Jump to content
Dogomania

Maks skradnie ci serce!


Basia1244

Recommended Posts

Odwiedzam sercem calem sle pozdrowienia milosc1.gifmilosc1.gifcudnemu Maksikowi i braciszkom milosc1.gif

dziekujemy serdecznie! :)

 

Maks P. otrzymał datek:

50,- Joanna K. ze Środy Śląskiej (23.03.)

 

 

i niestety nie najlepsze wieści - otóż niejaki Maksymilian P. czyli nasz Maksio kochany od soboty jest na lekach przeciwzapalnych. Maksio ma zaostrzenie przewlekłego zapalenia stawów, ma widoczne  trudności z wstawaniem, chodzi na lekko sztywnych łapkach, które sobie intensywnie wylizuje, w piątek wieczorem to się zaczęło, lizał łapki dysząc z bólu.

Po lekach jest lepiej, bo choć widać, jak z trudem chodzi, to jednak nie boli go już chyba aż tak mocno, jak w piątek.

Zakończenie leczenia zapewne po tygodniu zastrzyków, a potem potrzebne będą Maksiowi dobre preparaty na stawy, żeby uniknąć podobnych zaostrzeń -  widać teraz skutki przemarznięcia zimą - nocowania "pod chmurką" po śmierci pana.

Link to comment
Share on other sites

dobrze, że szczękę mam własną, bo sztuczną bym dzisiaj chyba z podłogo zbierała... ;)

 

Maksio otrzymał bardzo hojny datek na leczenie:

 

200,- zł od pana Marka, który chce pozostać anonimowy wpłynęło 25.03.2015r.

 

Dziękujemy w imieniu Maksia !!!!!!

 

 

Maksio wciąż na zastrzykach przeciwzapalnych, trzeba pomyśleć i jakichś lekach na stawy,

mój "podopieczny" Bakuś bierze na stawy taki syropek:

http://allegro.pl/do...5206743219.html

a na Bakusiowym wątku podpowiadają jeszcze Arthromax

Link to comment
Share on other sites

dobrze, że szczękę mam własną, bo sztuczną bym dzisiaj chyba z podłogo zbierała... ;)

 

Maksio otrzymał bardzo hojny datek na leczenie:

 

200,- zł od pana Marka, który chce pozostać anonimowy wpłynęło 25.03.2015r.

 

Dziękujemy w imieniu Maksia !!!!!!

 

 

Maksio wciąż na zastrzykach przeciwzapalnych, trzeba pomyśleć i jakichś lekach na stawy,

mój "podopieczny" Bakuś bierze na stawy taki syropek:

http://allegro.pl/do...5206743219.html

a na Bakusiowym wątku podpowiadają jeszcze Arthromax

Już wpisąłam te wpłaty na fb, bo to chyba  stamtąd są ludzie.

Link to comment
Share on other sites

psina w szafie to maleńka Majeczka, bezskutecznie szukająca domku

attachicon.gifZdjęcie1498.jpgattachicon.gifPIC_0249.JPG

 

 

a koty i Maksio.....nos zdążył Maksio schować tak to wygląda od strony kotów -Maksio i Pirat

attachicon.gifZdjęcie1961.jpg

 

attachicon.gifZdjęcie1955.jpg

a tak się Maksio zadomowił - ciepełka nigdy dość

Więc jednak był to pies w szafie ;)

 

Widzę, Że Maksio i Pirat nie są miłośnikami kotów :(

 

Chciałem powiedzieć, że już lecę, a on już nieczynny. Ale błyskawicznie się skończył :unsure:

 

i niestety nie najlepsze wieści - otóż niejaki Maksymilian P. czyli nasz Maksio kochany od soboty jest na lekach przeciwzapalnych. Maksio ma zaostrzenie przewlekłego zapalenia stawów, ma widoczne  trudności z wstawaniem, chodzi na lekko sztywnych łapkach, które sobie intensywnie wylizuje, w piątek wieczorem to się zaczęło, lizał łapki dysząc z bólu.

Po lekach jest lepiej, bo choć widać, jak z trudem chodzi, to jednak nie boli go już chyba aż tak mocno, jak w piątek.

Zakończenie leczenia zapewne po tygodniu zastrzyków, a potem potrzebne będą Maksiowi dobre preparaty na stawy, żeby uniknąć podobnych zaostrzeń -  widać teraz skutki przemarznięcia zimą - nocowania "pod chmurką" po śmierci pana.

Wracaj do zdrowia :(

 

dobrze, że szczękę mam własną, bo sztuczną bym dzisiaj chyba z podłogo zbierała...

 

Maksio otrzymał bardzo hojny datek na leczenie:

 

200,- zł od pana Marka, który chce pozostać anonimowy wpłynęło 25.03.2015r.

 

Dziękujemy w imieniu Maksia !!!!!!

 

 

Maksio wciąż na zastrzykach przeciwzapalnych, trzeba pomyśleć i jakichś lekach na stawy,

mój "podopieczny" Bakuś bierze na stawy taki syropek:

http://allegro.pl/do...5206743219.html

a na Bakusiowym wątku podpowiadają jeszcze Arthromax

Ale datek - super :D

 

Ja swoim daję Cortaflex...dla koni:

http://new.cortaflex.pl/cortaflex-regular-solution-zapas-p-5.html?cPath=2_13

Na jednego działał super (już za TM), na drugiego chyba też bo od roku nie ma problemu ze stawami, a miał poważne, ale na trzeciego to chyba słabo, albo po prostu zwyrodnienie już tak wielkie bo ma (wg weta) 17 lat.

Mogę przesłać trochę. Jest bardzo wydajny - 15 ml na 500 kg konia ;) Co daje 0,3 ml na 10 kg psa na dobę.

Tylko, że ja nie biorę odpowiedzialności za jego działanie. Moim nic po nim nie jest, a w necie można spotkać tylko i wyłącznie pozytywne opinie na temat podawania go psom. Ja nie znalazłem żadnych negatywnych opinii dlatego kupiłem moim i nie żałuję.

 

No proszę jaka ładna koleżanka mu się trafiła :)

Link to comment
Share on other sites

Więc jednak był to pies w szafie ;)

 

Widzę, Że Maksio i Pirat nie są miłośnikami kotów :(

 

Ja swoim daję Cortaflex...dla koni:

http://new.cortaflex.pl/cortaflex-regular-solution-zapas-p-5.html?cPath=2_13

Na jednego działał super (już za TM), na drugiego chyba też bo od roku nie ma problemu ze stawami, a miał poważne, ale na trzeciego to chyba słabo, albo po prostu zwyrodnienie już tak wielkie bo ma (wg weta) 17 lat.

Mogę przesłać trochę. Jest bardzo wydajny - 15 ml na 500 kg konia ;) Co daje 0,3 ml na 10 kg psa na dobę.

Tylko, że ja nie biorę odpowiedzialności za jego działanie. Moim nic po nim nie jest, a w necie można spotkać tylko i wyłącznie pozytywne opinie na temat podawania go psom. Ja nie znalazłem żadnych negatywnych opinii dlatego kupiłem moim i nie żałuję.

 

No proszę jaka ładna koleżanka mu się trafiła :)

 

 

tak, to był ( i przeważnie jest ;)) pies, a raczej suka w szafie ;)

 

A Pirat i Maksio - przeciwnie - są wielkimi miłośnikami kotów!

To ich wpatrywanie się w koty przypomina kontemplację prawie ;)

 

Niestety Maksio od wczoraj znów liże sobie łapki, chyba go bolą :(

Ale jaki lek dla niego wybrać - ech, nie wiem :(

 

a koleżanka Maksia nie tylko ładna, ale i miła bardzo, no i znają się od dawna :)

Link to comment
Share on other sites

Zasięgnęłam języka i wszyscy psiarze, którzy stosują, chwalą sobie ten Cortaflex dla koni, więc może rzeczywiście kupić go, zwłaszcza, że można podawać wielu psiakom (np Piratowi i Łatusiowi) , bo tego jest dużo i wychodzi korzystnie cenowo.

Link to comment
Share on other sites

Zasięgnęłam języka i wszyscy psiarze, którzy stosują, chwalą sobie ten Cortaflex dla koni, więc może rzeczywiście kupić go, zwłaszcza, że można podawać wielu psiakom (np Piratowi i Łatusiowi) , bo tego jest dużo i wychodzi korzystnie cenowo.

 

też tak pomyślałam, środek dla psów - w żelkach - jest bardzo drogi i Maksiowi niezbyt smakuje, choc piszą na opakowaniu, że psy chętnie zjadają te żelki

[attachment=11790:Max faktura.jpg][attachment=11791:Zdjęcie2172.jpg]

Ciociu mari kochana 

cudna nasza 

zdrowenka  zdrowenka wszelkiego 

spokojnosci 

cudnej wokol 

sercem przekazuje 

calunkiej cudnej gromadce Twojej zwierzunkowejk,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,61_QX_orig.

dziękujemy i również pozdrawiamy :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Koty budzą wciąż jego apetyt :), tusza niestety coraz większa, humor dobry, uwielbia się czesać - właściwie czesać można go pół dnia

Czesać i drapać przy ogonie można Maksia pół dnia, a nawet i całą dobę - sam o to prosi :)

spacery też lubi, ale niezbyt długie i w dobrym towarzystwie - ostatnio przyszła jedna "wolontariuszka" i wzięła właśnie jego - zaparł się przy furtce i nie poszedł.

Wczoraj pierwszy chciał wracać, bo dziewczyny były aż cztery, poszedł więc z Piratem, Pikusiem i Bubą, ale zaczął lekko utykać  na łapkę i przyprowadziły go z powrotem. Bardzo chętnie wbiegł do domu, co rzadko mu się zdarza, lubi być przed domem, ale ze względu na głośne obszczekiwanie przechodniów nie może to trwać tyle, ile by chciał ;) a ruch niemały, mieszkam przy "głównej" ulicy, wokół sąsiedzi to starsi ludzie, w tym jedna niezwykle  wścibska i u.....liwa pani ;)

[attachment=12824:PIC_0499.JPG]

 Maksio- godpodarz - to  lubi najbardziej ( po drapanku i  czesanku oczywiście) - "oblatywanie" posesji ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Po ponad roku spokojnego, szczęśliwego życia w gromadce moich "tymczasów" Maksiowi przytrafiła się paskudna kontuzja :( zerwanie więzadła krzyżowego :(

Maksio od tygodnia chodzi na 3 łapkach, zapadła decyzja o operacji tej łapki. Koszt to aż 800 złotych :(

Ponieważ Maksio to już psi staruszek - bardzo szybko przestanie sobie radzić na 3 łapkach, bo ta obciążana nie wytrzyma długo :( to jeden z powodów decyzji o operacji pomimo niezbyt młodego już wieku Maksia.

e80920eff90c.jpg

a to Maksio pod troskliwą opieką Kasi ( Maksio się postarzał, a Kasia urosła ;))

 

Link to comment
Share on other sites

Maks ma już umówiony zabieg na poniedziałek, oczywiście po operacji będzie czekała go rekonwalescencja i ograniczenie ruchu, no i bezwzględnie musi schudnąć, ponieważ Maks w ciągu ostatniego roku roztył się i z wagi 11,400 skoczył na 15 kilo. Po operacji bezwzględnie musi być na diecie i schudnąć do wagi wyjściowej inaczej jego łapy po prostu go nie uniosą. Trzymajcie kciuki za poniedziałkowy zabieg , napiszę po powrocie od doktora.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, asiuniab napisał:

trzymam kciuki; jak tylko coś mi wpadnie wspomogę choć drobną cegiełką na zabieg;

proszę o podesłanie konta na priv

Dziękuję !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Każdy dar ma wielką wartość, bo z serca !
Maks ma użyczone konto, żeby na prywatne nie wpłacać, a oto nr konta:

Stowarzyszenie Help Animals

BS Środa Śląska: 85 9589 0003 0007 2023 2000 0010

i dopisek, że dla Maksa :)

dobrze, że Maksio nie wie, co go czeka.... bo ja już się boję poniedziałku :( na zdjęciach widać uniesioną Maksiową chorą łapkę, na której nie staje wcale biedaczek :(

1da7ace4a9f4.jpg   77812f9d1766.jpg     a159fb703662.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

O 12.06.2016 o 18:23, asiuniab napisał:

poszedł przelew na 40 zł, chciałabym więcej, jeśli coś uzbieram prześlę;

z całego serca dziękuję !!!!!!

Maksio już po zabiegu - jak na swój wiek wyniki badań i rtg ma naprawdę dobre :) jedyne, co mu dolega, to zerwane więzadło, które włąśnie zostało naprawione. Maksio zmęczony, odpoczywa:

51061c616f57.jpg   d9bf557396ff.jpg    b0675bf9fa79.jpg

Koszt zabiegu, badań i RTG - razem 930 złotych ( skan faktury wkleję jutro)

Link to comment
Share on other sites

O 14.06.2016 o 13:25, Mruczka napisał:

 Przesłałam Maksiowi 50 zł  na leczenie nóżki ( na konto HA). 

Z pozdrowieniami dla dzielnej mari :) . 

Maksio bardzo dziękuje !!!!!!

Niestety Maksiowe jelita bardzo źle zniosły narkozę i leki :( wczoraj miał tylko biegunkę, dzisiaj pojawiła się krew. Natychmiast pojechaliśmy do gabinetu, Maksio dostał 2 zastrzyki i pani doktor nieco rozluźniła dolną krawędź opatrunku, bo Maksiowi spuchła końcówka łapki za gipsem.Kolor osłaniającego gips  opatrunku jest teraz żółty :) Maksio jest bardzo grzeczny i dzielny, kochany staruszek  02c9216fe5b7.jpg   77244b6b1c04.jpg   bccf95f0c71a.jpg   eb10a5fdd6df.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...