Jump to content
Dogomania

asher

Members
  • Posts

    6875
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by asher

  1. [quote name='Alicjarydzewska'][quote name='asher'][quote name='Alicjarydzewska']A na forum szkolnym to dziecko ma nick..........Moherowy Transporter 8) , a klasowe pseudo to ..............Rydzyk 8) :lol: :lol: :lol:[/quote]Zobaczysz, jeszcze księdzem zostanie... 8) :evilbat:[/quote]oj Asher nie znasz mojego dziecka :lol: :lol: :lol: :lol: toż to inny biegun 8) :lol:[/quote]Teraz tak, ale za te kilka lat...? Może mu się biegun odwrócić 8) :lol:
  2. [quote name='Alicjarydzewska']A na forum szkolnym to dziecko ma nick..........Moherowy Transporter 8) , a klasowe pseudo to ..............Rydzyk 8) :lol: :lol: :lol:[/quote]Zobaczysz, jeszcze księdzem zostanie... 8) :evilbat:
  3. Hahaha, super, powysyłałam znajomym :lol:
  4. [quote name='Alka']no dobra, schodze [img]http://img336.imageshack.us/img336/9004/dscf36764zd.jpg[/img] kto pierwszy skoczy z kanapy [img]http://img336.imageshack.us/img336/5387/dscf36778vw.jpg[/img][/quote]Ależ ten Ozzy podstępny! :o Najpierw udawał, że chce się bawić, a jak Tufika niewystarczająco to zachęciło, to go bezpardonowo wyszturchał nosem z fotela, tylko po to, żeby swoje doopsko na nim ułożyć! To się nazywa gościnność! :evilbat:
  5. [quote name='HankaRupczewska'][b]Dziewczynki ! Nie nakręcajcie się tak bardzo ! Kto jak kto - ale nasza Magdelena NAPEWNO nie zatańczy, jak jej zagracie [/b]:evilbat: [/quote]Ale my Leonowi gramy, a nie Madze :roll: Maga, żyjesz????!!! ps. mnie się nie zdarzyło wysłac maila do siebie, ale zdarzyło mi sie kiedys, że w trakcie wystukiwania numeru w telefonie zapomniałam do kogo i po co dzwonię :roll: Dobrze, że to nie miała być jakaś oficjalna służbowa rozmowa, tylko zwykłe ploty z kumpelą :roll:
  6. [quote name='zadziorny']Mam coś dla "miłośników" toruńskiej rozgłośni: "JAK WYKOŃCZYĆ RADIO MARYJA: 1. W urzędach pocztowych znajdują się specjalne druki o następującej treści: Cel Radio Maryja Dar dla Radia Maryja w Toruniu Bank Pocztowy SA pierwszy oddział w Toruniu 131263-61580-27006-100-0/0 2. 2. Wypełniamy druk i wysyłamy na rzecz Radia Maryja 1 grosz. W urzędzie mogą nie chcieć przyjąć jednego grosza, ale wtedy trzeba się kłócić, bo pocztowcy nie mają prawa odmówić przyjęcia naszego wsparcia na rzecz naszej ulubionej stacji. 3. Za nami staje nasz kolega i też wpłaca 1 grosz. Uwaga: nie płacimy nic za przekaz, ponieważ płaci za niego odbiorca - taka jest umowa radia z pocztą. 4. Za nim staje nasz trzeci kolega i również wpłaca grosz. 5. Następnie znowu my wpłacamy 1 grosz i tak w kółko. 6. Wysyłam w sumie 120 groszy, trzy razy (w sumie 360 groszy, czyli 3,6 PLN). 7. Operacja ma sens. Za każdy z przekazów Radio Maryja płaci poczcie opłatę pocztową (ok. 3,6 zł). 3,6 x 360 to 1296 zł opłaty pocztowej zapłaconej przez radio. 8. 1296 zł odjąć wpłacone przez nas 3,6 zł daje 1292,4 zł ujemnego wsparcia dla rozgłośni. 9. Wpłacać pieniądze na rzecz radia mogą również niewierzący." :roll: :lol: :wink:[/quote]Buahahahaha :lol: Świetne!!! :klacz: Aż se tytuł topiku zmienię!!! :lol: [b]Babicło,[/b] cieszymy się, że utrafiliśmy z prezentem :lol: A kapelusz Marcinkiewicza... Się usmialiśmy :cunao: :cunao: :cunao:
  7. asher

    Karma z rybą

    Arima, załóżmy biuro turystyczne. Nasze motto będzie brzmiało "Śladami doznań smakowych twojego psa" :lol:
  8. [quote name='Birmanka']Co do strawności białek to wyglada to tak. [b]Przybliżona strawność (nie wartosc biologiczna, ktora jest calkiem odrębnym pojeciem):[/b] - białko jaja i białko serwatki 100% - mięso z mięśni (kurczak troszke wiecej niz baranina jagniecina) 92% - mięso z podrobów (serce, nerki, wątroba) 90% - ryba, cała soja 75%, - ryż 72% - owies 66% - drożdże 63% - pszenica 60% - kukurydza 54% Natomiast [b]mączki [/b]mięsno - kostne, mączki z by-products osiągają strawność między 45% a 80%, w zależności od ilości kości w nich zawartych w stosunku do częsci bardziej strawnych.[/quote]Ale ta strawność jest podana dla ludzi, czy dla psów?
  9. [quote name='pmmazz']nie mam wyrobionej opinii (...) ptam czy czyjs yoras nie atakowal przypadkiem wiekszych....??[/quote]Co prawda nie mam yorka, ale chyba potrafię odpowiedziec na twoje pytanie. Na pewno wśrod popoulacji yorków znajdą się takie, które atakuja większe psy. Tak samo jak wśród populacji syberian husky znajdą się takie, które atakują małe psy. Czy jesteś usatysfakcjonowany/a mą odpowiedzią?
  10. Zerknij sobie w link, który wkleiłam, tam sobie poczytasz co to sterylizacja i czym to sie je :wink: Możesz tez obejrzec sobie fotki z zabiegu. Optymalny czas na zrobienie strylizacji to okres międzycieczkowy. Macica to i tak mocno ukrwiony organ, a tuż przed, w trakcie i tuż po cieczce ukrwienie jeszcze wzrasta, wzrasta więc tez ryzyko krwotoku podczas zabiegu. Jesli chodzi o rodzaj cięcia - coraz popularniejsza staje sie metoda spy-hook, inaczej metoda hakowa. Rozcięcie jest malutkie, macicę i przydatki weterynarz wyciąga z brzuszka za pomocą specjalnych haków, więc nie potrzebuje rozcinac dużo. Wtedy rana goi sie błyskawicznie, szycie tez jest inne, niż tradycyjne, podobno nawet kołnierza, ani kubraczka nie potrzeba. Ale nawet w tradycyjnej metodzie cięcia sa zazwyczaj mniejsze, niz parę lat temu, kiedy sterylizwana suczka miała rozciachane pół brzucha...
  11. asher

    Karma z rybą

    To zamilcz, bo mnie denerwujesz! :evil: :wink: Spróbowałam tej karmy. Tfu ohyda!!! Bleeeee :roll:
  12. asher

    Karma z rybą

    Płaciłam sporo, 207 zł. Ale razem z puszką to sie opłaca, bo najtaniej widziałam tę karmę za 195 zł. A puszka na allegro ze trzy dychy kosztuje. Szczerze mówiąc przy zakupie karmy kierowałam sie opiniami... o puszce :lol: A te są świetne. Arima, ale ześ mi smaka narobiła! Lecę skosztować! :lol:
  13. asher

    Karma z rybą

    Jeszcze za wczesnie na wnioski :wink: Ale moje boorki niejadki maja jakiś dziwny okres w życiu - chyba nawet trociny jadłyby z apetytem :roll: Dlatego kupiłam Purine z łososiem w ciemno, bo i tak wiadomo, że zeżrą :wink: Wrzuciłam im po garstce do miski, wchłonęły i chciały więcej :lol: Póki co mogę napisac, że karma wonieje rybką. Mam najdzieję, że szybko dostanę szczelną puszkę :wink: Kiedyms na pewno zakupimy Acanę z rybką :D
  14. [b]Haniu,[/b] może być taki? Bardzo elegancki, tylko chyba kolor nie ten? :hmmmm: [URL=http://imageshack.us][img]http://img436.imageshack.us/img436/5650/748350993wy.jpg[/img][/URL] No to może taki? [URL=http://imageshack.us][img]http://img436.imageshack.us/img436/8446/beretimages8yy.jpg[/img][/URL] [b]Ale strzałem w dziesiątkę będzie chyba ten!!![/b] [size=2](pierwszy plan, pośrodku!)[/size] [URL=http://imageshack.us][img]http://img436.imageshack.us/img436/6849/752234934ur.jpg[/img][/URL] [url=http://www.aukcja.interia.pl/show_item.php?item=75223493]Opis powienien wynagrodzić to, że beret nie do końca jest rózowy[/url] 8)
  15. Jak Wyżlica była, to jej nie lubiłam. A teraz mi jej szkoda :( No bo może najfajniejsza nie była, ale żeby tak ja od razu nieszkdoliwiać? Jakież to brutalne... :cry: Ale przede wszystkim wypraszam sobie imputowanie mi, że komukolwiek cokolwiek do postów wklejam :nono: :evilbat:
  16. Buhahahaha, Debest, normalnie uszanowania dla twojego TZta :cunao: :roflt: :cunao: No nie mogę :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  17. [b]Haniu[/b], różowy :o No dobra, postaramy się. Tylko jeszcze obwód głowy podaj! Z antenką ma być? 8) [quote name='aga1215']Asherku - se łyknij [url]http://zdrowie.medicentrum.pl/ed/0/do/lifestyle/foods/herbs/?f=zz5[/url][/quote]Phiiii :roll: Koniaczek wolę. Smaczniejszy i efekty lepsze 8) [quote name='HankaRupczewska'][b] [color=red]MIKOŁAJE ROZMNAŻAJĄ SIĘ W TAKIM TEMPIE JAK WIRUSY - KTÓRE SIĘ NAMNAŻAJĄ - BO NIE MOGĄ SIĘ ROZMNAZAĆ. ŻEBY NAWET CHCIAŁY - nie wiem jak - erotycznie...[/color][/b][/quote] :ylsuper: :ylsuper: :ylsuper: :roflt:
  18. [quote name='golden_owner'][quote]Z tą jakościa chodzi tylko o to, że mięso musi spełniac ludzkie normy żywieniowe, że dana karma nie zawiera przemielonych na mączke padłych zwierząt (np. zebranych z poboczy dróg zabitych psów i kotów, czy uśmierconych krów wściekłych, itp.), tylko odpady przemysłowe tych zwierząt, które są przeznaczone do spożycia dla ludzi.[/quote] Przed chwila chodzilo Ci o piora i pazury :roll: ktore moim zdaniem w karmach jak najbardziej moga sie znajdowac - podobnie jak w ludzkich pasztetach (tez mi sie zdarza jesc).[/quote]Chodzi mi i o jedno i o drugie. Jakośc mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego to jedno, zawartość mięsa, a zawartość produktów pochodzenia zwierzęcego to drugie. Naprawdę tak trudno to pojąć? Jasniej nie umiem wytłumaczyć :roll:
  19. Ja niby też sobie ufam, a tym razem zamówiłam Purinę Pro Plan z łososiem... bo puszkę na karme gratis dawali :cunao: A najsmieszniejsze jest to, że przysłali mi karme... bez puszki :lol: Ja im kurna dam!!! :evilbat:
  20. [quote name='twa1001'][quote name='Mrzewinska'] Ja przeciwnie ............ Suka boi sie kontaktu i pomoglabym jej wyjsc z tego stresu, przekonujac ze ludzie sa OK. Zofia[/quote] Przepraszam bardzo Pani Zofio jedno pytanko -po co ?[/quote] A na przykad po to, żeby pies kiedyś nie skoczył z zebami na wierzchu do [u]przypadkowo[/u] wyciągnietej w jego kierunku ręki? Dojrzały emocjonalnie i mądrze prowadzony pies nie stanie się "przytulanką całego miasta". Nawet jeśli zostanie doskonale zsocjalizowany z ludźmi, to jakąś dozę nieufności zachowa, a najwazniejszy i tak będzie przewodnik.
  21. [quote name='HankaRupczewska'][b]Prezentów niet. OGŁASZAM BANKRUCTWO !!! ONI WSZYSCY MNIE WYKOŃCZYLI . FINANSOWO MNIE WYKOŃCZYLI ....[/quote]No tak... Obiecanki cacanki, obietnice przedwyborcze... :sadCyber: Chyba razem z boorkami kupimy Babicłowi moherowy beret w prezencie :evilbat: :wink: A boorki pojechały dzis do moich rodziców :shock: Ja dopiero w czwartek :shock: Oczywiście mam stan przedzawałowy :shock:
  22. [quote name='golden_owner']nie chce mi sie wierzyc w te opowiesci o skladnikach karmy lepszych niz to, co laduje na moim talerzu, nic nie poradze, ze taki ze mnie niedowiarek ;) moze to dlatego, ze nie udalo mi sie jeszcze kupic czegos, czego jakosc przewyzszalaby cene.[/quote]No toz przeciez piszę, że to co w karmach wcale nie jest lepsze :wink: Ty wcinasz udko, albo pierś, a pies wcina korpusik :wink: Ty wcinasz polędwice wołową, a pies kupione na bazarku za 5 zł/kg wołowe okrawki :wink: Z tą jakościa chodzi tylko o to, że mięso musi spełniac ludzkie normy żywieniowe, że dana karma nie zawiera przemielonych na mączke padłych zwierząt (np. zebranych z poboczy dróg zabitych psów i kotów, czy uśmierconych krów wściekłych, itp.), tylko odpady przemysłowe tych zwierząt, które są przeznaczone do spożycia dla ludzi. A co do sprawdzania - na pewno nie każda partia karmy jest sprawdzana, tylko wyrywkowo (oby!). Podobnie jak z ludzkim jedzeniem - przecież nie każda kiełbasa, którą sprzedają w sklepie jest po wnikliwej analizie laboratoryjnej. Musisz wierzyć, że jest zrobiona z tego, co deklaruje producent :wink: [b]Coco[/b], no co "no wiesz"? 8) Brak skrupułów, wyrachowanie, upierdliwość, ośli upór... Mam wymieniac dalej? :lol:
  23. [quote name='golden_owner']Asher, nie bede z Toba dyskutowac, ale zadam tylko jedno pytanie: naprawde wierzysz, ze w karmach jest tylko mieso, bez pior, pazurow i innych tego typu atrakcji? :o [/quote]Tu nie ma miejsca na wiarę :wink: Jak piszą, że karma nie zawiera tych "przysmaków", to ma nie zawierać. Sęk w tym, że nie piszą... :roll: [quote name='golden_owner']I dla mnie dyskusja jest jednak bezsensowna, poniewaz tak Acana, jak i Proformance zawieraja "chicken meal" - to jest w skladzie i tego sie trzymajmy (choc dokladnie nie wiem co pisze na swojej stronie producent Prof, bo strona mi sie nie otwiera), a to, co pisza sobie na stronie to juz "insza inszosc". "Meal" to nie "meat" - co do tego chyba mamy jasnosc?[/quote]A przeczytałas do końca mój post powyżej? :wink: Owszem, porównanie Acany i PF traci w tym kontekście sens, ale sama dyskusja o mączkach sensu nie traci :wink:
  24. [quote name='coco'][b][i]Asher - byłabyś znakomitym prawnikiem :D !!![/i][/b][/quote]A wiesz, że nie ty pierwszy mi to mówisz? :o :lol: To chyba rodzinne zboczenie, mam mamę prawnika i choc stara ze mnie gropa, to chyba będę w przyszlym roku zdawac na prawo, bo mnie ciagnie tak jakoś :wink: Szkoda tylko, że informowanie kgoś o tym, że ma cechy kwalifikujące go na prawnika, to watpliwy komplement :wink: :lol:
  25. [quote name='Alicjarydzewska'][img]http://img166.imageshack.us/img166/7613/tuffiozzy9ne.jpg[/img][/quote]York konsumujący astmana :o :shock:
×
×
  • Create New...