Lerka napisała
He, he Lerka, psy policyjne i stróżujące nie mogą reagować na huk. I to, że ktoś stwierdzi, że ten piesek pójdzie do policji nie oznacza, że on z góry nie będzie się bał huku i będzie bardzo mądry. Pies przeznaczony do policji czy wojska przechodzi testy, a i to nie wyklucza, że z wiekiem czegoś się nie będzie bał. Często się zdarza, że policja odsprzedaje, już przeszkolone psy, które np. boją się huku, albo mają lęk wysokości.
Ale pieska Ci gratuluję, nie powinnaś mieć z nim większych problemów, jeśli chodzi o reakcje na huk. :klacz:
Moja suka też się nie boi, w sylwestra stała ze mną w oknie i oglądała sobie sztuczne ognie z wyraźnym zaciekawieniem. I jestem pewna, że je widziała, bo jak leciała raca to ona wodziła oczami ruszają głową zgodnie z torem lotu racy. :o
: Jeżeli jednak cos nagle gruchnie zbyt blisko nas (np. jakiś rozwalony gaźnik w czyimś samochodzie, to ona po prostu na mnie spojrzy i ewentualnie podejdzie. Ja zawsze w takich sytuacjach zachowuję obojętność. No przecież nic się nie stało :niewiem: :wink: