Jump to content
Dogomania

asher

Members
  • Posts

    6875
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by asher

  1. [quote name='Greven']Mógłbym pojechać z nimi krótko, ale to w końcu sąsiedzi, a z sąsiadami lepiej żyć w zgodzie (jeszcze mendy trutkę podrzucą, albo co).[/quote]Sądzisz, że stanowczy zakaz wchodzenia na twój teren będzie miał gorszy wpływ na dobrosąsziedzkie stosunki, niż poturbowanie sąsiada przez psa (choćby i przyjacielskiego)? Tak, jak napisały poprzedniczki - dopóki nie zabezpieczysz terenu porządnym ogrodzeniem, odpowiadasz za wszelkie szkody wyrządzone przez psy. Poza tym nie masz tak naprawde żadnej gwarancji, że pies nie wydostanie sie poza twój teren...
  2. Nakręcić filmik, jak sąsiad drażni psy. A potem na policję. Drażnienie psów podpada pod paragraf :evil: Natomiast trzymania psa na uwięzi na własnym ogrodzonym, dobrze zabezpieczonym terenie nikt ci nie może nakazać! :o Możesz też dla świetego spokoju postawić jakis płotek jakieś pół metra od tej części ogrodzenia, która graniczy z sąsiadem, tak, by psy nie miały dostępu do tego fragmentu siatki.
  3. [b]Wind[/b], ja ci odpowiem :wink: Jako kompletny laik, tak w kwestii terrierów, jak w kwesti psich sportów 8) Owczarki, czy to bordery, czy ONy (choć te powinno sie chyba pominąć litościwym milczeniem :roll: ), czy np. belgi, choc tak bardzo przeciez różne, maja jedną cechę wspólną - ogromną chęc współpracy z człowiekiem, chęc tak dużą, że w odpowiednich rękach są jak plastelina. Natomiast AT mają jedną cechę wspólną wszystkim chyba terierom - niezależność. Więc żeby AT porządnie wyszkolić trzeba się więc bardziej nagimnastykowac, więcej pracy w to włożyć, niż szkoląc owczarka. Bo choć pasję do pracy mają może podobną, to jednak zupelnie sie różnią "osobowością"... Tak ja sobie dumam... :wink: No i pamietaj, że AT nie sa jedynymi "wszechstronnymi" psami, które rzadko bywają na zawodach. A takie pudle na przykład? Jedne z najinteligentniejszych i najbardziej wszechstronnych psów. A w sporcie ich praktycznie nie widać... Czemu? :niewiem:
  4. [quote name='LAZY']ARTHRON® COMPLEX A to? 500mg glukozaminy, 300 chondroityny i 250 MSM...cenowo tez całkiem dobrze. [url]http://www.unipharm.pl/cons_chemicals_A_Complex.html[/url][/quote]A weź se sama porównaj cenę z innymi (bo skład porównywalny), bo ja o tej porze z matematyka jestem na bakier :lol:
  5. Haha, Lazy, śledzę cię 8) Wersje sa trzy, ale tylko jedna zawiera i glukozamine i chondroitynę, to bodajże Atrhron Complex. Ostatnio oglądałam to w aptece, pani aptekarka nic nie mówiła o recepcie, ale preparat wydał mi sie dośc drogi... Nie pamietam jednak ceny i składu (bo ja sobie cenę leku ustalam porównując ile g. i ch. ma jedna kapsułka, czyli ile kapsułek dziennie będe musiała podawać - to z kolei porównuje do Arthroflexu :wink: )
  6. [quote name='LAZY']Patka napisała mi o Joint Therapy firmy Trec. Podobno chwalony przez molosowatych forumowiczów. Wiecie cos o tym? [url]http://www.athleticshop.pl/product_info.php?products_id=615[/url][/quote]Chyba żadna rewelacja, a drogi jak nie wiem co :roll: Przecież to, co daje Pika ma prawie identyczny skład, a zobacz, ile taniej! No i nie jest napisane ile ma składników w jednej tabletce...
  7. asher

    GALERIA SZCZENIAKÓW

    [quote name='Dag']Pierwszy raz widzę male grzywacze i nadziwić im się nie mogę...[/quote]Duże (o ile można je tak nazwać :lol: ) tez są zadziwiające :lol: Mam takiego jednego modela prawie po sąsiedzku, ufok nie pies :wink: [b]Marta[/b], żeby ci krewetki zdrowo rosły :drinking:
  8. asher

    Psy Payooka

    No ładnie i nikt Misi życzeń nie złożył :evil: Spóźnione, ale szczere sto lat Misiu!!! :BIG: :tort: :drinking: :drinking: :drinking:
  9. [quote name='HankaRupczewska'][quote name='asher'][quote name='HankaRupczewska'][b]O rany, asherku [/b] :angel: [b]A ja myślałam, że tylko ja jestem jakaś zboczona ....[/b] :lol:[/quote]No jasne, że jesteś! Giezia w moherowy kapelusz ubierać... :roll:[/quote] :evilbat:[b]Który ? Czy ten fioletowy będzie dobry ???[/b][/quote]A ten, co go ma na łbie :roll: Wygląda identycznie, jak ten dla Pana Premiera :evilbat:
  10. [quote name='HankaRupczewska'][quote name='asher'][quote name='mmbbaj']powinny mieć czapeczki mikołajkowe! :lol: :lol: :lol:[/quote]O nie, żadnych czapeczek! :evilbat: Wystarcza mi wasze :evilbat:[/quote] [b] O rany, asherku [/b] :angel: [b]A ja myślałam, że tylko ja jestem jakaś zboczona ....[/b] :lol:[/quote]No jasne, że jesteś! Giezia w moherowy kapelusz ubierać... :roll:
  11. [quote name='Maga100']Każdy pies jest na swój sposób dziwolągiem :wink: [/quote]No i masz, jednym krótkim zdaniem zdetronizowała mi boorki :bigcry:
  12. [quote name='Patka']Asher to mi wyszedł już jestem na 100% pewna po wypowiedzi Dbsst :lol:[/quote]A po moich to nie? :( Czuje sie niedoceniana :cry: :cry: :cry: :evilbat:
  13. [b]Pika[/b], a ile to kosztuje? Mniej, niż te dla sportowców? I ile kapsułka zawiera składników?
  14. [quote name='LAZY']Asher tak tez myslalam, a cyz moze orietujecie sie kobiety w tanich nawet ludzkich lekach z zawartoscia glukozaminy? Szukałam wczoraj po necie, ale ja sie na tym kompletnie nei znam. :-?[/quote] Wklejam fragment z [url=http://www.dogomania.pl/forum/viewtopic.php?t=26810&postdays=0&postorder=asc&start=0]tego topiku[/url] [quote name='AM'][quote name='asher']A ja właśnie szukam jakiegoś tańszego zamiennika Arthroflexu, bo mi finanse nomen omen okulały na dobre :wink: [/quote] Może spróbuj coś co jest dla ludzi, co zawiera MSM, glukozaminę i chondroitynę np. Arthroblock (firmy Olimp) ok. 40zł za 100 kapsułek (profilaktycznie podaje się jedną dziennie) lub Artox (firmy Vitalmax) 120 kapsułek za ok. 37zł (wystarczy 1 kapsułka dziennie profilaktycznie) Jeśli pies będzie obciążany możesz zwiększyć dawkę do dwóch kapsułek dziennie.[/quote] W Radomiu przypadkowo natknęłam sie na sklep dla sportowców i tam niestety Arthroblock był droższy - ponad 50 zł. Ale chyba i tak wyjdzie wtedy taniej, niż psi Arthroflex. Opis Arthroblocku znajdziesz np. [url=http://tonus.pl/nowy_sklep/product_info.php/cPath/21/products_id/460]tutaj[/url] A Arthroxu np. [url=http://www.kulturystyka.sklep.pl/product_info.php/products_id/929]tutaj[/url]. Wydaje się korzystniejszy cenowo, niż ten pierwszy...
  15. [quote name='aga1215']Spód upiec (zdecydowanie) - ale można tysz kupić gotowy :oops: [/quote]A racja, kto by sobie teraz głowe zawracał pieczeniem, te kupne biszkoptowe blaty sa całkiem smaczne :fadein: [quote]TYLE KALORII :evilbat: :evilbat: :evilbat: [/quote][color=red][b]ZAMILCZ[/b][/color] :evilbat: [quote]luknij :angel: [url]http://www.dogomania.pl/forum/viewtopic.php?t=28439&postdays=0&postorder=asc&start=135[/url][/quote]Widziałam, widziałam :laola:
  16. No, nareszcie :angel: :angel: :angel: [quote][img]http://img403.imageshack.us/img403/421/k074aw.jpg[/img][/quote]Jaki szczery uśmiech :cunao: :lol: :lol: :lol:
  17. [quote name='HankaRupczewska'][b][color=red][size=6]RAFAELLO HANKI [/size] [/color] [/b] [b]1/2 l śmietanki kremówki 36% 2 śmietanki w proszku Śnieżka 1 fix śmietanowy 25 dag wiórków kokosowych 2 tabliczki białej czekolady 1/2 szklanki ajerkoniaku 1 opakowanie biszkoptów ( takie dla dzieci, w podłużnym pudełku, bodajże " San" czy jakoś tak :roll: Śmietanę ubić w mikserze razem ze Śnieżką na sztywno. Pod konieć ubijania dodać fix śmietanowy. Biszkopty bardzo starannie pokruszyć, dodać do śmietany. Zmieszać je z utartą białą czekoladą i kokosem.. Wlać ajerkoniak. ( dla pełnoletnich można dodac WIĘCEJ ajerkoniaku ) Dokładnie wymieszać. Spód biszkoptowy (cienki) posmarować powidłami śliwkowymi. Wyłożyć masę. Pozostawić w chłodnym miejscu. Och, jakie dobre ! [/b]:roll: :roll: :roll:[/quote]Haniu, jedno pytanie - ten spód biszkoptowy to skąd wziąć? Zrobić z tych biszkoptów, czy upiec normalne ciasto biszkoptowe? :hmmmm:
  18. asher

    Karma z rybą

    A ja mam takiego niusa, że moje boorki kręcą nosami na Purinę z łososiem... Jeść jedzą, ale bez entuzjazmu.
  19. [quote name='Flaire'][quote name='zachraniarka']Podobnie jak nie widziałam dorosłych psów bez znudzenia, bez zmęczenia aportujących jedną i tę samą piłkę w każdych warunkach np. w tłumie biegających obcych psów.[/quote] Niestety, ta właśnie sytuacja - aportowanie wśród obcych psów - doprowadziło Apcię do połknięcia piłki, coby jej te obce (i nie tylko) psy piłki nie ukradły. :( Nie wiem, co połykanie piłek świadczy o psychice, ale mam nadzieję, że piłkożerstwo nie jest dziedziczne. :wink: [/quote][b]Flaire[/b], świadczy to tylko o tym, że Api jest inteligentna - nie każdy pies byłby w stanie wykombinowaćsobie coś takiego. No i świadczy o tym, że Api jest odważna - nie straszna jej była perspektywa, że te obce psy mogą ja wypatroszyć, żeby się do piłeczki dobrać 8) :wink: A dyskusji proszę nie kończyć, bardzo ciekawie się was czyta :wink:
  20. Ufff, super, że z łapkami dobrze :angel: [quote name='LAZY']Asher..czy ten lek ziołowy zawiera glukozamine i chondroityne? Bo jakos sie nei doczytałam na ich stronie a nam o to chodzi, bo stanu zapalnego ani zwyrodnien nie mamy.[/quote]Jeśli chodzi ci o Reumaphyt, to nie, nie zawiera.
  21. [quote name='mmbbaj']powinny mieć czapeczki mikołajkowe! :lol: :lol: :lol:[/quote]O nie, żadnych czapeczek! :evilbat: Wystarcza mi wasze :evilbat:
  22. [quote name='mmbbaj'][quote name='asher']Jeśli to coś, czego kawałek masz na zdjęciu jest obiektem ruchomym - na przykład Bajanem :wink: - to dzieje się tak dlatego, ze w komrkach aparaciki są marne i mają duże opóźnienie - od momentu naciśnięcia guziczka do zrobienia zdjęcia mija kilka sekund, w przeciągu których obiekt się pięć razy zdąży przemieścić :wink:[/quote] :roflt: :roflt: :roflt: , no taka ciemnota to ja nie jestem :lol: [/quote]A kto cie tam wie 8) Ja mierzę innych swoja miarą, sama widzisz, że o mało co po kabelek do Ikei nie pojechałam :lol:
  23. Maga, drabinka bombowa :cunao: Skoro ona taka historyczna, to podaruj ją teściowej, niech ją zniszczy w odwecie za historyczny kocyk 8)
  24. Baw się dobrze :hand: A mnie niech ktoś oświeci, co to za dzikie chłopy w Wiśle na które jedzie Waszka? :oops:
  25. [quote name='mmbbaj']U mnie występuje jeszcze jedna dziwna rzecz...nie zawsze na zdjęciu wychodzi mi to co faktycznie umieściłam w kadrze tylko np. kawałek tego czegoś :-?[/quote]Jeśli to coś, czego kawałek masz na zdjęciu jest obiektem ruchomym - na przykład Bajanem :wink: - to dzieje się tak dlatego, ze w komrkach aparaciki są marne i mają duże opóźnienie - od momentu naciśnięcia guziczka do zrobienia zdjęcia mija kilka sekund, w przeciągu których obiekt się pięć razy zdąży przemieścić :wink:
×
×
  • Create New...