Jump to content
Dogomania

bou

Members
  • Posts

    4944
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    2

Everything posted by bou

  1. Madie,kontroluj stan wątroby,w/g zalecenia wetki - badaniem usg,ten wynik może niepokoić,trzeba to monitorowac - koniecznie.
  2. Cudny.:)
  3. O,tu nie pomogę,nie znam sie na piesowej diecie,myślę,że niezawodna Gryf Ci pomoże,mądra człowieka z Niej jest. Pozdrawiam, p.s - za jakis m-c zrobiłabym kolejny jonogram,potasu jest ciut za dużo,ale to sie moze unormować - warto sprawdzic. M.
  4. @Wyniki wątrobowe sa ok,ale hemogl.i hematokryt mogłyby pójść w gore.Niemniej chyba rzeczywiście wychodzicie na prostą,co jest bardzo dobrą wiadomością!:)
  5. Noo...myślę,że weterynarz będzie wiedział.Trzeba iśc do niego z psem.
  6. Nic więcej nie moge powiedzieć - nie widzę tego,pokaz wetowi,moze to odczyn po srodku dezynfekcyjnym przy zabiegu- trudno z tej strony monitora oceniać."Na żywo" musi lekarz spojrzeć.
  7. a czym jest ciemny punkt w jednej linii z "plamą"?Czy to sutek?.?Plama to z pewnościa jakaś zmiana skórna (sprawdz też,może to miejsce jest po prostu zabrudzone).
  8. Otóz to.A i morfologia też ważna - wyniki były na dolnej granicy,sprawdz teraz.
  9. Nie sugeruj,tylko poproś :) Trzymam kciuki za to,zeby bylo lepiej!I czekam na wieści,pozdrawiam,M.
  10. Warto chyba na początek zrobic to,co najprostsze...Przy lambliozie sa uporczywe biegunki,różny kolor kup,ale kondycja psa nie ulega znacznemu pogorszeniu. A I apetyt dopisuje,choć pies nieco chudnie.To tak ogólnie,bo przecież u kazdego objawy mogą się nieznacznie różnić. Popros jednak o badanie krwi - test Elisa,w kale mozna nie znaleźć cyst,mimo,ze jest zakazenie. Wiesz,to tylko sugestia,ale ja bym tak wlasnie zrobiła,więc dlatego tak Ci radzę :) Poza tym - dawałabym siemie lniane i. probiotyk z prebiotykiem,moze być 'ludzki'.
  11. Suczka jest starszą panią,moze miec jakies jeszcze niesprecyzowane blizej problemy.Ale - skoro Metronidazol pomógł na jakis czas - zrobiłabym badanie krwi I kału w kierunku lambliozy.
  12. No i jak tam????
  13. Najwyraźniej ktoś się znalazł,bo już trolla nie ma...Lepiej późno niz wcale,,,(podobno) :)
  14. Ale tu własnie doszło/dochodzi do naruszenia prawa... W poście początkowym przytoczyłam artykuły z Kodeksu. Wiem o dwóch osobach z Dogo,które zwróciły się do policji.No I dobrze...
  15. Nadinterpretacja. Jak to mężczyzna... :)
  16. eee,w tzw.ilość kliknięc też mi sie nie chce wierzyć,to nie tak działa... (sorry,sama się zacytowałam,niechcący)
  17. Ale i nie zglądała tu od 2-3 lat...moze czary to jakieś :D Gwoli sprawiedliwości dodać jednak trzeba,że w listopadzie ub.roku userka-trollująca została zablokowana,a I wątek Kaja też ktoś zamknął...samo się nie zrobiło... Może ostatnie przewalenie serwera sprawiło,że się więcej wykopyrtnęło niz naprawiło..?
  18. Oby wszystko sie powiodło I poszło dobrze...Ja mieszkając w W-wie tylko do tej lecznicy jeżdzilam,jak i wszyscy moi znajomi,Nigdy sie nie zawiedliśmy...
  19. "Forum już nie ma tak naprawdę i najmniejszą winę za to ponoszą (zakurzeni) modzi.Wielu z nich pewnie już zapomniało, że tymi modami w ogóle są :P" Myślę,że dopóki są psy i psie nieszczęscia,dopóki są tu ludzie,którzy tym psom pomagają - to nie mozna powiedzieć,że "forum juz nie ma". Zadnej winy moderatorow rownież nie ma,oczywiście masz rację,poniewaź nie posiadając konkretnych narzędzi, nie można nic zrobić. A narzędzia do moderowania - daje administrator. Przynajmniej w teorii.... (jeśli nie jest zajęty zmienianiem skryptu,oczywiście) :)
  20. Dużo słóńca dla Was :) I oby plecy przestały Cię boleć.M.
  21. Piszesz,ze dostaje p/krwotoczne - jakie?Dostaje Cyklonaminę? Krwawienie z pp ponad tydzien,to poważna sprawa I niebezpieczna.Pies się anemizuje - to raz,może dojść do perforacji ściany żołądka lub jelit - to dwa. Nie bardzo jest na co czekać i zastanawiać się nad indykiem,czy kurczakiem... Jestes z W-wy?W lecznicy na Gagarina są świetni specjaliści,a zorientuj sie tez gdzie teraz można znaleźć dr Lenarcika. Przede wszystkim trzeba ustalić,czy pies może cokolwiek dostawać doustnie,moim zdaniem powinien byc wyłącznie odżywiany dożylnie,ale skonsultuj to z wetami specjalistami.
  22. Cyberprzemoc (inaczej agresja elektroniczna) to nic innego jak stosowanie przemocy przez prześladowanie, nękanie, zastraszanie, wyśmiewanie się przy użyciu narzędzi komunikacji elektronicznej takich jak Internet (poczta elektroniczna, portale społecznościowe, fora dyskusyjne) Warto zwrócić uwagę na kilka przepisów Kodeksu karnego, mianowicie: art. 190 (groźba karalna), art. 190a (uporczywe nękanie), art. 212 (zniesławienie), art. 216 (zniewaga) Czyny zabronione z powołanych w zdaniu poprzednim artykułów mogą stanowić przejawy cyberprzemocy, a tym samym pociągać sprawców tych przestępstw do odpowiedzialności karnej. Cyberprzemoc prowadzi do naruszenia dóbr osobistych, tzn. godności, dobrego imienia. Kiedy przez działania o charakterze cyberprzemocy dochodzi do wyrządzenia szkody osobistej, możemy wstąpić na drogę cywilnoprawną.(....) Łącznie z roszczeniami, o których była mowa, pokrzywdzony może dochodzić odszkodowania, zadośćuczynienie bądź wpłacenia odpowiedniej sumy na cel społeczny. W tym miejscu pojawia się problem ustalenia sprawcy,co jest oczywiście wykonalne. Kiedy poznamy jego personalia, możemy wkroczyć na drogę sądową i dochodzić rekompensaty pieniężnej, o ile doszło do cyberprzemocy. ================================================================================== Pomyliłam fora?Nie sądzę... A zamiast komentarzy - proponuję kropki,które utrzymaja post w górze. O ile oczywiście uznacie,że jest to korzystne dla dobra userow tego forum. Dziękuję.
  23. Ten zabieg był teraz,w tych dniach?Mam nadzieję,że sytuacja się zmieni na lepsze .Ale i troche pracy musisz w to włozyć,sama kastracja nie starczy. Poczytaj jak postępować z zazdrośnikiem,pogadaj moze z jakimś szkoleniowcem?
  24. No to chociaz tyle...sprawdzisz to,mam nadzieję.Trzymnam kciuki za psinkę - za Was obie,zebyście wreszcie mogly byc razem.
  25. Zanieś babulce jakies koce,czy poduchy do tej budy I monitoruj sytuacje,zeby schronisko nie zaszkodziło tym zabiegiem,przeciez potem potrzeba dobrej opieki pooperacyjnej.Jak bedą wiedzieć,ze sie interesujesz I zrobiłas rezerwacje psa,to moze bardziej się postarają...
×
×
  • Create New...