Jump to content
Dogomania

Marsz poparcia dla nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt


kahoona

Recommended Posts

[quote name='gobi']Ja nic przez parlament nie będę przeprowadzał. Ja mam swoją robotę i ją robię dobrze, bo się na niej znam. Posłowie mają swoją i też ją powinni robić dobrze. A jak nie potrafią, bo są za głupi albo się nie znają, to sio do domu!

Jeszcze by tego brakowało, żeby obywatelom zabroniono myśleć logicznie! To nie krytyka, moja paniusiu, tylko stwierdzenie [B]prostych konsekwencji[/B] głupich pomysłów ustawodawczych!


A konkretnie?[/QUOTE]

Nie jestem paniusią więc od tej pory odpowiadaj sobie sam. Z takim "potencjałem" intelektualnym i samouwielbieniem dasz radę. Dla mnie od tej pory EOT. Sam sobie dyskutuj.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 882
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oczywiście najlepiej jest ktytykować. Zmiany , naewt jeśli nie są doskonałe , idą w dobrym kierunku. Od nas będzie zależała w dużej mierze ich egzekucja.

Mam tę satysakcję ,że prowadzę schronisko, które nie jest przepełnione i zwierzęta mają właściwa opiekę. Nie muszę się" bawić w Boga " im odbierać im życie.

Jednak jak patrzę na to , co dzieje się w Białogardzie i pewnie w wielu innych pseudo- schronach , to naprawdę , lepiej dla tych psów byłoby ich uśpienie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariamc']Oczywiście najlepiej jest ktytykować. [B]Zmiany , naewt jeśli nie są doskonałe , idą w dobrym kierunku.[/B] Od nas będzie zależała w dużej mierze ich egzekucja.

Mam tę satysakcję ,że prowadzę schronisko, które nie jest przepełnione i zwierzęta mają właściwa opiekę. Nie muszę się" bawić w Boga " im odbierać im życie.

Jednak jak patrzę na to , co dzieje się w Białogardzie i pewnie w wielu innych pseudo- schronach , to naprawdę , lepiej dla tych psów byłoby ich uśpienie.[/QUOTE]
Masz na myśli dopuszczalność uśmiercania błąkających się psów, gdy nie ma dla nich miejsca w schronisku?
A może strzelanie przez myśliwych nie tylko do psów wykazujących objawy zdziczenia, ale do [SIZE=2]każdego[/SIZE] biegającego po polu psa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gobi']Masz na myśli dopuszczalność uśmiercania błąkających się psów, gdy nie ma dla nich miejsca w schronisku?
A może strzelanie przez myśliwych nie tylko do psów wykazujących objawy zdziczenia, ale do [SIZE=2]każdego[/SIZE] biegającego po polu psa?[/QUOTE]
Nie zapominaj ze mariamc jest kierownikiem najlepszego schroniska w Polsce, zna doskonale realia, wie cos wiecej anizeli przecietny kowalski o adopcji psow, o ich zachowaniu o ich psychice i napewno jest jedna z ostatnich osob ktora widzi problem rozwiazania nad populacji psow i kotow przez usmiercaniu ich. W tym miejscu osmiele sie zadac Tobie pytanie, jaka masz recepte na rozwiazanie tego problemu, na zakrecenie kurka z cieknacymi szczeniakami/kocietami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Nie zapominaj ze [B]mariamc jest kierownikiem najlepszego schroniska w Polsce, zna doskonale realia, wie cos wiecej anizeli przecietny kowalski o adopcji psow, o ich zachowaniu o ich psychice i napewno jest jedna z ostatnich osob ktora widzi problem rozwiazania nad populacji psow i kotow przez usmiercaniu ich.[/B] W tym miejscu osmiele sie zadac Tobie pytanie, jaka masz recepte na rozwiazanie tego problemu, na zakrecenie kurka z cieknacymi szczeniakami/kocietami.[/QUOTE]
Tym bardziej się dziwię, że twierdzi, że nowa ustawa to krok w dobrym kierunku.
I ponawiam pytanie: NA CZYM OPIERA TĘ TEZĘ? KONKRETNIE. KTÓRY PRZEPIS?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gobi']Tym bardziej się dziwię, że twierdzi, że nowa ustawa to krok w dobrym kierunku.
I ponawiam pytanie: NA CZYM OPIERA TĘ TEZĘ? KONKRETNIE. KTÓRY PRZEPIS?[/QUOTE]

Danusiu, ignorujemy trolla. Niech se chłop poczyta sam. Nie powinniśmy mieć zapędów pedagogicznych. Mamy co robić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gobi']Tym bardziej się dziwię, że twierdzi, że nowa ustawa to krok w dobrym kierunku.
I ponawiam pytanie: NA CZYM OPIERA TĘ TEZĘ? KONKRETNIE. KTÓRY PRZEPIS?[/QUOTE]
Dlaczego wybrales tylko czesc mojego wpisu, w jego koncowej czesci zadalam Tobie pytanie.
Moze wytlumaczysz Twoja ignoracje tej czesci sam domagajac sie odpowiedzi na zadane pytania przez Ciebie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje'][quote name='Ada-jeje']W tym miejscu osmiele sie zadac Tobie pytanie, [B]jaka masz recepte na rozwiazanie tego problemu[/B], na zakrecenie kurka z cieknacymi szczeniakami/kocietami.[/quote]
Dlaczego wybrales tylko czesc mojego wpisu, w jego koncowej czesci zadalam Tobie pytanie.
Moze wytlumaczysz Twoja ignoracje tej czesci sam domagajac sie odpowiedzi na zadane pytania przez Ciebie.[/QUOTE]
Droga Ado, od recept są lekarze i farmaceuci. Ja nie jestem specjalistą ani od recept, ani od pisania prawa. Ja jestem zwykły obywatel-miłośnik zwierząt, który po to wybiera posłów i po to im płaci, żeby robili swoją robotę. I korzystali z prawdziwych specjalistów, a nie jakichś dowartościowujących się tytułami asystentek paniuś.

Czytam tę nieszczęsną ustawę, myślę, dodaję dwa do dwóch i za nic mi nie wychodzi, żeby zwierzakom się od tego polepszyło. Wręcz przeciwnie.
Może Ty mi powiesz, na czym polega ten KROK WE WŁAŚCIWYM KIERUNKU? A może chodzi o KROK WE WŁAŚCIWYM CZASIE i MIEJSCU?

Link to comment
Share on other sites

Tak sie sklada ze ja tez tylko umiem czytac i myslec. Nie mam wplywu na tworzenie Ustawy o ochronie zwierzat ani tej istniejacej ani nowelki ktora wejdzie w zycie 1 stycznia 2012 r. Oczywiscie ze nie jestem zadowolona z Ustawy, bo nie rozwiaze problemu nadpopulacji zwierzat. Jest tylko jedna recepta, choc tez nie jestem lekarzem, to wiem ze tylko zmuszenie obywateli do kastracji/sterylizacji swoich psow i kotow rozwiarze problem i nie beda nam potrzebne zadne poprawki w ustawach, rozporzadzeniach itd. Jak dla mnie to proste, ale dla rzadzacych jak widac trudne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Tak sie sklada ze ja tez tylko umiem czytac i myslec. Nie mam wplywu na tworzenie Ustawy o ochronie zwierzat ani tej istniejacej ani nowelki ktora wejdzie w zycie 1 stycznia 2012 r. Oczywiscie ze nie jestem zadowolona z Ustawy, bo nie rozwiaze problemu nadpopulacji zwierzat. Jest tylko jedna recepta, choc tez nie jestem lekarzem, to wiem ze [B]tylko zmuszenie obywateli do kastracji/sterylizacji swoich psow i kotow rozwiarze problem i nie beda nam potrzebne zadne poprawki w ustawach, rozporzadzeniach itd.[/B] Jak dla mnie to proste, ale dla rzadzacych jak widac trudne.[/QUOTE]
Nie wydaje mi się, żeby sama kastracja rozwiązała problem. Ale zawsze to już coś. Jak to mówią "krok we właściwym kierunku" ;)
Z tego co pamiętam, mówiło się, że w nowelizacji będzie obowiązkowa kastracja.
To co się stało, że się ... nie udało?
To jest pytanie do Kahoony i Odi, bo podobno uczestniczyły w pisaniu ustawy. Moje pytania to trollowanie. Ale może Tobie któraś z tych pań odpowie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gobi']Nie wydaje mi się, żeby sama kastracja rozwiązała problem. Ale zawsze to już coś. Jak to mówią "krok we właściwym kierunku" ;)
Z tego co pamiętam, mówiło się, że w nowelizacji będzie obowiązkowa kastracja.
To co się stało, że się ... nie udało?
To jest pytanie do Kahoony i Odi, bo podobno uczestniczyły w pisaniu ustawy. Moje pytania to trollowanie. Ale może Tobie któraś z tych pań odpowie?[/QUOTE]

Ponieważ mnie twój brak kultury nie odpowiada, nie będę również odpowiadać na twoje pytania. Mogę doradzić kontakt z biurem poselskim Pawła Suskiego - mail sobie gdzieś znajdź, bo pomagać nie zamierzam. Tam zapytaj, może ktoś odpowie. Albo na Berdyczów pisz....

A z Adą, mój drogi, mam kontakt na bieżąco i nie musimy dyskutować tutaj. Tak więc nie weźmiesz udziału w dyskusji, niestety.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Ponieważ mnie twój brak kultury nie odpowiada, [B]nie będę również odpowiadać na twoje pytania.[/B] Mogę doradzić kontakt z biurem poselskim Pawła Suskiego - [B]mail sobie gdzieś znajdź, bo pomagać nie zamierzam.[/B] Tam zapytaj, może ktoś odpowie. Albo na Berdyczów pisz....

A z Adą, mój drogi, mam kontakt na bieżąco i nie musimy dyskutować tutaj. Tak więc nie weźmiesz udziału w dyskusji, niestety.[/QUOTE]
Jaki pan taki kram, jak to mówią.
Arogancja asystenta nie przysparza punktów posłowi. Wiesz o tym?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gobi']Jaki pan taki kram, jak to mówią.
Arogancja asystenta nie przysparza punktów posłowi. Wiesz o tym?[/QUOTE]

Uparcie powtarzam, bo mam dobre serce. Pisz do biura poselskiego, a najlepiej do wszystkich. Podobno kropla drąży skałę.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mtf zalesie']jeden prosty zapis o obowiazkowej kastracji/sterylizacji zalatwilby wiekszosc problemow -to bylby krok milowy -ale moze nastepnym razem sie uda nastepnej generacji[/QUOTE]

Każdy zapis ustawowy rodzący skutki finansowe wymaga określenia źródła finansowania. Znasz takie? Też chciałabym takiego prawa, ale to niestety niemożliwe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Każdy zapis ustawowy rodzący skutki finansowe wymaga określenia źródła finansowania. Znasz takie? Też chciałabym takiego prawa, ale to niestety niemożliwe.[/QUOTE]
I dlatego nawet najlepszy zapis w ustawie, pomoze tylko w czesci zwierzetom, a my musimy zadowolic sie choc tym malym kroczkiem.

Link to comment
Share on other sites

Tak czytam, czytam i nadziwić się nie mogę. Z jednej strony porażonym z niezadowolenia, rozumiem, że stan prawa przed nowelizacją spędzał im sen z powiek także lub jeszcze bardziej - może jakiś dowodzik na podejmowane działania w sprawie zmiany prawa. I oczywiście wiem, że nikt nic nie musi - ono samo się zrobi i na talerz wskoczy. Z drugiej zaś strony dziwię się karmieniu trolla.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Wolny']Tak czytam, czytam i nadziwić się nie mogę. Z jednej strony porażonym z niezadowolenia, rozumiem, że stan prawa przed nowelizacją spędzał im sen z powiek także lub jeszcze bardziej - może jakiś dowodzik na podejmowane działania w sprawie zmiany prawa. I oczywiście wiem, że nikt nic nie musi - ono samo się zrobi i na talerz wskoczy. Z drugiej zaś strony dziwię się karmieniu trolla.[/QUOTE]

szczególnie, że trolle dwa i to całkiem nowe, nicki stworzone tylko w jednym celu, ja się już powstrzymam od dyskusji z tymi osobnikami

Link to comment
Share on other sites

Zawsze mnie dziwią "obywatele", którzy ujawniają się , jak coś się zmienia..... Hodowca .. pseudo?
Tak jak napisalam, to od nas będzie zależała realizacja nowelizacji.
Z całym szacunkiem do p.Tadeusza , nie we wszystkim się zgadzam ale ja jestem praktyk...
Z myśliwymi i leśnikami też idzie się "dogadać" Mamy w schronie kojce sfinansowane przez Nadleśnictwo . I zwierzęta z lasu trafiają do nas już od lat.

Jechałam ratować szczeniaki ,nie zdążyłam, zamarzły......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariamc']Zawsze mnie dziwią "obywatele", którzy ujawniają się , jak coś się zmienia..... Hodowca .. pseudo?
[B]Tak jak napisalam, to od nas będzie zależała realizacja nowelizacji.[/B]
Z całym szacunkiem do p.Tadeusza , nie we wszystkim się zgadzam ale ja jestem praktyk...
[B]Z myśliwymi i leśnikami też idzie się "dogadać"[/B] Mamy w schronie kojce sfinansowane przez Nadleśnictwo . I zwierzęta z lasu trafiają do nas już od lat.
[/QUOTE]
[SIZE=4]G... będzie od nas zależało.[/SIZE]

Przyjdzie funkcjonariusz straży ochrony kolei i podejmie decyzję, że leżącego na torach psa trzeba uśmiercić, wezwie weta do wykonania wyroku i wet będzie musiał decyzję strażnika kolejowego wykonać, bo [B]ustawodawca nie zapewnił wetowi prawa do odmowy wykonania decyzji jakiegoś pacana. [/B]Nawet jeśli wet jako specjalista widzi, że pies ma tylko złamaną nogę, która w parę tygodni się zrośnie. No, chyba że się z kolejarzem jakoś "dogada"...

Gdy nie będzie miejsca w schronisku (a jest więcej niż pewne, że nie będzie), to pierwszy lepszy urzędnik gminny zdecyduje, że psa trzeba uśmiercić, bo stanowi zagrożenie dla ludzi i innych zwierząt. Wezwie hycla i weterynarza do wykonania wyroku i... po problemie bezdomnego psa! [B]Ustawodawca zapomniał określić, kto i według jakich kryteriów będzie decydował o tym czy jest zagrożenie czy nie.[/B] No, chyba że się jakoś urzędnik z wetem "dogada"...

Myśliwy wyjdzie na pole i widząc biegającego tam psa odstrzeli go, bo przecież taki pies stanowi zagrożenie - mógłby na przykład przylecieć do myśliwego i ugryźć go w du.ę! Więc, żeby usunąć zagrażającego osobnika, strzeli mu w łeb. [B]Ustawodawca już nie mówi, że pies czy kot musi wykazywać oznaki zdziczenia, wystarczy, że myśliwy uzna, że osobnik jest zagrożeniem.[/B] No, chyba że się jakoś z właścicielem "dogada"...

W Ameryce mają prawo oparte na precedensach.
[SIZE=4]W Polsce chcesz mieć prawo oparte na "dogadywaniu się"? [/SIZE]
Przepraszam, ale mnie jako obywatelowi takie rozwiązania nie pasują.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial][SIZE=2][URL="http://www.dogomania.pl/threads/204528-8l-Misia-po-ci%C4%99%C5%BCkiej-operacji-zbiera-deklaracje-na-bezpieczne-DO%C5%BBYCIE-%21-Og%C5%82oszenia%21?p=17819210&posted=1#post17819210"]http://www.dogomania.pl/threads/204528-8l-Misia-po-ci%C4%99%C5%BCkiej-operacji-zbiera-deklaracje-na-bezpieczne-DO%C5%BBYCIE-!-Og%C5%82oszenia!?p=17819210&posted=1#post17819210[/URL][/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2][SIZE=5]brakuje nam 110 zł aby ją zabrac -pomóz plis[/SIZE] [/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Times New Roman][SIZE=3]to cały świat ten suni

kupa wegla obok tzw ganek gdzie spi
chaszcze obok
a na przeciw brama i widok na ulice taka boczną ....

pusta miska brak wody [/SIZE][/FONT]

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/508/dscn8871.jpg/"][IMG]http://img508.imageshack.us/img508/9217/dscn8871.jpg[/IMG][/URL][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][SIZE=2]W czwartek 13 października Parlament Europejski przyjął pisemną Deklarację 26/2011 w sprawie zarządzania populacją psów. [/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2]Tekst przyjętej deklaracji:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][URL]http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+TA+P7-TA-2011-0444+0+DOC+XML+V0//PL[/URL][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gobi'][SIZE=4]G... będzie od nas zależało.[/SIZE]

Przyjdzie funkcjonariusz straży ochrony kolei i podejmie decyzję, że leżącego na torach psa trzeba uśmiercić, wezwie weta do wykonania wyroku i wet będzie musiał decyzję strażnika kolejowego wykonać, bo [B]ustawodawca nie zapewnił wetowi prawa do odmowy wykonania decyzji jakiegoś pacana. [/B]Nawet jeśli wet jako specjalista widzi, że pies ma tylko złamaną nogę, która w parę tygodni się zrośnie. No, chyba że się z kolejarzem jakoś "dogada"...

Gdy nie będzie miejsca w schronisku (a jest więcej niż pewne, że nie będzie), to pierwszy lepszy urzędnik gminny zdecyduje, że psa trzeba uśmiercić, bo stanowi zagrożenie dla ludzi i innych zwierząt. Wezwie hycla i weterynarza do wykonania wyroku i... po problemie bezdomnego psa! [B]Ustawodawca zapomniał określić, kto i według jakich kryteriów będzie decydował o tym czy jest zagrożenie czy nie.[/B] No, chyba że się jakoś urzędnik z wetem "dogada"...

Myśliwy wyjdzie na pole i widząc biegającego tam psa odstrzeli go, bo przecież taki pies stanowi zagrożenie - mógłby na przykład przylecieć do myśliwego i ugryźć go w du.ę! Więc, żeby usunąć zagrażającego osobnika, strzeli mu w łeb. [B]Ustawodawca już nie mówi, że pies czy kot musi wykazywać oznaki zdziczenia, wystarczy, że myśliwy uzna, że osobnik jest zagrożeniem.[/B] No, chyba że się jakoś z właścicielem "dogada"...

W Ameryce mają prawo oparte na precedensach.
[SIZE=4]W Polsce chcesz mieć prawo oparte na "dogadywaniu się"? [/SIZE]
Przepraszam, ale mnie jako obywatelowi takie rozwiązania nie pasują.[/QUOTE]

Od konkretów wykonawczych są rozporządzenia...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']Od konkretów wykonawczych są rozporządzenia...[/QUOTE]
Ponieważ widzę, że nie przykładałaś się na lekcjach wychowania obywatelskiego, to pragnę poinformować Ciebie, że:

Rozporządzenia są wydawane wyłącznie do tych zapisów ustawy, gdzie ustawodawca w tejże ustawie wyposażył właściwego ministra w kompetencję do wydania aktu wykonawczego, tak jak np. w art. 345 ust. 6 ustawy o ochronie zwierząt. Inaczej rozporządzenie jest nieważne i Trybunał Konstytucyjny szybciutko je utnie przy samej ziemi, jako wykraczające poza konstytucyjne uprawnienia ministra.

W żadnym z artykułów, które skutkować będą sytuacją opisaną przeze mnie w poście #845 ustawodawca nie przewidział żadnych rozporządzeń. Jak nie wierzysz, to poczytaj sama: art. 6 ust. 1 pkt 5, art. 11 ust. 3, art. 33 ust 3. Gdzie tam masz o aktach wykonawczych do ustawy?

Link to comment
Share on other sites

[/SIZE][/FONT] [FONT=Book Antiqua][SIZE=3]1.[SIZE=4] [B][B]Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt[/B][/B][/SIZE][/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]- [B]OTOZ ANIMALS[/B] [/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]
[/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]2. Fundacja dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych [B]EMIR [/B][/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]
[/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]3. [B]Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt [/B][B]VIVA![/B] [/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]
[/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]4. [B]BERNARDYN[/B] Fundacja Zwierząt Skrzywdzonych[/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]
[/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]5. Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt [B]ARKA[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]
[/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]6. Fundacja [B]GŁOSEM ZWIERZĄT[/B] [/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]
[/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]7. Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy Dla Zwierząt [B]HELP ANIMALS[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]
[/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]8. [B][B]Fundacja[/B][/B][B] PRO ANIMALS – [/B][B][B]Na Pomoc Zwierzętom[/B][/B][/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]
9. Komitet Pomocy dla Zwierząt [B]PRZYSTAŃ OCALENIE[/B]
10. [/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]Bydgoskie Stowarzyszenie [B]ANIMALI LEX[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]
11. Polska Fundacja Ochrony Zwierząt[/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]
12. Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
13. Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom [B]AMICUS[/B]
14.[/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4] Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt[/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]
15.[/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4][SIZE=3] [SIZE=4]SOZ Straż Zwierząt Powiatu Grodziskiego[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]
16. [SIZE=4]Fundacja na Rzecz Ochrony Zwierząt [B]IUS ANIMALIA[/B][/SIZE][/SIZE]
[/FONT] [FONT=Book Antiqua][SIZE=4]17. Miesięcznik "Mój Pies" - Fundacja [B]ZWIERZOFANI[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua]
[/FONT] [FONT=Book Antiqua][SIZE=4]18.[B] Związek Kynologiczny[/B] w Polsce
19. [B]Związek Artystów Scen Polskich [/B]Oddział Warszawski
20. Fundacja [B]KARUNA[/B] - Ludzie dla Zwierząt[/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua]
[SIZE=4]21.[/SIZE][SIZE=4] [SIZE=4]Organizacja do Spraw Ochrony Zwierząt [B]SOS[/B][/SIZE][/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]
22. Stowarzyszenie Na Rzecz Bezpańskich Zwierząt[B] NICZYJE[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]
23.[/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4] Pomorska Fundacja[B][B] ROTTKA
[/B][/B]24.[B][B] NESTA [/B][/B]Lecznica Weterynaryjna Magdalena Pakuła[B][B] -[/B][/B] Grodzisk Maz.
25.[B][B] APWET [/B][/B]Lecznica Weterynaryjna Przemysław Albin - Milanówek
26.[B][B] Dorota Sumińska[/B][/B] z ekipą
27. [B][B]POMARAŃCZOWA ALTERNATYWA [/B][/B]Waldemar "Major" Frydrych
28.[B][B] Marzena Trybała
[/B][/B]29. Centrum Edukacji Kynologicznej[B][B] ZUZIK
[/B][/B]30. [COLOR=#2A2A2A][B]Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce[/B] - Zarząd Główny
[SIZE=4]31. [/SIZE][/COLOR][/SIZE][SIZE=4]Fundacja dla Zwierząt [B]AKITY W POTRZEBIE [/B]
32. Fundacja [B]MRUNIO
[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Georgia][SIZE=4]33.[FONT=Book Antiqua] Fundacja Przyjaźni Ludzi i Zwierząt [B]CZE-NE-KA
[/B][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]34.[B] MARIA CZERWIŃSKA - [/B]Kawaler Orderu Uśmiechu
35. [B]Ochotnicza Straż Pożarna [/B]– Grupa Ratownictwa Specjalistycznego[/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4] w
Poznaniu z psami- ratownikami
36.Fundacja [B]Przyjaciele dla Zwierząt[/B]
37. [B]Klub Welsh Corgi [/B]przy ZG Związku Kynologicznego w Polsce
38. [B]Klub Welsh Corgi[/B] i Lancashire Heelera[/SIZE][/FONT]
39. [FONT=Book Antiqua][SIZE=4][B]COAPE POLSKA[/B] - Andrzej Kłosiński
40. [B]Pogotowie dla Zwierząt [/B]
41. Fundacja [B]Ostatnia Szansa[/B]
42. Fundacja [B]CANIS
[/B][/SIZE][/FONT]
[SIZE=4][U][FONT=&quot]




zapraszam


[/FONT][/U][/SIZE] [INDENT] [SIZE=5]zajrzyj bohaterski czyn uratował psa - spełnijmy jego marzenie [/SIZE]


[URL="http://www.dogomania.pl/threads/216272-uratowa%C5%82-psa-przed-%C5%9Bmierci%C4%85-m%C5%82ody-harcerz-zr%C3%B3bmy-mu-niepsodziank%C4%99?p=17828670#post17828670"]http://www.dogomania.pl/threads/2162...0#post17828670[/URL] [/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...