Jump to content
Dogomania

PIKA

Members
  • Posts

    6182
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by PIKA

  1. [quote name='adda'][quote name='PIKA']:hmmmm: to gdzie ona te gacie trzyma, ze jej pies piach na nie sypie? :roll: [/quote] Akurat miała je na doopie :roll: [/quote] :hmmmm: chyba musiala zdjąc, bo jakby jej Lunka piachu nasypała? :o
  2. [quote name='Katerinas'][quote name='PIKA'][quote name='skuty'][quote name='PIKA'] Ales se nick wybral :lol:[/quote] se nie wybrałem tylko przylgnoł do mine jakieś 15 lat wstecz skuty[/quote] :o a czemu? :o Po gebie dostawales ciagle, czy jak? :o[/quote] Ale drastyczne masz skojarzenia :o[/quote]jakie drastyczne? :o sie mówi, "skuc komus gębę" :roll: [quote name='adda'][quote name='asher']Malawaszka znalazła piasek w gaciach? :o Czyich???[/quote] W swoich, nasypała jej Luna,.[/quote] :hmmmm: to gdzie ona te gacie trzyma, ze jej pies piach na nie sypie? :roll: [quote name='adda'] malawaszka nie mogła wygarnąć tego piachu, bo to łysa polana była.[/quote]. Malawaszka się "tam" depiluje? :oops:
  3. [quote name='skuty'][quote name='PIKA'] Ales se nick wybral :lol:[/quote] se nie wybrałem tylko przylgnoł do mine jakieś 15 lat wstecz skuty[/quote] :o a czemu? :o Po gebie dostawales ciagle, czy jak? :o
  4. [quote name='adda'][quote name='Katerinas']hehehe... no i zalogował się :lol:[/quote] A obiecałaś :evil:[/quote] Uuuu teraz to juz Adda na pewno nigdy nie zatrąbi, nawet jak nie będzie berlinga :lol:
  5. [quote name='skuty'] pozdrawiam TZ katerinas[/quote] :o :o Czy Ty to Ty? :o Ales se nick wybral :lol:
  6. [b] Adda[/b] jestes łokropna :lol: [quote name='Katerinas'] U nas sezon kosiarkowy rozpoczęty... mój TZ właśnie szaleje po ogrodzie z warczącą machiną :roll:[/quote] :o a co on kosi? :o Przecież Wy podobno trawy nie macie :o
  7. [quote name='Mokka'] . Naprawdę nie wiem, skąd się biorą tacy weci. Dlaczego tak im zależy, żeby te biedne sunie rozmnażać? Przecież prokreacja skraca im życie. :niewiem:[/quote] Nie wiesz czemu? :evilbat: Ty wiesz ile jest w stanie zaplacic kochający właściciel za opiekę nad ciężarną suką a i potem nad szczeniakami? :evilbat: bo ja nie uwierzę w brak wiedzy na ten temat u młodego weta, ktory nie dawno skonczył studia. 0X Bo jak takie bzdury gada stary wiejski wet to się specjalnie nie dziwie :roll:
  8. PIKA

    Molosy w Łodzi

    [quote name='carragan'] Dodaj jeszcze,ze predko porzucilas dogi na rzecz kudlatych stworow,czyli dwoch leonow i mojego potwora z bagien :wink: :D[/quote] :nono: ja przez te leonki i potwora z bagien nie dotarłam na "kolorowe" dogi :lol: [quote name='kasiaak']no ja wiem wiem, że trzeba tyle ringów oblecieć :D [/quote] noooo, :roll: a przy każdym ktos znajomy :lol:
  9. [quote name='Gwarek'] Może po prostu zacytuję fragment regulaminu: "Osoby posiadające psy i inne zwierzęta na obszarze Gminy Tarnowskie Góry, oprócz obowiązków wynikających z ustaw, w szczególności: .... są zobowiązane: zgłosić psa do rejestracji, zaopatrzyć psa w znaczek rejestracyjny, [b]wyprowadzać psa na smyczy i w kagańcu[/b], " [/quote] czyli ma miec kaganiec na mordzie (a nie wisiec przy psie) a smycz powina być w reku wlaściciela :wink: I nic na to nie poradzimy :( [quote name='LAZY'] Acha apropo tego ma byc w, czy ma miec to ja nawet widziałam, ze pies powinien byc zabezpieczony poprzez smycz i kaganiec..a co to znaczy zabezpeiczony to ja nie wiem... :lol:[/quote] lomatko :o :lol: Mnie się nasuwa pytanie "przed czym ma być zabezpieczony ?" :lol: Bo przed głupotą urzedników to niestety zabezpieczyc się nie da :(
  10. PIKA

    Molosy w Łodzi

    [quote name='Hexi'] sama na początku z rąk nie będe malucha wypuszczać....tyle sie juz naczekałam :)[/quote] a ja sie pytac nie bede, zlapie i tyle mnie widzieli :wink: :lol: [quote name='kasiaak'] a ciocia PIKA to się tak odgraża z tym głaskaniem....a w Łodzi się nie spotkaliśmy :([/quote] ja byłam, ale na dogi dotarłam dopiero na żólte :( Ale na klubówce bedziecie? :D
  11. [quote=veterka;]]a nie rozmnazałam ich dla siebie tylko lekarz mi kazał zeby moj pies był pokryty[/quote] :o że co? :o A pytalas czemu to ma sluzyc? :-?
  12. Asher ja swoją futruje smakołykami od kiedy u mnie jest i jakoś przez prawie 5 lat do kagańca się nie przekonała, :-? a zawsze dawałam smakołyk jak go miała na mordzie nigdy po zdjęciu A kiedyś chodziła w kagańcu praktycznie cały czas bo puszczałam ja na osiedlu luzem a ona wszystkie świństwa zjadała w czym kaganiec i tak jej specjalnie nie przeszkadzał :evilbat: Jaką ma minę i jak się zachowuje w kagańcu i bez to widziałaś, Mokka też :D
  13. PIKA

    Molosy w Łodzi

    Aaaaa Hexa przyjedźcie koniecznie :angel: Będę miała kolejnego doga do myziania :angel: ..........., bedzie miał socjalizacje z upierdliwą ciotką :oops: A jaki kolorek? :D
  14. [quote name='Gwarek'][quote name='PIKA'] Czy ktos widział jakikolwiek przepis w ktorym jest napisane, że "pies ma mieć kaganiec" ? Ja nie :roll: Więc jesli ktos taki znajdzie to bym prosila o zacytowanie (dosłowne) z podaniem źródła [/quote] W Tarnowskich Górach wymaga tego regulamin z 11.09.2002 par. 20 :( Tylko dalej nie wiem jak się mają nakazy ujęte w regulaminie do ustaw ? Czy radni mogli uchwalić taki reulamin na terenie całego miasta ?[/quote] Gwarek nie zrozumiałeś chyba :wink: Takich regulaminów gminnych jest więcej i praktycznie funkcjonują w każdym mieście. Ustawa to dopuszcza Mnie chodzi o co innego, czy w tych regulaminach jest stwierdzenie, że pies [b]„ma mieć [/b]kaganiec”, czy pisze, ze „[b]ma być w [/b]kagańcu” bo to znaczna różnica jest w interpretacji :wink: U mnie na dzielnicy jest wyraźnie napisane „Psy wyprowadzamy na smyczy, a agresywne dodatkowo w kagańcu’”, więc jeśli mam psa na smyczy to założenie kagańca zostaje pozostawione mojej decyzji uznając, ze ja znam własnego psa i najlepiej potrafię określić stopień jego agresywności
  15. [quote name='Elitesse']moje psiaki jesli już wychodza w kagancach (PKP) to maja e zawieszone luźno na szyjkach [b]bo jest mowa ze mają miec [/b]ale nie jest powiedziane gdzie :) ...[/quote] No to bardzo dowolna interpretacja jest :lol: Czy ktos widział jakikolwiek przepis w ktorym jest napisane, że "pies ma mieć kaganiec" ? Ja nie :roll: Więc jesli ktos taki znajdzie to bym prosila o zacytowanie (dosłowne) z podaniem źródła Wszedzie jest napisane, ze pies "ma [b]być prowadzony na smyczy[/b] (prowadzony tzn. że ktoś go prowadzi trzymając za smycz, a nie że smycz ciąga się po ziemi) i [b]w kagańcu[/b]" (zakladam, ze wiadomo o co chodzi i nikt nie bedzie całego psa upychał w kaganiec :wink: Twoja przygoda z policjantem świadczyła tylko o tym, ze Pan policjant nie zna przepisów dokładnie i zastosował "mowę potoczną" (jak i Ty zresztą), ze pies "ma miec kaganiec" :wink: I ja nie wiem, czemu służy opór przed założeniem psu kagańca na mordę w środkach komunikacji? :niewiem: Pomijam małe psy „pod pazuchę”, ale pies większy, podróżujący siedząc z reguły na podłodze może się czasami zachować irracjonalnie, szczególnie jak jest więcej ludzi i ktoś mu na przykład na ogon nadepnie Poza tym , ludzie też są różni i sa tacy co się najzwyczajniej boją i to jest ich prawo a my powinniśmy to uszanować, jeśli chcemy, żeby i nas szanowano. Pies naprawdę nie zdechnie jak się przejedzie pociągiem w dobrze dobranym kagańcu. Zresztą zawsze, po usadowieniu się w przedziale można zapytać współpasażerów, czy ten kaganiec możemy zdjąć wyjaśniając, ze pies jest zwierzęciem spokojnym, bez morderczych zapędów
  16. [quote name='Gucio'] ale serio, na psa z kijem? :o[/quote] :o z jakim kijem ? :o
  17. Gucia ja nie wiem o co tym psom chodzi. ale niektore w kagancu jakos dziwnie sie uspokają :D jakby czuły ze namordnik je oslabia :wink: [quote name='Gucio'] Twa1001 Twoje podejscie do kastracji mojego psa I DO TEGO CO NIBY ZROBIE Z PSEM mnie niestety zasmuciło. Psa wykastruje nawet chocby po to aby zadnej suki nie pokrył. I NIGDY BYM GO NIE USPIŁA! :-?:[/quote] Mnie się wydaje, ze twa mial zupelnie cos innego na mysli :wink: [quote name='twa1001']Daleki byłbym od tego aby zalecać kastrację jako środek wspomagający szkolenie . Mimo wszystko najpierw radziłbym uspokoić i wyciszyć kundla , a potem ewentualnie się nad kastracją zastanowić . Jeśli się okaże że akurat twój jest jednym z tych egzemplarzy którym brak hormonów zdecydowanie szkodzi ?? co zrobisz wtedy ?? uśpisz kundla ??[/quote] Chodzi o to, że niektore psy/suki po kastracji moga sie stać agresywniejsze i stąd jego rada "wyciszenia" kundla, czyli nauki panowania nad psem i wymóg pelnego posluszeństwa od tego psa, a dopiero potem kastracja Bez tego jak cos "pójdzie nie tak" to możesz nad psem juz nie zapanowac i wtedy bedziesz miala problem, bo kogos na przyklad kogos pogryzie, stąd to pytanie o uspienie :wink:
  18. [quote name='Evelina'] Nie wiem :oops: , ale potem sie zastanawiam czemu nie mam go na inne rzeczy ? :evil: [/quote] Aaaa to dlatego ja mam czas na ine rzeczy bo go na pichcenie nie marnuje :lol: [quote name='Samba']gorzej, ze ja umiem zaprogramowac video...[/quote] Eeeetam to nie stanowi Ja umiem zaprogramowac video i zrobić wiele innych mechanicznych rzeczy, czego mój TZ nie kuma zupełnie :D [quote name='Samba'] Czy Wy wiecie, ze to bedzie sterylka z premedykacja!!!??!?![/quote] Że z premedykacją to normalne, gorzej jakby by z premedytacją była :lol: [quote name='Samba']Kiedy takie pichcenie uspokaja...[/quote] :o no, szczególnie jak Ci coś nie wyjdzie, wtedy to się dopiero wkurwić mozna :evil:
  19. [quote name='meg_17'] Cezar dopiero jakieś2 miesiące wychodzi na spacer może to kwestia przyzwyczajenia zawsze wyprowadzalismy go na duzą ogrodzoną polane ale to nie to samo bo nie mial kontaktu z obcymi psami może musi sie przyzwyczaic :-? [/quote] :o łomatko, a czemu tak? :o No to masz odpowiedź dlaczego pies się tak zachowuje Po prostu nie jest zscocjalizowany :-? W najlepszym momencie do socjalizacji z innymi psami zamkneliście psa "na ogrodzonej polanie" :-?
  20. Niestety nagonka na psy, głownie typu bull jest w calej Europie :( @gorzała o rotku slyszalam, bo wieść poszla po wystawie bardzo szybko :roll: o kanarkach nie :o (może to i dobrze :wink: ) ale dodam do tej listy dwa kaukazy, które tez sie szczepiły, ale zaznaczam, nie widzialam, ktos mi mówil :roll:
  21. [quote name='coztego'] [b]PIKA[/b], malawaszka nasza miła jest z Zagłębia, o ile mnie pamięć nie myli ;).[/quote] Oj tam, ja się na tych Waszych regionalizmach nie znam, dla mnie to wszystko "Ślunsk" :lol: [quote name='meg_17'] Tylko zastanawiam się...... przecież na tym szkoleniu będą również inne psy i mój Cezar jak je zauważy to zacznie szaleć i chyba spale sie ze wstydu :roll:[/quote] :hmmmm: a jak chodzisz z nim na co dzień to się ze wstydu nie spalasz? :wink: Uprzedź szkoleniowca jaki masz problem, może na poczatku weźmie Was osobno poćwiczycie komendy, a potem dołączycie do grupy Ja sobie nie wyobrażam nauczenie psa nie reagowania na inne psy jak tych innych psow nie widzi :wink: Zycze Wam powodzenia :D
  22. [quote name='Ksera'] Oczywiście podpiszę się obiema rękami pod każdym protestem.[/quote] A prosze bardzo, tu sa teksty protestów :D [url]http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=23061&highlight=[/url]
  23. [quote name='meg_17'] przepraszam bardzo ale chyba mylicie 2 pojęcia a mianowice-pies rasowy, oraz rodowód. Otóż pies może być rasowy ale bez rodowodu, rodowót trzeba sobie załatwić jeśli nie ma się psa z hodowli a to kosztuje. [/quote] No z tym akurat sie nie zgodze, ale to nie ten topik więc tematu ciagnąc nie będe, bo topikow na ten temat bylo juz mnóstwo :wink: [quote name='meg_17'] Zastanawiam się czy w okolicy Gliwic sa organizowane szkolenia??Dotychczas nie slyszalam o zadnym :( Jesli macie info na ten temat to piszcie.[/quote] najlepiej zadzwoń do związku kynologicznego, nie wiem, czy jest oddzial w Gliwicach, ale na pewno jest w Katowicach i oni Ci poradza swojego szkoleniowca. Możesz zapytac na priv malawaszki, albo coztego one sa ze Śląska, może kogos znaja [quote name='meg_17']A moze obejdzie sie bez szkolenia tylko jak go "okiełznać" że sie tak wyraże [/quote] mam rażenie, że się nie obejdzie. Przykro mi to mowic, ale chyba coś źle poszlo w trakcie wychowania psa i dlatego tak sie zachowuje, jak sie zachowuje. :-? Zrobilas jakies błedy wychowawcze i dobrze by bylo, zebyś to naprawila, ale pod okiem dobrego szkoleniowca, bo sama to mozesz jeszcze problem pogłebic :wink: nie widząc psa, nie znając Twojej reakcji na takie jego zachowanie, jak rowniez na widok innego psa trudno Ci cos radzic
  24. [quote name='adda'][quote name='PIKA']Na wystawie psów sędzia ma ocenić zgodność ze wzorcem, wyłapać wady wrodzone, dyskwalifikujące psa lub obniżające jego ocenę[/quote] I wybrać tego najpiękniejszego :D .[/quote] Ale czy pies ze zlamanym, czy wybitym zebem nie może być piekny? Przeciez nie pokazuje tych zębów szczerząc je na co dzień, mam nadzieje :lol: [quote name='Nitencja'] Nie musza sprawdzac bo zeby sami pokazuja usmiechajac sie promiennie :) . [/quote] To zajrzyj tym Miskom w staniki,w podbrzusza, pod posladki, za uszy to zobaczysz ile mają blizn ... tyle że po opeacjach platycznych :wink: [quote name='Nitencja'] "[u][b]wszelkie odsetpstwa od powyzszego wzorca powinny byc uwazane za wady i oceniane w zaleznosci od stopnia odchylenia[/b][/u]" to ja juz nie widze dyskusji na ten temat. [/quote] No ale chyba chodzi od odstepstwa genetyczne a nie nabyte.Czy zlamany ząb jest odstepstwem od wzorca? Nigdzie w żadnym wzrocu nie widzialam, żeby bylo napisane, ze to wada Wada może być wrodzony brak ktoregoś zęba lub nieprawidlowy dla danej rasy zgryz :niewiem: [quote name='Nitencja']Aga 2 - jakos nie widzialam Zwycięzców Świata czy Europy bez kawałka ucha czy z ulamanymi zebami :niewiem: w kazdym razie w mojej grupie.[/quote] A Ty każdemu Zwycięzcy Świata w zęby zagladasz? :o
  25. [quote name='Nitencja'][b]PIKA[/b] - Life is brutal. Mozna potem wystawiac dzieci takiej suki ( o ile beda ladne) . A wybory Miss czy Mistera czy psa to to samo :evilbat: chodzi o piekne egzemplarze ktore maja to cos ze wygrywaja i nie sa jakiejs wadliwe[/quote] No jednak jest różnica Miss, czy Mister ma być piekny, ale niekoniecznie zgodny ze wzrocem, bo tu takiego wzorca nie ma, ktoś piękny dla Ciebie nie musi się wcale mnie podobać Tutaj jest kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje :wink: Na wystawie psów sędzia ma ocenić zgodność ze wzorcem, wyłapać wady wrodzone, dyskwalifikujące psa lub obniżające jego ocenę [quote name='adda'] Ale ja założyłam, że obydwa są [b]identycznie zbliżone do wzorca[/b] :roll:[/quote] ja zakładam, ze psy wystawiane i zdobywające oceny doskonale i bardzo dobre, robiące championaty sa identyczne ze wzorcem a nie tylko zbliżone. A jakoś w żadnym wzorcu rasy nie wyczytałam, ze wybity ząb to wada dyskwalifikująca [quote name='Nitencja']moze nie na miejscu bylo slowo "wadliwe". Owszem pies nie obciaza szczeniakow ale jesli ma polamane zeby czy blizny przeciez nie musi byc wystawiany :niewiem: a moze dawac wspaniale potomostwo. [/quote] :o :o a jak się komuś przytrafi nieszczęście zanim zrobi hodowlanke to co? ma nie wystawiać ale rozmnażać? :o [quote name='Nitencja'] Zreszta to juz zalezy od wlasciciela. Ja bym nie mogla wystawiac psa z urazami mechanicznymi bo pewnie taki by mi sie nie podobal. :)[/quote] Nitencja, szrama ma to do siebie że nie znika od tak sobie i zostaje na całe życie, bo zęba to zawsze można wstawic Jak masz psa dlugowlosego to tej szramy czasami wcale nie widac, ale jak już masz psa krótkowlosego a szrama dluga jest to niestety ukryć się tego nie da
×
×
  • Create New...