Jump to content
Dogomania

Acana czy Purina?


makister

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Na pewno lepsza Acana. Wystarczy przeanalizować skład. Acana ma dużo więcej mięsa, mniej wypełniaczy i zamiast produktów ubocznych zawiera składniki z których po odpowiednim przyrządzeniu mógłby powstać smaczny i zdrowy ludzki obiadek :razz:

Mój tata ostatnio bez uzgodnienia ze mną zamówił dla psów worek Pro Plana i po zjedzeniu połowy był szybki powrót do Acany. Moja 11 miesięczna czernyszka nie miała siły się bawić, cały dzień spała a na spacerach to ja musiałam zwalniać. Dodatkowo były zielone kupy a u drugiego psa nastąpiło gwałtowne zaostrzenie objawów choroby. Po tygodniu na Acanie wszystko wróciło do normy.

Link to comment
Share on other sites

Ja natomiast stawiam na purinę pro plan. Moja suka ją jadła i czuła się świetnie, niestety ja będąc zafascynowana nową linią Acany w tym lamb & apple postanowiłam zmienić. Po zjedzeniu kilku kg acany moja sucz zaczęła co chwila latać na dwór, załatwiała się do 4 x dziennie , jej kupy niekiedy miały zielonkawe zabarwienie , cóż uznałabym to za zwykłą nietolerancję i nawrót problemów z trzustką gdyby nie to że postanowiłam podać tę karmę także drugiej suce i efekt był taki sam. Dlatego śmiem twierdzić iż acana nie jest taka rewelacyjna, natomiast po purinie suki czują się świetnie, normalnie 2x dziennie się załatwiają a sierść także ma łady wygląd.

Link to comment
Share on other sites

Ja stosowałam i Purine i Acane(suka obecnie ja je). Obydwie karmy były dobrze tolerowane. Jednak jeśli chodzi o skład, a szczególnie jego stosunek do ceny, to stawiałabym na Acane. Jednak to trzeba osobiście przetestować na danym psie.

Link to comment
Share on other sites

Ludzie czy wy się w ogóle znacie na żywieniu psów?? po pierwsze to jeśli karmimy psa jedną karma to nie zmieniamy jej nagle!!!!!! trzeba stopniowo mieszać karmy najpierw więcej tej starej a potem więcej tej nowej!!!!!! w momęcie nagłej zmiany u psow mogo nastepowac rozne dziwne reakcje wiec niema sie codziwic ze byla biegunka i inne objawy!!!!! a co do karmy to bardziej polecam acane jest duzo lepsza i niezawiera zapychaczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiorek819']Ludzie czy wy się w ogóle znacie na żywieniu psów?? po pierwsze to jeśli karmimy psa jedną karma to nie zmieniamy jej nagle!!!!!! trzeba stopniowo mieszać karmy najpierw więcej tej starej a potem więcej tej nowej!!!!!! w momęcie nagłej zmiany u psow mogo nastepowac rozne dziwne reakcje wiec niema sie codziwic ze byla biegunka i inne objawy!!!!! a co do karmy to bardziej polecam acane jest duzo lepsza i niezawiera zapychaczy.[/quote]
O matko... z kosmosu spadłes/aś? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ekhm, a co jest nadzwyczajnego w tym, że psu powinno się stopniowo zmieniać karmę? :hmmmm: Z tego co ja zauważyłam, to niestety mnóstwo "świadomych" dogomaniaków zmienia znienacka, a potem krzyczą na całe dogo jaka to okropna karma, bo pies bąki wali i kupa brzydka :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiorek819']Ludzie czy wy się w ogóle znacie na żywieniu psów?? po pierwsze to jeśli karmimy psa jedną karma to nie zmieniamy jej nagle!!!!!! trzeba stopniowo mieszać karmy najpierw więcej tej starej a potem więcej tej nowej!!!!!! w momęcie nagłej zmiany u psow mogo nastepowac rozne dziwne reakcje wiec niema sie codziwic ze byla biegunka i inne objawy!!!!! a co do karmy to bardziej polecam acane jest duzo lepsza i niezawiera zapychaczy.[/quote]

Dobrze, że nas oświeciłaś bo nie mieliśmy o tym bladego pojęcia.:diabloti:

Acana ma dużo błonnika stąd mogą być duże kupy.:eviltong:

Myślę, że jakościowo nie ma co porównywać PP do A bo po prostu nie ma czego.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Ludzie czy wy się w ogóle znacie na żywieniu psów?? po pierwsze to jeśli karmimy psa jedną karma to nie zmieniamy jej nagle!!!!!! trzeba stopniowo mieszać karmy najpierw więcej tej starej a potem więcej tej nowej!!!!!! w momęcie nagłej zmiany u psow mogo nastepowac rozne dziwne reakcje wiec niema sie codziwic ze byla biegunka i inne objawy!!!!! [/quote]HALLELUJAH, jacy my jesteśmy ciemni no!:multi:
Pisze się "w momENcie":evil_lol:

Powtórzę po przedpiszczyni-porównywanie nie ma sensu ponieważ są to karmy z zupełnie różnych półek jakościowych(i cenowych troszkę też).To, że pies toleruje akurat daną kiepską jakościowo karmę a lepszej nie, nie jest niczym nadzwyczajnym, na każdej półce znajdują się karmy, które danemu indywiduum, jakim jest każdy pies, nie podejdzie.Nie zmienia to jednak faktu, że Acana jest bardziej zbliżona składem do "fachowej" paszy i ogólna idea kompozycji składu wyznawana przez producenta tejże jest teoretycznie lepsza od Puriny.Jeśli miałabym wybierać to tej najlepiej służącej psu karmy szukałabym wśród produktów Acany aniżeli Puriny.

Sama mam kiepskie doświadczenia z Puriną wszelkiego rodzaju, pies właściwie nie chce jej nawet tknąć póki mocno nie zgłodnieje, żeby ją żużyć musiałam dosypywać po odrobinie do każdego posiłku składającego się z innej-smaczniejszej karmy.
W tej chwili przestawiam psa na Acanę Pacific i jak dotąd efekty są zadowalające, pachnie rybkami, jest wsuwana od razu a Qpa w normie.Odnośnie reszty skutków pozytywnych czy też nie, jest za wcześnie żebym mogła cokolwiek więcj powiedzieć.
Jeśli po zżarciu 2,5 kg będzie w porządku, po zużyciu 15kilowego royala, którego musiałam kupić, przejdziemy na Acanę Pacific właśnie bo jej skład wydaje mi się dobry dla alergika i może podreperować sierść będącą w złej kondycji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiorek819']widze ze niemasz zbytnio pojecia na temat karmienia!!!!:evil_lol: i to ty spadlas z kosmosu:evil_lol: najpierw poczytaj troszeczke ksiazek zwiazanzch z zywieniem psa a puzniej ewentualnie sie wypowiadaj:evil_lol:[/quote]

A ja radzę poczytać książki o poprawnej polszczyźnie.:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talia']O matko... z kosmosu spadłes/aś? :evil_lol:[/quote]
widze ze niemasz zbytnio pojecia na temat karmienia!!!!:evil_lol: i to ty spadlas z kosmosu:evil_lol: najpierw poczytaj troszeczke ksiazek zwiazanzch z zywieniem psa a puzniej ewentualnie sie wypowiadaj:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga kom']Podpowiedzcie,czy tak wysoka zawartość białka w acanie nie wpływa żle na np.nereczki???Mam dwa cavaliery 8i19 miesięcy i są psami o raczej normalnej aktywności,nie wiem czy wbijać się w tą karmę,czy poszukać czegoś innego.[/quote]

Białko zwierzęce nie powinno szkodzić, gorzej z białkiem roślinnym. Ja też miałam takie obiekcje ale w końcu się skusiłam. Ostatecznie acana z serii privincial ma 33% białka gdzie np. taki orijen ma 42%.

Acana lamb&apple ma 29%.;)

Link to comment
Share on other sites

Podpowiedzcie,czy tak wysoka zawartość białka w acanie nie wpływa żle na np.nereczki???Mam dwa cavaliery 8i19 miesięcy i są psami o raczej normalnej aktywności,nie wiem czy wbijać się w tą karmę,czy poszukać czegoś innego.

Link to comment
Share on other sites

Nie, dla mięsożercy taka ilość zwierzęcego białka nie szkodzi na nerki:lol:
Natomiast na pewno szkodzą konserwanty, przyprawy smakowo/zapachowe i nadmierna ilość zbóż którymi napchana jest niestety większość popularnych karm
Ja osobiście wolę jednak Orijena niz Acanę - jak dla mnie jest bardziej konsekwentna w koncepcji "naturalnego" karmienia ( obie karmy sa tej samej firmy;))

Link to comment
Share on other sites

[quote]Nie, dla mięsożercy taka ilość zwierzęcego białka nie szkodzi na nerki:lol:
[/quote]Dla [B]zdrowego[/B] mięsożercy, to trzebaby podkreślić:)

[quote]Ja osobiście wolę jednak Orijena niz Acanę - jak dla mnie jest bardziej konsekwentna w koncepcji "naturalnego" karmienia ( obie karmy sa tej samej firmy;-))[/quote]Orijen to bardzo dobra karma ale też niestety stosunkowo droga(w zależności od rodzaju) i nie każdego nań stać.Acana jest tańszą alternatywą ponieważ wypuszczają podobne, można powiedzieć-analogiczne produkty(przynajmniej część).Tym sposobem producent może trafić w potrzeby ludzi o różnym stopniu zamożności:)
Nie zmienia to faktu, że osobiście, gdybym miała wybór, karmiłabym Orijenem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiorek819']widze ze niemasz zbytnio pojecia na temat karmienia!!!!:evil_lol: i to ty spadlas z kosmosu:evil_lol: najpierw poczytaj troszeczke ksiazek zwiazanzch z zywieniem psa a puzniej ewentualnie sie wypowiadaj:evil_lol:[/quote] Wybacz nie czytam książek o żywieniu psów, wolę czytac info na stronach internetowych, portalach i forach i miec wiadomości z wiecej niz jednego źródła.
Nie rozumiem tylko dlaczego napisałeś/aś o tym, że osoby piszące na początku wątku nie maja pojęcia o żywieniu psów, skoro nikt nie napisał, że zmienia karmę z dnia na dzień.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

może problem na porównaniach karm polega na tym, że prze ogromna większość karm to jeden wielki chłam. Mam własne doświadczenia dot. karmienia zwierzaków co nie zmienia faktu, każdy pies jest inny i opinie mogą być także odmienne. Jakość karmy to dla mnie ilość mięsa (suchego w zasadzie mączki mięsnej) i porównanie acany do pp to jest coś nie tak. Acana ma chyba na maxa na rynku mięsa i nie zawiera kukurydzy czy pszenicy TO JEST REWELACJA !!!Co do Orijen to jest super ale kasa także super. Obecnie przygotowuję się do zakupu nowej acany bez zbożowej provincial z kurczakiem.
Otworzyły mi się oczy na temat karm po rozmowie z pracownikiem Acany na wystawie w Sopot. Potem poczytałem próbowałem i mam stabilny efekt karmieniu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szwajc']może problem na porównaniach karm polega na tym, że prze ogromna większość karm to jeden wielki chłam. Mam własne doświadczenia dot. karmienia zwierzaków co nie zmienia faktu, każdy pies jest inny i opinie mogą być także odmienne. Jakość karmy to dla mnie ilość mięsa (suchego w zasadzie mączki mięsnej) i porównanie acany do pp to jest coś nie tak. Acana ma chyba na maxa na rynku mięsa i nie zawiera kukurydzy czy pszenicy TO JEST REWELACJA !!!Co do Orijen to jest super ale kasa także super. Obecnie przygotowuję się do zakupu nowej acany bez zbożowej provincial z kurczakiem.
Otworzyły mi się oczy na temat karm po rozmowie z pracownikiem Acany na wystawie w Sopot. Potem poczytałem próbowałem i mam stabilny efekt karmieniu[/quote]

Na maxa mięsa ma orijen - 70%

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"gops"']nie chce zakldac nowego tematu wiec spytam tu

acana czy orijent?
ale orijent nie rybny tylko zwykly ;-)[/quote]
Orijent? Nie słyszałam o takiej karmie ;) Chyba, że chodzi o Orjena??

Jeśli tak, to ci z własnego doświadczenia Orjena nie polecę, bo nigdy nie próbowałam i nie zamierzam. Zastanawiałam się nad nią kiedyś, podpytałam tu i tam- i stanowczo odradzono mi tą karmę. Przeciętny pies nie potrzebuje aż takiej ilości białka.
Natomiast Acana u nas się kompletnie nie sprawdziła, suka po jakimś czasie zaczęła się drapać, kupki ogromne...no i modli się nad nią strasznie. :roll: A szkoda, bo bardzo podoba mi się skład tej karmy. Ale może nie zaszkodzi spróbować, to, że jednemu psu nie pasuje, nie musi oznaczać, że u innych będzie tak samo :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']ta orjent , literowka ;)

nam acana sluzy , ale coraz mniej chetnie sucz ja je
dlatego chcialam sprobowac czegos innego i wlasnie zastanawiam sie nad orjentem , do nastepnego worka jeszcze 2 tyg wiec sie zastanowie[/quote]

Pod względem składu orijen ale wiadomo każdy pies różnie reaguje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Do tej pory karmiłam moją sunię Puriną ProPlan Adult Large Breed Athletic Lamb & Rice. Wszystko było OK tylko od pewnego czasu przestała jej smakować. Dodatkowo męczymy się od lutego z łupieżem więc zdecydowałam się na eksperyment. Acana Adult Dog przyszła wczoraj, za jakiś tydzień napiszę jakie są rezultaty :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...