Jump to content
Dogomania

Miała być NITKA a jest NUTKA. I zamieszkała w Częstochowie. Trzymajcie kciuki za aklimatyzację.


Recommended Posts

Dnia 22.01.2017 o 13:45, agat21 napisał:

A Nuteczka jest śliczna i cieszę się, że dobra dla niej passa trwa i sterylka przebiegła bez problemów :)

Nutka świetnie pozbierała się po zabiegu natomiast troszkę martwiło mnie ogólne zachowanie suni, nie chciałam pisać bez konsultacji z mądrzejszymi ale najprawdopodobniej sunia miała/ma ciąże urojoną. Od początku miała lekko powiększone sutki (m.in. dlatego myślałam, że jest w ciąży), zbierała różne głównie moje rzeczy do legowiska - na początku było to zabawne bo jak nie mogłam znaleźć swoich kapci np to wiedziałam, że będą w legowisku Nutki. Ale Nutka zaczęła bronić schowanych rzeczy przed psami, dziećmi, moim mężem i oczywiście obcymi. Tylko ja mogę zabrać z legowiska Nutki wszystko i wszystko koło suni zrobić. Za radą behawiorystów wszystkie zabawki psie, dzieci, nasze rzeczy są pochowane i sunia nie ma co zbierać. Zwiększamy jej dawkę ruchu, częściej wychodzi na spacery.

Od wczoraj nie ma nic w legowisku i częściej z niego wychodzi:-) Nie burczy też na przechodzące psy/domowników. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze:-)

Wszelkie wskazówki oczywiście mile widziane:-)

Link to comment
Share on other sites

Kasiu mam nadzieje ze Nuteczka szybko dojdzie do siebie

Uwazaj na dzieci zeby do niej nie podchodzily bo tez dziewczyny uczulaly na to

Ciekawa jestem co wet powie bo dziewczyny radzily zeby podawac taki lek Pulsatilla D 30

Powinno sie unormowac za pare dni:) 

Pisz nam na bierzaco plisss

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, agat21 napisał:

Bidulka, jeszcze ciąża urojona się trafiła :( 

Dobrze, że udało się ją zabrać, w Radysach jak nic zostałaby zagryziona :(

Jezu nawet nie pisz tak bo sie porycze :(

Wlasnie pisala do mnie dziewczyna ktora przerabiala ciaze urojona u swojej suni- poradzila to samo- zabrac wszystko, nie glaskac, duzo ruchu. Pisala tez ze u niej bez zadnych lekow minelo po ok tygodniu wszystko

Tylko jakby pojawilo sie mlejo to trzeba albo leki albo ona robila oklady z sody

Trzeba obserwowac

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, dorota1 napisał:

Na urojone ciąże jedyny lek: sterylizacja. A sunia jest już po! Więc w czym problem? Trochę cierpliwości i samo minie. Moja robiła to samo, a po zabiegu koniec.

Pewnie masz racje:) trzeba cierpliwie odczekać pare dni:) i sunia będzie znowu soba:)

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, kiyoshi napisał:

Kasiu- czy poprawia się coś Nuteczce? Mam nadzieje, że już nie powarkuje....

Jest zdecydowanie lepiej:-) Nutka nie powarkuje, nawet wczorajsza wizytę obcych zniosła dzielnie. Jeszcze większość czasu siedzi zaszyta w legowisku i obserwuje ale już coraz częściej zaglada do kuchni i salonu :-)

Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, kasiainat napisał:

Jest zdecydowanie lepiej:-) Nutka nie powarkuje, nawet wczorajsza wizytę obcych zniosła dzielnie. Jeszcze większość czasu siedzi zaszyta w legowisku i obserwuje ale już coraz częściej zaglada do kuchni i salonu :-)

To dobrze:)

Kasiu czekamy na znak od Ciebie jak bedzie juz mozna ja oglaszac dobrze?

Bo nie wiem czy mozna juz np ruszac z ogloszeniami? Wiadome ze raczej nikt nie zadzwoni od razu ale gdyby jednak to sunia musi byc w miare gotowa na adopcje

 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, kasiainat napisał:

Jest zdecydowanie lepiej:-) Nutka nie powarkuje, nawet wczorajsza wizytę obcych zniosła dzielnie. Jeszcze większość czasu siedzi zaszyta w legowisku i obserwuje ale już coraz częściej zaglada do kuchni i salonu :-)

Dzięki Kasiu za wiadomości:). Nuteczko, skończ juz z tymi wyimaginowanymi ciążami bo czas do domu :).

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, kiyoshi napisał:

To dobrze:)

Kasiu czekamy na znak od Ciebie jak bedzie juz mozna ja oglaszac dobrze?

Bo nie wiem czy mozna juz np ruszac z ogloszeniami? Wiadome ze raczej nikt nie zadzwoni od razu ale gdyby jednak to sunia musi byc w miare gotowa na adopcje

 

Myślę, że można sunie spokojnie ogłaszać :-)

Dzisiaj zabraliśmy ją na taki dłuższy rodzinny spacer, było troszkę głośno i cały czas coś się działo bo dzieciaki rzucały śnieżkami i wygłupiali się. Nutka troszkę zdezorientowana była ale dała radę:-) Ona generalnie jest taką delikatną sunią i trzeba w ogłoszeniach napisać, że w tych pierwszych kontaktach jest po prostu nieśmiała. 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, kasiainat napisał:

Myślę, że można sunie spokojnie ogłaszać :-)

Dzisiaj zabraliśmy ją na taki dłuższy rodzinny spacer, było troszkę głośno i cały czas coś się działo bo dzieciaki rzucały śnieżkami i wygłupiali się. Nutka troszkę zdezorientowana była ale dała radę:-) Ona generalnie jest taką delikatną sunią i trzeba w ogłoszeniach napisać, że w tych pierwszych kontaktach jest po prostu nieśmiała. 

 

Kasiu- w takim razie postaram się napisać jutro dla niej tekst tylko potrzebuje:

- wiek jaki ma w książeczce wpisany?

- stosunek do psów i kotów? (chyba lepiej żeby była jedynaczką?)

- stosunek do dzieci (dobry jak rozumiem)

- jak zachowuje się w domu- czystość, niszczenie, szczekanie

- na smyczy rozumiem, że ok

no i ogólnie- jaki to miałby być dom? spokojni ludzie/ aktywni/ nie wiem...co jeszcze kasiu ważnego zauważasz, proszę napisz:)

 

Saruś2011 czy nie masz nic przeciwko, że napisze tekst i rusze z ogłoszeniami? numer w ogłoszeniach będzie Twój, więc będziesz musiała mi przesłac na priv:)

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, kiyoshi napisał:

Kasiu- w takim razie postaram się napisać jutro dla niej tekst tylko potrzebuje:

- wiek jaki ma w książeczce wpisany?

- stosunek do psów i kotów? (chyba lepiej żeby była jedynaczką?)

- stosunek do dzieci (dobry jak rozumiem)

- jak zachowuje się w domu- czystość, niszczenie, szczekanie

- na smyczy rozumiem, że ok

no i ogólnie- jaki to miałby być dom? spokojni ludzie/ aktywni/ nie wiem...co jeszcze kasiu ważnego zauważasz, proszę napisz:)

 

Saruś2011 czy nie masz nic przeciwko, że napisze tekst i rusze z ogłoszeniami? numer w ogłoszeniach będzie Twój, więc będziesz musiała mi przesłac na priv:)

Iza, gdzież bym miała jakieś przeciwko :). Bardzo się cieszę, że pomożesz z ogłoszeniami :). Ja mam olx wyróżnionego dla Strusia to zmienię tekst i podmienię na Nutkę :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...