Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35696
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. Rozliczenie: Stan konta na 21 lipiec wynosił -352,90 zł +50 zł Fundacja ZEA +352,90 zł Jo37 +50 zł Fundacja ZEA -300 zł hotelowanie 22.07-20.08 Stan konta na 20 sierpień wynosi -200 zł.
  2. Rozliczenie: Stan konta na 20 lipiec wynosił +297,80 zł +30 zł Iwona K. +10 zł Jolanta08 -360 zł hotelowanie 21.07-19.08. -34 zł Vectra 3D Stan konta na 19 sierpień wynosi -56,20 zł.
  3. Trudno mi powiedzieć, ale tak jak pisałam: na fretkę większość psów reaguje żywym zainteresowaniem, ona ma specyficzny zapach.
  4. Jak nie będzie odzewu to pomyślę nad domowymi zdjęciami, tylko muszę to jakoś dobrze zaplanować ze względu na koty i domowe chłopaki. Myślę, że Fabio mógłby spokojnie zamieszkać w bloku, jest bardzo spokojny, szczeka niewiele (tylko wtedy kiedy przychodzi czas jego spaceru i przypomina o sobie), w boksie przeważnie śpi w budzie, czystość zachowuje super, jest wielkim pieszczochem. Bardzo lubi spacery.
  5. Tola prosiła o zmierzenie suni w kłębie: wychodzi, że jest to ok. 35 cm. Zrobiłam też trochę fotek z kotem, żeby było odniesienie co do wielkości suni. Co prawda kot co nieco gruby (waga 5 kg), także trzeba wziąć poprawkę:)
  6. Fibi poznała fretkę i tak jak większość psów, była nią bardzo zaintrygowana. Na początku nerwowo się oblizywała (to oznacza niepewność). Jak sobie fretka chodziła to Fibi obserwowała to w wielkim skupieniu i parę razy miała ochotę się wyrwać do niej, ale nie znając jej zamiarów wolałam nie dopuszczać do takiego kontaktu. Z bliska Fibi nie wykazywała agresji tylko duże zainteresowanie (wąchała i nawet lizała fretce pyszczek). Myślę, że jest szansa, że Fibi zaprzyjaźni się z królikiem, ale na pewno zwierzaki nie mogą zostać puszczone na żywioł. Sunia na pewno będzie królikiem zainteresowana i czas zapoznawania może być długi. Fibi intryguje gdy się coś porusza (zwłaszcza jak się coś szybko porusza) i tą chęć pogoni widać w jej oczach. Ale nie odpowiem na pytanie czy to tylko chęć pogoni czy złapania. Naszym kotom nie robi krzywdy, ale jednak kot i fretka to nie królik.
  7. Samba w przeciwieństwie do Klary, jest wredną ciocią, przed którą muszę chronić szczeniaki. Nawet wredne, dominujące psy rozczulają się przy szczeniakach, wąchają je itd. A Samba od razu się rzuca do gryzienia:( Jak by mogła to by kraty przegryzła, żeby się do nich dostać. Nie wiem skąd w niej tyle agresji do innych zwierząt:(
  8. Fibi jest u nas krótko, więc jeszcze nie wiem co z niej wylezie, ale na ten moment wydaje mi się, że nie ma zapędów morderczych, może natomiast zaczepiać królika do zabawy. Jutro pokażę suni naszą fretkę i zobaczymy jak zareaguje. Wczoraj był wet, zaszczepił i zaczipował sunię. Sunia nie dostała Galastopu. Wet obejrzał ją dokładnie, dwa sutki najbliżej ogona są trochę nabrzmiałe, ale nie ma tam pokarmu. Powiększone są też trochę narządy, ale nie ma żadnego wysięku, bolesności. Chęć szykowania gniazda to też może być sprawa hormonalna. Wet powiedział, że nie ma potrzeby podawać Galastopu. To wszystko wróci do normy samo, potrzeba tylko czasu.
  9. Z karmą się udało, wczoraj doszła, a to faktura: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/3d038b8ccf44a3dd Wczoraj przy okazji wizyty weta pobraliśmy krew do kontroli poziomu hormonów. Mam nadzieję, że teraz będzie już ok i przy tej dawce będziemy mogli zostać.
  10. On jest bardzo towarzyski i odżywa, kiedy mu serwuję jakąś sunię na doczepkę:)
  11. Ok, jak nie będzie padać, to jutro coś podziałam. A Fabio faktycznie goni kotki (jak zobaczy za płotem sąsiedzkiego to dostaje szału). Upolował też małą myszkę w trawie, ale jak krzyknęłam to wypuścił z pychola i maleństwo uciekło. Także niestety instynkt łowcy ma...
  12. Kubuś coraz bardziej siwy, ale nadal w formie:)
  13. A ja mam pozdrowienia z wakacji od Rity (teraz Uzi) :) Państwo nie mogą się nachwalić suni, wspaniale się wpasowała w rodzinę.
  14. Ja pokarmu nie widzę, nawet jak ściskałam sutki to nic nie leci, ale jutro wet fachowo to oceni.
  15. Trudno się dziwić, to już tyle lat...
  16. Jutro będzie u nas wet to go zapytam. Jak nie będzie przeciwwskazań to zaszczepimy sunię i Tola prosiła też o zaczipowanie.
  17. Ma gumowe zabawki i sznury, ale nie interesuje się nimi. Myślę, że może chodzić o to, że organizm jeszcze nie połapał się, że ciąży już nie ma i instynkt każe budować gniazdo...
  18. Jest zadowolony... Jak po niego przyjechałam i mnie zobaczył to ucieszył się, wylizał ręce i sam wskoczył do samochodu. Ale co się dziwić, jest u nas 3 lata... Tamto miejsce było dla niego obce... Wiele lat temu mieliśmy też takiego uciekniera, nie było dla niego płotu nie do pokonania i opiekunka zdecydowała się go wydać na posesję bez ogrodzenia (ale na odludziu). I się okazało, że pies się świetnie trzymał tej posesji. Samo poczucie swobody i brak ograniczeń wystarczyło, aby problem ucieczek zniknął.
×
×
  • Create New...