Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35697
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. Sunia waży 9 kg, ma ok. 1,5 roku. Jest bardzo fajna, łagodniutka. Ma tendencje do posikiwania z emocji, ale to pewnie jej minie. Miała bardzo dużo kleszczy i pcheł, ale wczoraj dostała zastrzyk i wszystko w nocy poodpadało. Dzisiaj dostała jeszcze odrobaczenie w zastrzyku. Na razie robi bardzo zbite twarde suche koopy, jakby się najadła kości... Czuje się dobrze po zabiegu, wszystko ok. Uczymy się chodzenia na smyczy. Na razie trudno jej zrobić ładne zdjęcia, ale takie pierwsze są, może się przydadzą do ogłoszeń.
  2. Ten psiaczek na oko ma ok. 10 kg, może nawet mniej, jest wychudzony i nieufny; nie pozwala do siebie podejść (poszczekuje z oddali i przy próbie zbliżenia się ucieka). Wygląda jak miniaturowy malinois. Na adopcję raczej nie ma szans:( Pani mówiąc "duży" określa wiek psa, tzn. duży = stary. Jak powiedziałam na jego widok "o, on jest mały", to pani od razu mnie poprawiła, "nie, nie, on nie jest mały, to stary pies!"
  3. Ta pani z Tarnowskich Gór brzmi fajnie, ale to 4 piętro faktycznie trochę przeraża... Sunia po schodach chodzi, ale tak na dłuższą metę pokonywać tyle stopni codziennie po kilka razy może być dla niej męczące...
  4. Faktura za kastrację (100 zł): https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/44a77f3719757572
  5. Fibi już po sterylce, wszystko ok:) Miała zostać u weta na noc i zabieg miał być jutro rano, ale wet bał się, że mu się w nocy wysypie... Sunia w ciąży ważyła 11,40 kg, ale brzuch był bardzo duży, więc teraz pewnie jej 2-3 kg ubyło. Fibi jest bardzo łagodniutka. Wystraszona, ale ogonkiem merda i zero agresji. Całą drogę była mega grzeczna. Jutro rano będę sunię odbierać od weta to sprawdzimy wiek.
  6. Ta pani z Tarnowskich Gór do mnie nie dzwoniła. Pola dobrze zniosła zabieg. Musi mieć niestety kołnierz dla bezpieczeństwa, bo cięcie jest większe niż przy sterylce, więcej szwów. Zdjęcie szwów za minimum tydzień. Zabieg kosztował 220 zł, potem wrzucę rachunek.
  7. Zdrową tylną łapkę zmierzyłam, ma ok. 6-7 cm dł. (to wystające to pazurek, który jest trochę zdeformowany): Trochę obiecanych portretów:
  8. Dobrze myślałam, źle napisałam:) Sznureczkiem zmierzyłam obwód kikuta, narysowałam to sobie kartce i zmierzyłam średnicę (inaczej się nie dało, bo Pola wciąż lądowała na plecach, a łapka w górze:)). I ta średnica to ok. 2 cm.
  9. Obwód to jest właśnie szerokość tego kikuta, tam nie ma co obrysowywać. Jak but ma być na kikut to po co mierzyć zdrową łapkę? To musi być malutki bucik, choć i tak podejrzewam, że nie utrzyma się na tej uciętej łapce, będzie spadał/zsuwał się. Podejrzewam też, że Pola zdejmie go szybciej niż zdołam go założyć:) Pola jest bardzo energiczna, brak łapki w niczym jej nie przeszkadza. Można ewentualnie zapytać tej firmy czy mogą coś zaproponować: http://www.firma-admiral.pl/proteza-tylna-skokowa.html Rozliczenie suni: Stan konta na 3 lipiec wynosił -414,50 zł +414,50 zł jankamalpa +100 zł ludzie z Krakowa +29,90 zł jankamalpa -300 zł hotelowanie 04.07-02.08 (zniżka ze względu na karmę) -28 zł szczepienie na wirusówki -1,90 zł dojazd weta Stan konta na 2 sierpień wynosi -200 zł.
  10. Zmierzyłam kikut i ma obwód ok. 2 cm (końcówka jest trochę cieńsza). Zdrowej łapki chyba nie ma co mierzyć?
  11. ROZLICZENIE ZA LIPIEC: AMIGO: Pozostałość po hotelowaniu Amigo wynosiła -100zł. +100 zł Stowarzyszenie Chełmska Straż Pozostałość po hotelowaniu Amigo wynosi 0 zł. CYGAN: Stan konta na 31 maj wynosił +107 zł +100 zł Renata D. +50 zł Sybilla N. +15 zł Agata W. +15 zł Joanna B. +50 zł Gosia G. +200 zł Agnieszka Sz. -372 zł hotelowanie 1-31.07 -28 zł wirusówki -1,90 z dojazd weta Stan konta na 31 lipiec wynosi +157,10 zł.
  12. Rozliczenie za lipiec: Stan konta na 30 czerwiec wynosił -308 zł +308 zł Jo37 +35 zł Iwona K. +150 zł Fundacja ZEA -372 zł hotelowanie 1-31.07 Stan konta na 31 lipiec wynosi -187 zł.
  13. Rozliczenie za lipiec: Stan konta na 30 czerwiec wynosił -398,60 zł +398,60 zł Jo37 +35 zł Iwona K. -310 zł hotelowanie 1-31.07 -176,60 zł karma -100 zł badanie krwi -1,90 zł dojazd weta (pobranie krwi) Stan konta na 31 lipiec wynosi -553,50 zł.
  14. Rozliczenie: Stan konta na 30 czerwiec wynosił -223,50 zł -60 zł karma -81 zł Immunoglukan Max Stan konta na 31 lipiec wynosi -364,50 zł.
  15. Rozliczenie: Stan konta na 28 czerwiec wynosił -430,50 zł +50 zł Marzanna K. +60 zł Iwona K. +30 zł Marta P. +40 zł Ewa Sz. +200 zł jess +50 zł Anna H. +25 zł anonim +60 zł Iwona K. +30 zł Marta P. +50 zł Marzanna K. +135,74 zł pozostałość po Doyku (bazarek malti) -360 zł hotelowanie 29.06-28.07 -15 zł odrobaczenie + Fiprex - 28 zł wirusówki -25 zł wścieklizna -1,90 zł dojazd weta Stan konta na 28 lipiec wynosi -129.66 zł.
  16. Otrzymałam wpłatę z bazarku malti: 170 zł. Tak więc dług jest już całkowicie spłacony: pozostałość po hotelowaniu Doyka wynosi 0 zł. Ponadto powstała nadpłata 135,74 zł, która wg sugestii malti zasili konto Dżekiego, który jest w kiepskiej sytuacji finansowej: https://www.dogomania.com/forum/topic/339387-dżeki-nieduży-miły-kundelek-szuka-domu/page/9/
  17. Rozliczenie: Stan konta na 27 czerwiec wynosił -111 zł +111 zł mar.gajko +450 zł helli -450 zł hotelowanie 28.06-27.07 -40 zł odrobaczenie + Fiprex Stan konta na 27 lipiec wynosi -40 zł.
  18. Będę mogła sunię przyjąć za tydzień. Bardzo dużo znów jest chudych psów w schronisku:(
×
×
  • Create New...