Jump to content
Dogomania

Szczurzy BDT u ajlii - wątek informacyjny :)


ajlii

Recommended Posts

  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='3 x'][B]ajlii[/B] super wątek :)
niby wiedziałam, ze macie forum itd
ale ja tylko na dogo siedze i nie mam czasu na inne fora a teraz szczurki będę podglądac u Ciebie :)
dziękuję :)

[COLOR=#808080](i nie będę się czepiać na bazarkach, że przyjdzie mod i zamknie bazarek :evil_lol: )[/COLOR][/QUOTE]

Nawet mi nie przyszło do głowy, zeby pogrzebać w necie o szczurkach - a tu proszę taka miła niespodziewajka podana jak na dłoni :lol:

Link to comment
Share on other sites

U nas zmiany :))) Pięć ogonków pojechało do swoich domków :))) A dwa kolejne pod koniec tygodnia też się przeprowadzają do nowego stadka :)

Zakończył się już bazarek, w połowie na szczurki. Udało się zebrać dla nich 134 zł. Bardzo się cieszę, szczególnie że znów doszły nam wydatki - trzeba było dowieźć ogonki na transport do innego miasta (łącznie 130 km), ale dzieki temu dojechały szybko, sprawnie i komfortowo do swoich domków.


[quote name='DarkWater']ajlii mam taki kubeczek - może jakiś zaszczurzony kupi :cool3:
dochód na Twoje szczurki, co Ty na to? [/QUOTE]

DarkWater - kubeczek jest prześliczny! Napewno znajdzie nabywcę, a szczuractwo ucieszy się z funduszy :) Dziękuję :)


[quote name='bea100']
Ajlii, co to znaczy że "Wełniak"? Czy to rasa czy ksywka? Czy nazwisko Dambisia?[/QUOTE]

To długa historia... ;)
Przede wszystkim - skończyła mi sie wena w kwestii imion. Po tylu szczurkach na DT po prostu już nie mam sił wymyślać nowych.
Kiedyś całą rodzinę - 7 identycznych braci-kapturków - nazwałam po prostu Krasnoludkami...

Wełniak Dambiś był jednym z 4 braci. Prawie dwa lata temu ktoś wystawił na śmietnik klatkę ze szczurkami. Ot, porządki wielkanocne :/
Mama i córeczki znalazły DS. Tatuś też, ale niestety umarł... miał niską krzepliwość krwi. Zostało czterech synków, z podejrzeniem skazy krwotocznej. Maluchy wszystkie były nietypowe, tzn. rasowe. Nie znam się na rasach szczurzych, dla mnie szczur to po prostu szczur - bez względu na rodzaj sierści, umaszczenie czy osadzenie uszu. W każdym razie był szczurek Himalaj (od ubarwienia - czyli ciemniejsza sierść przy nosku i u nasady ogona), szczurek Szynszyl (od śmiesznego rodzaju sierści, rosnącej w kępkach), Dambiś (od rasy dumbo) i jedyny kundelek, czarny szczurek - zwany po Wełniakiem. A i tak wszystkie grupowo nazywaliśmy Wełniakami... bo były takie mieciutkie, puchate i okrąglutkie (wszystkie po 62-64 dag).
Niestety, z czterech braci żyje już jeden... Himalaj, Wełniak i Szynszyl odeszły z powodu choroby, której żaden weterynarz nie umie wyjaśnić. W pewnym momencie zaczęły się wyłączać funkcje życiowe... mimo leków, wspomagaczy... Łączymy to z genetyką niestety :(
W tej chwili Dambiś Wełniak jest u mnie i póki co był zdrowy. Niestety, dziś zauważyłam że trochę schudł - a to był zawsze pierwszy objaw. Potem szły u braci problemy kardiologiczne, trawienne, neurologiczne... Jesteśmy umówieni z Dambisiem do kardiologa, może coś wymyśli...


A o to sam Dambiś Wełniak :)

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-_ZaCUYUFwV8/URprHm87trI/AAAAAAAACWw/xLqnr4-hxP4/s512/DSC07160.JPG[/IMG]

Edited by ajlii
Link to comment
Share on other sites

[quote name='ajlii']
...
Przede wszystkim - skończyła mi sie wena w kwestii imion. Po tylu szczurkach na DT po prostu już nie mam sił wymyślać nowych.
Kiedyś całą rodzinę - 7 identycznych braci-kapturków - nazwałam po prostu Krasnoludkami...
...
A i tak wszystkie grupowo nazywaliśmy Wełniakami...
[/QUOTE]

Dzięki :) Już rozumiem :)
Wiesz co sobie pomyślałam? Że jak będą nowe Ogoneczki to prosimy o zdjęcie i będziemy tu nazywać- my mamy wenę ;)

Link to comment
Share on other sites

Hej Ajlii!!! :loveu:

Spóźniona, bo spóźniona ale melduję się i podnoszę wąteczek. :-)
Ślę buziaki od Waszych byłych podopiecznych... :-)

Mam nadzieję, że choć na moment się uśmiechniesz, jak Ci coś napiszę.
Jak wiadomy Ci doktor M. był u mojego dziadzia siłą rzeczy nadział się na dziewczynki i wyrwało mu się: "O... (pipipi)...., co to jest!!!"
"No jak to, co?", odpowiadam. ;-)
A on na to...: "To widzę, ale ta klatka. Większej na rynku już nie było, czy nie znalazłaś producenta większych? Planujesz 100 szczurów???"
Focha giganta strzeliłam ;), a po fochu wykład o konieczności zapewnienia przestrzeni życiowej kruszynkom.
Siłą rzeczy i wymiany zdań był jeden ryk śmiechu.

A propos... przestrzeni życiowej i takietammm... Wiesz, że muszę dokupić... jeszcze jednego sputnika? :roll:
Serce mi się kraje, bo najpierw, aż się zdziwiłam, nie cieszył się wzięciem, a teraz pełne oblężenie i w tym ból... Nie mieszczą się tam w czwórkę i zawsze jest jedna spóźniona, która wręcz z wyrzutem patrzy, że się nie dostała do środka. No nic... sputnik drugi musi być a na wszelki... pod nim dorobiona jeszcze jedna deseczka, coby do skoku miały blisko.

Link to comment
Share on other sites

Kilka słów wyjaśnienia - szczurcie Majqi to siostry moich dziewczynek. A wszystkie są córeczkami interwencyjnej Sindy, która od niedzieli wraz z córeczką Brooklynn mieszka we Wrocławiu.


[quote name='majqa']
Jak wiadomy Ci doktor M. był u mojego dziadzia siłą rzeczy nadział się na dziewczynki i wyrwało mu się: "O... (pipipi)...., co to jest!!!"
"No jak to, co?", odpowiadam. ;-)
A on na to...: "To widzę, ale ta klatka. Większej na rynku już nie było, czy nie znalazłaś producenta większych? Planujesz 100 szczurów???
[/QUOTE]


Ciekawe co by doktor M. powiedział na 2-metrowy apartament Bab Krakowskich :D :D :D

I jeżuuuuu... Majqa! Czym Ty karmisz te swoje dziewuszki, że Ci się do sputnika nie mieszczą...??? U mnie łącznie jakieś 1,5 kg szczura się włazi, a kolejne jak bardzo zdeterminowane to też się wepchnie.



[quote name='3 x']co to sputnik?[/QUOTE]

To jest sputnik :) Najgenialniejszy domek szczurzy. Z plastiku, więc łatwo się myje. Można go postawić i starsze szczurki korzystają. Albo powiesić pod sufitem klatki... i szczury realizują się na wysokości ;)

A wiecie że szczury uwielbiają wysokość? Im wyżej da się wleźć, tym radośniej :)


[IMG]http://media.mediazs.com/bilder/wiszcy/domek/sputnik/edycja/specjalna/kolor/lilar/3/300/206599_sputnik_lilapink3_3.jpg[/IMG]
[IMG]http://media.mediazs.com/bilder/wiszcy/domek/sputnik/edycja/specjalna/kolor/lilar/3/300/206599_sputnik_lilapink_3.jpg[/IMG]

Zdjęcia ze strony zooplus.pl

Moje własne i DT-ciaki też takie mają, ale w kolorach szarym i czarnym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']
Ajlii, czy ogonki lubią suszone jabłuszka i suszone śliwki? A może owoce kandyzowane byłyby przysmakiem?[/QUOTE]

Szczuraki bardzo lubią suszone owoce :) Kandyzowanych w cukrze natomiast nie mogę jeść, ze względu na zęby.



A przy okazji zapraszam na bazarek, w połowie na moje DT-ciaki szczurze :)

[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/239927-Dla-Su-i-szczurk%C3%B3w-psie-zabawki-kosmetyki-perfumy-maszynka-do-strzy%C5%BC-do-28-02[/url]

Link to comment
Share on other sites

Eeee... ;-) no wiesz... jenooo steryduuufff i portagenu nie dostajommm...
A na serio... Najgorzej idzie nam z ziarnem, mają je w... sama wiesz... :evil_lol:
A co wcinają najchętniej? Serek żółty, z tych lepszych, bez uzdatniaczy, serek biały, baaardzo ale to bardzooo konkretne makaronu (kształt kokardek jest naj...), a do tego naj... są typy durum, płatki owsiane, płatki kukurydziane, sucharki, chlebki ryżowe bez uzdatniaczy, ryż, jaja, mięsko - wołowinka lub kurczak, suszone owoce, gotowane warzywka. Ja wiem, zabij, wiem, że pewno je przekarmiłam, bo są... istotnie całkiem spore ale już od tygodnia też wiem, że to było przekarmienie, bo odkryłam pod żółtą michą z dziurami ich spichlerz (drugi miały zresztą w tym niebieskim domku - iglo.
Czyli jedzenie jedzeniem ale magazyn to sobie zrobiły solidny, a ja sądziłam, że co pusta miseczka to tsha ładować na full... to i ładowałam. :razz:
Wcześniej nie robiły aż takiego magazynu. :evil_lol: Nie wspomnę i o tym, że magazyn główny pięknie wyścieliły sobie pociętą rolką papieru toaletowego, który mi zwinęły nocką.

Link to comment
Share on other sites

Dziś pojechały do DS dwie małe dziewuszki - Katara i Topf :)))
Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się że znajdą dom... obie neurologiczne, z problemem kardiologicznym, Katarka do tego nie widzi.


A poza tym - byłam dziś z Dambisiem Wełniakiem u kardiologa. Chłopak został osłuchany, była nawet próba zrobienia Mu echa serca... ale wyraźnie się sprzeciwiał takiemu traktowaniu ;)
Narazie dostał furosemid, potem zostanie dodany prilium. A w razie pogorszenia - vetmedin. Za wizytę i lek zapłaciłam 10 zł.

Edited by ajlii
Link to comment
Share on other sites

Wczoraj zawiozłam maluszki do DS... i od wczoraj mam cudne wieści ;)
Katara i Topf to maluszki specjalnej troski. Z uszkodzeniami neurologicznymi, nie rosnące. Myślałam że nie uda się - nie przeżyją albo do końca życia będą potrzebowały specjalistycznej opieki, dostosowywania warunków itp. Od 3 tygodnia życia rechabilitowane. Pojechały do domku, który bardzo się na nie uparł - mimo wszystko :) I co się okazało? Że po godzinie pobytu w nowym domku, malutka Katarka już zwiała ze swoje klatki... i poszła się zaprzyjaźniać z innymi szczurami. Po paru godzinach kolejne info - dziewczynki śpią wtulone w samicę alfa! Moje niepełnosprawne maluszki poszły w wielki świat... i poradziły sobie świetnie :)) Już wiem że będą szczęśliwe w swoim szczurzym życiu :)))

Link to comment
Share on other sites

Dambiś Wełniak pozdrawia :)

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-h9tOmEFJ_6o/UR5mg2NQWQI/AAAAAAAAChU/v-h1hba0_rc/s640/DSC07392.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-t_YlqUd8Oq0/UR5mkZTASsI/AAAAAAAAChc/jsqEZQCd0RY/s640/DSC07398.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

A ja widziałam oczami wczoraj stadko u ajlii, cudne po prostu :loveu: Swietnie sobie tam żyją :)
Jedna dziewczynka (nie pamiętam imienia) robiła mi "a kuku", świetnie się przy tym bawiłyśmy. To był trzeci mój kontakt w życiu z ogonkami. W sumie pojechałam odwiedzić pieski ale przy okazji dużo się dowiedziałam i o szczurkach. I wiecie co? Oczarowana jestem przyznam :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...