-
Posts
35696 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
92
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Murka
-
Forest, pies kochający całym sobą - znalazł własny dom!
Murka replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
Niestety cisza:( Rozliczenie: -360 zł hotelowanie 19.08-17.09 -28 zł wirusówki -25 zł wścieklizna -4,50 zł dojazd weta Razem: -417 zł. Rachunek wyślę na dniach. -
Nowe terierkowate z Podlasia melduje się u nas, mała suczka Czika:
-
grześ >>> Grześ po 3,5 roku znalazł w końcu swój dom...<<<
Murka replied to Olena84's topic in Już w nowym domu
Grześ odpoczywa po ciężkiej pracy (taaaki dołek musiał wykopać). Brzucho wygolony do USG. -
Jest lepiej, wyniki nerkowe się polepszyły, ale karma nerkowa nadal musi być stosowana i musieliśmy odstawić Furosemid. Pogorszyły się trochę parametry wątrobowe niestety i trzeba będzie trochę wspomóc ten narząd. Ogólnie Kuba czuje sie dobrze, ma apetyt, jest wesoły. Kolejna kontrola krwi za miesiąc.
-
grześ >>> Grześ po 3,5 roku znalazł w końcu swój dom...<<<
Murka replied to Olena84's topic in Już w nowym domu
Koszt leków dla Grzesia: zastrzyki z niedzieli i jeszcze teraz codziennie dostaje antybiotyk - podaję mu bez problemu w zastrzyku oraz preparat na 30 dni na problemy trawienne (Coprowet) to 177 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/b1a28ea02d3ca8ce Wtorkowe USG było gratis (wet wykorzystał testowanie USG lepszej generacji). Doszły jedynie koszty dojazdów do lecznicy: 32 zł za pierwszym razem (zawiezienie i potem odbiór) + 16 zł (przejazd do weta w niedzielę) + 24 zł (zawiezienie na USG i odbiór, przy czym przy odbiorze miałam jeszcze sunię więc wyszło mniej) = 72 zł. Grześ od razu po lekach poczuł się dobrze, zero wymiotów i biegunki. Wet powiedział, że nie ma potrzeby w tym momencie podawać Grzesiowi enzymów czy karmy trzustkowej, ale zalecił karmę niskotłuszczową, lekkostrawną, np. dla starszych psów. W zasobach mam Bosch senior, więc teraz taką karmę Grześ wcina. Wet powiedział, że trzustka jest ogólnie trudna do diagnostyki, ale obraz USG i objawy wskazują na stan zapalny trzustki. Nie ma tam żadnych guzków ani cyst, więc nie jest to sprawa nowotworowa. Oby karma mu pomogła i wszystko się unormowało. -
No ta pani (brzmiała bardzo młodo) była nieźle zakręcona:) chciała, żeby wizyta pa odbyła się w parku albo online... Najdziwniejsze było to, że prócz tego motania co do tego gdzie psiak będzie i jakie w końcu będzie miał warunki to brzmiała sensownie jeśli chodzi o wiedzę jak się psami należy zająć i była świadoma problemu ich bezdomności, rozmawiało się z nią na ten temat jak z dogomaniakiem. Miała tylko jakoś obsesję, że psy będą mieć opiekę 24h jakby to był warunek adopcji.
-
grześ >>> Grześ po 3,5 roku znalazł w końcu swój dom...<<<
Murka replied to Olena84's topic in Już w nowym domu
Wrzucam paragon za Esseliv (koszt 17,70 zł): Grześ właściwie czuje się i zachowuje jak gdyby nic się nie stało:) Esseliv bardzo chętnie zjada (podaję mu w odrobince karmy z puszki):) -
Pani pytała się o szczeniaki, ale odpowiedziałam, że w takim przypadku jest duże ryzyko, poza tym nasze szczeniaki już wszystkie znalazły dom (są jeszcze dwa i czekają na wyjazd). Odnośnie Poli (o którą pani nie pytała w ogóle) powiedziałam, że musiałabym skonsultować z wetem czy nie ma ryzyka choroby (Pola jest młoda i tylko raz była szczepiona). Mówiłam pani, że przy szczeniakach jest duże ryzyko, że wirus utrzymuje się kilka miesięcy, że jeśli już to niech szuka psa dorosłego lub szczeniaka z odpornością (po szczepieniach) i pani sama powiedziała, że jednak się wstrzyma, bo nie będzie w stanie przechodzić znów tego samego i nie chce narażać kolejnego psiaka. Była bardzo roztrzęsiona i głos jej drżał. Maluszka straciła dzisiaj po parodniowej walce.
-
Argo boi się trochę nowych rzeczy, nie lubi zmian, ale myślę, że u kikou będzie miał lepszą opiekę. Jak pies jest w boksie, to nie wszystko się od razu zauważa. Jak go przeniosę do boksu wewnętrznego to będę musiała go rozdzielić z Sambą tak czy siak. Chyba, że zwolni mi się któryś z dwóch dużych boksów wewnętrznych. Kotów nie sprawdzę, bo w naszej obecności na smyczy Argo na pewno będzie trochę wystraszony i spokojny, a sam na sam go z kotami nie zostawię.
-
grześ >>> Grześ po 3,5 roku znalazł w końcu swój dom...<<<
Murka replied to Olena84's topic in Już w nowym domu
Wszystko dobrze u Grzesia. Kupiłam mu Esseliv na wątrobę i już mu podaję. -
grześ >>> Grześ po 3,5 roku znalazł w końcu swój dom...<<<
Murka replied to Olena84's topic in Już w nowym domu
Wczoraj miał głodówkę, a dzisiaj jedzonko lekkostrawne. Już jakiś czas temu zmniejszyłam rację żywieniową Grzesiowi, także mam nadzieję, że za jakiś czas będzie widać efekty. -
grześ >>> Grześ po 3,5 roku znalazł w końcu swój dom...<<<
Murka replied to Olena84's topic in Już w nowym domu
Dziś już lepiej, wymiotów od wczoraj nie było, zastrzyki podałam bez problemu. Wrzucam fakturę za wczorajsze badania (krew, USG, RTG, leki) 275 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/7b626f209642def3 Wyniki krwi wskazują na duże odwodnienie, poza tym wątroba coś niedomaga. Wet powiedział, że dobrze by było Grzesiowi podawać jakiś preparat wspomagający pracę wątroby i zrobić kontrolne badanie krwi za jakiś czas. Na RTG wszystko jest ok. Jedna komora serca jest trochę powiększona, ale to nic strasznego i może być związane z wiekiem, póki co nie ma potrzeby podawania żadnych leków. -
Kupiłam dla Plamka Immunoglukan Max, koszt 80,70 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/bdd3d6216b8a2276