Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35693
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. Nasz wet sterylizuje w okresie 10-14 dni (mówi, że to najlepszy czas) lub 2 miesiące po zakończeniu cieczki. Możemy czekać 2 miesiące, ale wg mnie sunia może być w ciąży. Nie wierzę, że kobieta pilnowała... przecież nie siedziały w tych budach cały czas zamknięte.
  2. Odrobaczałam całe zoo, więc Aurorze też się dostało. Koszt dla niej to 10 zł. Poniżej faktura za tabletki na robale dla trzech kotków (Aurory, Wafla i kotki, którą dokarmiam przy boksach): https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/aaba23652bfaf411
  3. Ida po weekendzie będzie miała sterylkę jak wszystko dobrze pójdzie, także porobiłam trochę fotek pod ogłoszenia:
  4. Dziś byłam na ostatnich zastrzykach. Od soboty sunia będzie mogła dostawać antybiotyk (Doxycyklinę) na anaplazmozę, chorobę tę leczy się dwa tygodnie. Za ok. 2-3 tygodnie będzie możliwa sterylka (anaplazmoza nie stanowi przeszkody), o ile sunia nie dostanie cieczki.
  5. Kaśka ma szczęście, a właściwie pecha do zgłaszających się domów z kotami:( parę dni temu dzwoniła fajna pani, ale w domu koty i brak możliwości izolowania. A Kaśka niestety na koty patrzy spięta i w gotowości. Może by się i przyzwyczaiła z czasem, ale paszczę ma dużą i wiemy co potrafi, więc ryzyko jest:( Rozliczenie: Stan konta na 23 styczeń -22,70 zł +450 zł helli -450 zł hotelowanie 24.01-22.02 -22,50 zł odrobaczenie -18 zł Fiprex Stan konta na 22 luty wynosi -63,20 zł.
  6. Rozliczenie: Stan konta na 24 styczeń wynosił -34,66 zł +20 zł malti +30 zł Marta P. +40 zł Ewa Sz. +50 zł Anna H. +50 zł Marzanna K. +40 zł wpłata anonimowa -360 zł hotelowanie 25.01-23.02 -18 zł odrobaczenie + Fiprex Stan konta na 23 luty wynosi -182,66 zł.
  7. Cygan wybył wczoraj do DT domowego z opcją dożywocia pod Poznaniem. Biedny był bardzo wystraszony podróżą i zmianami:( Podróż była długa i z przesiadką w Katowicach. Dotarł na miejsce w nocy.
  8. Sunia już praktycznie zdrowa, je regularnie, choć jeszcze niewiele i ostrożnie. Koopki są coraz lepsze. Wraca jej energia:) Z testów na choroby odkleszczowe wyszła tylko anaplazmoza, ale ona nie daje takich objawów jakie miała sunia. Mogła się tylko przyczynić do gorszego przechodzenia choroby. Anaplazmozę trzeba będzie przeleczyć w późniejszym czasie.
  9. Coś podziałam, choć teraz jak Wafel jest na gigancie, to głównie szaleje z naszymi kotkami:) o dziwo, najlepiej dogadał się z naszą charakterną szylkretką.
  10. Wezmę kotki, tylko koszty będą trochę większe niż dotychczas, tzn. 100zł/kotek czyli razem z Aurorą będzie 400 zł/miesięcznie. Jestem w kontakcie z Dorą. Mamy nadzieję, że pani, u której są kotki, złapie je i dowiezie do nas.
  11. Sunia niestety nadal nie chce jeść. Podtykam jej wszystko: puszki psie, kocie, mięso gotowane, nawet gotowane jajko i biały ser. Nic. Wącha i odwraca głowę. Jak się do jutra nic nie zmieni to znów będę musiała jechać z nią na kroplówkę:( Tyle dobrego, że wymiotów nie ma i kupka trochę lepsza. Wodę pije i siusia. Co za cholerstwo się do niej przyczepiło...
  12. Chodziło mi o Bydgoszcz;) Do Poznania jedzie Cygan.
  13. Wolałabym, żeby nie przepakowywać Grzesia na trasie. Pociąg to już w ogóle odpada. Grześ będzie zestresowany, wyrwie się ze smyczy i będzie dramat. Najlepiej by było dowieźć pod adres i wypuścić z klatki dopiero w domu. Nie mam jeszcze info od p. Maćka. Jeszcze jest taka opcja, że mogę Grzesia dowieźć do Warszawy i stamtąd ktoś doświadczony mógłby go przejąć i dowieźć do Poznania.
  14. Rozliczenie: Stan konta na 21 styczeń wynosił +289,40 zł +3000 zł bianka0 -255 zł hotelowanie 22.01-20.02 -51,90 zł Esselic Forte x 2 opak. -144,80 zł karma -18 zł odrobaczenie i Fiprex Stan konta na 20 luty wynosi +2819,70 zł.
  15. Kupiłam dla Argo RumenTabs, bo było trochę spokoju i znów mu się kupka rozrzedziła, koszt 11 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/c79cddb66a2ec611
  16. Kupiłam dla Samby Arthrodol, koszt 42,20 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/c79cddb66a2ec611 Rozliczenie: Stan konta na 17 styczeń wynosił +324,30 zł -300 zł hotelowanie -42,20 zł Arthrodol Stan konta na 16 luty wynosi -17,90 zł.
  17. Rozliczenie Fabio: Stan konta na 19 styczeń wynosił -305,70 zł +200 zł Anula (po Czesterku) +10 zł Niesiowata +30 zł ŚWIAT +50 zł helli +50 zł limonka80 -360 zł hotelowanie 20.01-18.02 Stan konta na 18 luty wynosi -325,70 zł.
  18. Kupiłam dla suni krople Neptra, koszt 122,30 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/c79cddb66a2ec611 Antybiotyk w tabletkach się już skończył, zakrapiam jeszcze ucho kroplami Otomax. Wet powiedział, że jak się maść skończy, to żeby na koniec podać Neptrę. Ucho ogólnie w miarę ok, nie jest suche, bo codziennie je zakrapiam, ale ropa się nie leje i już nie śmierdzi.
  19. Miałam dziś chyba pierwszy tel. o Siszarpa. Pani z Jaworzna. Najpierw spytała o możliwość transportu, potem czy jest jakaś umowa... o psa nic. Jak powiedziałam, że umowa tak i jeszcze wizyta musi być, to nastąpiła chwila ciszy, po czym pani stwierdziła, że się zastanowi i się rozłączyła.
  20. Felka miała obróżkę i to całkiem ładną (ma ją do tej pory). Ida pewnie ją zniszczyła (jest bardziej żywiołowa i temperamentna od córki) i dostał się jej łańcuch...
×
×
  • Create New...