Jump to content
Dogomania

asher

Members
  • Posts

    6875
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by asher

  1. [quote name='golden_owner']Szczerze powiedziawszy, pisanie, ze jakas karma zawiera najwyzszej jakosci mieso wydaje mi sie nieporozumieniem. Kto w to wierzy??? (...) chcecie mi powiedziec, ze tam tylko filecik i udko z kurczaka? Ze jagniecina z NZ specjalnie sprowadzana, coby do karmy wrzucic najsmakowitsze kawalki, a reszta do kosza? W tej sytuacji dyskusja "maczka z kurczat" czy "maczka z miesa kurczat" ma dla mnie tyle sensu co rozprawianie o wyzszosci swiat Bozego Narodzenia nad Wielkanoca.[/quote]Nikt tego nie twierdzi. "Najwyższej jakości" nie oznacza w tym przypadku "najsmakowitszych kawałków", ale to, że mięso znajdujące sie w karmie jest mięsem, które równie dobrze mogliby jesć ludzie. Przecież korpusy drobiowe powszechnie dostepne w sklepach nie muszą lądować w garze z psim żarciem, równie dobrze można na nich rosól dla ludzkiej częsci stada ugotować. Więc dyskusja na temat mączki nie jest dyskusją bezsensowną, jak twierdzisz. Mnie, ani psom nie przeszkadza, że mięso w karmie to nie pierś kurczaka, a tylko jakieś okrawki, które zostaną w masarni po podzieleniu kuraka na części dostarczane do sklepów (pierś, udka, skrzydełka, itd). Natomiast ważne jest dla mnie, żeby faktycznie było to przde wszystkim mięso, a nie skóra, pióra, kości i odrobina mięsa. Bo własnie ze skór, kości i pior może być zrobione coś, co określa sie mianem "mączki z kurczaka". Może ona nawet grama mięśni nie zawierać, a i tak nadal będzie mączką z kurczka, no bo przecież skóra kości i pióra to też kurczak, prawda? [b]SAWA,[/b] masz rację na stronie kanadyjskiego producenta Acany nie ma słowa o tym z czego zrobiona jest mączka. W składach widnieje po prostu "chicken meal", czyli "mączka z kurczaka". Nie dopatrzyłam sie tez informacji, która znajduje sie na stronie polskiego dystrybutora, a mianowicie: [quote][b]Jakie składniki zawierające białko wykorzystuje się w ACANIE? [color=red]mięso z kurcząt[/color][/b] (świeże oraz mączkę - jednak nie produkt uboczny); Mięso z kurcząt jest głównym składnikiem preparatów ACANY stosowanym ze względu na bardzo dobra charakterystykę aminokwasów. Mięsne składniki ACANY pochodzą z miejscowych masarni dostarczających kurczęta przeznaczone do konsumpcji przez człowieka. Stosowane w ACANIE składniki pochodzące z mięsa z kurcząt są przetwarzane pod nadzorem weterynaryjnym i podlegają kontroli celem wydania zaświadczenia przez Canadian Food Inspection Agency (Inspektorat Żywności w Kanadzie) CFIA. mączkę z nowozelandzkiej jagnięciny; Mączkę z jagnięciny zawartą w ACANIE importuje się z Nowej Zelandii. Jest to produkt spełniający normy Canadian Food Inspection Agency (Inspektorat Żywności w Kanadzie) oraz normy Unii Europejskiej.[/quote]Jak widzisz w przypadku kurczaków wyraźnie jest napisane "[b]mięso[/b]", czego nie ma już w przypadku jagnięciny.
  2. [quote name='SAWA']Moja droga ,PROFormance nie zawiera w swoim składzie mięsa nie przeznaczonego dla ludzi i nie ma w tym mięsie ani kopyt ,ani piór ,ani włosów ,czy innych odpadów .jest to bardzo ścisle określone i mączki użyte do produkcji PROF .. są uznane przez UE jako te ,które odpowiadają takim samym standardom ,jakie byłyby używane dla produkcji żywności dla ludzi.[/quote]No dobrze, ale gdzie jest to napisane? Bo na stronie dystrybutora nie ma na ten temat ani słowa. Jes tylko napisane, że mięso jest najwyższej jakości, ale ni ejest napisane z czego dokładnie składa sie mączka z kurczaka. Czemu? ja nie twierdzę, że piszesz nieprawdę, ale taka informacja chyba powinna się tam znaleźć? Bo sama przyznasz, że okreslenie "mączka z kurczaka" jest nieprecyzyjne i pozostawia pole na niedomówienia. [quote name='SAWA']To że jesteś dystrybutorem Acany nie daje Ci prawa do krytykowania innych karm i to bez dogłębnej wiedzy na ich temat .Wyuczyłaś się regułek i myślisz że kogoś zaskoczysz ,ale nie licz na to.[/quote]Sawo, bez obrazy, ale równie dobrze można tak napisać o tobie :wink: [quote name='SAWA']Poczytaj jakie problemy mają właściciele psów i wtedy może będziesz więcej wiedzieć ,jak to jest z tą Acaną ?[/quote]Nie ma karm uniwersalnych. Dobrze o tym wiesz. PROFormance też nie słuzy równie dobrze wszystkim bez wyjątku psom. [quote name='SAWA']A tak na marginesie czy to Ty produkujesz Acanę że taka pewna jesteś tego co piszesz ,czy tylko opierasz się na ulotkach i reklamach ?[/quote]A na czym opierasz się Ty? 8) [quote name='SAWA']Popytaj innych firm produkujacych karmy ,dlaczego jeden produkt ma klasę super premium ,a inny tego samego producenta takiej klasy nie ma ? Może to coś Ci wyjaśni że klasa Super Premium do pewnych standardów zobowiązuje i w tym momencie tak naprawdę nie istotne jest to kto klasyfikuje ,tylko jakie musi karma spełniać warunki ,aby mogła mieć nazwę klasyfikacji Super Premium ?[/quote]Sawo, ale przecież ty sama nie wiesz, jakie są to warunki :lol:
  3. [quote name='ika07']ASHER Acana jest bytówką ,nie kamą weterynaryjną, więc nie leczy jedynie pomaga zapobiegać[/quote]Toteż ja nie porównuję składów z LECZNICZĄ dawką Arthroflexu, tylko z PROFILAKTYCZNĄ własnie. Acana Adult Large ma za mało glukozaminy, by miało to jakiekolwiek znaczenie dla psiej chrząstki. [quote name='ika07']a zwyrodnienie stawu to poważna sprawa i "czarami" się go nie wyleczy.[/quote]Zwyrodnienie stawu to taka paskudna chorba, którą własnie tylko czarami (takimi prawdziwymi :wink: ) mozna wyleczyć :wink: Medycyna (konwencjonalna i niekonwencjonalna) nie zna na to lekarstwa, można jedynie próbowac spowolnić procesy zwyrodnieniowe. [quote name='ika07']Co do czarciego pazura to leczyłam nim zmiany nowotworowe, mojej starej suni i trudno powiedzieć ,że to jet specyfik na stawy- to homeopatia,jednym pomaga innym nie w zależności od nastawienia.Pozdrawiam :)[/quote]To nie jest homeopatia tylko ziołolecznictwo :wink: Przynajmniej w odniesieniu do stawów. Ja podaję Sabinie Reumaphyt: [quote]Wyciąg z korzenia harpagophytum zawiera glikozydy irydoidowe, zwłaszcza harpagozyd, harpagid oraz prokumbid, które odpowiedzialne są za działanie przeciwzapalne i słabo przeciwbólowe. Przyjmowanie wyciągu powoduje zmniejszenie dolegliwości bólowych w chorobach zwyrodnieniowych stawów. Zawarte w preparacie związki goryczowe powodują pobudzenie wydalania soków trawiennych i żółci.[/quote]
  4. Ekhm... [b]Wyżłuniu[/b], usuń cookies (Narzedzia - są w pasku prawie na samej górze strony ---> Opcje internetowe ---> Usuń pliki cookie). I może jeszcze włącz i wyłącz komputer po usunięciu tych cookies. I spróbuj sie ponownie zalogowac na stary nick :wink:
  5. [quote name='Alicjarydzewska'][quote name='asher'][quote name='Alicjarydzewska'][quote name='asher'][quote name='Ka-ka']z taką mina i postawą-pełną godności i powagi, to nic, tylko....LEON NA PREZYDENTA :D:D:D[/quote]Eeeee :roll: W moherowym berecie nie byłoby mu do twarzy :roll:[/quote]to mu damy czapkie uszankie :lol: :lol: :lol:[/quote]I kaczy dziób do kompletu 8)[/quote]no można by jeszcze płetwy dołożyć :wink:[/quote]I płytę z przebojem "Kaczuszki"!!!
  6. Ozzego i Wektora się nie wyparło :cry: Tylko boorków :bigcry:
  7. Mnie się podoba :wink:
  8. [quote name='Alicjarydzewska'][quote name='asher'][quote name='Ka-ka']z taką mina i postawą-pełną godności i powagi, to nic, tylko....LEON NA PREZYDENTA :D:D:D[/quote]Eeeee :roll: W moherowym berecie nie byłoby mu do twarzy :roll:[/quote]to mu damy czapkie uszankie :lol: :lol: :lol:[/quote]I kaczy dziób do kompletu 8)
  9. Dzięki wam kochane Mikołaje :buzi: A Babicło sie boorków wyparła chyba, żadnego prezencika :( [size=1]Nie, żebym była namolna...[/size] :evilbat:
  10. [quote name='Ka-ka']z taką mina i postawą-pełną godności i powagi, to nic, tylko....LEON NA PREZYDENTA :D:D:D[/quote]Eeeee :roll: W moherowym berecie nie byłoby mu do twarzy :roll:
  11. [quote name='kwiatuszek']Oj, apetyt to ona ma wielki, staramy się jej nie przekarmiać, ale mam wrażenie, że ona ciągle głodna jest. Czy to normalne?[/quote]U szczeniaka jak najbardziej, te małe odkurzacze, jeszcze nie potrafia kontrolowac apetytu :lol: Koniecznie musicie kontrolować to za nią! :wink: [quote name='kwiatuszek']Mam jeszcze pytanie przyszłościowe. Czy na pierwszym dłuższym spacerze (mam na myśli łąkę i jezioro, które jest w pobliżu), mogę ją spuścić ze smyczy, czy warto się jakoś zabezpieczyć, żeby pies nie uciekł? Grofa reaguje na swoje imię w domu i przybiega, ale nie mam pewności jak to będzie na dużej przestrzeni. :( zastanawiałam się nad linką treningową, czy coś takiego, żeby piesek sobie pobiegał, ale żebym ja nie umarła ze strachu, że gdzieś pobiegnie? Jak myślicie?[/quote]Najpierw poćwiczcie przywołanie na dworze. Linka to świetny pomysł! Warunki domowe Grofa już dobrze zna, nic nie jest dla niej nowością, a na zewnątrz będzie tyyyyle ciekawych rzeczy do obejrzenia, sprawdzenia, powąchania... Tam wszystko będzie dla niej nowe, intrygujące. Musicie ją nauczyć, że sposród tych wszystkich interesujących rzeczy to wy jesteście najciekawsi i opłaca się do was wracać :wink:
  12. Uwielbiam, jak psy mają głupawkę :lol: Uśmiałam sie do łez z latającego jak z pieprzem Pagajka :angel: :lol: A te wymioty... może własnie podawanie malutkich porcji to jakis sposób? Częściej, ale mniej? Trzymajcie się dzielnie! :buzi:
  13. [quote name='Ka-ka']tylko wszyscy strasza, że z praca z domowymi zwierzakami coraz trudniej :oops: [/quote]Zawsze możesz leczyc konie 8)
  14. [quote][img]http://img210.imageshack.us/img210/3821/dscf3635c6pe.jpg[/img][/quote]Jaaaki słodki cielaczek :angel: [b]Alu[/b], nie stresuj sie tak, bo stres skraca życie :wink: Chlapnij se koniaczku, mnie to zawsze dobrze robi na nerwy. Ozzy może mieć po prostu niestrawnośc, albo jakiś nieżyt jelita. Czy rozważaliście z wetem podawanie mu Nifuroksazydu? To dość łagodny antyseptyk jelitowy, a działa na wiele paskudztw, m. in. na salmonellę, a to tez może być przyczyna (kiedy Ozzy jadł to surowe żołtko? :wink: ) ps. doszła Purina. BEZ PUSZKI :evil: :x :evil: Zamiast puszki dali mi 3 kg karmy ekstra, ale na huk mi dodatkowa karma :roll: Jutro mają to wymienić...
  15. [quote name='ika07'][quote name='Agnes']a jest jej dosc w karmie? :o ja w roznych zrodlach slyszalam co innego :roll: I jeszcze jedno - jesli podajemy np arthoflex to niczym nie zaszkodzimy psu - nawet jak podajemy karme dla ras duzych.[/quote] Jakich żródłach????Jeśli karma jest dobrze zbilansowana to nie ma potrzeby posiłkowania się lekami.Mam dużego psa , wygląda świetnie ,a na wystawach budzi powszechny zachwyt poparty medalami :D[/quote][b]Ika,[/b] ja ilość chndroityny i glukozaminy przyrównuje do profilaktycznej dawki Arthroflexu. Czyli stosując tę miarę powinno to być dziennie: 300 mg siarczanu glukozaminy, 120 mg chondroityny. Dodatkowo Arthroflex zawiera wyciąg z hakorośli rozesłanej (czarci pazur) - 0, 25 ml w dawce profilaktycznej, witaminę C 25 mg i mangan 1, 25 mg. I tak np. Acana Adult Large zawiera 250mg/kg glukozaminy i 140mg/kg chondoityny. Moje psy jedzą dziennie ok. 400 g karmy. Wynika z tego, że w Acanie nie ma wytarczającej ilości tych składników. Zwłaszcza glukozaminy jest śladowa ilość... Manganu wystarcza, witaminy C nie potrafię przeliczyć, a hakorośli nie ma wcale. Więc nawet karmiąc ta karmą muszę im dodatki na stawy podawać. Zwłaszcza suce, która ma zwyrodnienie prawego stawu łokciowego. I tak jest w przypadku większości karm.
  16. Już dostałam 8) :lol:
  17. [quote name='PIKA'][quote name='asher'][quote name='LAZY']W zasadzie to chyba mozna cyknac najpierw fotki stawom kolanowym, ale to nie sa stawy kolanowe...tylko nadgarstkowe?[/quote]Łokciowe :wink: [/quote] :lol: To ja chyba cos pokręcilam z ludźmi, a Lazy za mną A tak w ogóle to gdzie pies ma kolana? :o[/quote]Na pewno nie w przednich łapach :lol:
  18. [quote name='Alicjarydzewska']Ale tan Mikołaj gna :o , jeszcze prezenty pogubi :-? :lol: [/img][/quote]On juz chyba nie ma czego gubić, popatrz na jego nos! Ochlapus jeden :roll: :lol:
  19. [quote name='Alicjarydzewska'][quote name='asher']Ala oszalała. Zbanują ją za spamowanie :lol:[/quote]ja dzielę prezenty :-?[/quote]Tylko czy Admin to zrozumie? Może jemu też coś wydziel, żeby go w razie czego udobruchać? :lol:
  20. Małgosiu, psu nie trzeba regularnie czyścić gruczołów, a nawet się nie powinno - jeśli nie ma z nimi problemów. Normalnie pies sam je sobie oczyszcza, jak kupke robi. W tym oczyszczaniu pomaga np. lekkie zatwardzenie, więc od czasu do czasu można psu taką przyjemność zafundowac :wink: Jak się je bez potrzeby regularnie czyści, to można psu bardziej zaszkodzić, niz pomóc. Więc jesli Bajan nie ma problemów z gruczolami, to niczego nie zaniedbujesz :D Jak Bugajski był młody to tez trzeba było mu regularnie czyścić gruczoły, a od kilku lat radzi sobie z tym sam. Ale na wszelki wypadek, raz w roku przy okazji szczepień prosze weterynarza, żeby zerknął boorkom w tyłeczek :wink:
  21. [quote name='Maga100']Asher, koniecznie zmień tytuł swojej galerii :lol: Na "Usterki i zmiany na dogo" :wink:[/quote]I pipkowanie :lol: [b]Alu,[/b] hej, hej [img]http://www.gify.biz/gify%20%20postacie/gify-swiety%20mikolaj/noel0034.gif[/img] [b]Babicło[/b], ja niesmiało przypominam, że ty coś o prezentach wspominałaś? Gdzież one? :icon_roc:
  22. Alu, a on nie ma przypadkiem zatwardzenia? Jak Boogajski ma zatwardzenie, to przy robieniu koopki tak żałośnie zawodzi i wyje, że ludzie z okien wyglądają, żeby sprawdzic kto psa katuje :oops: Histeryk jeden :roll:
  23. [quote name='LAZY']W zasadzie to chyba mozna cyknac najpierw fotki stawom kolanowym, ale to nie sa stawy kolanowe...tylko nadgarstkowe?[/quote]Łokciowe :wink: [quote name='LAZY']Poza tym to podobno biodra moga obciazac przednei łapy, wiec nawet jak sa zwyrodneinia na przednich łapach to przyczyna moga byc biodra. To bardzo dobry ortopeda. I po 2 godiznkach idizemy do domku, wiec chyba sie tylko zwiotczymy :wink:[/quote]Jeśli tak, to sie nie zastanawiaj, tylko prześwietlaj. Może ja Sabinę też prześwietlę przy okazji usuwanie tego ostatniego malego guzka... :hmmmm:
  24. A masz kalosze? Wiesz jakie na łąkach wilanowskich jest teraz błoto? Ja mam więc możemy iść na łąki :wink: A konik rozbrykany bardzo, może jednak Aza się przełamie i z nim pobryka?
  25. Ala oszalała. Zbanują ją za spamowanie :lol:
×
×
  • Create New...