Jump to content
Dogomania

Stary DON chore serce, wodobrzusze w swoim Domu!!!!!!:))))) pobiegł za TM [*]


anett

Recommended Posts

  • Replies 757
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='azalia']Może ta kobieta z Pomorza okaże się dobrą duszą kochającą psy,życzę tego Doneczkowi.[/QUOTE]

Ja też bym chciała, żeby nasz Donuś wylądował w domku :)
Tylko, żeby domek podołał opiece nad psem specjalnej troski, jakim jest nasz chłopak !!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Vermine

A może akurat tym razem to ktoś odpowiedzialny i świadomy tego, co go czeka ?
Miejmy nadzieję, że tak. Donku, wszystkie Ci tego życzymy ! :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania shirley']Wysłałam 50 zł. Jednorazowo. Trzymaj się, Donusiu.[/QUOTE]

Dziękujemy bardzo w imieniu Dona !!!
Jego skarbonka się wypełnia :multi:
Dostałam kolejną stałą deklarację na owczarku : [B]cioteczka DorisNina oferuje dla Dona 20 zł miesięcznie[/B] :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='azalia']Jak tam Doneczek się miewa?Wysłałam dzisiaj chłopakowi 50zł,na razie tyle mogę.[/QUOTE]

Dziękujemy cioteczko stokrotnie :modla:
Ciotki anett i APSA załatwiaja transport Dona do Czarodziejki :):):)
Na pewno wkrótce się odezwą :)

Link to comment
Share on other sites

Witajcie drogie cioteczki !!!
[B]MAM INFORMACJE Z PIERWSZEJ RĘKI !!![/B]
[B]Rozmawiałam właśnie z anett i dowiedziałam się, że Don o 12.00 ma być odebrany ze schronu, na 14.00 ma umówioną wizytę u dr Niziołka a stamtąd już prosto ma jechać do Czarodziejki :multi:[/B]
[B]TRZYMAJMY KCIUKI, ŻEBY WSZYSTKO POSZŁO ZGODNIE Z PLANEM [/B]:modla: :modla: :modla:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka']Witajcie drogie cioteczki !!!
[B]MAM INFORMACJE Z PIERWSZEJ RĘKI !!![/B]
[B]Rozmawiałam właśnie z anett i dowiedziałam się, że Don o 12.00 ma być odebrany ze schronu, na 14.00 ma umówioną wizytę u dr Niziołka a stamtąd już prosto ma jechać do Czarodziejki :multi:[/B]
[B]TRZYMAJMY KCIUKI, ŻEBY WSZYSTKO POSZŁO ZGODNIE Z PLANEM [/B]:modla: :modla: :modla:[/QUOTE]


Kciuki zacisniete ...:thumbs::thumbs::thumbs:

Link to comment
Share on other sites

[B] Rozmawiałam przed chwilą z Anett - Donuś już wypisany ze schronu. Wszystko odbyło się bez problemów, nasz chłopak zadowolony, kontaktowy, bez protestów wsiadł do samochodu. Był już u dr Niziołka. Doktor stan Dona ocenił niestety jako ciężki, ale więcej na ten temat napiszą dziewczyny. Teraz jadą już do Czarodziejki. Zaproszę Ją tu na wątek, żeby nam opowiedziała jak nasz chłopak zaaklimatyzował się w swoim nowym stadzie
NIE PUSZCZAJCIE KCIUKÓW !!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

Dr Niziołek potwierdził, że Don ma kardiomiopatię rostrzeniową.
Choroba rozwijała się prawdopodobnie od kilku lat.
Wstępna diagnoza schroniskowa i leczenie było prawidłowe - dr Niziołek zmienił tylko kolejność podawania leków i chyba trochę dawki, by były łatwiej przyswajalne.
Więcej pewnie napisze Anett - ale generalnie leczenie i utrzymanie psa (Don powinien być też na specjalnej diecie) - będzie bardzo drogie !
Przyda się każda pomoc !
Długość życia Dona będzie zależeć od tego, czy będzie regularnie otrzymywał leki i odpowiednią karmę.

Don ochoczo wskoczył do samochodu, widać było po nim, że kiedyś podróżował w ten sposób.
Wiem, że rozkręcił się jeszcze bardziej w lecznicy - podobno próbował bawić się z kotem :)

Link to comment
Share on other sites

Witajcie :)
Donio już u mnie. Trafił dość późno - ok. 21.00, bo był korek. Miałam dla niego przygotowaną kolację, ale jest tak zaintrygowany nowym miejscem i na pewno wymęczony podróżą, że nie tknął nawet kurczaka. Wypił odrobinkę wody i kursuje po ogrodach. Podszedł też do drzwi i stał z nadzieją, że wejdzie. Stadko przyjęło go bardzo życzliwie. Mało który szczeknął ;) Don straszliwie cuchnie i ma koszmarną sierść, ale wydaje mi się, że stopniowo damy radę zczesać kołtuny. Jest piękny, ciężko chodzi i ma długachne pazury. Tyle po ciemku zaobserwowałam. Chciałam go przymknąć w osobnym miejscu, nawet w pomieszczeniu razem z pełnym garem, ale on się rwie na dwór. Niech więc sobie spaceruje. Psy są spokojne i nie reagują, on też łagodny i nie zaczepia.
Przerażająco wyglądają jego papiery...Rokowania - 6 - 12 miesięcy życia.

Jakich leków potrzebuje:

VETMEDIN - 5mg - 2 x dz. po 2 kapsułki
FUROSEMID - 2 x dz. po 1 tabl
BENACOR - 20mg - 1 tabl dz. - zamiennie PRILBEN lub FORTECOR 20mg
PRILACTONE - 40mg - 2 x dz. po 1/2 tabletki
PROPRONOLOL - 40mg - 3 x dz. po 1/2 tabletki

dodatkowo ewentualnie, jeśli ma dobry apetyt co 3-4 tygodnie zastrzyk z DECADURABOLINu - domięśniowo lub preparat MEGACE - stymulacja apetytu z jednoczesnym zwiększeniem masy mięśniowej - trudno dostępny, w zasadzie tylko przez lekarzy ludzkich i onkologów
MUSCLE DOG - preparat odbudowujący mięśnie
NAF OMEGA OIL - 15 ml dz - kwasy tłuszczowe w zasadzie najtańsze na rynku, opłaca się kupić 1000 ml
KOENZYM Q 10 - 2 x dz. po 30 mg, ewentualnie dieta wysokobiałkowa jak dla psów pracujących lub mięso wołowe.

To z notatki od weta....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...