-
Posts
35692 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
92
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Murka
-
Nowe szczebrzeszyńskie nabytki:) Ich odrobaczenie kosztowało 16 zł u weta: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/a0a5f97959792ff7 Na rachunku od weta jest także antybiotyk (koszt 36 zł) dla wcześniejszej czwórki (Bezy, Karmela, Pianki i Mufinka). Wet zdecydował o podaniu antybiotyku, bo rozwolnienie wciąż jest mniejsze lub większe, kotki mają słaby apetyt, są trochę za spokojne jak na kociaki, Pianka jest chuda. Mam nadzieję, że antybiotyk pomoże.
-
Próbowałam łapać mocz u Samby jeszcze dwa razy i się nie udało. Na razie więc dałam jej spokój i najwyżej za jakiś czas znów spróbuję. Póki co sikanie się trochę uspokoiło, tylko czasem pojawia się kałuża. Rozliczenie: Stan konta na 18 listopad wynosił -522,80 zł +522,80 zł Jo37 +50 zł Fundacja ZEA +100 zł Fundacja ZEA -300 zł hotelowanie 19.11-18.12 Stan konta na 18 grudzień wynosi -150 zł.
-
Szukamy osoby do zrobienia wizyty dla Fabio w Piasecznie. Potrzebna osoba komunikatywna, bo pan jest Portugalczykiem:) ale mówi po polsku. Póki co rozliczenie: Stan konta na 20 listopad wynosił -570,70 zł +30 zł ŚWIAT +200 zł Skarpeta im. Tallcot +10 zł Niesiowata +250 zł jess +30 zł agat21 +50 zł helli -360 zł hotelowanie 21.11-20.12 Stan konta na 20 grudzień wynosi -360,70 zł.
-
Czyli buro-białe też mają szansę:) Super:) Kupiłam Lakcid dla kotków, koszt 53,60 zł (dwa opakowania): https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/629d843e814f8c1d Już trochę lepiej, kooperki suche i nie ma już kitania poza kuwetą, ale koopki jeszcze takie sobie. Probiotyk daję wszystkim, bo Mufinkowi też się rozluźniła koopka. Ogólnie to te kociaki jakieś takie spokojne (w porównaniu z poprzednimi to oaza spokoju), dużo śpią, wygrzewają się, pieszczochy straszne, mrumkają, mruczą, ocierają się. Wczoraj dałam im trochę mokrej karmy, bo suchej coś mało ubywa i martwiłam się czy mają apetyt - mokrą wszystkie jadły, także ok. Pianka się coraz bardziej oswaja:) Mam prośbę o ogłoszenia dla Wafelka od Madie. Można go ogłaszać razem z Aurorą, bo po początkowej nieufności ze strony Aurory, bardzo się polubiły, bawią się razem i Aurora jest coraz bardziej śmiała przy nim. Wafelek w poprzednich miejscach (DS i DT) sikał poza kuwetą w różnych miejscach, ale u nas tego problemu nie ma w ogóle. Ani razu mu się nie zdarzyło zrobić cośkolwiek poza kuwetą. Doszłyśmy do wniosku z Madie, że obecność innego kocura mogła go stresować. U nas same kotki, więc się chłopak nie stresuje. Wafelek to kocurek 7 miesięczny, wykastrowany, odrobaczony, zaszczepiony, test FELV ujemny. Kocurek jest bardzo łagodny, towarzyski, przyjazny do psów i kotów (ze względu na sikanie niewskazane towarzystwo innego kocurka). Pcha się na kolana, na laptopa, wypija herbatę i kawę przy każdej okazji;) Wszędzie go pełno, lubi się bawić kocimi zabawkami, zwłaszcza patyczkiem z piórkiem. Lubi też rwać kawałki tektury (ma specjalny gryzak z korka i bardzo go lubi). Ogólnie bardzo fajny kotek:)
-
To jest dawka jednorazowa. Tak jak podanie Spot-on na pchły i kleszcze. Chyba chodzi o krople Neptra firmy Bayer. Wet mówił, że on nie ma doświadczenia w stosowaniu tych kropli, bo to jest nowość, ale Bayer to dobra firma i w przypadku takim jak Andzia mogą się sprawdzić. A ja się bardzo cieszę, bo Andzi to chore uszko się trochę podnosi:) Sunia już nie ma takiej obsesji na punkcie jedzenia, bawi się, biega. Świetna jest:)
-
Rachunek za wizytę, w tym szczepienie kotków: 120 zł + 4,50 zł dojazd weta (27 zł na 6): https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/b18e9a52913c50fe Z koopkami kociaków już było w miarę dobrze, ale Beza i Pianka dostały znów solidnego rozwolnienia. Nie wiem dlaczego, bo karmy im nie zmieniałam. Apetyt mają i poza tym, że kooperki mokre i śmierdzące, poopki zaczerwienione, to wszystko ok. Odrobaczenie kolejne dopiero za tydzień, więc wet zalecił, żeby na razie podawać im probiotyk. Dziś kupiłam i już im podaję. Fakturę z apteki będę mieć później. Aurora się trochę oswaja, jest coraz śmielsza, czasami nawet wywala mi się przed nogami brzuchem do góry zapraszając do zabawy:) niestety jeszcze ucieka przed wyciągniętą ręką. Rozliczenie: Stan konta na 15 grudzień wynosił -276,50 zł +320 zł Dora (bazarek) +22 zł Dora (bazarek, mój zakup) -300 zł hotelowanie 16.11-15.12 -30 zł wirusówki II Aurory -82 zł wizyta w lecznicy Bezy, Karmela, Pianki i Mufinka (badanie, odrobaczenie, książeczki) -16 zł odbiór kociaków z lecznicy -8 zł Fiprex dla Bezy, Karmela, Pianki i Mufinka -120 zł szczepienie Bezy, Karmela, Pianki i Mufinka -4,50 zł dojazd weta Stan konta na 15 grudzień wynosi -495 zł.
-
Argo biega! Cimalgex pomaga i wet powiedział, że choć Previcox jest mocniejszy to lepiej nie zmieniać, skoro jest poprawa. Dokupiłam więc Cimalgexu dla Argo, koszt 188,90 zł. Kupiłam także Rument Tabs (koszt 11 zł), bo jak Argo przestał go dostawać, to znów się koopki rozrzedziły. Poniżej rachunek z rozpiską: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/b18e9a52913c50fe I rozliczenie: Stan konta na 17 listopad wynosił +403,50 zł +20 zł Tianku +10 zł Jolanta08 +20 zł Iwona K. +54 zł Tianku (bazarek) +10 zł Jolanta08 -360 zł hotelowanie 18.11-17.12 -65 zł badanie krwi -4,50 zł dojazd weta -52 zł Cimalgex -188,90 zł Cimalgex -11 zł Rumen Tabs Stan konta na 17 grudzień wynosi -163,90 zł. Kończy się Caniviton, mam dokupić?
-
Antybiotyk działa i wet zlecił przedłużenie jego podawania (niedoleczone gronkowce dają szybko nawroty), dokupiłam tabletki, koszt 136,20 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/b18e9a52913c50fe Wet powiedział, że jest jakaś nowość na rynku, krople do ucha z bardzo mocnym antybiotykiem, które zapuszcza się raz na miesiąc. Ich koszt jest spory (chyba coś koło 100 zł). Można się zastanowić czy nie zastosować takich kropli u Andzi na koniec antybiotykoterapii.
-
Toudie już po operacji (wczoraj się odbyła), koszt niestety spory, bo aż 460 zł...: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/33ef8cad981e58d6 Dojdą jeszcze koszty kropli, które muszę wykupić. Cały czas zakrapiam z takim samym zestawem jak wcześniej. 28 grudnia ściągnięcie szwów. Oby tylko wszystko było dobrze. Tu jeszcze rachunek od naszego weta za badanie krwi: 65 zł + 4,50 zł dojazd weta (27 zł na 6): https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/b18e9a52913c50fe
-
Jest prośba do osoby, która ogłasza Fabio na Lublin o dodanie więcej zdjęć (podobno są tylko dwa). Dzwoniła dziś pani z Lublina, obserwuje Fabio od trzech tygodni, zauważyła nawet, że na tydzień ogłoszenie zniknęło:) Dopytywała o psiaka i zastanawia się nad jego adopcją. Nie ma niestety internetu, więc nie mogę wysłać jej fotek mailem. Prosiła o dodanie do ogłoszenia więcej zdjęć, żeby mogła go sobie lepiej zobaczyć.