Jump to content
Dogomania

malagos

Members
  • Posts

    44557
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    27

Everything posted by malagos

  1. To ja jego dziś o 14.30 widziałam na dworcu pks! Merdał ogonem do młodzieży czekającej na autobus, dostał od nich kawałek bułki . Potem położyć się na chodniku przy tych dzieciakach. Psiak ma obrożę/pasek na szyi.
  2. Eh, Pokerku, w coś trzeba wierzyć, by nie zgłupieć...
  3. Sunia już u nas. Wariatuńcio z niej - pędzi, wraca, podskakuje, zostawiona w naszym kojcu urządziła koncert. Jest chuda, sierść zmierzwiona, taka bida rzeczywiście. Dostała michę mięsa z ryżem, ufff - zjadła i jest cicho. Nasze suki - Sonia i Ami pobiegły do kojca,zaszczekały i wróciły do mnie, jakby nigdy nic. Jutro jeszcze do południa w kojcu, potem podróż do Ostrołęki i posłanko w kuchni. Ano, zobaczymy, zobaczymy...
  4. Zapraszam, może jeszcze ktoś coś wybierze z bazarku - pieniądze na sunię: http://www.dogomania.com/forum/topic/334076-taniutko-psie-akcesoria-smycze-obro%C5%BCe-szelki-miski-tanio-do-1612/
  5. Pewnie jakieś imię ma, ale nie będę pytać poprzedniego właściciela - on nie wie, gdzie ta sunia została zabrana. Najlepiej, gdyby znalazła dt gdzieś indziej, dalej od nas :(
  6. Zuch chłopaczek :) Zajrzycie, proszę do nas: http://www.dogomania.com/forum/topic/334095-przeprasza-%C5%BCe-%C5%BCyje-m%C5%82odziutka-niewielka-suczynka-z-interwencji/ i na skromny bazareczek: http://www.dogomania.com/forum/topic/334076-taniutko-psie-akcesoria-smycze-obro%C5%BCe-szelki-miski-tanio-do-1612/
  7. Auraa, wspieramy! A Bezika ogłaszajcie dziewczyny, może przed Świętami ludzie mają lepsze serca?
  8. To rzeczywiscie super niespodzianka :) I te gwiazdy, ho, ho! Gratulacja dla Was, wolontariuszy! :)
  9. Że też te suczki zatracają instynkt i na zimę rodzą dzieci... koty też - u sąsiadów miauki wczoraj marcowe wręcz odchodziły :( U nas przybyła kolejna bidusia, choć Amisia nadal nie znalazła domu... http://www.dogomania.com/forum/topic/334095-przeprasza-%C5%BCe-%C5%BCyje-m%C5%82odziutka-niewielka-suczynka-z-interwencji/
  10. Zajrzyjcie, proszę, do naszej nowej podopiecznej :( http://www.dogomania.com/forum/topic/334095-przeprasza-%C5%BCe-%C5%BCyje-m%C5%82odziutka-niewielka-suczynka-z-interwencji/
  11. Założyłam wątek tej bidzie z kojca, od dziś naszej tymczasowiczce: http://www.dogomania.com/forum/topic/334095-przeprasza-%C5%BCe-%C5%BCyje-m%C5%82odziutka-niewielka-suczynka-z-interwencji/
  12. A ja mam kolejną sunię na bdt, założyłam jej wątek: http://www.dogomania.com/forum/topic/334095-przeprasza-%C5%BCe-%C5%BCyje-m%C5%82odziutka-niewielka-suczynka-z-interwencji/ Szukam dla niej tymczasu, bo muszę przed swiętami mieć dom prawie sterylny - warunek, by przyjechał na swięta mój syn alergik :( A z 8 kotów dla 6 znalazłam domy - dwa pojechały do Irenas, 4 dorosłe po sterylizacji na koszt gminy pojechały do 3 rodzin.
  13. Założyłam naszej nowej tymczasowiczce watek: http://www.dogomania.com/forum/topic/334095-przeprasza-%C5%BCe-%C5%BCyje-m%C5%82odziutka-niewielka-suczynka-z-interwencji/
  14. Tekst do ogłoszeń Mała, drobna 1,5-roczna suczka mini labrador Ta sunia od początku nie miała łatwego życia. Została znaleziona w lesie jako szczeniak - zabrana do domu, pieszczona przez dzieci i rodzinę. Potem jednak się znudziła, wyleciała na podwórko. Nawet budy nie miała, tylko dziurę w szopie, do której przywiązali ją sznurkiem do snopowiązałki. Nie było wyjścia... i tak Bianka znalazła się u nas, w domu tymczasowym. Umie zachować czystość, zostaje w domu kilka godzin i nie niszczy. Młodziutka, energiczna, pełna wiary i zaufania do ludzi. Podbiega, opiera się łapakami o kolana opiekuna i patrzy w oczy. Korzysta z każdej chwili, by się przytulić, wejść na kolana, podstawia łepek do głaskania. To taka młodą dama, drobna, śliczna, delikatna. Ma w sobie urok i grację charcika oraz wygląd labradora. Na dworze uwielbia biegać, bawić się z innym psami, szaleć w śniegu. Bianka jest po sterylizacji, waży 12 kg, ma rok i 4 miesiące.
  15. rozliczenia: Wpływy od Mattilu 124,59 zł 17.12. Wydatki: dojazd do lecznicy - 30 zł kaftanik sterylkowy - 25 zł mięso, ryż - 30 zł Sterylizacja na kosz gminy karma - 40 zł
  16. A tak dobrze się zapowiadało... W styczniu tego kobieta znalazła w lesie szczeniaka, suczkę. Przywiązaną sznurkiem do drzewa. Zagłodzoną, brudną, zalęknioną. Przyniosła ją do naszego gabinetu - mała została odrobaczona, potem zaszczepiona, koszty pokryła nasza gmina. Pani wzięła sunię do siebie. Minął niecały rok. Na prośbę sąsiadki, która jak się okazało dokarmia sunię od jakiegoś czasu, zajrzeliśmy do tego domu. Pani się wyprowadziła z dziećmi i jamnikiem, sunia została "pod opieką" alkoholika. Nie została wysterylizowana, choć tak miało być, miała szczeniaki - widać po sutkach. Nie było na co czekać. Za zgodą urzędu gminy zostawiliśmy sunię w kojcu, póki jest wolny. Tu chociaż ma pełna miskę i dach nad głową. Karmę zakupiliśmy wspólnie z sąsiadką, żeby nie obciążać gminy. Wczoraj zgłoszono kolejnego bezdomnego pieska, z lasu, pracownik gminy przywiózł go do kojca...Wiec trzeba zabrać sunię. Sunia dziś zostanie przywieziona do nas. Na jutro umówiona sterylizacja. .
  17. Imię samo pewnie się nasunie, jak zobaczę sunię (do rymu), Ta Hesia i Mela mi siedzi na głowie. Założyłam wątek, uzupełnię o zdjecia, jak zrobię: http://www.dogomania.com/forum/topic/334095-przeprasza-%C5%BCe-%C5%BCyje-m%C5%82odziutka-niewielka-suczynka-z-interwencji/
  18. W grupie zawsze łatwiej działać, nawet jak jest to wirtualna pomoc, pogaduszki, wparcie :)
  19. Takie to charakterystyczne dla bokserów - ten ryjek, to spojrzenie :( Bezpieczny chociaż ten osobnik?
  20. To i ja się podłączę ze "swoją" sunią z interwencji, dziś przechodzi pod naszą opiekę: http://www.dogomania.com/forum/topic/334095-przeprasza-%C5%BCe-%C5%BCyje-m%C5%82odziutka-niewielka-suczynka-z-interwencji/ :(
  21. Korzyść z klatki jest taka, ze się koty nie rozłażą po domu, i łatwiej takiego delikwenta wywlec na zabieg :)
  22. To Tomka trzeba pochwalić, że się zgodził na moją, no, dość nieśmiałą propozycję ;) Musimy działać, póki jest jeszcze kilka dni do Świąt - ostatni moment, by sunię wysterylizować i odchuchać po sterylce. Warunkiem przyjazdu moich dzieci (Pawła, ale i Michała) jest sterylny dom. Hmmm, 5 psów, kot...Na ten jeden-dwa dni nawet Sonia wyląduje w kojcu, i ewentualnie ta Nowa. Z Amiśką ten numer nie przejdzie, zapłacze się na śmierć :( Dlatego zaraz założę suni wątek - i szukamy domu tymczasowego!!!!! I jak ją nazwiemy?.....
  23. i ciąg dalszy Krakvetowego działania: Zapraszamy po odbiór zamówienia, które zostało przygotowane i czeka na Ciebie do 2015-12-16 w naszej siedzibie pod adresem Kokotów 703. Zamówienie można odebrać od poniedziałku do piątku w godz. 7-17 oraz w soboty 9-15. Jeżeli nie możesz odebrać go w wyznaczonym terminie skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta. W przypadku nie odebrania zamówienia w w/w terminie oraz braku kontaktu zamówienie zostanie anulowane. Dział obsługi klienta to ten telefon "jesteś czwarty w kolejce"... To tyle. Ręce opadają. Pieska z interwencji przywieziono dziś po południu. Ponoć podobny, jak ta sunia - biedunia :( Tym samym są dwa w kojcu. Jutro zabieramy wiec sunię do siebie. Nie ma wyjścia, bo sunia jest cudowna, kochana, przeprasza, ze żyje, i tuli łepek do wyciągniętej ręki. Na piątek umówiona sterylizacja, jedziemy oboje z Tomkiem.
  24. Z Pułtuska nikogo nie kojarzę. Ale Koci świat, do chyba dobry pomysł.
×
×
  • Create New...