Jump to content
Dogomania

asher

Members
  • Posts

    6875
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by asher

  1. [quote name='Alka']Leon może być dumny z takiej teściowej :D[/quote]Aleee wazelinaaa 8) :lol:
  2. [quote name='HankaRupczewska'][quote name='asher'] A jak dzisiejszy humorek? :buzi:[/quote] [b]Asiu - tak jak wczoraj. [/b] :roll:[/quote]Ojojoj :roll: No za poprawę :drinking: :drinking: :drinking: U mnie tez kiepawo, chyba sobie piwko łykne, takie niewirtualne :roll:
  3. [quote name='mmbbaj'][quote name='asher'] Małgosiu, bardzo, bardzo się cieszę, że masz aparat :( Naprawdę :cry: :cry: :cry:[/quote] [b]No widzę![/b] :evilbat: :lol: :lol: :lol:[/quote]Cała moja nadzieja w Bajanie :evilbat: :evilbat: :evilbat:
  4. O nieeeeeeeeeeee!!!! Zostałam sama jedna bezcyfrówkowa!!!!!!!!!!! :placz: :placz: :placz: Małgosiu, bardzo, bardzo się cieszę, że masz aparat :( Naprawdę :cry: :cry: :cry:
  5. [quote name='HankaRupczewska'][b][color=red]Alu [/color][/b] - [b]nawet gdyby mi dawały tę nagrodę - to ja ją CZNIAM [/b] :eviltong: :eviltong: :eviltong:[/quote]Nagrodę ci dały. Ale jak nie, to nie :cry: :cry: :cry: Alu, Nokia 6020 :roll:
  6. Ten cholerny kabelek kosztuje w Plusie... 198 zł :shock: :shock: :shock: Jesooo, kto to tam kupuje??? :o [b]Haniu[/b], skoro wiedziałaś, to chyba koniecznie [b]tżeba[/b] i Ciebie wynagrodzic wycieczką, co? 8) A jak dzisiejszy humorek? :buzi:
  7. [quote name='an3czka']obroze uwazam za ostatecznosc. co do samej metody mam swoje zdanie wytworzone pod wplywem opinii szkoleniowcow, pod okiem ktorych cwiczylam z psem i nie uwazam, zeby to byla metoda jak kazda inna[/quote] Dla mnie obroża elektroniczna jest jak każda inna awersja w szkoleniu. Mechanizmem działania w zasadzie niczym nie różni się od kolczatki, tyle, że umożliwia działanie na odległość, podobnie jak np. rzut łańcuszkiem. Tyle, że tak o. e., jak i łańcuszek służą do uczenia, a właściwie oduczania innych rzeczy, niz kolczatka, czy dławik. [quote name='an3czka'][quote name='Greven']Zadziałać obrożą mógłbym widząc, co pies zamierza. A gdy ja go widzę, to pies nic nie zamierza, bo wie, że ja wiem...[/quote] i wszystko jasne. nawet jest psu przywali sie impulsem, to nie bedzie pewnosci, ze podczas nieobecnosci Grevena nie dobierze sie do kota nie?[/quote]Zawsze można zainscenizowac taka sytuację, że pies nie będzie świadom obecności Grevena :wink: [b]Greven[/b], ale An3czka ma ogólnie rację :wink: obrożę elektroniczną trzeba umiec stosować. Żeby się oprzypadkiem nie okazało, że zamiast oduczenia psa ganiania za kotem nauczyłeś go na przykład wręcz nienawiści do kotów :wink:
  8. Pewnie, ze lepiej. Ale jakos nie sądze, żeby Greven od razu jutro leciał zakupic obrożę elektroniczną :wink: A pozwoliłam sobie zareagowacna twój post dletego, że w przeciwieństwie do ciebie nie uwazam obroży elektronicznej za narzędzie tortur :wink:
  9. Ja nie wiem, ale ponawiam propozycje założenia tematu na weterynarii. Tam na pewno ktoś ci odpowie. Generalnie wieksza tendencje do ropomacicza mają własnie starsze suczki, ale i u mlodych sie zdarza.
  10. Nie mniej jednak ryzyko istnieje i ja w takich okolicznościach wolałabym od razu wysterylizowac zdrową suczkę, niż musieć potem sterylizować suczke chorą. Sterylizacja przy ropomaciczu to powazniejszy, niz normalnie zabieg, organizm jest osłabiony choroba, wieksze jest ryzyko powikłań (zapalenie otrzewnej na przykład, jeśli ropa z macicy wydostanie sie do jamy brzusznej...). [b]Quetzalcoatl[/b] to nie wiek jest przeciwskazaniem do operacji, tylko kondycja suczki. Na pwno zminimalizujesz ryzyko narkozy, jeśli przed zabiegiem dokładnie suczke przebadasz: badania krwi (morfologia, biochemia), plus badanie kardiologiczne.
  11. [quote name='an3czka']no i jeszcze obroza elektryczna zostaje![/quote]Własnie. Zostaje. Jesli chodzi o agresję mająca podłoże w zachowaniach łowczych, to pozytywnymi metodami niewiele sie niestety zdziała. Jasne, można próbowac klikac, ale ja mając na szali życie swoich kotów wolałabym nie ryzykować i uzyłabym tego barbarzyńskiwgo w twoim mniemaniu wynalazku. Dla mnie mniej barbarzyńskie byłoby założenie psu obroży elektronicznej, niż pozwolenie mu na zeżarcie któregos kota... :roll:
  12. [quote name='Maga100'][quote name='asher'][quote name='Alicjarydzewska']:o czyżby więzienie :-?[/quote] :klacz: :klacz: :klacz: [/quote] nie mogę oprzeć się wrażeniu, że warszawskie osiedla wyglądają identycznie :-?[/quote]Brzydsze są 8) To najnowoczesniejsze więzienie w Polsce 8)
  13. [quote name='Maga100'][b][size=6]on z tym czymś śpi w paszczy :-? Otworzył oczy, dopiero, gdy się zblizyłam z aparatem 8) [/size] [img]http://i34.photobucket.com/albums/d123/Maga200/XII-12-15-2.jpg[/img] [img]http://i34.photobucket.com/albums/d123/Maga200/XII-12-15-3.jpg[/img] [img]http://i34.photobucket.com/albums/d123/Maga200/XII-12-15-5.jpg[/img][/b][/quote]To chyba namiastka Saby :cunao: Leon najwyraźniej czuje się taki samotny, nie ma się do kogo przytulić, jak śpi... :cry:
  14. [quote name='aga1215'][quote name='HankaRupczewska'][quote name='aga1215'] a odkąd mam maszynę to drożdżowe odchodzi co tydzień :oops: :D[/quote] [b]Ale maszynowe to się NIE LICZY ! [/b] :evilbat:[/quote] Ja je tylko wyrabiam maszynowo :oops: potem własnymi ręcami utaczam w kulki i nadziewami dżemikami albo różą :D najlepsze jest pieczone w wysokim rondlu ułożone piętrowo - gorące jeszcze wyrzuca się na półmisek i wyrywa taką kulę a polewa mleczkiem waniliowym i wsuwa, wsuwa, wsuwa :oops: to buchta - ona MUSI być z różą :D[/quote]Ja nic nie rozumiem :oops: Jak sie te kulki piecze??? Jak to w rondlu? Jak to piętrowo?I co do licha za kulę się wyrywa??? Skąd??? :niewiem: A co do chlebka z maslanką - musi byc pycha. Ja uwielbiam gnioty :eating: [b]Haniu,[/b] ale twoja rodzinka ma dobrzeeeee... Mojej mamie to sie tak nie chce :cry:
  15. [quote][img]http://img465.imageshack.us/img465/4919/b87ua.jpg[/img][/quote]Maluśki piesek z wielka bombką :lol: Bombowe zdjęcie :klacz: [b]Alu[/b], no nareszcie ruszyła galeria Ozulca. Bo juz miałam pisac, że chyba niepotrzebnie ten debet na Debeta sobie robiłaś :evilbat:
  16. [quote name='Alicjarydzewska']:o czyżby więzienie :-?[/quote] :klacz: :klacz: :klacz: Wygrała Pani weekendową wycieczkę do Warszawy połączoną ze zwiedzaniem Fortów Bema!!! :klacz: * [size=1]* przejazd na koszt własny. Organizator zapewnia wikt i opierunek na miejscu, liczne atrakcje oraz swe urocze towarzystwo[/size] :evil_lol:
  17. A Boogie, jak to Boogie, zawsze sobie znajdzie coś do roboty. Na przykład pełne napięcia oczekiwanie na przemarsz smiertelnego wroga za naszym ogrodzeniem :evilbat: [URL=http://imageshack.us][img]http://img312.imageshack.us/img312/1646/mobraz0626xq.jpg[/img][/URL] [size=2]ps. zwróccie uwagę na "sliczną" kwiatowa rabatke na drugim planie[/size] :evil_lol: [URL=http://imageshack.us][img]http://img312.imageshack.us/img312/1648/mobraz0946uk.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img312.imageshack.us/img312/7185/mobraz0957my.jpg[/img][/URL] Wróg mieszka dwa domy dalej, jest długowłosym owczarkiem niemieckim i stał sie śmiertelnym wrogiem, odkąd się na Bugajskiego rzucił bez powodu :evil: Sąsiedzi zazwyczaj wychodzą z nim na spacer mniej więcej o tej samej porze i Boogie juz ok. pół godziny wczesniej idzie pilnowac, żeby przypadkiem nie przegapić tego ważnego punktu dnia i sie z nim wściekle wzdłuz płota poganiać :evilbat: Najgorsze jest to, że na spacery chodzimy w to samo miejsce :roll: Nie daj boze, żebyśmy się z sąsiadami na siebie natknęli, byłoby pewnie po Boogim :( A spacerki radomskie odbywamy w pobliżu takiego oto uroczego obiektu. Kto wie, co to? :wink: [URL=http://imageshack.us][img]http://img289.imageshack.us/img289/9980/wizienieradom9ld.jpg[/img][/URL]
  18. O matko, Gieziu, coś ty se chłopie na łeb wsadził??? :o A boorki schną :evilbat: Leje u nas przeokrutnie :( Wklejam zdjęcia ostatki przedpotopowych zdjęć, coby mi topiku nie zamknęli... Jak juz były to wybaczcie, zapomniałam które juz wklejałam, a które nie... :oops: [b]Po spacerku...[/b] [URL=http://imageshack.us][img]http://img321.imageshack.us/img321/4056/mobraz0641rl.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img321.imageshack.us/img321/4459/mobraz0688xm.jpg[/img][/URL] [b]... oczka mi sie kleją...[/b] [URL=http://imageshack.us][img]http://img321.imageshack.us/img321/2599/mobraz0585hu.jpg[/img][/URL] [b]... ale nie dadzą psu pokimać w spokoju...[/b] :-? [URL=http://imageshack.us][img]http://img321.imageshack.us/img321/8898/mobraz0708ft.jpg[/img][/URL] [b]... jakbym była niewystarczająco śliczna...[/b] :evil: [URL=http://imageshack.us][img]http://img321.imageshack.us/img321/3161/mobraz0712or.jpg[/img][/URL] [b]... i jakby faktycznie MUSIELI akurat teraz mnie czesać [/b] 0X [URL=http://imageshack.us][img]http://img321.imageshack.us/img321/4734/mobraz0734nf.jpg[/img][/URL] :eviltong: [URL=http://imageshack.us][img]http://img321.imageshack.us/img321/134/mobraz0743gy.jpg[/img][/URL] [b]Poudaję, że stróżuję, może dadzą mi święty spokój?[/b] :roll: [URL=http://imageshack.us][img]http://img321.imageshack.us/img321/8369/mobraz0695wp.jpg[/img][/URL] [b]Nie dali... Ratunkuuuu... Jedyne wyjście, to schowanie głowy w piasek. Zawsze działa[/b] [URL=http://imageshack.us][img]http://img321.imageshack.us/img321/79/mobraz0932af.jpg[/img][/URL]
  19. [quote name='HankaRupczewska']:-? :-? :-? [quote name='Sabina1']Nie rozumiem zdziwienia, to bardzo starsza osoba była. :([/quote][/quote] :cunao: :cunao: :cunao: Haniu, czemu ty wszystko tak osobiście odbierasz? :lol:
  20. Co ma Giezio na łbie - nie moja rzecz. Ale Mani, jako damie bardziej pasowałby kapelusz... :-?
  21. [quote name='Ka-ka']ale fakt-łeb, zwłaszcza wyposazony w kaganiec, to broń powalająca......[/quote]Oj tak, coś o tym wiemy :lol: [b]Ka-ka[/b], a widziała takie kagańce? [img]http://www.gappay.cz/katalog/nahubky01.jpg[/img] To kagańce [url=http://www.gappay.cz/]Gappaya[/url] Mówiłam ci o bardzo podobnych, tez czeskich, kształt prawie identyczny mają, tyle, że metal jest pokryty specjalną powłoczką.
  22. O boziu, boziu, boziu rozpłynęłam sięęęęę :iloveyou: Prześliczne piesiaczki maślaczki :angel: Niech zdrowo rosną :drinking:
  23. Może napisz o tym na Weterynarii. Tam dużo więcej osób wchodzi.
  24. [quote name='Gosia_i_Luka']asher, oo to bardzo ciekawe. :wink: Mogłabyś podać jakieś przykłady tych ON trudniejszych w szkoleniu od AT? I jakie AT miałaś okazję obserwować w porównaniu z ON?[/quote]Przykładów to ci nie podam, ale mogę wyjaśnić, czemu napisałam to, co napisałam. [quote name='Gosia_i_Luka']ON to dla laika pies inteligentny, zrównoważony, MĄDRY (z urodzenia :roll: ), piękny, tylko pisać nie umie... Kto mi pokaże takiego wzorcowego ONa? Bo jak na razie znałam tylko jedną taką sukę - bez rodowodu, dawno nie żyjącą... Obecnie jedynym psem, obok którego obawiam się przejść na ulicy, jest ON... :roll:[/quote]Własnie dlatego :wink:
  25. [quote name='Berek']"ON to wg mnie "pójście na łatwiznę". " Oj, Gosia, Gosia... :) A popatrz na zawody posluszeństwa: ile na nich widać smętnych, ćwiczących bez kontaktu, ON-ów! :cry: Może i pójscie na łatwiznę - ale jak nawet to łatwo skopsać! :D[/quote]ON to pójście na łatwiznę? :o W czasach Szarika może i tak. Ale patrząc na dzisiejsze ON, praca z AT jest bułką z masłem w porównaniu do pracy z ON :evilbat: :wink:
×
×
  • Create New...