Jump to content
Dogomania

PIKA

Members
  • Posts

    6182
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by PIKA

  1. Zaraz ja tu czegos nie rozumiem Dla mnie wybory Miss i ocena psa to dwie rózne rzeczy [quote name='adda'] A wracając do tematu, to są to wybory najpiękniejszych psów, zresztą sama mam mieszane uczucia co do tej kwestii.[/quote] Adda racja, tylko, że przede wszystkim ma to być pies nie piękny bo ze wszystkimi zębami, ale jak najbardziej idealny z wzorcem po to aby mógl być rozmnożony i wydać na świat dobre psy w danej rasie , więc dlaczego pies super eksterierowy ma przegrać z jakimś innym psem citkę odbiegającym od wzorca, tylko dlatego, ze ktos mu przylutował i wybił zęba ? Przecież „urazu”mechanicznego” nie przeniesie genetycznie na potomstwo, a np. „siodło” na plecach na przykład możemy [b]Fuka[/b] a uważasz, że to jest fair w stosunku do suczki Twoich znajomych? Jak jest super eksterierowa, to championatu nie zrobi bo ma wybitego zęba, za to na jej miejsce championat zrobi, suka ktora ma wszytskie zeby, ale jakąs wade w ekstrierze ? :roll: :wink:
  2. [quote name='meg_17']Z kagańcem moge się zgodzić ale mój pies nie może brać udziału w szkoleniu choć bardzo bym chciała ponieważ nie ma rodowodu!! :([/quote] :o a kto Ci takich głupot naopowiadał? :o Ja mam klinicznego mieszańca z mieszańców i PT skończylismy z dobrym skutkiem ponad 4 lata temu 8) [quote name='Gucio']Po pierwsze-Twój pies rasowym nie jest-sama piszesz że nie ma rodowodu... :roll: Przykro mi :-?[/quote] Gucia ja nie rozumiem :roll: Podejrzewam, ze meg17 tez nie, bo nigdzie nie napisala, ze ma rasowego psa :roll:
  3. [quote name='Gucio'] A zanim go wykastruje czy wychodzic w kolczatce? Przyduszanie łańcuszkiem podsyca jego agresje.[/quote] Kolczatka Ci nie pomoże, będzie na niego działać identycznie (albo i gorzej ) . [quote name='Gucio'] Kagaca nie nosi-nie nawidzi i nie ma sposobu nauczenia no hcuba ze sobie łapska o niego powyrywa. .[/quote] No i co z tego? ja wielu rzeczy nie lubię a musze nosić albo robic :wink: Łapska se będzie „wyrywal” przez 1 dzień, dwa potem mu przejdzie :wink: [quote name='Gucio'] a potem taki jeden licealista spuścił na mnie i koleżanke mieszańca doga :( tamta zaczeła rąbac Sajlora w doope a temu już normalnie mało wary sie w druga strone nie wywiną. .[/quote] A tu wcale mu się nie dziwię, tez bym się wkurzyła :wink: Sorki Gucia, że Ci tak powiem, ale ten pies ma Cie generalnie w doopie i ani sam fakt posiadania kolczatki, ani kagańca tego nie zmieni. Jak będzie chciał pociągnąć to pociągnie, jak będzie chciał zaatakować to zaatakuje Jak z nim wychodzisz to nie zabieraj z nim innego psa do pary. Jak on reaguje na Twoje komendy? Zna jakieś? Bo to ważne przy pracy z nim a jak widzę sporo Cie jej czeka, bo kastracja sama w sobie tez nie wychowa Ci psa :wink: Acha, czy Tośka, moze jest przed/po cieczce? Bo jesli to się stalo nagle, (chociaz nic się nagle nie dzieje z reguly) to ten wariat bronil jej dziewictwa :lol:
  4. [quote name='Katerinas'] Saba ... :roll: Nim do niej doszłam, to z ogona został kikucik... Ona pochłania takie rzeczy :lol: ...[/quote] Może następnym razem zacznij robić takie zdjęcia od niej :lol:
  5. Ale smaczne bułyyy :eating: Kiedy Wy znajdujecie czas na robienie takich rzeczy? :niewiem:
  6. A na pewno widzieliście zmiję, czy to byl zaskroniec? Te dwa zyjatka bardzo latwo mozna pomylic :wink:
  7. a ja sobie zrobilam nową :angel: lepsza niz tamta :wink: Wkleje tutaj bo musze to jutro w pracy wydrukowac :oops: [img]http://img237.echo.cx/img237/2443/wizytowka235pd.jpg[/img] Ja bedę w Lodzi w niedzielę :D
  8. [quote name='Ludek'] Do 18 roku życia to ma duże szanse;).[/quote] :oops: :oops: :lol: :lol: taaa niektore to nawet nie doczekaja tego szkolenia :roll:
  9. A ja se sama zrobilam :D [img]http://img246.echo.cx/img246/8213/wizytwka4pq.jpg[/img]
  10. [b]Ludek[/b], prawo z reguly nie dziala wstecz, czyli jesli masz psa starszego, to wiadomo, ze nie ma mozliwości żeby ukończyl szkolenie do 18 roku zycia, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby iśc na szkolenie z psem starszym :wink: Na Forum Klubu Molosa chcą pisac protest dotyczacy tej ustawy i będa potrzebowali chętnych do jego podpisania [url]http://www.molosy.pl/Forum/viewtopic.php?t=2924&start=0[/url] Wklejakm artykul z rzepy, bardzo fajnie napisane :wink: [quote]Ubezpieczenie OC psów rasy uznawanej za agresywną przewiduje dla nich minimalną sumę gwarancyjną równowartości 10 tys. euro Lista ras psów uznawanych za niebezpieczne ma kilkanaście pozycji ( Tak stanowi projekt rozporządzenia ministra finansów. OC dla psów rasy uznawanej za agresywną lub jej mieszańców ma się wykupywać najpóźniej w dniu uzyskania zezwolenia na prowadzenie hodowli lub utrzymywanie psa. A jeśli ktoś już zwierzę ma - to najpóźniej z dniem wejścia w życie rozporządzenia. Nie przewiduje się żadnych zniżek, choćby dla ludzi źle sytuowanych. Projekt wyłącza odszkodowanie za szkody zdrowotne wyrządzone przez psa jego posiadaczowi lub osobie sprawującej nad nim pieczę. [b]Areszt czy uśmiercenie [/b] W połączeniu z przyjętą w piątek nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt, jest to jeszcze jeden krok prowadzący do zlikwidowania w Polsce wielu hodowli psów rasowych, coraz mniej jest chętnych do przygarniania zwierząt ze schronisk, gwałtownie zwiększa się liczby tych porzucanych. Połączenie obowiązkowego OC z koniecznością uzyskania specjalnych zezwoleń, opinii policyjnych, orzeczeń lekarskich i psychologicznych oraz obowiązkowych szkoleń, stanowi tak dużą sumę utrudnień, że mało kto zdecyduje się im sprostać. Nawet pobieżny rachunek wskazuje, że wraz z wysokim ubezpieczeniem OC koszty mogą sięgnąć kilku tysięcy złotych. Wielu osób, zwłaszcza starszych, które wzięły ze schronisk wyrzucone rottweilery, kaukazy bądź ich mieszańce, nie będzie stać na takie wydatki. Staną przed nie lada dylematem moralnym: czy nie podporządkować się przepisom, narażając się na karę (nie tylko grzywny, ale nawet aresztu), czy też uśmiercić ukochane zwierzę lub oddać je do schroniska. [b]Skąd pieniądze dla schronisk[/b] Tyle że jeśli dojdzie do takich sytuacji - a już dziś można je łatwo przewidzieć - także przed schroniskami, najczęściej przepełnionymi i cierpiącymi na brak środków, zarysuje się dramatyczne pytanie: skąd wziąć nowe miejsca i dodatkowe pieniądze na nagle zwiększone potrzeby. Nie mają tych pieniędzy również samorządy, które - jeżeli ustawa wraz z rozporządzeniem ministra finansów wejdzie w życie - powinny je zapewnić, także na budowę nowych schronisk. [b]Nie tu pies pogrzebany[/b] Przestaną też istnieć hodowle, przede wszystkim rottweilerów, gdyż to głównie w nie, a nie w pozostałe, niezmiernie rzadkie w Polsce, uderzają obecne restrykcje. Tymczasem właśnie ta rasa, niezmiernie użyteczna w policji na całym świecie, została z ogromnym trudem odtworzona w Polsce. [b]Jak wskazują statystyki, to wcale nie psy rasowe, zakwalifikowane jako agresywne, są najczęściej sprawcami pogryzień, ale w większości mieszańce. Najczęściej są to źle traktowane wiejskie kundle. I na tę właśnie kategorię powinna być skierowana największa uwaga - a zarazem troska o warunki ich życia. [/b] Chcąc zapobiec tragicznym pogryzieniom, posłowie, jak się wydaje, wylali dziecko z kąpielą. Nie tu jest bowiem pies pogrzebany. Znowelizowana ustawa trafia teraz do Senatu.[/quote]
  11. [quote name='Ludek'] I dobrze, że nie dorzucili CTR-a, bo miałabym problem :evil: . :.[/quote] Mnie nie chodzilo o nagonke na CTR-y :oops: To był przyklad, ja po prostu nie rozumiem klucza wedlug ktorego kierowano się przy umieszczaniu danych ras na liście :-? [quote name='Ludek'] A jakby co, to ostrzygę go na sznaucera i bedę mówia, że to sznaucer :wink:.[/quote] No i pewnie nie tylko Ty wpadniesz na taki lub podobny pomysł.+- :wink: Polak potrafi :D Jakbym miala tose to bym opowiadała, że to dog niemiecki bez papierów z niekopiowanymi uszami :lol:
  12. [quote name='rysiczka']Hmmm ale ja nigdy nie robilam takiego identyfikatora :cry: Nie wiem czy mi sie uda :-? .[/quote] najlepiej skopiuj sobie to co zamieściła NNikka, wejdź w jakiś program graficzny wygumkuj nicka i imię a w te miejsce wpisz swoje :wink:
  13. [quote] Pani ta (była prawniczka) pokazała reszcie zgromadzenia uchwałe, bądź ustawę (sorki, ale nie wiem dokładnie co, bo był tam mój tata, a on się na tym zna jak świnia na pomodorkach), że WSZYSTKIE PSY MUSZĄ OBOWIĄZKOWO CHODZIĆ NA SMYCZY I DODATKOWO W KAGAŃCU[/quote] [b]Ingrid[/b] Przede wszystkim musicie dotrzeć do dokumentu, który pokazała ta Pani na zebraniu Jeśli chodzi o Ustawę, to takiej (na razie) nie ma, w tej która jest pies ma być na smyczy [u]LUB[/u] w kagańcu Pewnie to czupiradło pokazało Uchwałę Rady Gminy, więc nie pozostaje Wam nic innego, jak iść do Urzędu Gminy i poprosić aby Wam to pokazali i dokładnie doczytać czy jest tam mowa o psie „na smyczy [u]I[/u] w kagańcu” czy o psie na smyczy [u]LUB[/u] w kagańcu [u]Ważne jest to czy jest tam „I”, czy „LUB”[/u] Bez znajomości tej uchwały raczej nikt Ci tu nie pomoże
  14. Camaro :buzi: za Boryska, historie Saby znałam, ale Kasi i Markowi też się :buzi: należy, bo z „dzikiego” psa zrobili domową przylepę :D [b]Adda[/b] a czemu ten ON_ek z trzeciej strony jest najfajniejszy? :lol:
  15. Pani Piekarska powiadasz :evilbat: Idiotka :evil: Wysłałam do Arki linka do tego tematu wraz z wyłuszczeniem sprawy . Ona ma doświadczenie „w zwierzęcym prawie” i może cos wymyśli lub cos wynajdzie, coby dało szanse tą durnotę obalić w zarodku :-?
  16. [quote name='gorzała'] to [b]Ja i[/b] moje CdB będą legalnie mogły wyjść na ulicę [b]wyłącznie na smyczy i w kagańcu[/b]......[/quote] :o własciciel psów z listy też ma kaganiec zakładac? :o :wink: A ja ciekawa jestem, czemu na liście nie ma oprócz ast-ów i ON-ów, jeszcze jużaka, azjaty, czy CTR-a :roll:
  17. [b] Lazy[/b] zajrzyj sobie tutaj [url]http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=22747&start=0[/url] Masz tam przeglosowany projekt ustawy i aktualna liste ras :wink:
  18. [quote name='puz']:lol: mała jest sliczna , ma oczy Championa :lol:[/quote] Oczy może ma Championa, ale wzrok zakapiora i cwaniaka :lol: :lol:
  19. rany popierniczylo mi sie cos i zamiast "zmień" wcisnęłam "cytuj" :oops: i wywalilam drugiego posta :oops: Moze to ktos usunąc :oops:
  20. :stupid: [quote name='Sławek'] [b]nie zaszkodzic wpływowym ( w tym wypadku hodowcom astów itp.)[/b] i dać masom ochłap. [b]"Pies w typie"[/b] - już widzę inteligentów ze starży miejskiej określających typy napotkanych psów . Paranoja ![/quote] :hmmmm: No własnie. Może ja za głupia jestem, ale jak laik ze strazy miejskiej odrozrózni pit bulla od asta ???? :niewiem: (ja się w zyciu naoglądalam i psow na zywo i zdjęć i nadal ich nie odrózniam na ulicy :oops: ) Własciciel asta ma z rodowodem w kieszeni chodzic? :niewiem: A jak ma psa bez rodowodu, to co? :niewiem: Poza tym w FCI, a jednoczesnie w naszym ZK nie ma takiej rasy jak pit bull, bo nie jest uznana. To jak udowodnia, ze ten pies to pit bull, albo pies jego w typie? Ja na miejscu wlascicieli bym mówila, ze to pies "w typie asta" :lol: I widze, ze zrezygnowali z mastifa, chociaz nigdy nie było wiadomo o ktorego mastifa im chodzi :lol: A czemu nie wpisali ON-ów ? :roll: oddanie psa do schroniska to koszmar, schroniska i tak są przepełnione :cry: a taki pies oblozony takimi restrykcjami ma najmniejsze szanse na adopcje :( Tam to dopiero mu sie psychika zwichruje :( Bosze ja bym chyba umarła, jakby mi przyszlo mojego psa oddac :( (chociaz ona nie lapie się w żaden typ ) o psie, ktory nas kocha bezgranicznie nie wspomnę :( i nie wyobrażam sobie, zebym ją miala oddac nawet komuś innemu, bo po prostu ktos dla niej obcy sobie z nia nie poradzi, ona sie obcych nie slucha ... a to dopiero może doprowadzic do nieszczęścia :roll: Czy te glomby wzięły pod uwage, psychike psa ? :evil: Taka Tosa na przyklad to "pies jednego wlaściciela", jak większośc molosów, Ja se tego nie wyobrażam :evil: Nie moznaby tego do Trybunalu Konstytucyjnego jakoś zglosić? :roll: Podrawiam wszystkich wlascicieli "groźnych psów"
  21. [quote name='Asiaczek'] [quote name='tufi'][quote name='PIKA'] Taaa widzialam takie stado kilka rotków + 2 shiby + mopsiczka, ktora w pelni rządzila tym towarzystwem :lol:[/quote] Potwierdzam w kazdym szczegole! 8) :lol: Uroczy widok[/quote] [b]Aż żal, że nie wszyscy to widzieli...[/b] Pzdr.[/quote] :lol: W Wawie mieszkasz to masz szanse :wink:
  22. :stupid: Zdaje mi się, ze tam wystapiła nasza stara znajoma od Ogloszeń Matrymonialnych :evilbat: Ciekawe, czy by zrobili progam o sterylizacji, jakby im zaproponowac, czy za malo romantyczny temat jak na wiosnę? :evilbat:
  23. [quote name='dbsst']ale ja jestem bardzo spokojny czlowiek i sie nie denerwuje ;)[/quote] :o no wlasnie widze :o
  24. [quote name='Poświata'] [size=1]To sobie poszukaj rozkawałkowanej sarenki, którą gdzieś kiedyś wstawiłeś, bo też Ci był topic za cukierkowy. Od razu lepiej ci się zrobi[/size][/quote] :o :o :o
×
×
  • Create New...