-
Posts
44557 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
27
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by malagos
-
~ Wiejska zaniedbana Amisia zamieszkała w Ostródzie :)
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Żeby chociaż na dwa dni umieścić gdzieś Biankę i Ami. Sońka wyląduje najwyżej w kojcu - ciepła buda, paczka świeżej słomy, trudno :( -
~ Wiejska zaniedbana Amisia zamieszkała w Ostródzie :)
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Przede wszystkim w Święta, w te dwa dni, muszę mieć jak najmniej psów :( Przecież Ania przyjedzie z Kenią. -
Viva! Interwencje. Nasze zwierzęta i nasze akcje
malagos replied to sleepingbyday's topic in Już w nowym domu
Nie da się tych zdjeć spokojnie obejrzeć :( -
Noc minęła bardzo spokojnie, cichutko. Dobrze, ze sunia była w kuchni zamknięta, bo jak rano wstałam (godz. 5.30!! ) na podłodze był potop. Łatwiej wytrzeć kafelki, niż panele w pokoju. O 7.00 znów wyszłyśmy - duuuże siku, przed chwilą wróciłyśmy z kolejnego spaceru, ale pojawiła się kałuża w salonie... Wiec albo się mała przeziębiła, albo mamy poważniejszy problem.
-
Czarna zgraja - 9 kotów u stuletniej babuleńki...
malagos replied to malagos's topic in Kotki już w nowych domach
Czy to ta lekarka, ponoć z Olsztyna, co ma gabinet na Przasnyskiej? Ja bym jej zaufała. -
~ Wiejska zaniedbana Amisia zamieszkała w Ostródzie :)
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Jest fajna - z nową nie ma konfliktu, to najwalniejsze :) -
Gdy tak jechałyśmy na tylnym siedzeniu do Ostrołęki, gdy głaskałam ten chudy łepek ze strupkami na czole, gdy sama Bianka podbijała dłoń, by jej dotykać, to aż się serce krajało... Ta chuda dupina, że kości stercza, żebra, cienkie łapeczki... Ona jest taka delikatna.. Nie jak Amiśka grubej kości, nie!
-
Musieliśmy wyjść na 3 godzinki, na Wigilię do koła gospodyń. Sunia została w kuchni. No, zawsze to trochę niepokoju w sercu, czy nie nabroi, czy nie pogryzie np. książek - stoją moje kucharskie dzieła na dolnej półce... ale nie, jak przyjechaliśmy, podniosła się z posłania, wyszłyśmy zaraz na dwór, zrobiła duuuuże siusiu i zaraz kupala. I już do drzwi do domu sama idzie, już sama wchodzi - ona tu przecież mieszka! Kaftanik trochę za duży, ale na razie nie ma wtrącania się nochala w nieswoje (swoje!) sprawy. Teraz drepcze po pokoju, położyła się na posłaniu w holu. [url=http://postimage.org/][/url]
-
Poszperałam trochę w naszych archiwach Wieści znad Orzyca, miesięcznika, które wydajemy społecznie od 8 lat jako Stowarzyszenie, bo byłam pewna, ze ja o tej suni już pisałam. I mam! Jest tez zdjęcie: styczeń 2015: http://naszkrasnosielc.tpzk.pl/viewtopic.php?f=9&t=641 Mieszkanka Nowego Sielca przez zupełny przypadek znalazła w lesie psa – przywiązane-go na sznurku do drzewa. Konał w męczarniach z głodu i pragnienia. To bardzo powolna śmierć, zwierzę cierpi ogromne katusze. Co to za człowiek – choć tu ta nazwa zupełnie nie pasuje – skazał to biedne młodziutkie psie dziecko na tak okrutną śmierć? Chcę wierzyć, że zwykła głupota, zupełny brak empatii, pozbycie się problemu psiaka wałęsającego się od jakiegoś czasu po wsi, a nie czyste okrucieństwo.Taki „człowiek”, który bez zmrużenia oka wydał wyrok na psa, bez wahania zrobi krzywdę dziecku, czy staruszkowi - to też istoty bezbronne i słabe.Cisną na usta niecenzuralne słowa i przekleństwa z niedowierzania, że ludzi stać na takie okrucieństwo (...)
-
Bo taki charakter terierkowy pewnie, wciąż w ruchu :) Aż niemożliwe, ze takie psy są w schronisku!
-
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
malagos replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Ja Was też wszystkie podziwiam za ogrom pracy. Dzielne babeczki z Was :) -
Czarna zgraja - 9 kotów u stuletniej babuleńki...
malagos replied to malagos's topic in Kotki już w nowych domach
Irenko, klatka jest wolna, to może z niej skorzystasz ? ponownie? ;) -
~ Wiejska zaniedbana Amisia zamieszkała w Ostródzie :)
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Ami jest rewelacyjna pod względem tolerowania innych psów - wsadziła ryjek do kojca Suni, powąchały się przyjaźnie, pomachały ogonami :). Zobaczymy co powie po południu, jak położymy sunię w kuchni po sterylizacji. Wprawdzie posłanko w kuchni zawsze zajmuje Nusia, Ami nigdy tam sie nie kładzie, ale zawsze to obce ciało w domu :) -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
malagos replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Ta "Twoja" suczka trochę bardziej labkowata niż "moja" :) -
Dziękuję kochana Irenko! Wiem, ze na Ciebie mogę zawsze liczyć :) Jest rzeczywiście takiej delikatnej budowy. mówię do niej na razie Niunia, jak do wszystkich :) Blanka była dopiero co u Mazowszanki, po sąsiedzku, to może Bianka? to może te sunie pod jakąś rasę podciągniemy? Mini-labek, czy co? W kojcu został piesek - radosny gówniarczyk, taki pospolity, beżowo-brązowy. Musimy mu zrobić zdjęcia i ogłosić w gminie. A tak się wczoraj sunia cieszyła po wyjściu z gminnego kojca - uchwycić jej się nie dało w bezruchu :) [url=http://postimage.org/][/url] [url=http://postimage.org/]upload a picture[/url]
-
[W-wa] KOSZYCZEK NIECHCIANYCH STARUSZKÓW ; spis str 1 i 2
malagos replied to Koszyczek's topic in Już w nowym domu
Żeby jak najwięcej tych starowinek znalazło dom... -
Przytulisko p.Joli czyli jest taki mały domek wypełniony miłością po dach
malagos replied to zoja.'s topic in Psy do adopcji
Ewa, a Wy co, gorsze od tamtych gwiazd?? Za tyle serca, roboty, poświecenia dla zwierzat!