dajesz?Sprobuj tak jak napisalam - mniej,a częściej,zobacz,czy wtedy będzie lepiej.Moze tez byc tak,że czegoś,jakiegos mięsa nie toleruje,ale sądzę,że przyczyna jest w przewodzie pokarmowym.Zrób rtg. Jeszcze jedno - odbija mu sie po jedzeniu?
  19. Nie może być "wszystko w normie" skoro pies demonstruje takie objawy.A na jakiej podstawie wet stwierdził,ze wszystko jest ok?Było zrobione RTG I USG jamy brzusznej? To dwa podstawowe badania,od których należałoby zacząć diagnostykę. Teraz podawałabym psu jedzenie 3-4 razy na dobę,ale w mniejszych ilościach a także NoSpę 40 mg 1raz dziennie.(to takie dorazne dzialanie,dopoki nie będzie wyników radiologicznych).
  20. ok.wszystko juz jasne :),teraz trzymajmy dalej kciuki za Maksia...
  21. Parwo zabija dokladnie w taki sposob,szczególnie postać jelitowa choroby,a w tym wypadku prawdopodobnie tak było...Zrobiłas wszystko co mogłaś,wet też. Bardzo współczuję straty malucha... Pamietaj też,że następny ogonek moze pojawić się w Twoim domu dopiero za ok.6 m-cy.Wirus jest aktywny około pół roku własnie.Teraz postaraj się zdezynfekować wszystko co mozliwe, preparatami z chlorem,np,Domestosem.
  22. Nie,Elik,zdecydowanie coś pomyliłaś,nic nie wiem o takiej sytuacji,o jakiej piszesz,poza tym zawsze uważam,że trzeba próbować. I raczej z nikim na dogo nie walczę:) a do rzeczy: O ryzyku zabiegu u Maksia pomyslałam w kontekście zachowania (ewentualnego) jego wlascicieli,jeśli naciskani na operację - straciliby w jej rezultacie - psa.Oskarżeniom nie byłoby końca...w różnych - być może- formach.Niemniej, wykorzystałabym wszelkie szanse na to,żeby zabieg sie odbył.
×
×
  • Create New...