Jump to content
Dogomania

Szczurzy BDT u ajlii - wątek informacyjny :)


ajlii

Recommended Posts

  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

z suszków spokojnie mozna tez podawać jeżówke purpurową, czasem widywałam jako kwiaty ozdobne w ogródkach, razem z kwiatami, płatki rózy dzikiej, owoc róży, głogu, kwiaty rumianku, nagietka

gama jest naprawdę szeroka a ja z moimi wybredniakami przetestowalismy wiekszośc asortymentu ;)

Link to comment
Share on other sites

Mam pieniążki dla szczurków 194,40.- z tego oto bazarku ;) [h=1][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/239217-Koniec-Rozliczam-R%C3%B3%C5%BCno%C5%9Bci-dla-Soko%C5%82ka-i-Ogonk%C3%B3w-%29do-05-02-do-godz-21-00/page23"]Koniec.Rozliczam-Różności dla Sokołka i Ogonków:)do 05.02 do godz.21.00[/URL][/h] i za chwileczkę zrobię przelew.Bardzo proszę o potwierdzenie jak dojdą.
Miłego dnia :smile:
[COLOR=#3E3E3E][h=1][/h]
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

A to już moje dziewczynki :))) Adoptowane interwencyjne córeczki Sindy :)


To jest Rouk - mój "czarny kot", moje słoneczko czytające w myślach i niesamowicie lubiące ludzi szczurzątko :)
[IMG]http://imageshack.us/a/img23/866/dsc07537v.jpg[/IMG]


Od lewej - Livia (straciła oczko w wieku 4 tygodni, z powodu wrzodu rogówki), Melisandr (najciemniejsza) i Bellatriks (miłość mojego męża - zakochał się w niej gdy zobaczył jak 3-tygodniowy maluch z zapałem rwie szmatki :D )

Tu taka małe wtrącenie w kwestii kosztów leczenia szczurka... Ratowanie życia Livki kosztowało ok. 500 zł. Gałka oczna jest zniszczona, ale układ nerwowy nie ucierpiał a mała żyje i cieszy się życiem. Dramatem niestety tych zwierzaków jest ich "cena sklepowa" - i opinia "po co wydać 50 zł na leczenie zwierzęcia który kosztował w sklepie 5 zł"...
[IMG]http://imageshack.us/a/img14/6104/dsc07539ke.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img818/9616/dsc07540a.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Moje DT-ciaki otrzymały wsparcie od Bea100 i Katarzyna09.

Bea100 - dziękujemy za śliczne ściereczki z mikrofibry dla ogonków. Mają piękne kolory i są bardzo mięciutkie i puchate, zupełnie inne niż tradycyjne. Zastanawiam się czy dać je wogóle tej bandzie zwyrodnialców (które przerobią je zaraz na wyściółkę gniazd), czy zostawić na wypadek jakiś interwencyjnych maluszków.

Katarzyna09 - dziękujemy za bazarek. Wpłynęła kwota 194,40 zł!!!

Link to comment
Share on other sites

nie moge sie napatrzeć na te maluszki puchate :) tak sobie pomyslałam, że mogłabym namówić swojego tatę żeby może zamiast wyrzucać polary w których np zepsuł się suwak, przerabiał je na hamaczki

niestety niska cena i popularność sa zmorą większości gryzoni, mam przykłady z rodziny, osób wykształconych, sytuowanych, które wolą kupic nową myszkę niż leczyć i mówia o tym bez krempacji i z pewnym zadowoleniem, że sie jest takim zapobiegliwym, w tej samej części rodziny jestem postrzegana jako dziwaczka z dwójka szynszyli (ciekawe co by powiedzieli o ajlii i jej ferajnie :diabloti:)

mam tez niestety przykład weta który "nie bedzie leczył chomika" a poproszony o uśpienie tylko sie roześmiał

Link to comment
Share on other sites

Okropne, a można by pomyśleć, że weterynarzy też obowiązuje etyka zawodowa.
Bezpłatne szmatki-ścinki tkanin można dostać w szwalniach, tylko one są poza miastem, więc trzeba mieć samochód, żeby tam pojechać. Oni takie ścinki i tak wyrzucają, więc co by im szkodziło, żeby sobie szczury gniazda nimi wyścieliły :).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majowa']mam tez niestety przykład weta który "nie bedzie leczył chomika" a poproszony o uśpienie tylko sie roześmiał[/QUOTE]

Aż dziw że pan po takim tekście miał jeszcze całe łapki :/


No, a u nas bez większych zmian. Jedyny młody rośnie jak na drożdżach i szuka domku. Moje (czyli Jego siostry) też coraz większe.
Za to dziś zauważyłam że mi się Baby Krakowske starzeją :( Już uszka rosną, sierść się zmienia. Niby tylko te, które przyjechały jako najstarsze i najbardziej zniszczone. Po szczurkach widać upływ czasu niestety...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']Jak to "uszka rosną"? Z upływem czasu (starością)?[/QUOTE]

Tak, bardzo starszym szczurkom rozrastają się uszka.


A dzisiaj chwalę się dwoma fajnymi sprawami :))

Pierwsza - dokopaliśmy się wczoraj do starych zdjęć, które uznałam już dawno za zaginione. Moje pierwsze szczurki. Moje pierwsze DT-ciaki. Przeróżne wyjątkowe ogony. Zdjęcia z interwencji...

A druga - zakupy dla ogonków!
Dzięki finansom z bazarkom mogę zapewnić ogonom na DT nie tylko podstawowe sprawy, ale i różności dzięki którym ich życie jest fajniejsze.
Jak przyjdą zamówione różności, to się pochwalę :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mieliśmy ostatnio trochę przebojów ze szczurzymi zakupami. Przyszedł zamówiony transporter... ale połamany :/ Na szczęście udało się go zareklamować i już dostaliśmy nowy.

Szczuractwo dostało też prezenty od ciotek. Dziękujemy Kimerze za duże ilości szmatek do szczurzych gniazd i innych różności. I Katarzynie09 za "zajączka" dla szczurków - ogromnie im smakowało :)


No, a żeby nie było tak różowo... Sisi, jedna z Bab Krakowskich, ma dwa guzki. Czeka Ją operacja :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']Biedulka Sisi :-(, operacje u szczurków ze względu na małe gabaryty chyba nie są ani proste ani łatwe?[/QUOTE]

Niestety nie są łatwe, ale mamy dobrego chirurga :) Operował i moje ogonki, i DT-ciaki.
Na szczęście szczurki szybko dochodzą do siebie po operacjach. Choć Sisi jest albinoską, to a to ogóle delikatne bardzo ogonki.

A to właśnie Sisi :)
[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-9CcBZ3gMMeQ/T6mbLLPppdI/AAAAAAAABrw/3fIyZUskFVw/s640/DSC02722.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Nie ma na tą operację funduszy :-(...łącznie (z transportem, lekami, wetem potem itd) to będzie ok 200zł....może ktoś wesprze Sisi?

PS
Ajlii : ja pomóc finansowo nie dam rady teraz- ale nie czekaj i rób z fantów co masz ode mnie kochana bazarek na operację Sisi- może połącz z "moim" olkuszakiem Karo bo chory i stary i zbieramy na leki- jestem pewna, że wszyscy na tym wątku na pewno choć pomogą zapraszać i podnosić...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...