Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35696
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. Niestety cisza:( Rozliczenie: -360 zł hotelowanie 19.08-17.09 -28 zł wirusówki -25 zł wścieklizna -4,50 zł dojazd weta Razem: -417 zł. Rachunek wyślę na dniach.
  2. Rozliczenie Arga: Stan konta na 19 sierpień wynosił -56,20 zł +20 zł Iwona K. +10 zł Jolanta08 -360 zł hotelowanie 20.08-18.09 -15 zł wit. B12 -27 zł prebiotyk Stan konta na 18 wrzesień wynosi -428,20 zł.
  3. Rozliczenie suni: Stan konta na 20 sierpień wynosił -200 zł +200 zł Fundacja ZEA +200 zł Jo37 -300 zł hotelowanie 21.08-19.09 Stan konta na na 19 wrzesień wynosi -100 zł. Schronisko, z którego pochodzi Samba (Krzesimów) już przestało istnieć.
  4. Fabio bardzo lubi towarzystwo innych psiaków, poniżej z sunią Elzą.
  5. Nowe terierkowate z Podlasia melduje się u nas, mała suczka Czika:
  6. Grześ odpoczywa po ciężkiej pracy (taaaki dołek musiał wykopać). Brzucho wygolony do USG.
  7. Jest lepiej, wyniki nerkowe się polepszyły, ale karma nerkowa nadal musi być stosowana i musieliśmy odstawić Furosemid. Pogorszyły się trochę parametry wątrobowe niestety i trzeba będzie trochę wspomóc ten narząd. Ogólnie Kuba czuje sie dobrze, ma apetyt, jest wesoły. Kolejna kontrola krwi za miesiąc.
  8. Koszt leków dla Grzesia: zastrzyki z niedzieli i jeszcze teraz codziennie dostaje antybiotyk - podaję mu bez problemu w zastrzyku oraz preparat na 30 dni na problemy trawienne (Coprowet) to 177 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/b1a28ea02d3ca8ce Wtorkowe USG było gratis (wet wykorzystał testowanie USG lepszej generacji). Doszły jedynie koszty dojazdów do lecznicy: 32 zł za pierwszym razem (zawiezienie i potem odbiór) + 16 zł (przejazd do weta w niedzielę) + 24 zł (zawiezienie na USG i odbiór, przy czym przy odbiorze miałam jeszcze sunię więc wyszło mniej) = 72 zł. Grześ od razu po lekach poczuł się dobrze, zero wymiotów i biegunki. Wet powiedział, że nie ma potrzeby w tym momencie podawać Grzesiowi enzymów czy karmy trzustkowej, ale zalecił karmę niskotłuszczową, lekkostrawną, np. dla starszych psów. W zasobach mam Bosch senior, więc teraz taką karmę Grześ wcina. Wet powiedział, że trzustka jest ogólnie trudna do diagnostyki, ale obraz USG i objawy wskazują na stan zapalny trzustki. Nie ma tam żadnych guzków ani cyst, więc nie jest to sprawa nowotworowa. Oby karma mu pomogła i wszystko się unormowało.
  9. Argo zrobił w niedzielę bardzo brzydkie koopy (rzadkie), więc wzięłam od weta Prebiotyk w tubce. Już po pierwszej dawce wszystko się unormowało:) Koszt preparatu to 27 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/b1a28ea02d3ca8ce Dzięki p.Ani ze Szczekocin Argo ma zapas Lotensinu:)
  10. Kupiłam dla Kuby karmę nerkową (koszt 139,70 zł): https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/c56ff9be502dace0
  11. No ta pani (brzmiała bardzo młodo) była nieźle zakręcona:) chciała, żeby wizyta pa odbyła się w parku albo online... Najdziwniejsze było to, że prócz tego motania co do tego gdzie psiak będzie i jakie w końcu będzie miał warunki to brzmiała sensownie jeśli chodzi o wiedzę jak się psami należy zająć i była świadoma problemu ich bezdomności, rozmawiało się z nią na ten temat jak z dogomaniakiem. Miała tylko jakoś obsesję, że psy będą mieć opiekę 24h jakby to był warunek adopcji.
  12. Wrzucam paragon za Esseliv (koszt 17,70 zł): Grześ właściwie czuje się i zachowuje jak gdyby nic się nie stało:) Esseliv bardzo chętnie zjada (podaję mu w odrobince karmy z puszki):)
  13. Wrzucam paragon za wit. B12, koszt 15 zł (niestety nie było większych opakowań, więc wzięłam to co było):
  14. Pani pytała się o szczeniaki, ale odpowiedziałam, że w takim przypadku jest duże ryzyko, poza tym nasze szczeniaki już wszystkie znalazły dom (są jeszcze dwa i czekają na wyjazd). Odnośnie Poli (o którą pani nie pytała w ogóle) powiedziałam, że musiałabym skonsultować z wetem czy nie ma ryzyka choroby (Pola jest młoda i tylko raz była szczepiona). Mówiłam pani, że przy szczeniakach jest duże ryzyko, że wirus utrzymuje się kilka miesięcy, że jeśli już to niech szuka psa dorosłego lub szczeniaka z odpornością (po szczepieniach) i pani sama powiedziała, że jednak się wstrzyma, bo nie będzie w stanie przechodzić znów tego samego i nie chce narażać kolejnego psiaka. Była bardzo roztrzęsiona i głos jej drżał. Maluszka straciła dzisiaj po parodniowej walce.
  15. Argo boi się trochę nowych rzeczy, nie lubi zmian, ale myślę, że u kikou będzie miał lepszą opiekę. Jak pies jest w boksie, to nie wszystko się od razu zauważa. Jak go przeniosę do boksu wewnętrznego to będę musiała go rozdzielić z Sambą tak czy siak. Chyba, że zwolni mi się któryś z dwóch dużych boksów wewnętrznych. Kotów nie sprawdzę, bo w naszej obecności na smyczy Argo na pewno będzie trochę wystraszony i spokojny, a sam na sam go z kotami nie zostawię.
  16. Wszystko dobrze u Grzesia. Kupiłam mu Esseliv na wątrobę i już mu podaję.
  17. Kubusiowi siadły nerki:( w niedzielę było z nim bardzo kiepsko, codziennie dostaje kroplówki i leki i obecnie jest dużo lepiej, dziś już wrócił apetyt. Pod koniec tygodnia będzie miał powtórne badania i zobaczymy czy parametry się poprawiły. Obecnie 75% nerek nie działa:(
  18. Rozliczenie suni: +20 zł Niesiowata -255 zł hotelowanie 06.08-04.09 -105 zł transport ze Średnich do weta i potem do hotelu -5 zł drugie odrobaczenie -40 zł chip -25 zł wścieklizna -28 zł wirusówki -4,50 zł dojazd weta Stan konta na 4 wrzesień wynosi -442,50 zł.
  19. Boksy wewnętrzne są w zimie ogrzewane. Szału nie ma, ale podczas mrozów zawsze jest temperatura w plusie. Są budki i legowiska plastikowe. Kiedyś jak były duże mrozy to Argo nocował w domu w przedsionku.
  20. Wczoraj miał głodówkę, a dzisiaj jedzonko lekkostrawne. Już jakiś czas temu zmniejszyłam rację żywieniową Grzesiowi, także mam nadzieję, że za jakiś czas będzie widać efekty.
  21. Dziś już lepiej, wymiotów od wczoraj nie było, zastrzyki podałam bez problemu. Wrzucam fakturę za wczorajsze badania (krew, USG, RTG, leki) 275 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/7b626f209642def3 Wyniki krwi wskazują na duże odwodnienie, poza tym wątroba coś niedomaga. Wet powiedział, że dobrze by było Grzesiowi podawać jakiś preparat wspomagający pracę wątroby i zrobić kontrolne badanie krwi za jakiś czas. Na RTG wszystko jest ok. Jedna komora serca jest trochę powiększona, ale to nic strasznego i może być związane z wiekiem, póki co nie ma potrzeby podawania żadnych leków.
  22. Kupiłam dla Plamka Immunoglukan Max, koszt 80,70 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/bdd3d6216b8a2276
×
×
  • Create New...