-
Posts
6875 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by asher
-
Słodka kulka :loveu: I małer sprostowanie [quote name='asher']dorzucić jakiś preparat mineralno wapniowyMiałam na myśli preparat mineralno - witaminowy oczywiście
-
Jesoo, kabelek :smhair2: A gdzie się takowy kupuje? I czy w sklepie będą wiedzieli jaki to kabelek, czy ja to muszę wiedzieć? :Help_2:
-
[quote name='Pagaj'][quote name='zadziorny']Mam coś dla "miłośników" toruńskiej rozgłośni: "JAK WYKOŃCZYĆ RADIO MARYJA: 1. W urzędach pocztowych znajdują się specjalne druki o następującej treści: Cel Radio Maryja Dar dla Radia Maryja w Toruniu Bank Pocztowy SA pierwszy oddział w Toruniu 131263-61580-27006-100-0/0 2. 2. Wypełniamy druk i wysyłamy na rzecz Radia Maryja 1 grosz. W urzędzie mogą nie chcieć przyjąć jednego grosza, ale wtedy trzeba się kłócić, bo pocztowcy nie mają prawa odmówić przyjęcia naszego wsparcia na rzecz naszej ulubionej stacji. 3. Za nami staje nasz kolega i też wpłaca 1 grosz. Uwaga: nie płacimy nic za przekaz, ponieważ płaci za niego odbiorca - taka jest umowa radia z pocztą. 4. Za nim staje nasz trzeci kolega i również wpłaca grosz. 5. Następnie znowu my wpłacamy 1 grosz i tak w kółko. 6. Wysyłam w sumie 120 groszy, trzy razy (w sumie 360 groszy, czyli 3,6 PLN). 7. Operacja ma sens. Za każdy z przekazów Radio Maryja płaci poczcie opłatę pocztową (ok. 3,6 zł). 3,6 x 360 to 1296 zł opłaty pocztowej zapłaconej przez radio. 8. 1296 zł odjąć wpłacone przez nas 3,6 zł daje 1292,4 zł ujemnego wsparcia dla rozgłośni. 9. Wpłacać pieniądze na rzecz radia mogą również niewierzący." [/quote] Stare (czytałam to dwa lata temu) i nie działa. Minimalna wpłata to 5 zł.[/quote]No to mnie załamałaś :cry: :cry: :cry: Impreza była suuuper, ale barek nienaruszony, bo sie ojciec przezornie zabezpieczył - knajpę wynajął :evilbat: Może nawet jakieś zdjęcia będą, jak rodzinka przyśle to, co napstrykała 8) A ja się dorobiłam komórki z aparatem, tylko niech mi kto mądry powie, jak to sie robi, żeby zdjęcia z telefonu wrzucić do komptera? :hmmmm:
-
Maciek, naprawde nie szkoda ci pieniędzy na Pedigree? :o Przecież jak spojrzeć na skład, to naprawde jest droga karma - "trociny" z odrobiną piór z kurczaka za tę cenę?! :o A czy psom służy... Tu tez bym polemizowała... Nie lepiej po prpstu kupić kurczaka, dodac ryż, warzywa (moga być surowe, byle drobno rozpaćkane), dorzucić jakiś preparat mineralno wapniowy... Micha, że palce lizać :wink:
-
Ale sobie od was baboki odpoczęłam :fadein: :wink: [b]Haniu[/b], foty jak zwykle śliczne, tylko ty przestań już tę moja kukiełkę w zęba kłuć, bo niedługo jajo zniosę!!! Boli jak nie wiem co! :evil: A RM i tak nie będę odbierać, więc zajmij się czyms bardziej konstruktywnym :evilbat:
-
[b]moon_light[/b], a nie była to przypadkiem nowelizacja Ustawy o Ochronie Zwierząt? Tam był własnie zapis, że psy z listy ras uznanych za agresywne, oraz psy w typie tych ras będą musiały obowiązkowo na smyczy i w kagańcach chodzić - w całej Polsce. Ta nowelizacja w końcu nie weszła w życie, udupił ją Kwasniewski, a sejm nie zdążył prezydenckego weta odrzucić :wink:
-
[quote name='saJo']purina i arion to dobre karmyNo, ja bym polemizowała... :roll: Purina Dog Chow jest mniej więcej jakości marketowej karmy Pedigree... Purina Dog Chow Junior Large Breed Składniki: Zboża (min 4 procent ryżu), mieso i produkty pochodzenia zwierzęcego (min, 4 proc. kurczaka), produkty pochodzenia roślinnego (min. 0,5 proc. pulpy buraczanej), ekstrakty buiałek roślinnych, oleje i tłuszcze, minerały, warzywa (min. 0,5 procent cykorii). Dane z tej strony Jednym słowem: syf. W składzie jest wymienionych 9 procent składników. A pozostałe 91 procent? Przy czym w tych wymienionych 9 procentach znajdują się "produkty pochodzenia zwierzęcego", a więc pióra, pazurki i tak dalej. Obawiam sie, że pozostałe dwie karmy sa niewiele - o ile w ogóle - lepsze. Mnie by było szkoda kasy. Maciek15, skoro nie dysponujesz funduszami na lepszą karmę, to nie wydawaj pieniędzy na smieci, tylko po prostu suni gotuj. Zerknij do działu "Żywienie", znajdziesz tam wiele porad i podpowiedzi. Wydaje mi się, że i o Arionie i o Cibau są topiki, poszukaj ich. Pamiętaj jednak, żeby nie kierowac się tylko opinią innych o karmie, ale osobiscie przeanalizować skład :wink:
-
[quote name='moon_light']Czytalam przepisy o psach w Warszawie, i niestety jest tam wzmianka w stylu "a w kagancu i smyczy, psy raz agresywnych, i mieszance tych ras"[/quote]Gdzie konkretnie jest ta wzmianka??? :o Mam własnie przed sobą [i]"Uchwałę Nr XXXIII/756/2004 Rady miasta stołecznego Warszawy z dnia 8 lipca 2004 roku w sprawie szczegółowych zasad utrzymania czystości i porządku oraz określenia wymagań wobec osób utrzymujących zwierzęta domowe w zakresie bezpieczeństwa i czystości w miejscach publicznych na terenie m.st. Warszawy"[/i], a konkretnie [i]"Załącznik do uchwały Nr XXXIII/756/2004 Rady m.st. Warszawy z dnia 8 lipca 2004 r. Szczegółowe zasady utrzymania czystości i porządku oraz wymagania wobec osób utrzymujących zwierzęta domowe w zakresie bezpieczeństwa i czystości w miejscach publicznych na terenie miasta stołecznego Warszawy"[/i] i nie ma tu [u]ani słowa[/u] o rasach agresywnych i ich mieszańcach :o Możesz mi podac nzawę aktu prawnego w którym wyczytałas o tych rasach agresywnych i ich mieszańcach?
-
[quote name='moon_light']Dzisiaj moj sasiad dostal mandat za prowadzenia ala'pitbulla bez kaganca , ale na smyczy ! Pies ma niecaly rok ...i nie przejawia zadnej! agresji ....do wszystkich pociesznie macha ogonem... [b] i teraz pytanie...[/b] czy wg tego co napisal ASHER...,moj sasiad moze wywalic mandat?[/quote]Bez względu na to, co napisałam, sąsiad nie może wywalić mandatu. Jeśli go przyjął, to chyba nie ma wyjścia, musi zapłacić. Mógł go natomiast nie przyjąć, jeśli uważał, że mandat ma byc mu wlepiony niesłusznie. Wtedy sprawa trafiłaby do sądu grodzkiego, gdzie sąsiad musiałby udowodnić, ze ma rację. [quote name='moon_light']jezeli powiedza mu...ze pies jest agresywy, bo pitty naleza do takich psow...to czy usprawiedliwieniem bedzie to, ze on nie jest rodowodowym pittem....tylko bidą ze schroniska[b]??[/b][/quote]To zależy. Generalnie tak. APBT znajdują się na "liście ras agresywnych", podobnie jak np. rottwieler, czy owczarek kaukaski. Jednak w w swietle prawa psa uznaje się za rottweilera, kaukaza, czy APBT tylko wtedy, gdy ma on rodowód. W przeciwnym razie jest zwykłym kundlem, nie ma możliwości udowodnienia, że to pies rasowy (dotyczy to oczywiście wszystkich ras, nie tylko tych z listy. Husky bez rodowodu tez jest w świetle prawa kundlem :wink: ) Ale druga sprawa to taka, jak jest sformułowany zapis w prawie miejscowym. W Warszawie pies nie musi znajdować się na osławionej liście, by była konieczność wyprowadzania go w smyczy i kagańcu i nie każdy pies z listy musi chodzić i w jednym i drugim. Na smyczy i w kagańcu maja chodzic te psy, które faktycznie wykazuja agresję, niezaleznie od tego jakiej sa rasy i czy w ogóle są rasowe. [quote name='moon_light']Wlasnie przestudiowalam przepisy o psach w miescie... i pies nawet ala pitt musi chodzic w kagancu i na smyczy :( szkoda psa.[/quote]Te kwestie reguluja przepisy prawa miejscowego. Czyli w kazdym mieście, czy gminie mogą być one inne. Jak jest w Warszawie - napisałam. Ale np. w Szczecinie wszystkie psy trzeba wyprowadzac na smyczy i w kagańcu, gdzie indziej radni mogli przyjąc kryterium wielkości, np. psy ważące mniej niż 20 kg mogą chodzić bez kagańca, a ważące powyżej 20 kg muszą mieć kaganiec, itd. Jeśli przypadek, który opisujesz miał miejsce w Warszawie, a pies faktycznie nie jest agresywny, to mandat został wlepiony bezprawnie. teraz chyba juz nic nie można zrobić, mandat trzeba zapłacić. Sąsiad moze napisac skargę do przełozonych strażników/policjantów, którzy wlepili mu mandat. Ale tego nie jestem pewna, być może od mandatu mozna się jakos odwołać? :niewiem: A na przyszłość sam się sąsiad doszkoli, bo przepisy reguljące sposób wyprowadzania psów na publicznych terenach powinień znac kazdy własciciel psa. [quote name='Szamanka']Z tego co mi wiadomo psy ras uznawanych za agresywne mają obowiązek chodzić zawsze na smyczy i zawsze w kagańcu. Nie byłabym więc taka pewna czy sasiad rzeczywiście może wyrzucić mandat.. Nawet jeśli to a'la pitbull....[/quote]A skąd ci to wiadomo? Jaki akt prawny reguluje tę kwestię?
-
Pagaj, a po czym ty poznałas, że to wieprzowina była? :o Czyzby to był ryj? :lol:
-
[quote name='weridiana']a moze wkoncu skonczycie mowiac o p.Malgosi za jej plecami :evil: ? a moze epiej bedzie ja sie tu pojawi i przylaczy :evil: blagam admina o zamkniecie watku!!![/quote]Nie bardzo rozumiem... Jeśli chodzi o to, że ktoś "znowu pisze o pani Małgosi za jej plecami", to zrobiła to Draczyn i tego co Draczyn o niej napisała "pani Malgosia" raczej nie miałaby Draczyn za złe. Natomiast dyskusja, która wywiązała się między mna, a Draczyn, oprócz tego, ze odbywa się w temacie dotyczacym hodowli "pani Małgosi", nie ma z "panią Małgosią" żadnego związku. Co więc cię tak zbulwersowało? :roll:
-
[quote name='Alicjarydzewska'][quote name='Agga']Jutro mam zamiar porobic fotencje Sarci. MOze nawet beda spacerkowe zdjęcia. Dalej dostajemy kujki w dupencję. :cry:[/quote]oj biedne te nasze pyski [/quote]Doopki chyba? :hmmmm:
-
[quote name='souris']A ja nie widzę w tym nic dziwnego.[/quote]Ja w sumie też nie. Mam takiego jednego kolegę, który notorycznie wyżera moim boorkom psie ciasteczka :evil: Jak go w gości zapraszam, to musze chowac psie smakołyki, bo tylko okruszki zostają 0X :lol:
-
[quote name='ika07']Myślałam że to jakieś nadzwyczajne zjawisko, kiedy Importer znanej firmy, na moich oczach pożarł lighta, żeby sprawdzić czy nie jest tłusty :o [/quote] Hahaha, to ci dopiero agresywny marketing :lol:
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
asher replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='malawaszka']popsuty samochód[/quote]Olać. Będzie kasa, to się naprawi [quote name='malawaszka']chlapa[/quote]Pokochać [quote name='malawaszka']ból głowy[/quote]Wziąć procha I tym sposobem rozwiązałam wszystkie twoje problemy :fadein: 8)- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Hehe, tak sobie wykoncypowałam, że teraz, jak się Evelina czepi, że fot mało i mi topik zamknie, to będę mogła mówić, że prześladuje mnie za przekonania polityczne :evil_lol:
-
[quote name='dbsst']Hania pewnie robi jakis wywar tajemny pozniej nas nim uraczy i.......................................i juz nie kce wiedziec co sie bedzie dziac[/quote]A ja sie domyślam, przez plomby w zębach będziemy RM odbierać :-? 0X :wink:
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
asher replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='PIKA']O matko Glodza Bolutka :evil: Nie dobra Waszka :nono: :evil: [quote name='malawaszka'] ale za to zobaczcie jakie cudne dostałam od Pysi :angel: [URL=http://www.zippyvideos.com/7403583942581696/collegehumor/][img]http://i1.zvhost.com/1/y/y5kz80z1.jpg[/img][/URL][/quote] Jaki masazyk :lol:[/quote]I to w rytm z jednej z moich najuubieńszych melodii :D Cudo!!!- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
KARTKA dla SABINKI - wróciłabym do CARO i SPÓŁKA,,,,ale żal
asher replied to Sabina1's topic in Foto Blogi
[quote name='tajdzi']oj, wie, wie na pewo :) [/quote]Nie wie :o Któż zacz? -
Tu raczej d razu ostrzeżenia nie dostaniesz, ale mod cie upomni i pewnie przeniesie link do linkowni. Więc może lepiej od razu podaj namiar na to forum własnie tam (linkownia jest na górze, nad tematami w dziale Molosy) :wink:
-
Po pierwsze 90 procent samców na smyczy przejawia zachowania agresywne wobec innych samców :wink: Mój Bugajski bez uwięzi jest wobec innych psów spokojny i opanowany (choć niedotykalski, jakąkolwiek podejmowaną przez innego psa - płeć obojętna - próbę zacieśnienia wzajemnych kontaktów kwituje warczeniem, bez pokazywania kłów, ot, burczy sobie ostrzegawczo). Na smyczy natomiast zachowuje sie jak nieopanowany nerwus, niewiele trzeba, żeby doszło do awantury. Ale (i to jest po drugie :wink: ) smycz wystarcza mi w takich momentach do kontroli nad psem. Nawet, jeśli prowadzę oba psy na raz (uzywam jednej smyczy z dwoma karabińczykami), to tfu odpukać - radzę sobie. Choć Sabina to z kolei awanturnica, na szczęście na smyczy zachowuje się spokojniej, niz bez. A malutkie nie są :wink: Ale luzem bez kagańca biegają baaardzo rzadko. Zwłaszcza Sabina :roll:
-
Kurcze, a może to jakaś grypa żołądkowa? :( Biedny Ozulec :(
- 78403 replies
-
[quote name='zadziorny']Widzę, że włożyłem kij w mrowisko :o :roll: 8) :lol:[/quote]No chyba cię to nie martwi? Pomyśl co będzie, jak każdy dogomaniak grosza wyśle i namówi na to rodzinę i przyjaciół :evilbat: :lol:
-
KARTKA dla SABINKI - wróciłabym do CARO i SPÓŁKA,,,,ale żal
asher replied to Sabina1's topic in Foto Blogi
[quote name='Sabina1'][b]Asherkowi[/b] (nie otwiera mi sie Twój obrazek)[/quote]Też mi się nie otwiera :evil: No to jeszcze raz :wink: [size=6][color=orange][b]Sabinko,[/b][/color][/size] [URL=http://imageshack.us][img]http://img166.imageshack.us/img166/7083/49ot.gif[/img][/URL] -
[quote name='Agga'][b]asher[/b] chyba nie ma innego wyjscia.[/quote]Ja uważam, że sterylizacja to bardzo dobre wyjście :wink: