-
Posts
63826 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
2
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Asiaczek
-
Coś na poprawe humorów:) [B]Kobieta tresuje ratlerka, żeby jej słuchał. - Daj spokój - mówi mąż - nic z tego nie będzie. - Będzie, będzie. Z tobą tez mi na poczatku nie wychodziło...[/B]:evil_lol::diabloti::evil_lol::diabloti::evil_lol::diabloti::evil_lol::diabloti: Bosssskie.... pzdr.
-
[quote name='Anecioreczek']dzieńdobry :) witam baski :)[/QUOTE] Trochę spóźniona, ale witam:) [quote name='Bogarka']:bye: Gratuluje wyników z Włocławka! A czy Asiaczki beda na swiatówce? Co do pogody u nas leje :([/QUOTE] U nas dzisiaj - piekne słońce, ale jednoczesnie mrozik i to taki solidny:) ale i tak bylo pieknie:) [quote name='Ania!']Gratuluję, to jest coś :-D A do tego jakie wyniki z wystawy ... brawo :multi:[/QUOTE] Dziękować:) [quote name='zielona']U Asiaczka nie ma innych wyników haha...Ja już nawet nie gratuluję, albo pogratuluję na ten rok a następne gratulacje w 2014[/QUOTE] Oj, sa, są... ale dzięki:) [quote name='Alicja']Były Asiaczki w Katowicach ??[/QUOTE] Nie, nie bylo nas:( [quote name='jamnicze']Nie było ;) Bardzo fajny artykuł, miło się czyta :). Oby więcej polskich akcentów w światowej kynologii.[/QUOTE] Dziękować:) [quote name='*anusia&ajlu*']Gratulacje! Fantastyczne wyniki!!!!![/QUOTE] Dziękować:) [quote name='Metheora']Podpisuję się pod wypowiedzią koleżanki :)[/QUOTE] Dziękować:) [quote name='magdola']U Asiaczków to standard :) Gratuluje :)[/QUOTE] Dziękować:) Pzdr.
-
No i ukradłam:) Jeszczio raz bardzo dzięki:) pzdr.
-
Słonecznej soboty!!!! Patrzac za okno, wierzę, że taka bedzie:) pzdr.
-
A czy jest organizowany jakiś bus do Salzburga? ja bym się chetnie podłączyła:) pzdr.
-
[quote name='M&S']Uprzejmie donoszę, od od wczoraj [B][SIZE=3]Slash[/SIZE][/B] jest już oficjalnie [B][COLOR=#b22222][SIZE=3]Młodzieżowym Championem Polski!!!![/SIZE][/COLOR][/B][/QUOTE] Gratulacje!!!! Dzięki za fotki z wystawy. Szczególnie cieszę się, że Felka załapała się na zdjęcia, bo nie miałam żadnego.... Czyli co, moge kraść?:) pzdr.
-
Poniżej link do wystawy w Kosicach/SK 11-12.03.2013 r. To jest 2-dniowa wystawa rangi CACIB: [url]http://vystava.spzke-mesto.sk/[/url] Pierwszy termin mija 22.03.2013 r. Mamy jeszcze 1-2 miejsca w busie - ktoś chetny? pzdr.
-
Zapisuję wątek. Pzdr.
-
Fraszka - psi ideał - znalazła dom jakby uszyty na jej miarę!
Asiaczek replied to Nutusia's topic in Już w nowym domu
Jezeli to jest tylko pęknięcie torebki stawowej, to powinno sie samo wyleczyc. Ja tak miąlam w nadgarstku kilka lat temu. Tylko ze u mnie zrobiła sie taka gula po wewn. stronie nadgarstka i lekarz musiał ja "siłowo" zgnieśc, co nie było bezbolesne. Ale do wytrzymania było i do przezycia:) zdrówka i czekam na info co do dalszych losów Fraszki:) pzdr. -
Ostatni raz bylam tutaj 14 lutego br. i od tamtej pory - nic, zadnego nowego zdjęcia. Zgroza! pzdr.
-
[quote name='FredziaFredzia']Fuksiku, czy Ty aby na pewno szukasz jeszcze domu? ;)[/QUOTE] Dobre pytanie:) Pzdr.
-
No, zero, zero... Pzdr.
-
Hejka, Moraste:) Czy Was tez tak zasypalo, jak nas?:) pzdr.
-
[B]Ajlu[/B] juz chyba w domku. pewnie odsypia podróż:) ciekawe, jakie ciekawe rzeczy ma dla nas do opowiedzenia:) pzdr.
-
Hejka:) pzdr.
-
...a mnie tam dobrze w taką pogodę:) Pzdr.
-
[quote name='Vectra'] ja powróciłam do mojego ulubionego deseru , czyli kabanosy z pomidorem i dużo majonezu :loveu:[/QUOTE] ciekawe, ciekawe... [quote name='Katerinas'] przez 39 lat nieznosiłam czerwonego barszczu; a jak byłam mała to nim plułam.. :lol: ilekroć mama próbowała mi go dać a teraz... mmmm ... całkiem, całkiem ten barszczyk ;)[/QUOTE] Tak, jak ja. Na buraczki patrzec nie moglam, a teraz to bym je jadła codziennie:) pzdr.
- 78403 replies
-
Hej, witamy ise i spadamy do zajęć obowiązkowych:0 pzdr.
-
Mozna sie przestraszyc:) [url]http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/600435_148364205329726_472566880_n.jpg[/url] Jak pozbawiłam jajeczek mojego Farika, to tak z pól roku chodził nabuzowany. A teraz - to juz prawie lajcik. chociaz niechęć do innych samców mu pozostała:) pzdr.
-
Airedale Terrierki Maya i Kejtu oraz Brysia już za TM [*] Zapraszają!
Asiaczek replied to Riven's topic in Foto Blogi
[quote name='Riven'] wciąż musze wymyślać nowe sztuczki, bo trafił mi sie pies myśląco-pracujący :roll:[/QUOTE] Ty musisz wymyśklac nowe sztuczki, a ja nowe zabawki dla szczeniaków + nowe "tory przeszkód", bo one tez sie nudza... Żałuję, że nie mam domu z ogrodem, bo tam to dopiero byłaby zabawa... A tak to pozostają mi kartony, wycinanie w nich dziur, aby malce sobie kombinowały z przejsciem, chowanie jednych zabawek, wyciaganie drugich.... i tak się socjalizujemy:) Spotkanie na szczycie:0 [url]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/379302_540236812667997_1009835139_n.jpg[/url] pzdr.` -
[quote name='Riven']czytałam ^^ jestem po prostu zauroczona Twoimi Baskami :loveu:;D może kiedyś w przyszłości....[/QUOTE]Nie zapeszaj:) [quote name='M&S']No, no, no [URL="http://www.glitter-graphics.com"][IMG]http://dl4.glitter-graphics.net/pub/1192/1192464lrz2y0w8ko.gif[/IMG][/URL][URL="http://www.glitter-graphics.com"][IMG]http://dl4.glitter-graphics.net/pub/1192/1192464lrz2y0w8ko.gif[/IMG][/URL][URL="http://www.glitter-graphics.com"][IMG]http://dl4.glitter-graphics.net/pub/1192/1192464lrz2y0w8ko.gif[/IMG][/URL][/QUOTE] A co! [quote name='Lansik']We Włocławku rzeczywiście było super ze względu na osiągnięcia :multi: hala mała i zatłoczona, ringi takie mikroskopijne że większe psy biegały za swoim ogonem :evil_lol: doszliśmy do wprawy z menu cateringowym :eating: i z niecierpliwością czekam na piknikowe wystawy w plenerze gdzie wszyscy będą mogli rozwinąć skrzydła nie tylko w dziedzinie handlingu ale również cateringu ;)[/QUOTE] Ciekawe, co masz w nazadrzu:) Bo ostatnio to majonezu do jajek zapomniałes;) ale za to sól była. Tak więc - remis:) Chlebek pieczony w domu (NIE W MASZYNIE DO PIECZENIA CHLEBA, LECZ W PIEKARNIKU).... NIEBO!!!! [quote name='Riven']ten samczyk po Wazirim nazywa się jakoś na w :confused: więc może z miotu na P ?? hmm.[/QUOTE] Jakos nie moge skojarzyc... [quote name='Izabela124.']Wielkie gratulacje za wyniki a takze za artykuł!!!!![/QUOTE] Dziękowac:) [quote name='Korenia']Gratulacje! :) Piękne wyniki! artykuł też super! :)[/QUOTE] Dziekowac:) [quote name='Kaaasia']Super osiągnięcia :multi:[/QUOTE] Dziękowac:) [quote name='Alicja']czytam ze już umawianki na pikniki plenerowe ;)[/QUOTE] Raczej pikniki wystawowe:) [quote name='agaciaaa']Asiaczek ciągle taka zabiegana, że fotek nadal nie ma? ;)[/QUOTE] No, zabiegana, zabiegana.... I tak będzie do końca tygodnia, niestety... Jakos tak głupio myslałam, że ten bieżący tydzięń będzie bardziej lajtowy, a tu wcale nie... Może przyszły będzie rzeczywiście lzejszy...? [quote name='M&S']Cześć:):):)[/QUOTE] Hejka:) pzdr.
-
W wydawnictwie "Who is who in dog world" ukazal sie artykuł o mojej hodowli: JAZZY BOY Asiaczek FCI - basenji Data urodzenia: 02.12.2005 Ojciec: Abotere’s MALIK Matka: FELMERIA FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek FCI Hodowca i właściciel: Joanna Groszek-Szymańska Tytuły: Zwycięzca Świata ‘12, Interchampion, Grand Champion Słowacji, Champion Austrii, Estonii, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Węgier, Baltic Champion, Zwycięzca Litwy ’10, Słowacji ‘07, ‘08, Grand Prix Słowacji ‘10, Champion of Champion’s ‘07, ‘08, ‘09, Zwycięzca Klubu Polski ‘07, ‘09, ‘10, ‘11, ‘12, Węgier ‘09, Młodzieżowy Champion Polski, Młodzieżowy Zwycięzca Słowacji ‘06 Na początku hodowałam sznaucery olbrzymy czarne. Po odejściu mojej Tezy (CYGA Skolimów) i jej córki DYMKI Asiaczek, zdecydowałam, że chciałabym rozpocząć przygodę z inną rasą. Pod uwagę brałam owczarki belgijskie, welsh corgi, rhodesian ridgebacki, sznaucery olbrzymy pieprz i sól oraz buldożki francuskie. Ale wciąż czegoś mi w tych rasach brakowało. W 1996 r. w jednej z książek wyczytałam informację o psach, które "nie szczekają". Po sznaucerach, które są dosyć głośne, rasa basenji wydawała się być bliska ideału. Po obejrzeniu zdjęć różnych przedstawicieli tej rasy w obcojęzycznych opracowaniach, zaczęłam szukać basenji w Polsce. Pierwsze baski pojawiły sie w mojej hodowli w 1998 r. Przygodę z tą rasą rozpoczęłam od suki FITRI Liwang. Trzy lata później doczekałam się pierwszego miotu tej rasy pod przydomkiem „Asiaczek”. 24 grudnia 2001 r. na świat przyszły 4 suczki, wszystkie w umaszczeniu rudo-białym. Do tej pory w mojej hodowli odchowałam 19 miotów, w tym 15 miotów basenji (łącznie 57 szczeniąt). Pozostałe 4 mioty to szczenięta sznaucerów olbrzymów. W hodowli basenji największą wagę przykładam do pięknej głowy. To firmowy znak rasy. Tak samo ważne jest kątowanie kończyn, gdyż bez prawidłowej anatomii, nigdy nie będzie prawidłowego ruchu. Zawsze, gdy widzę słabo ukątowane basenji, zastanawiam się, jak długo przeżyłyby w naturze, gdzie, żeby zdobyć pożywienie trzeba przebiec nierzadko i 10-15 kilometrów. Niezwykle istotne jest także widoczne na pierwszy rzut oka zróżnicowanie płciowe. W 2005 roku pojechałam z suczką z mojej hodowli FELMERIA FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek FCI na krycie do Holandii, do znanej hodowli „Abotere’s”, prowadzonej przez Jennifer Gielisse (zmarłą 11.08.2009 r.) . Suczka w pełnej cieczce, a na miejscu okazało się, że mój wymarzony pies, importowany z Australii rudo – biały Baagna QS SPARKLER- absolutnie nie jest nią zainteresowany. Żadne znane mi sztuczki nie pomagały. Pies był tego dnia na „nie” i koniec! Wspólnie z Jennifer zaczęłyśmy gorączkowo główkować, jak wybrnąć z tej kłopotliwej sytuacji. Ustaliłyśmy, że inny jej pies, Abotere’s MALIK pasowałby doskonale do mojej suki. MALIK nie zastanawiał się zbyt długo i sunia została pokryta. Po 2 miesiącach, 2 grudnia 2005r., na świat przyszło 5 szczeniąt, w tym mój wymarzony, rudo-biały chłopak JAZZY BOY Asiaczek FCI i jedyna suczka JELLY JOSHREEN Asiaczek FCI. Tym sposobem ta piękna rudo-biała para psów została w hodowli i przysporzyła mi tak dużo radości. I jak tu nie wierzyć w przypadki? Nawet w hodowli psów? JELLY JOSHREEN Asiaczek FCI zdobyła Interchampionat, Młodzieżowy Championat Litwy, Polski, Championat Austrii, Estonii, Litwy, Luksemburga, Polski, Rumunii, Słowacji, Węgier, Zwycięstwo Młodzieży Słowacji ’06, Zwycięstwo Słowacji ’07, ’08, Zwycięstwo Klubu Polski ’07, Champion of Champion's 2007. Jednak jej brat – JAZZY BOY jest jeszcze bardziej utytułowany. JAZZY BOY Asiaczek FCI, czyli Dżez – przyciąga oko. Jest pięknym, rosłym samcem, efektownie umaszczonym, który cudnie prezentuje się w ruchu. Koci wdzięk, przymilność i spojrzenie sięgające dna duszy. Na wystawach showman w każdym calu, ale…. po paru latach wspólnych, niezwykle owocnych występów, zorientowałam się, że gdzieś po drodze „zgubiliśmy” naszą przebojowość. Dżez już nie chciał się tak pięknie pokazywać, zachowywał się jak znudzony aktor. Z pewnym żalem zdecydowałam się oddać go w ręce innego handlera. O dziwo! Ta zmiana bardzo dobrze mu zrobiła. Jego nowa handlerka - Ewelina Mazurek sprawiła, że Dżez odzyskał wigor i ponownie czerpał i czerpie radość z wystaw. Apogeum tej cudownej współpracy była wspaniała prezentacja psa na wystawie światowej w Salzburgu 2012 roku i „wybiegany” w pięknym stylu tytuł Zwycięzca Świata i Rasy u pani Phyllis Poduschka - Aigner z Austrii, długoletniej hodowczyni basenji (kennel „Jangua”). Dziki wrzask radości, uśmiech na buzi, ucałowania dla Eweliny i dla Dżeza. Pamiętam jak pytałam się koleżanki „Czy naprawdę Dżez jest Zwycięzcą Świata?? Ale na pewno???” Gdy ta cudowna informacja dotarła do mojej świadomości, po prostu rozpłakałam się ze szczęścia. Żadne słowa nie opiszą mojej radości, a przynajmniej ja ich nie znam. JAZZY BOY Asiaczek FCI to pierwszy basenji wyhodowany w Polsce z tytułem Zwycięzca Świata i Rasy. Od 1991 roku, gdy w Polsce pojawiły się pierwsze egzemplarze tej rasy, żadnemu psu z polskim przydomkiem nie udało się wywalczyć tego tytułu. Nam się udało! Tym samym, Dżez jest najbardziej utytułowanym psem w kraju w historii rasy. Dżez jest nie tylko piękny, ale i zdrowy. Potwierdza to szereg badań w kierunku: PRA, PPM, katarakty, Fanconi syndrom z wynikiem CLEAR (czysty) oraz prześwietlenie w kierunku dysplazji stawowej z wynikiem HD-A. Dżez nigdy nie był psem alfa. Podporządkował się swojemu "wujkowi" FARIQUE FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek FCI i do dzisiaj między chłopakami panuje pokój. Dżez uwielbia leżenie na wersalce, pod kocykiem i oglądanie tego, co dzieje się w domu z pozycji "wyższej półki". Ma bardzo dobry apetyt i nie lubi, jak mu się przeszkadza w jedzeniu. Burczy wtedy na pozostałe psy i suki. Sesja „sam na sam” z miseczką to bardzo ważny element codziennego życia w sforze. Mimo, że uwielbia pieszczoty, nie każdemu da się pogłaskać, i to zarówno w domu, jak i na spacerze. To on wybiera sobie ludzi do pieszczot. W najbliższej przyszłości planujemy pokazać Dżeza na kilku wystawach w Polsce oraz poza granicami. W 2013 roku wybieramy się z Dżezem na wystawy do Niemiec, Holandii i do Grecji. Po ukończeniu przez Dżeza magicznych 8 lat, będzie on pokazywany w klasie weteranów, o ile jego kondycja na to pozwoli. [IMG]http://static.wix.com/media/72b923_02f817371bb707be1a12b388a96eeb66.jpg_srz_400_270_75_22_0.50_1.20_0.00_jpg_srz[/IMG] [IMG]http://static.wix.com/media/72b923_167a6835bb4f56185651743f180fc680.jpg_srz_400_320_75_22_0.50_1.20_0.00_jpg_srz[/IMG] [IMG]http://static.wix.com/media/72b923_4b1d4f894bb64559bb8cdd4ae93a9fe6.jpg_srz_400_433_75_22_0.50_1.20_0.00_jpg_srz[/IMG] Ponad 100 szablonów Bez potrzeby kodowania Zaczynaj teraz >> (Wix Logo) [COLOR=#fff]Ta strona została stworzona z [/COLOR] [URL="http://pl.wix.com?utm_campaign=vir_wixad_live"] WIX.com. [/URL] [COLOR=#fff] Stwórz własną za DARMO >> [/COLOR]
-
[quote name='M&S']W sobotę byłyśmy w Grazu na wystawie. Wystawiał się Slash. Teraz się chwalę;) [COLOR=#b22222][SIZE=3][B]Slash[/B][/SIZE],[/COLOR] kl. młodzieży - [B][SIZE=3][COLOR=#ff0000]dosk., Best of Junior, BOS [/COLOR][COLOR=#000080]Slash rozpoczął młodzieżowy Championat Austrii!!!!!!!!!!!!!!![/COLOR][COLOR=#ff0000] [/COLOR][/SIZE][/B][/QUOTE] Gratulowac!!!! M&S - wczesniej,przy tej informacji o Grazu parę osób miało watpliwości, co to jest BOS i czy nie pomyliłas BOS z BOB'em. Zajrzyj, Aniu, do wczesniejszych postów... [quote name='M&S']a teraz wiadomości z Włocławka:) [I][COLOR=#b22222][B][SIZE=3]Quarto vom Taubengarten [/SIZE][/B][/COLOR][/I]- Slash -[B][SIZE=4][COLOR=#ff0000]Naj. Junior, BOB [/COLOR][/SIZE][/B]:multi: [SIZE=3][I][COLOR=#b22222][B]Aiko von der Schwedengasse[/B][/COLOR][/I][/SIZE] - Aiko - [B][SIZE=4][COLOR=#ff0000]Dosk.[/COLOR][/SIZE][/B]:multi:[B][SIZE=4][COLOR=#ff0000] [/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=4][SIZE=2]Na finałach juniorów Slash, przeszedł eliminacje. Na BOG V gr, niestety odpadł.Pogoda paskudna była, padał śnieg, wiało. Miejsce wystawy pozostawia niestety wiele do życzenia. Ale atmosfera była bardzo fajna i to jest najważniejsze.[/SIZE][/SIZE][/QUOTE] Gratulowac i juz:) pzdr.
-
A to musze pomysleć, które to sa:) Dzięki za zwrócenie uwagi na baski:) pzdr.
-
[quote name='Anecioreczek']gratki! ;) i wlasnie jakies foteczki prosimyy!!![/QUOTE] Tak, będą. Na razie wysyłam fotki z Włocławka, bo kazdy na nie czeka... [quote name='M&S']Cześć:):):)[/QUOTE] Hejka:) [quote name='Riven']Ogromne Gratulacje Asiaczku !!! 2 dni temu na bielanach spotkałam pana z 2 Baskami z Twojej hodowli ;). cudowne psiaki[/QUOTE] A jakie były? rudo-bialy i tri? pzdr.